אנשים אוהבים רעש בעיר? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשים אוהבים רעש בעיר?

Sargon

Recommended Posts

חלק גדול מחיי גרתי באזור יחסית שקט מבחינה אורבנית.

אבל במרכז יש הרבה יותר רעש. ובכלל לגור בבניין עם כמה משפחות נראה אפילו יותר סיוט.

נראה שיש אנשים שיש להם נטיה ל"רעשים רעים". כלומר לעשות רעש בלי התחשבות באף אחד או רעש מוגזם.

מה זאת אומרת?

דברים כמו לטרוק דלתות חזק. לדבר בקול רם. לצעוק. לצפור, לעשות רעש עם האופנוע מרצחים שלהם.

אפשר לעשות את כל הדברים האלה פחות חזק.

אבל נראה שאנשים פשוט בהתנהגות הברירית מחדל שלהם עושים הכל מהיר וחזק. כאילו, זה שאתה טורק את הדלת של השירותים לפני החיברון בעבודה לא ייעזור לך להפוך לאלון מאסק.

יש פה גם אנשים שצועקים ברחוב, מקללים וכו.

שוב, כל אחד עושה את הדברים האלה, אבל תלוי באיזה מידה, באיזה תדירות ובאיזה עוצמה.

זה אגב די מסתדר עם העובדה שאנשים נוהגים פה בערך כמו רוסייה או תורכייה. גם מסתדר עם זה שאנשים מעשנים פה הרבה.

יש קורלציה בין כמות המעשנים במדינה וכמה פרמטיבית המדינה בדרך כלל.

באירופה יש הרבה פחות מעשנים.

אז כנראה שאני הייתי היוצא דופן, והכלל הוא אנשים מרעישים וברברים.

גם לכם מפריע פה הרעש? 

במדינות אחרות יש פתרונות לרעש ועישון. פה יש למשל חוקים נגד עישון אבל כולם מצפצפים על זה, אנחנו לא אירופה, יותר כמו מדינה של קופים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה גר במזרח התיכון, תחיה עם זה :poop:

לגבי עישון, אני מבין שיוון ואיטליה לא נמצאות ביבשת האירופאית, מעשנים שם הרבה יותר מכאן, תוך כדי צפצוף ארוך על החוק. 

בכלל, תנסה להסתכל על הדברים היפים כאן, מכיוון שאין הרבה זה ממש קל! 

או שתעבור לישוב כפרי עם חצר, או לצפון אמריקה שם יחסים בין אישים נטולי רגש הם הנורמה, יש כאלו שממש מסתדרים שם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא נראה שבעישון משתפרת מאוד בשנים האחרונות. נראה שלחנוק לנו את חשבונות הבנק ולהכניס לנו אגרופים בבטן עם עליות מחירים הזויות עוזר. מי חשב :)

כלא מעשן, אני שמח שאני לא זורק כסף על ההרגל המכוער.

מבחינת רעשים, כן צריך להבין שלגור בתל אביב או בצמודות לה יש לזה השלכה. גם אני מעריץ גדול של שקט ומרווח מחיה, אבל צריך להכיר במציאות הישראלית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שלא מדבר על כל אירופה. גם רוסיה לא בדיוק שיא התרבות והיא גם באירופה. אבל למעט אירופה, ארה"ב, קנדה ואוסטרליה שאר העולם די מלא ברברים.

אגב יפה שאתה משווה את למדינות כמו יוון ואיטליה, מראה המון איזה מדינות בחרת להשוות אלינו.

הישראלים לא "חמים" לא "אמפטים" לא "מלאי רגשות ושמחה". הם פשוט מנייאקים וקולניים.

זה בשילוב שהאכיפה פה על חוקים היא בדיחה והרשויות עצמם מקסתחות ומלאות באנשים פרמטיבים יוצר לך מדינה שלא הכי תרבותית בא נגיד ככה.

בארה"ב יש המון משוגעים(תלוי במדינה) אבל שם לפחות אוכפים את החוק. יש שם חוקים נגד רעש של אופנועים, נגד סיגריות וגם אוכפים את זה.

אצלנו כשיש חוק נגד סיגריות זה מחזיק שנה אחת ואז כאילו החוקים לא קיימים.

זה מדינה קסתח, והאופי של הישראלי הממוצע הוא להיות מנייאק, לא חם ואמפטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון יש אנשים נחמדים. לא המון, יש אחוז מסויים פחות מהרוב שהם אנשים נחמדים.

הבעיה היא שאין עיר רק לאנשים נחמדים, כל מקום שנהיה נחמד ומוצלח יגיעו גם כל השאר.

