מi5 4430 לi7 4790? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מi5 4430 לi7 4790?

n00kie

Recommended Posts

אני 2 סנט ובורח מפה. אם השדרוג מ4430 עולה 100-150 שקלים לדעתי זה בסדר גמור. מעבר לזה קצת קשה להצדיק את הערך. כן יהיו משחקים ומטלות שישמחו לתוספת כח העיבוד כתוצאה מהטרייד הזה.

לא לשכוח לוודא שהביוס מעודכן לפני שעושים פעולה כזאת, ה4790 שייך למשפחת Devil's Canyon המעט חדשה יותר והיא מצריכה לעיתים עדכון. בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של djelectric

אני 2 סנט ובורח מפה. אם השדרוג מ4430 עולה 100-150 שקלים לדעתי זה בסדר גמור. מעבר לזה קצת קשה להצדיק את הערך. כן יהיו משחקים ומטלות שישמחו לתוספת כח העיבוד כתוצאה מהטרייד הזה.

לא לשכוח לוודא שהביוס מעודכן לפני שעושים פעולה כזאת, ה4790 שייך למשפחת Devil's Canyon המעט חדשה יותר והיא מצריכה לעיתים עדכון. בהצלחה

אני מסכים איתך. גם אם זה עולה 200-250 נגיד זה שווה מאחר והוא לא יכול לעשות למעבד שלו OC.

האמת שלא בדקתי\התעמקתי אבל יש מצב שהוא מוגבל מבחינת הלוח ל OC בכללי. ה 4790K יבוא לו בול אם הוא מוצא

מחיר טוב כי גם המעבד הנוכחי שלו עובד על 3.0Ghz ויכול להיות מצב של 50-60 אחוז פגיעה בפריימים שבריצפה שמעלים

משחקים כבדים, בטח במסך 144..

אני טס השבוע למקסיקו עד סוף מרץ. צ'או לכולם, אם אני ימצא מעבדים במחירי ריצפה אני יקנה ל @nec_000 ולפתוח הדיון מתנה ליומולדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

צריכה של 2.5GB על כמות כזו של tab-ים פתוחה זה מאד סביר. ככה עובד כרום בכוונת מכוון. הדבר למטרת שפור אבטחת המערכת. היה רגוע.

אני יודע, זאת הסיבה שלא הבנתי איך בצילום המסך שלך כל המערכת כולל הכל מגרדת את ה-2GB. 

מצחיק שעשית צילום מסך בלי , עבור תמונה שמיועדת להישלח לאינטרנט דרך הדפדפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלתי את עצותיכם.

הקירור שלי מספיק בהחלט לI7 4790K (FREEZER 7 PRO REV 2) אך בנוסף למה שנאמר פה, פירוק של החרא הזה זה באמת כאב ראש ומהווה עוד מינוס בשדרוג :D

לא ידעתי שיש למעבדים עתיקים כאלה שוק יד שניה (הכוונה לC2D), אם כך אחכה למציאה.

את המעבד, אם אקנה, אקנה מEBAY ולא מהארץ, כרגע ניתן למצוא הרבה מהם במכירות פומביות שמסתיימות איפהשהו בין 3XX ל7XX(???) שקל, ובמחיר זה לא אקנה.

בהזדמנות אשדרג ל16 ראם, מה שמעלה שאלה חדשה - המאורר של הקירור שלי הוא ממש "מעל" הראם, יש לדעתי כמה מ"מ בודדים כשהוא מסתובב בינו לבין אחד הסטיקים של הראם.

יכול להיות שסטיק שאקנה יהיה יותר גדול ממה שיהיה לי ויאלץ אותי (שוב) לפרק את הקירור להפוך אותו?

NEC, אני (עדיין) לא בקיא מספיק בנושאי של דפדפנים, אבל מבחינת ביצועים, מאז הFIREFOX QUANTUM (בו אני משתמש והשתמשתי מאז ומעולם) הFIREFOX משתווה לביצועים של הCHROME ואוכל הרבה הרבה פחות ראם, סתם נקודה שחשבתי להעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אני יודע, זאת הסיבה שלא הבנתי איך בצילום המסך שלך כל המערכת כולל הכל מגרדת את ה-2GB. 

מצחיק שעשית צילום מסך בלי דפדפן, עבור תמונה שמיועדת להישלח לאינטרנט דרך הדפדפן.

הדפדפן ביישן, התחבא מאחורה... ביקש שלא יצלמו אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של n00kie

קבלתי את עצותיכם.

הקירור שלי מספיק בהחלט לI7 4790K (FREEZER 7 PRO REV 2) אך בנוסף למה שנאמר פה, פירוק של החרא הזה זה באמת כאב ראש ומהווה עוד מינוס בשדרוג :D

לא ידעתי שיש למעבדים עתיקים כאלה שוק יד שניה (הכוונה לC2D), אם כך אחכה למציאה.

את המעבד, אם אקנה, אקנה מEBAY ולא מהארץ, כרגע ניתן למצוא הרבה מהם במכירות פומביות שמסתיימות איפהשהו בין 3XX ל7XX(???) שקל, ובמחיר זה לא אקנה.

בהזדמנות אשדרג ל16 ראם, מה שמעלה שאלה חדשה - המאורר של הקירור שלי הוא ממש "מעל" הראם, יש לדעתי כמה מ"מ בודדים כשהוא מסתובב בינו לבין אחד הסטיקים של הראם.

יכול להיות שסטיק שאקנה יהיה יותר גדול ממה שיהיה לי ויאלץ אותי (שוב) לפרק את הקירור להפוך אותו?

