תופעה מעניינת לאחרונה בשוק כרטיסי המסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה מעניינת לאחרונה בשוק כרטיסי המסך

nec_000

Recommended Posts

כידוע לחברים הקבועים הנני סורק את לוחות המשומשים מעת לעת כתחביב שבדבר (בין השאר לאתר אולי מציאה ראויה לרכישה).

לאחרונה שמתי לב לתופעה טרייה ומעניינת בלוחות יד 2, ועל כן רואה לנכון לשתף עם החברים עימה.

התחילו לצוץ בלוחות לקט לא מבוטל של מודעות למכירת מחוות כריה. קל לזהות זאת בכך שהמודעה מציגה

"כמות של כרטיסים למכירה במכה אחת". לעיתים מודגש במפורש "חוות כריה למכירה".

לקט קצר להתרשמות:

image.png.f7e7717d5ffc1fc62e7e03efb345017d.png

עיקר הדגמים אלו כרטיסי RX470/570 עם 4GB . כמו גם דגמי GTX1060 בעלי 6GB , אבל יש עוד דגמים בשוליים.

נוסף על כך נתקלתי לפני כשבוע בסרטון יו טיוב הדן בסוגיית הקושי ההולך ועולה לכרייתו של המטבע הפופולרי ethereum.

למעשה זהו המטבע הכי נכרה כיום בעולם באמצעות , לאחר שכרייתו של מטבע ה- bitcoin כבר אינה

רלוונטית להתבצע עוד באמצעות כרטיסי מסך, משום שעברה לשוק המקצועי שנעשה בחוות ענק מסחריות באמצעות asic יעודי.

בסרטון הנדון הוסבר, כי סף הדרישה לכרטיסי מסך שמסוגלים לכרות בצורה יעילה את ה- ethereum חצה החודש את רף ה- 3GB זכרון:

הניתוח הנלווה לכך גורס,  שיתכן איפה מצב לפיו כמות לא מבוטלת של המשמשים לכריה אינה מתאימה

עוד למשימת כריית המטבע הפופולרי הנדון, ומשכך יתכן כי כרטיסים רבים בעלי נפח 3GB ימצאו את דרכם לשוק המשומשים.

האמת היא שבחודש האחרון הוצפו המוני מודעות על מכירתו של הכרטיס R9 280x / HD7970 שהוא כרטיס מאד פופולרי בחוות

כריה של ethereum, כאשר המחיר הטיפוסי המבוקש עליהם כרגע בלוחות עומד על 500-600 ש"ח, הנה להתרשמותנו המהירה:

image.png.45f5f85e4c7846c13bfaa0cb1954d359.png

שילוב המידע שבסרטון המוזכר ביו טיוב, ביחד עם התופעה של לא מעט מודעות למכירת כרטיסי

מסך מחוות כרייה, מעלה לי את המחשבה הבתולית כרגע, שיתכן ואנו בתחילתו של שלב חדש בשוק כרטיסי המסך.

שלב בו חוות כרייה בעלות כרטיסים מדגם מסוים כבר אינן משתלמות לחלק מהכורים, ועל כן הם מתחילים אט אט לפרק את מערכותיהם

ולפרסם את הכרטיסים בלוחות המשומשים.

אם אכן יתברר בשבועות הקרובים שזהו המצב, הרווח יהיה כולו שלנו - שכן חלק מכרטיסי המסך ישובו להעשות רלוונטיים לרכישה

הן כחדשים והן כמשומשים. בשלב הראשון יהיו אלו הכרטיסים בעלי נפח הזכרון הקטן יותר שבשוק (3-4GB), משום שאלו הקורבנות

הראשונים מהאמרת קושי חישוב הכריה.

ככל שרמת הקושי תמשיך ותעלה, יחצה סף חדש שיצריך יותר ויותר , השלב הבא הוא 4GB. כך יותר ויותר כרטיסים יעשו לרלוונטים

מחדש לשוק הגיימרים. יש איפה שבב מקום לאופטימיות זהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^^^^

יש הגיון הן במידע והן במסקנות.

אממה ?

לא הייתי נוגע במקל באף כרטיס שחזר ממערכות כרייה.

וכל אלה שנכנעו לבהלת הזהב ועכשיו נשארו עם ציוד שאין מה לעשות

איתו - שיאוכלו אותה.

הדבר הטוב שבכל זאת משתמע בכל זה, הוא ששוק

הכרטיסים החדשים ירגע ויחזור למחירים שפויים,

ומי יתן, כך יקרה גם לזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שבועיים בערך גם נכנס חוק בארץ, שאומר שכל מי שכורה מטבעות צריך להירשם כמו עסק וכמובן לשלם על זה מס

וגם כל מי שסוחר במטבעות קריפטו צריך לשלם מס של 25 אחוז, ככה שבארץ כבר ממש לא משתלם להתחיל לכרות מטבעות.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3732204,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא שווה קניה

כרטיס מסך של שמשחק שעה שעתיים פעם ביום-יומיים, או כזה שגם חורש את המחשב - הולך לעבודה/לימודים, לישון וכמובן נותן לכרטיס "לנוח"

בניגוד לחוות כרייה שמריצה כרטיסים 24/

תצפה לכרטיס להיות די מלוכלך באבק מבפנים והגיוני שתיהיה לו שחיקה גדולה יותר של מאווררים בטווח הארוך

סתם דוגמא מטיוב:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והלכלוך גורם ל....  ?

