מדאיג: ביצועי הגרפיקה של מעבדי Ryzen G תחת זיכרון חד-ערוצי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדאיג: ביצועי הגרפיקה של מעבדי Ryzen G תחת זיכרון חד-ערוצי

djelectric

Recommended Posts

רוצה לדון במשהו בעקבות הביקורת הזאת של GN:

אנחנו אחרי שבועיים מאז שהושקו מעבדי ה-APU של מדגמים 2200G ו-2400G.

זה ברור לכולנו - אלו סולידיים במחירים מקובלים (אם כי לא שוברי שוק בישראל), במבחני הביצועים הם נראו טוב והביצועים הגרפיים היו ברוב הפעמים צמודים מלמטה לשילוב עם GT1030.

סרטון כזה ומבחני ביצועים נוספים הצליחו לשכנע אותנו שיש כאן צמד מוצרים מנצח. אמנם, יש הרבה כוכביות שנראה שהתעלמנו מהם.

הכוכבית הגדולה ביותר לדעתי שמשפיעה על כל העסקה הזאת היא הזיכרונות בהם השתמשו בביקורות. יש סיבה מאוד טובה שרוב האתרים השתמשו בזיכרונות שסופקו להם על ידי . קיטים מהירים מאוד של 3200 ו-2933 מגה-הרץ בנפחים מרשימים ובתזמונים צמודים.

היום אנחנו חיים בעידן שבו הזיכרונות הללו הם יקרים אפילו למרכיבי מערכות של 6000+ שקלים, ולכן זה נראה לי קצת אירוני להשתמש בקיט כזה בשביל לשקף את חוויית המשתמש שירכוש מערכת תקציבית.

היום מוצר הזיכרון הזמין ביותר למערכות התקציביות הוא מקל בודד של 8GB במהירות 2400MHZ - ובהתאם לסרטון, שבוצע עם אחד של 3200, נראה שההבדל הוא לעיתים תהומי בביצועים, כמעט חצי. אנחנו עוברים מכמעט GT 1030 לבערך GT 730 וזה בהחלט מדאיג.

הדבר קצת מוציא לדעתי מאיזון את המושלמות של מעבד כמו 2200G כשמדברים על מחשב אולטרא-תקציבי למשחקים. בשביל לקבל ביצועים מכובדים שאפילו קרובים למה שראינו בביקורות, אנחנו צריכים קיט של 2X4GB 2400MHZ, וכזה היום עולה כ-420 שקלים. אבל רגע, קנינו קיט כזה עם לוח A320 פשוט - לא נשאר מקום לשדרג מבלי להוציא קיים! אז... אנחנו זורקים עוד 150 שקלים ללוח אם עם ערכת שבבי B350 בשביל לקבל 4 חריצי . מה עשינו אז? היחס בין עלות לתועלת מתכווץ.

הנה סימולציה של הדברים למערכות גיימינג תקציביות כיום:

פנטיום G4560 עולה 270 שקלים (עם קירור)

לוח מתאים עולה 260 שקלים

זיכרון 8GB 2400 פשוט עולה 375 שקלים

כרטיס GT 1030 עולה 380 שקלים

סה"כ השילוב עולה 1285 שקלים. הייתי מדרג את זה כציון 6 לרב-שימושיות, וציון 10 לגרפיקה.

שילוב תקציבי ביותר מבוסס 2200G יכיל:

מעבד 2200G כולל בכ-550 שקלים

לוח A320 ב-275 שקלים

ערכת 2X4GB ב-420 שקלים

סה"כ השילוב עולה 1245 שקלים. את השילוב הזה הייתי מדרג כציון 9 לרב-שימושיות וציון 8 לגרפיקה.

