קצת על הפלא הזה שנקרא דיסק קשיח - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת על הפלא הזה שנקרא דיסק קשיח

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אם נחזור מהורדת הידיים

לפלא הזה שנקרא דיסק קשיח

הכוננים הראשונים שהגיעו לארץ הקודש היו עם 6 פלטות, עשרה ראשים ונפח בלתי נתפש של

7.25 מגה בייט. את העגלה עם הראשים הניע מתקן הידראולי מורכב ומסובך שגיר אוטומטי של

מכונית הוא תינוק לעומתו.זמן התנועה של הראשים מקצה לקצה היה כ 80 מילי שניות והריח

ממנו בגלל השמן היה כמו של בולדוזר 

D9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

אז אם נחזור מהורדת הידיים

לפלא הזה שנקרא דיסק קשיח

הכוננים הראשונים שהגיעו לארץ הקודש היו עם 6 פלטות, עשרה ראשים ונפח בלתי נתפש של

7.25 מגה בייט. את העגלה עם הראשים הניע מתקן הידראולי מורכב ומסובך שגיר אוטומטי של

מכונית הוא תינוק לעומתו.זמן התנועה של הראשים מקצה לקצה היה כ 80 מילי שניות והריח

ממנו בגלל השמן היה כמו של בולדוזר 

D9

תראה את המציאה הזאת:

10mega.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אני הערה ובורח:

כוננים קשיחים היו צריכים למות מוות המוני בתחילת העשור הנוכחי, ואין שום סיבה לוגית יותר לקיומם בעולם לצד כונני SSD, משום סיבה כלשהי שלא תהיה. לא סביבתית, לא אמינותית, לא אחסונית. הם יקרים, הם פוגעים באיכות הסביבה, הם בעלי אחסון נמוך מאוד, בעלי צריכת חשמל גבוהה, ובעלי ביצועים אביסמליים לאחסון של העשור השני למאה העשרים ואחת. הגיע הזמן שכונני עשרות TB בעלי טביעת רגל נמוכה ישלטו בשוק האחסון, ויעשו את זה באלגנטיות.

אני שונא את הדברים הללו עם תשוקה, וגאה להגיד שאני נגמלתי מהם לחלוטין במחשב האישי שלי 

הכל נכון למעט עובדה אחת קטנה "שמפריעה" לנו בעסק הזה - והיא בעיית המחיר:

כל עוד יחס המחירים בין ל- HDD עומד על סדר גודל של 1 ל- 10 לטובת HDD, הוא כאן להשאר לעוד הרבה מאד זמן.

בנתיים לא מצליחים לראות מצב שבו מצמצם את הפער. אמנם זה יורד במחירו אט אט, אך HDD יורד במקביל גם

וכך שומר על מרחק גדול דיו על מנת להמשיך ולהשאר רלוונטי.

ועוד משהו:

לכונני flash ישנה מגבלת אורך חיים המוכתבת בכמות הכתיבות לתא . עבור שימושים מסוימים הם בלתי אפשריים איפה,

וזאת במערכות בהם ישנו תמהיל write ארי בנפח תעבורת ה IO.

הדבר אמנם פחות רלוונטי ל PC רגיל שאנו מכירים, ומוצא את מקומו בשרתי DATA המחליפים את המידע על הדיסק באופן תדיר

או במערכות חישוב מדפוס כזה, שיוצר המון כתיבה לדיסק.

נשים איפה לב שלמרות שאנו כבר עשור בעידן ה- , סך ייצור הנפח העולמי של storage נוטה בצורה מובהקת לטובת HDD 

כאשר אינו מצליח להתקרב, או לצמצם את הפער. הצרכן הכבד ביותר בעולם לנפח היא תעשיית ה- Big data

ואלו צרכני HDD. משמע שיש לנו עוד המון שנים לראות את הטכנולוגיה הזו רצה בקנה.

אם היא הולכת לעשות אוטוטו את הקפיצה הגדולה שלה אל עבר כונני 40TB, אז בכלל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע על איזו ירידת מחירים אתה מדבר. מתקרבים ל40TB ואני עדיין לא יכול לקנות 4TB במחיר הגיוני בלי שיהיה איזה מבצע או בלאק פריידיי, שלא לדבר על טרה של . בשביל הצרכן הביתי כמעט ולא היה שינוי כבר זמן מכובד. או שמוציאים דור חדש שמשפר על הקודם בכלום וממשיכים לקחת אותו מחיר, או שממציאים כל מיני בעיות, מחסור מדומה, מונסון במדינה נידחת שקרה לפני עשור. זה מה שקורה כששוק הדיסקים נשלט על ידי מונופול/דואופול כזה או אחר (סמסונג וווסטרן דיגיטל/סיגייט). כן, הבעיה היא עדיין המחירים, גם בHDD וגם בSSD. (אני מרגיש בכיין כשאני יכול לקנות 4 טרה בחנות היום בזמן שלפני 25 שנה 40 המגה שלי שהספיקו להתקנה וחצי של מורטאל קומבאט היו שיא הטכנולוגיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אני הערה ובורח:

כוננים קשיחים היו צריכים למות מוות המוני בתחילת העשור הנוכחי, ואין שום סיבה לוגית יותר לקיומם בעולם לצד כונני SSD, משום סיבה כלשהי שלא תהיה. לא סביבתית, לא אמינותית, לא אחסונית. הם יקרים, הם פוגעים באיכות הסביבה, הם בעלי אחסון נמוך מאוד, בעלי צריכת חשמל גבוהה, ובעלי ביצועים אביסמליים לאחסון של העשור השני למאה העשרים ואחת. הגיע הזמן שכונני עשרות TB בעלי טביעת רגל נמוכה ישלטו בשוק האחסון, ויעשו את זה באלגנטיות.