זה בכלל בעיה גנטית לדעתי, אופי זה חלק גדול גנטי. רואים אצל ילדים שהם מנייאקים כבר מגיל שנתיים או נחמדים.

וגם הורים שהם מנייאקים הילדים שלהם גם גדלים להיות מנייאקים, לא נראה לי שזה חינוך, זה פשוט גנטי. החינוך רק מעצים את זה.

אוליי צריך לעשות קהילות סגורות כאלה, נראה לי יש כאלה קהילות בחו"ל לאנשים "עדינים".

יש מקומות בעולם שיש קהילות עם אנשים נחמדים. גם במדינות שיש קהילות כאלה, לא כל המדינה יש אנשים נחמדים. אבל בארץ נראה שאין אפילו קהילה אחת כזו בכל המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

יש מקומות בעולם שיש קהילות עם אנשים נחמדים. גם במדינות שיש קהילות כאלה, לא כל המדינה יש אנשים נחמדים. אבל בארץ נראה שאין אפילו קהילה אחת כזו בכל המדינה.

נו תרים את הכפפה ותקים אחת כזו...

ציטוט של Sargon

זה בכלל בעיה גנטית לדעתי, אופי זה חלק גדול גנטי. רואים אצל ילדים שהם מנייאקים כבר מגיל שנתיים או נחמדים.

וגם הורים שהם מנייאקים הילדים שלהם גם גדלים להיות מנייאקים, לא נראה לי שזה חינוך, זה פשוט גנטי. החינוך רק מעצים את זה

כמו כל דבר בחינוך כנראה זו השפעה משולבת של גנטיקה והשפעה מהסביבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

זה אגב די מסתדר עם העובדה שאנשים נוהגים פה בערך כמו רוסייה

אם אנשים היו נוהגים פה כמו ברוסית היית רואה הרבה יותר מקרי אלימות מעכשיו.

הסרטון הזה אומנם מצחיק, אבל אם מישהו חותך מישהו אחר יהיו מכות. יש לי קרובי משפחה שם שמספרים שזה המצב בכביש.

ולנושא: אני חושב שאנשים רועשום זה בעיקר קשור לחינוך אך יש גם גנים שמשפיעים. ואין ככ מה לעשות עם זה.

אי אפשר לחנך את כולם מחדש. או להיפטר מגנים מסויימים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בישראל היה נהג, אומנם ערבי(מג'ועה?), שפתח דלת של מכונית והתחיל לתת בעיטות לנהג.
חוץ מזה שאם המדד שלך זה רוסיה, אז הסטנדרטים שלך נמוכים מאוד.
יש מה לעשות עם זה, אכיפה קשה וענישה אכזרית מצד רשויות החוק. העיניין הוא שהציבור מעוניין בהפקרות הזו, גם השוטרים עצמם עברייני תנועה לא קטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

המוח מתחיל להתפתח עוד ברחם. תינוקות לא נולדים בלי מוח.

זה נושא מאוד מעניין ואפילו פילוסופי

האם האדם רע מנעוריו? או טוב מיסודו? האם זו החברה שהופכת אותו לרע?

דעתי האישית - הכל החברה. הכל חינוך. זה נכון שלתינוק יש מוח - אבל כל עוד אין מחלה גנטית או פגם חמור - רוב התינוקות הם ממש דיסק ריק, ומושפעים באופן כמעט אבסולוטי על ידי החברה. זה נכון שיש תינוק שיאהב לאכול יותר ויש כזה שפחות (עקב שינויים גנטיים) אבל האופי והאישיות שלו - נטו מהחינוך והחברה.

ברור לי שאני קצת מקצין - אבל אני חושב שעם חינוך נכון, אפשר להפוך כל אדם למלאך - מה שנקרא "האדם הוא טוב מיסודו"

בנוגע לרעש - זה נשמע כמו דברים פעוטים :) נסה את ה"נגריה" שיש ליד הבית שלי - כמעט כל יום (גם בין 14:00-16:00) מסורים, הלחמות, קידוחים, שיופים ומה לא. מאז שאני זוכר את עצמי. מדי פעם אני מעיר להם כשהם עושים את זה בין 14:00-16:00.

אגב - זו לא נגרייה או משהו כזה. פשוט בעל בית משועמם. ואני גר בשכונה שנחשבת יחסית "שקטה".

אוי - וכמובן אסור לשכוח לציין את הרעש מבית החב"ד כאן ליד שמרעישים בכל חג, וכל יום שבת צורחים את חייהם.

לסיום - כמה פעמים בשבוע ישן עם חלון סגור - לצערי יש זיהום אוויר באזור הרצליה בערבים ואני חושד שהוא מגיע מהשטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...