בשביל לקבל ביצועי גרפיקה קרובים באמת ל-GT 1030 ויכולת שדרוג עתידית, נאלץ המשתמש לשדרג לוח אם לכיוון 400+ שקלים. עם לוח שכזה, אפשר לעשות גם אוברקלוק למעבד ולליבה הגרפית של ה-2200G לרמת 2400G. ואז, אנחנו מדברים כאן על כ-1500 לעומת 1285 שקלים בשביל חוויית משחק דומה, אם כי רב-שימושיות טובה יותר אצל .

ההפרשים הכספיים הללו לא גדולים, אבל גורמים לך לתהות עד כמה מערכות 2200G מומלצות עם מקל בודד של זיכרון. המצב הזה של צניחה אדירה בביצועים הגרפיים מוציאה את הקסם מליבת ה- שבו.

בקרוב יושקו סוף סוף לוחות H310 תקציביים, וגם מעבדי פנטיום תואמים, שאמנם עדיין שומרים על מערך של 2 ליבות ו-4 נימים, אבל הקאש שלהם מתנפח, ותדר העבודה שלהם גם הוא מתנפח. תהיה בהחלט תהיה האם ללכת על מערך "שדריג" של לוח H310 תקציבי + G5500 + כרטיס GT 1030 ומקל בודד של 8GB במחיר דומה למה שקונים לוח A320 + מעבד 2200G + סט זכירונות כפול. ביצועי הגיימינג גם במקרה הזה פשוט יהיו במגרש של .

ההמלצה שלי כרגע תהיה בכל מקרה להוסיף כמה עשרות שקלים להמלצות ולקנות קיט כפול של זיכרונות. חבל להשקיע בשבב בעל גרפית חזקה אם חונקים לה את כל תעבורת הזיכרון. 2 הסנט שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור זה שם של... אתה יודע. המחיר המצוי בארץ של 2200G הוא 520-550 שקלים בחנויות השונות.

נכון, תמיד קיימת האפשרות להזמין מחו"ל, ואני חושב שהמחיר כולל הכל צריך לצאת כ-420-450 שקלים במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין. אולי כדאי להשקיע בלוח X370 ולהמהיר את הזיכרונות.. הלוחות של מאוד נוחים להמהרת זיכרונות. יש בהם פונקציה שנקראת "memory try it", ומנסיון היא עובדת נפלא. 

https://www.msi.com/blog/memory-try-will-boost-gaming-rig

* כל זה כמובן בהנחה שזיכרונות "איטיים" עם לוח X370 יעלו פחות מאשר זיכרונות מהירים עם לוח זול (B350).

עריכה - "memory try it" לא קיים בלוחות . אבל בכל זאת ניתן להמהיר את הזיכרונות בצורה "ידנית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים שיקנו את המעבדים האלה הם אנשים שבונים מערכת תקציבית לגיימינג קל, או מערכת בעלת יחס עלות/ביצועים כמה שיותר טוב.

לקחת לוחות ו/או יקרים כדי שהכל יפעל כמו שהוא אמור לפעול - גורע בצורה משמעותית מכדאיות הרכישה של המעבדים הללו.
אני גם הגעתי לסרטון הזה, רק שהגעתי אליו כשחיפשתי אם בדקו את העניין של מהירות הזכרונות, אך הופתעתי שגם לצ'אנלים יש השפעה די גדולה. חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אפשר אמנם להמהיר את הזכרונות אבל מכיוון שזכרונות 2400 ברובם הגדול נמכרים כ2400 ולא כ3XXX זה כי הם  לא ממש יציבים בתזמון הדוק יותר או מהירות  גדולה יותר באופן משמעותי (10 -20% בהחלט סביר שיעבוד אבל לא הרבה מעבר לזה - תלוי לא מעט על מה "נפלנו"..).

אחרת לא הינו משלמים כ"כ הרבה על מהירים..