מסכים איתך בעניין הביצועים, פוגעים באיכות הסביבה, צריכת חשמל וחוסר אמינות אבל במחיר ויכולת איחסון נמוכה מאוד?? לא מסכים איתך.

הם זולים בכמה מונים על פני כונני SSD

נפח ממוצע של כוננן מכאני הם של כמה TB (במחשבים רגילים 1-2 טרה. במחשבים קצת יותר מתקדמים 2-4 טרה).

נפח ממוצע של כונן הוא של כמה מאות GB (במחשבים רגילים 128 גיגה. במחשבים קצת יותר מתקדמים 256 גיגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על קצת סטטוס כרגע ויותר מצב פרקטי. כונני היום יקרים כי אנחנו מאפשרים להם להיות יקרים. כי התעשיה מאפשרת להם להיות יקרים. יש סיבה שהדגשתי את המילה לוגית.

זה פסיכי שהאנושות משלמת יותר משאבים ליצור של HDD סלח לי מח*רבן בנפח עלוב מאשר בנפח כפול ומרובע ממנו בעל טביעת רגל אפסית לעומתו. זה מבחינתי משוגע כמו לייצר שהיו קיימים לפני עשור היום.

הקרטל ששומר על תעשיית ההארד דיסקים במקום צריך למות ולקבור איתו את הטכנולוגיה העתיקה הזאת. הבעיה היא שהקרטל הזה שומר בחלקו על תעשיית ה- יקרה. אנחנו לא מתקדמים טכנולוגית כי מלאכותית אנחנו רוצים לסחוט עוד כסף מהטכנולוגיה הזאת.

כל מי שמצטרף אלי ומקלל את עולם כונני הדיסק הקשיח רק עושה טוב. צריך לעשות מה שאפשר כדי להפסיק לתמוך בתעשיה הזאת, ולתמוך כמה שיותר בהצאת אחסון מבוסס ושאר טכנולוגיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אני מדבר על קצת סטטוס כרגע ויותר מצב פרקטי. כונני SSD היום יקרים כי אנחנו מאפשרים להם להיות יקרים. כי התעשיה מאפשרת להם להיות יקרים. יש סיבה שהדגשתי את המילה לוגית.

זה פסיכי שהאנושות משלמת יותר משאבים ליצור של HDD סלח לי מח*רבן בנפח עלוב מאשר SSD בנפח כפול ומרובע ממנו בעל טביעת רגל אפסית לעומתו. זה מבחינתי משוגע כמו לייצר כרטיסי מסך שהיו קיימים לפני עשור היום.

הקרטל ששומר על תעשיית ההארד דיסקים במקום צריך למות ולקבור איתו את הטכנולוגיה העתיקה הזאת. הבעיה היא שהקרטל הזה שומר בחלקו על תעשיית ה-SSD יקרה. אנחנו לא מתקדמים טכנולוגית כי מלאכותית אנחנו רוצים לסחוט עוד כסף מהטכנולוגיה הזאת.

כל מי שמצטרף אלי ומקלל את עולם כונני הדיסק הקשיח רק עושה טוב. צריך לעשות מה שאפשר כדי להפסיק לתמוך בתעשיה הזאת, ולתמוך כמה שיותר בהצאת אחסון מבוסס NAND ושאר טכנולוגיות פלאש.

אבל זה בכל דבר ככה.

יצרני תרופות לא מוכנים לתת לקנביס להיות חוקי מאינטרסים כלכליים בלבד.

יצרני הרכב לא עוברים לשימוש ברכבים חשמליים מלאים בגלל שקרטל הנפט עדיין חזק ולא מאפשר להם.

אני מאמין שיש בכל שוק קטע כזה...

אבל כרגע המצב הנתון הוא שאם אתה צריך נפח של כמה טרות לאחסון של כל מיני דברים (כל אחד והצרכים שלו) אז אין לך הרבה אופציות... נפח מבוסס יעלה לך הון... בזמן שנפח מבוסס מכאני יעלה לך כמה מאות שקלים לכל טרה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באת לי בזמן טוב עם הדיון הזה :)

בדיוק סיימתי את הקורס מערכות הפעלה, זה למען הקורס היחידי שלי שבו באמת למדנו משהו על הדיסקים הקשיחים ועל תזמון הזרוע - אבל כמו כל הקורס הזה החומר על הדיסק הקשיח הוא רק נגיעה קלה בקצה הקרחון.

מאוד מסקרן אותי התכנון של הדיסקים ויותר מזה התעשייה שבנו סביב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי גאי,

עשית לי את היום :beerchug:

אין יותר משמח במקום כפורום שלנו מאשר קבלת משוב כפי שעשית ועל כך תודתי לך.

**קורס מערכות הפעלה הינו אחד הקורסים היותר מעניינים בתואר, תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...