מעבד ללפטופ, יש סיבה לתעדף I7 על I5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד ללפטופ, יש סיבה לתעדף I7 על I5

gad57

Recommended Posts

אני זוכר שהנושא נטחן עד דק, אפשר לנסח את השאלה בצורה אחרת, האם המשחקים למדו לנצל את הHT?

בגדול, ההתלבטות היא בין I7 7700HQ ל I5 7300HQ , שאר המאפיינים זהים, 16GB , GTX1060.

ההבדל במחיר הוא סביבות ה100-200 דולר, תלוי בדגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא את השורה הראשונה פספסתיO.o . לי אין את הידע הדרוש בשביל זה, אבל אני די בספק שב1080P עם מסך 60 הרץ יהיה הבדל גדול . אבל , עם הצגת רייזן , בשנים הקרובות סביר להניח ש  4 ליבות יהפכו להיות מינימום , ולכן , אולי עדיף , ללכת על ה7700HQ . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, השימוש העיקרי יהיה לגיימיג, וורד ואקסל גם האאוטלון X3 שיש לי יצליח להריץ.

חשבתי על לפטופ על טהרת , אבל ההיצע נראה דיי כרגע ודיי חלש, לפחות באמזון.

השאלה היא יותר ספציפית למצב היום, האם משחקים "למדו" לנצל HT?, שאר ההבדלים בין המעבדים דיי זניחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלתך - המשחקים מתחילים ללמוד בעת הזו.

סנונית ראשונה מוכרת היא WWII החדש שהראה שיפור בצועים מדיד לא מבוטל בכלל בין 4 ליבות ל- 4 ליבות עם HT.

למיטב זכרוני המהיר הפער היה משהו כמו 100% ביצועים למעבד 4 ליבות (עם HT) לעומת רק 60-70% מהם למעבד

4 ליבות, וזאת בקטע ספציפי עמוס שמדדו בו. המודד הוא סטיב מ- hardware unboxed וזהו פער משמעותי.

אם הוא הסנונית הראשונה, כנראה מבשר הדבר על הצפוי לבוא בשנים הקרובות כסטנדרט.

המקודדים נכנסים עתה למימוש מתודולוגיית קידוד מקבילית, בכדי לנצל יעיל את מעבדי ה- 6 וה- 8 ליבות החדשים שנכנסו

לשוק במחירי mainstream - משמע שזה הכוון הצפוי.

עכשיו:

אם הפער במחיר אינו גדול מדי, אמליץ להצטייד במעבד עם HT. כנראה שההוצאה היותר גדולה היום עוד תצדיק את עצמה בהמשך

הדרך, היות והמחשב ישרוד על הכביש יותר זמן עד שיצריך את שדרוגו אי שם בעתיד. קרי שזה היקר היום עוד יחזיר את עצמו בהמשך.

מחשב **חדש** שרוכשים כיום, כזה שמתוכנן מבחינת המשתמש לתת שרותים איכותיים גם לביצועי real time כגון gaming, אני

הייתי רוכש לא פחות מ 4 ליבות עם HT כאשר השאיפה היא בכלל ללכת על 6 או 8 ליבות (במידה וזה אפשרי והמחיר סביר).

מטרת הרכישה היא להקנות למחשב אורך חיים סביר, ולמנוע את הצורך לשדרגו שוב בתוך פרק זמן קצר מדי.

**שים לב לדגש שנתתי - אם רוכשים מחשב חדש ואם זה לשמושים כפי שהוגדרו, אז זה הסף שהייתי הולך עליו. 

במקרה שהתנאים אחרים, המלצתי אינה תופסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gad57

ההתלבטות היא בין I7 7700HQ ל I5 7300HQ

השוואת הנתונים הטכניים של שני המעבדים הנ"ל:

https://ark.intel.com/compare/97185,97456

ציטוט של Liad344

תדר , קאש , ו 8 threads  במקום 4.

ההבדל הוא בתדר (כולל תדר הטורבו ותדר הליבה הגרפית) ובתמיכה ב Hyper-Threading. אין הבדל בגודל המטמון (לפחות לא לפי הנתונים הרישמיים של אינטל).

בנוגע לשימוש במשחקים - כרגיל, זה תלוי במשחק. יש משחקים שיודעים לעבוד רק עם מספר קבוע של ליבות, יש כאלו שעבורם HT הוא יתרון והוא יוסיף לביצועים ויש כאלו שעבודת HT הוא חיסרון ויגרום דווקא לביצועים פחות טובים. ההמלצה הכי טובה, גם היא כרגיל - לבדוק את הביצועים עבור משחק ספציפי. עם זאת אני אסכים עם @nec_000 - עדיף שיהיה מעבד עם HT מאשר בלי, פשוט כי במקרה הכי גרוע אפשר תמיד לכבות את התכונה הזו בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...