בכל מקרה מחירי הזכרונות כרגע כל כך יקרים שמי שלא חייב לקנות עכשיו שימתין... (אולי בהמשך השנה השוק ירגע ? נפילת קריפטו ? - הלוואי..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב דגמי הזיכרונות, גם הכי פשוטים שבינהם ניתן להמהיר בכ- 600Mhz בלי שום בעיה. זה כמובן אולי יעלה בתזמונים, ועל זה אתה משלם על זיכרונות מהירים, ששם גם התזמונים נמוכים וגם התדר גבוה. מה שכן מומלץ זה להצטייד בלוח טוב (X370).

אגב, בדגמים פופלאריים של זיכרונות, ניתן למצוא "הגדרות מומלצות" של אוברקלוקרים שכבר בזבזו על זה את הזמן והגיעו לתוצאות יפות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי שמח לראות ביקורת גדולה ומסודרת שמציגה את ביצועי מעבדי ה 2x00G לפי הפרמטרים הבאים:

א. עם ובלי כרטיס מסך ייעודי בסיסי.

ב. בערוץ יחיד לעומת ערוץ כפול (ואולי אפילו 2 מודולי לעומת 4 מודולים).

ג. זיכרונות בתדרים של 2400MHz, 2666MHz, 2933MHz ו 3200MHz.

ד. תיזמונים שונים עבור כל תדר .

ה. נפח המוקצה לליבה הגרפית (מהזיכרון הראשי, ניתן להקצות עד 2GB לליבה הגרפית אם אני לא טועה).

ביקורת כזו תהיה ארוכה ומורכבת, אבל היא תקבע באופן חד משמעי מהו השילוב האופטימלי למעבדים האלו.

הבעיה היא שמדובר במעבדים יחסית זולים ושמיועדים לשוק הבינוני-נמוך, אז לא בטוח שיהיה אתר כלשהו שיטרח לעשות בדיקה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמובן אשמח אם פה באתר ירימו את הכפפה ויבצעו ביקורת כזו. הבעיה היא, שוב, שהמסקנות שיועלו מביקורת כזו יהיו רלוונטיות לפלח שוק דיי מצומצם (ולסקרנים כמונו), כך שההשקעה הדרושה מבחינת הזמן כנראה לא ממש תשתלם (נניח שיבדק מעבד מדגם אחד עם שני ערכים בלבד לכל פרמטר שציינתי - זה עדיין יוצא 32 בדיקות, כשכל בדיקה היא אוסף של מבחני ביצועים). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

אני הייתי שמח לראות ביקורת גדולה ומסודרת שמציגה את ביצועי מעבדי ה 2x00G לפי הפרמטרים הבאים:

א. עם ובלי כרטיס מסך ייעודי בסיסי.

ב. זיכרון בערוץ יחיד לעומת ערוץ כפול (ואולי אפילו 2 מודולי זיכרון לעומת 4 מודולים).

ג. זיכרונות בתדרים של 2400MHz, 2666MHz, 2933MHz ו 3200MHz.

ד. תיזמונים שונים עבור כל תדר זיכרון.

ה. נפח זיכרון המוקצה לליבה הגרפית (מהזיכרון הראשי, ניתן להקצות עד 2GB לליבה הגרפית אם אני לא טועה).

ביקורת כזו תהיה ארוכה ומורכבת, אבל היא תקבע באופן חד משמעי מהו השילוב האופטימלי למעבדים האלו.

יש לך היום בדיוק 100% מהמידע הזה ברשת. 

א - כשהמעבדים יצאו - אתה יודע איך הם מתנהגים ביחס לשילובים עם . הנה נקודת רפרנס לדו-ערוצי 3200 עם הקיטים שנמסרו

ב - בביקורת בוידאו, וגם בכתב באתר שלהם

ג - גם שם

ד - גם זה מצויין בביקורות הללו. לתזמונים אפקט קצת יותר נמוך מאשר לתדר

ה - זה לא משנה, ולמעשה הקצאה של 64MB היא הטובה ביותר כי היא משאירה מערכת גם לשימוש כללי וגם לגרפי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...