קרא ולמד:

https://hwzone.co.il/community/topic/578349-מיחזור-בתקופה-בה-הטכנולוגיה-המחשובית-כמעט-עומדת-במקום/?page=3&tab=comments#comment-5067738

היה ותמצא את הכוחות לעבור גם על כל השרשור הארוך שבלינק דלעיל,

(עבודה ארוכה בהחלט) תווכח בכמה משומשים מודגמים בו

אשר הגיעו לידנו במצב שנראה לעיתים כמו הצרות שלנו, ואיך הם חודשו לאחר elbow grease ...

הנה אחד המקרים היותר קשים:

https://hwzone.co.il/community/topic/578349-מיחזור-בתקופה-בה-הטכנולוגיה-המחשובית-כמעט-עומדת-במקום/?page=9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לליכלוך, יש סיכוי לשחיקה מוגברת לכרטיס ורכיביו כשאתה קונה מכורה מאשר כרטיס שאתה קונה מעוד משתמש ממוצע..

זו הנקודה שרצוי לקחת בחשבון

אם יש למוכר אחריות על הכרטיס מצד החנות וניתן לממשה, אין בעיה לקנות את הכרטיס/ים.

ד"א, פוסט נחמד בלינק השני ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה זול משמעותית פשוט מחליפים את הקירור, הסבירות שלרכיבים אלקטרוניים זה יפריע לעבוד הרבה קלושה במקרה הטוב ובדרך כלל אורך החיים שלהם משמעותית ארוך יותר מהשימושיות שלהם. 

ולnec תודה שאתה מביא דברים כאלו, אבל במטותא ממך תעבוד על brevity. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A.J

לפני שבועיים בערך גם נכנס חוק בארץ, שאומר שכל מי שכורה מטבעות צריך להירשם כמו עסק וכמובן לשלם על זה מס

וגם כל מי שסוחר במטבעות קריפטו צריך לשלם מס של 25 אחוז, ככה שבארץ כבר ממש לא משתלם להתחיל לכרות מטבעות.

רק לצרוך הדיוק ,לא מדובר בחוק חדש , מדובר בתקנות של רשות המיסים - פרשנות (מחייבת, אלא אם בא לך להילחם איתם בבית משפט) שלהם לחוק הקיים.

לעצם העניין , ממש לא רואה איך זה משנה את שוק כריית המטבעות בארץ , לפחות לא בצורה משמעותית.

תשלום 25% מס על רווחי הון זה כבר לא עניין חדש בקרב סוחרי בייטקוין בארץ. סחורים בהיקף קטן לא על הראדר ומתחמקים מתשלום המס ואם יש בארץ סוחרים גדולים ומוסדרים אז הם כבר משלמים מס. בכל מקרה סוחרים כאלו לא קונים לכריה, ככה שזה לא ממש משפיע על שוק הכרטיסים בארץ.

לגבי כורים , כורים ביתיים קטנים עם 5 לא עושים מספיק כסף כדי שיהיו על הרדאר של מס הכנסה , גם אם יש תקנות חדשות אף אחד לא ישלם את המס. אולי אם מס הכנסה יצא למבצע אכיפה מתוקשר זה ישפיע.

כורים גדולים ורצינים שעושים כסף בהיקפים גדולים אני בכלל לא בטוח שיש בארץ אבל גם אם יש אני בכלל לא בטוח שרישום כעסק הולך לעצור אותם. רישום כעסק מאלץ אותם מצד אחד לשלם את המע"מ אך מאפשר גם רישום של כל הציוד כהוצאה מוכרת וקיזוז של הוצאות חשמל. בנוסף אני לא בטוח כמה כורים כאלו משתמשים בכרטיסי מסך לכריה וכמה ב asic.

שורה תחתונה, לצערי אני לא רואה איך משנה יותר מדי את שוק כרטיסי המסך בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

רק לצרוך הדיוק ,לא מדובר בחוק חדש , מדובר בתקנות של רשות המיסים - פרשנות (מחייבת, אלא אם בא לך להילחם איתם בבית משפט) שלהם לחוק הקיים.

לעצם העניין , ממש לא רואה איך זה משנה את שוק כריית המטבעות בארץ , לפחות לא בצורה משמעותית.

תשלום 25% מס על רווחי הון זה כבר לא עניין חדש בקרב סוחרי בייטקוין בארץ. סחורים בהיקף קטן לא על הראדר ומתחמקים מתשלום המס ואם יש בארץ סוחרים גדולים ומוסדרים אז הם כבר משלמים מס. בכל מקרה סוחרים כאלו לא קונים כרטיסי מסך לכריה, ככה שזה לא ממש משפיע על שוק הכרטיסים בארץ.