NEC, אני (עדיין) לא בקיא מספיק בנושאי אבטחה של דפדפנים, אבל מבחינת ביצועים, מאז הFIREFOX QUANTUM (בו אני משתמש והשתמשתי מאז ומעולם) הFIREFOX משתווה לביצועים של הCHROME ואוכל הרבה הרבה פחות ראם, סתם נקודה שחשבתי להעלות.

דברים נכונים. בצע את שדרוג המעבד רק אם המחיר זול דיו ומצדיק את עצמו. 

שדרוג הזכרון מאד מומלץ ותשים לב להבדל במיוחד אם אין אצלך .

לגבי הסטיקים, מדוד את הגובה של הנוכחיים, ודאג לרכוש כאלו שאינם גבוהים יותר מהם.

מי שמכיר את השטנץ כבר יודע מנסיון מה מתאים ומה לא.

צריכת הזכרון הנמוכה יותר של נובעת משום שהוא אינו מבצע סגמנטציה מלאה בין ה- tab-ים ולכן אבטחת

המידע שלו ירודה יותר (גם) בגלל האספקט הזה לעומת .

אחד הדברים היפים בדפדפנים הוא שהם למעשה virtual machine, לכן האבטחה בהם גבוהה.

אם היה ניתן להריץ בהם הכל, זה היה מומלץ כדי לבודד את המחשב (בדומה ל- sandbox).

הדפדפנים רצים בסביבה כזו שלא אמורה להגיע או לבצע מאומה במערכת ההפעלה, למעט הזכות/רשות שלהם

לשמור קבצים שהורדנו למחיצה שבחרנו (באם עשינו download).

ברגע שיש לדפדפן פירצה אבטחתית, זאת אומרת שמשהו מהרעיון של ההפרדה הזו ל- VM נמצא ב- compromise

ואז עשוי להיות מקרה בו הדפדפן מתחיל לעשות משהו שלא היה אמור לבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

דברים נכונים. בצע את שדרוג המעבד רק אם המחיר זול דיו ומצדיק את עצמו. 

שדרוג הזכרון מאד מומלץ ותשים לב להבדל במיוחד אם אין אצלך SSD.

לגבי הסטיקים, מדוד את הגובה של הנוכחיים, ודאג לרכוש כאלו שאינם גבוהים יותר מהם.

מי שמכיר את השטנץ כבר יודע מנסיון מה מתאים ומה לא.

צריכת הזכרון הנמוכה יותר של Firefox נובעת משום שהוא אינו מבצע סגמנטציה מלאה בין ה- tab-ים ולכן אבטחת

המידע שלו ירודה יותר (גם) בגלל האספקט הזה לעומת chrome.

אחד הדברים היפים בדפדפנים הוא שהם למעשה virtual machine, לכן האבטחה בהם גבוהה.

אם היה ניתן להריץ בהם הכל, זה היה מומלץ כדי לבודד את המחשב (בדומה ל- sandbox).

הדפדפנים רצים בסביבה כזו שלא אמורה להגיע או לבצע מאומה במערכת ההפעלה, למעט הזכות/רשות שלהם

לשמור קבצים שהורדנו למחיצה שבחרנו (באם עשינו download).

ברגע שיש לדפדפן פירצה אבטחתית, זאת אומרת שמשהו מהרעיון של ההפרדה הזו ל- VM נמצא ב- compromise

ואז עשוי להיות מקרה בו הדפדפן מתחיל לעשות משהו שלא היה אמור לבצע.

...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כרטיס מסך מדור DX11 ומעלה דהיינו מ- 2009 וצפונה, המהרת דפדפנים בחומרה.

אין צורך יותר מאשר בכרטיס בסיסי וזול. 

העוצמה החישובית שנדרשת באתרים היא בדיחה ביחס לכח החישובי שיש לכרטיסים - אפילו פשוטים כמו HD6670 למשל.

שנית להקשר זה,

הייתי ממליץ להפעיל חוסם פרסומות (Ad block) ואז כל העומס הטיפוסי של flash (ושות'...)  ממילא יורד לתחתית

משום שהפרסומות עם האנימציה הגרפית אינן מוצגות עוד על המסך.

דפדפן כל כך מהיר שלבקש יותר מהירות ממה שהוא כבר נותן משול "ללחפש את כוכב הבא כי לא מסתפקים בכוכב הנוכחי".

כיום כל הדפדפנים המודרניים מהירים דיים, כולל edge - עד שהפער הביצועי שבינהם (גם אם קיים ומדיד רק על בנצומטר)

נעשה ללא רלוונטי במישור הפרקטי-מעשי. משכך, אבטחת מידע עולה בחשיבותה על שיקול אחר (לתפיסתי).

אסוף המידע של הדפדפנים אחר דפוס הגלישה שלנו אינו מפריע (לי) ואם הדבר מסייע לגוגל לנתב גורמי פרסום רלוונטיים

עבור הצרכים שלי, בכך שמציג לי את המודעות של מה שאני בדר"כ מחפש לקנות, אז מה רע בכך ?

נהפוכו - זה מסייע.

לא אחת הייתי במסע חפוש אחר מוצר מסוים, ופתאום החלו להופיע פרסומות באותו סגמנט, שהראו לי עוד אופציות ובמחירים

אפילו עדיפים ממה שמצאתי לבדי. כך שהנה לנו מקרה שאפילו הרווחתי מכך (מועבר כחומר למחשבה).

גוגל אינה מחפשת לעשות לנו רע באמצעות המידע שנצבר אחר הגלישה שלנו.

המטרה היא לחבר בין מוכר לקונה בצורה מיטבית, ומהחיבור הזה אנחנו (כגולשים) לא מפיסידים מאומה.

מקסימום מרוויחים מידע לגבי עוד אפשרות רכישה, כזו שלא הגענו אליה בכוחות עצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...