לגבי כורים , כורים ביתיים קטנים עם 5 כרטיסי מסך לא עושים מספיק כסף כדי שיהיו על הרדאר של מס הכנסה , גם אם יש תקנות חדשות אף אחד לא ישלם את המס. אולי אם מס הכנסה יצא למבצע אכיפה מתוקשר זה ישפיע.

כורים גדולים ורצינים שעושים כסף בהיקפים גדולים אני בכלל לא בטוח שיש בארץ אבל גם אם יש אני בכלל לא בטוח שרישום כעסק הולך לעצור אותם. רישום כעסק מאלץ אותם מצד אחד לשלם את המע"מ אך מאפשר גם רישום של כל הציוד כהוצאה מוכרת וקיזוז של הוצאות חשמל. בנוסף אני לא בטוח כמה כורים כאלו משתמשים בכרטיסי מסך לכריה וכמה ב asic.

שורה תחתונה, לצערי אני לא רואה איך משנה יותר מדי את שוק כרטיסי המסך בארץ.

מסכים איתך, כל מי שמתעסק עם קריפטו בארץ ויודע מה הוא עושה ימישך לעשות את זה.

אני רציתי להתחיל כרית מטבעות בהיקף קטן משהו כמו 4-5 כרטיסים, אני יגיד לך למה ויתרתי על זה.

1. הקושי בחישוב עלה, ומה שהייתה מרוויח לפני 3 חודשים הוא הרבה יותר קטן, ככה שהזמן שתוכל להרוויח כסף שיחזיר את השקעה על הכרטסים גדל בהרבה משהו כמו שנה פלוס.

כמובן מי שקנה את הכרטיסים שלו לפני חצי שנה לפני שהביטקון זינק ואיתו כל שאר המטבעות קריפטו שגרמו לביקוש ענק של ואיתו המחיר שלהם. ימישכו בכריית מטבעות אבל אנשים חדשים לא יכנסו לזה ובהאתם גם הביקוש ירד.

2. המחירים על מאוד עלו ובקרוב גם nvidia צריכה להוציא כרטיסים חדשים, ככה שעם הייתי קונה היום 4 כרטיסים באלפי שקלים ועוד חודשים שלוש הייתי רוצה לצאת מזה ולמכור את הכרטיסים אז המחיר שלהם ירד בהרבה ביד 2 כי כולם ירצו את הכרטיסים חדשים ואני הייתי מפסיד מלא.

זאת עוד סיבה למה אנשים חדשים לא יכנסו לזה ואלה שכבר נכנסו לזה מזמן בטוח יחכו עכשיו  להכרזה של .

3.לגבי תשלום מסים כמובן מי שמתעסק בכריית מטבעות בהיקף קטן בבית לא יצהיר על זה, אבל עדיין ממש לא בא לי להתעסק עם מס הכנסה ולעשות משהו לא חוקי.

אולי הביקוש מצד המיינרים לכרטיסי מסך ירד בחודשים הקרובים אבל לדעתי זה לא יוריד את המחרים בהרבה על הכרטיסי מסך.

בעולם יש מחסור בזכרונות , משתמשים באותם בכרטיסי מסך, וזכרונות ram(שגם המחיר שלהם מאוד עלה).

אז בנתיים שיהיה מחסור בזכרונות המחיר לכרטיסי מסך ישאר גבוהה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

^^^^^

יש הגיון הן במידע והן במסקנות.

אממה ?

לא הייתי נוגע במקל באף כרטיס שחזר ממערכות כרייה.

וכל אלה שנכנעו לבהלת הזהב ועכשיו נשארו עם ציוד שאין מה לעשות

איתו - שיאוכלו אותה.

הדבר הטוב שבכל זאת משתמע בכל זה, הוא ששוק

הכרטיסים החדשים ירגע ויחזור למחירים שפויים,

ומי יתן, כך יקרה גם לזכרונות.

רואים שאתה לא מבין כלום בחומרה וחבל מאוד להטעות פה פורום שלם...

קניתי כבר מספר כרטיסים מאנשים שעברו כריה, הכרטיסים במצב מעולה...יש לי דגם R9 שעובד כמו חדש קרוב ל 5 שנים!!!!
שאחרי שנאנס בתקופת הפריחה של הביטקויין.

אז בקיצור אם אתה לא מבין בנושא מסויים תשמור את הטיפשות והחוסר ידע לעצמך ואל תוציא אותה החוצה.

הכרטיסים שעוברים כריה עובדים מצויין ואין שום בעיה לרכוש במיוחד כאשר מוכרים אותם במחירי ריצפה (ה R9 290 עלה לי בזמנו 900 ש"ח, שעד היום הכרטיס הזה מסוגל להריץ כמעט כל משחק שתשים עליו ב ULTRA על 1080)

ואם אתה לא מאמין, פשוט תעשה ניסוי ותקנה כרטיס , תריץ אותו ב BENCHMARKS ו תוכנות THROTTLES ו תראה איזה קסם! אין בעיות לכרטיס!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Pleomax

אז בקיצור אם אתה לא מבין בנושא מסויים תשמור את הטיפשות והחוסר ידע לעצמך ואל תוציא אותה החוצה.

הפוסל במומו פוסל.

לא רואה טעם בכלל להתייחס לשאר הדברים בתגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...