5870 הלך לעולמו לפנות בוקר. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5870 הלך לעולמו לפנות בוקר.

coch

Recommended Posts

אהלן,

בצער רב אחד הכרטיסים הכי טובים שאי פעם היו לי, נחנק אתמול. שימש אותי עד היום במחשב של העבודה..

אשקר אם אגיד שלא היה לי ככה עקיצה בלב שהבנתי שהוא התפגר.

להלן הסיפור המקוצר :

בזמנו היו לי שני כרטיסי 5870. אחד מהם היה סטנדרטי, השני היה גירסאת ה VX הידועה כאחד הקירורים המוצלחים יותר

של . את ה VX אני רכשתי לעצמי בזמנו למחשב האישי ( שהחזיק מעמד עד היום ) ואת הרגיל קיבלתי מחבר. בימים ההם

עשיתי ניסויים לא מוצלחים לשלב ביניהם כשני כרטיסים, היו לי אינספור בעיות ובאיזשהו שלב אני זוכר שהתייאשתי. בין אם היה

מדובר במגבלה של החומרה, חוסר ניסיון, בעיות תאימות ודרייברים.. אני רק זוכר שיצא לי מזה רק בעיות. ה 5870 עבר באיזשהו

שלב למחסן וצבר בערך 5-6 שנים של אבק, ביצי עכבישים וסביר להניח גם כמה מכות. ה VX עדיין עובד כמו סוס אצל אחיין שלי, שנים.

לפני שלוש שנים בערך, אולי קצת פחות התקדמתי בבום מבחינה מקצועית בעבודה ובמקרה שלי היה לי גם המון מזל וקיבלתי משהו שרציתי

להגיע אליו : עבודה חלקית מהבית. יוצא לי באופן קבוע למעט מקרים בודדים בשנה לעבוד בראשון וחמישי מהבית פלוס 30-35 ימי עבודה מהבית בלבד

ברבעון האחרון לכל שנה. באותם זמנים שקיבלתי מה שרציתי עשינו סדר במחסן אני ובת הזוג. בין היתר מצאתי את הכרטיס ולקח לי כמה שעות לפרק

אותו להוציא כל מה שהיה עליו ולהחזיר אותו לשימוש במחשב הנייח שקיבלתי מהעבודה עם כרטיס מסך מובנה.

הכרטיס עבד. היה סיפוק מזה.

המחשב של העבודה היום כבר מבוסס i7 6700K. כל 42 חודשים יש לי אופציה לחדש דרך העבודה סכום שנותנים לי לזה. המחשב עצמו עובד 7\24

מאחר ומשמש לעבודה ועובד ברקע. כלומר ה 5870 הזה.. עבד כ"כ הרבה זמן, עבר סבל במחסן שלי ( לא הגזמתי עם ביצי עכביש, זוכר הכול )

וכן גם שיחקתי במחשב של העבודה לפעמים.

שקמתי ( 5:30 בערך ) המחשב היה כבוי. ניסיונות להדליק - והמחשב מתכבה שוב, יש ריח זוועה במחשב. מוציא סטיקים של , נראים תקינים. מנתק את הכרטיס מסך

ומריח משהו. מביא מברג פותח את הקירור - חלק שלם על הכרטיס עצמו מתחת לקירור בגודל 5-6 ס"מ נמס, נפוח ומריח כמו צ'יפס.

האם אפשרי לתקן ? לא יודע. הכרטיס בפח הירוק... ואני שותה עכשיו קפה מבואס לקראת כרטיס חדש. בא לי 5870.

דיון מיותר.. אבל כואב הלב.

סופש נעים.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם על כרטיס מסך אתה מגיב ככה,

אסור לך להחזיק חתול / כלב / תוכי או ווטאוור.

סופו של כל בלון ....  דיסק קשיח ...  שלנו .... ( בטווח הנראה לעין :) )  ...

סה לה ווי.

אני מניח שזה יעבור, בסופו של יום.  :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אם על כרטיס מסך אתה מגיב ככה,

אסור לך להחזיק חתול / כלב / תוכי או ווטאוור.

סופו של כל בלון ....  דיסק קשיח ...  שלנו .... ( בטווח הנראה לעין :) )  ...

סה לה ווי.

אני מניח שזה יעבור, בסופו של יום.  :(

יש לנו חתולה. אל תדאג.

זה כרטיס ישן.. שהיה לי מגניב לנקות אותו ולהחזיר אותו לשימוש של 24-7 במשך שנים..

הדיון קצת ציני .. בעסה, אבל אין פה עצב  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפלת במלכודת  :D

הנה, אתה כבר מגיב יותר טוב. :)

הפוסט הראשון היה עצוב בעיני, ואין בזה

שום דבר לא נכון / מקובל  או שצריך להתנצל עליו.

מכל ברברת ה" לא , המעבד הזה הכי טוב, לא הכרטיס

מסך ההוא חובה" ושאר קישקושי ידענות ו"חוכמה",

אם לא ניתן קצת כתף תומכת לאנשים ,  אז לא עשינו כלום !

יום טוב ושמח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במהלך שנותי כסוקר חומרה ושאפתן גם לי היו פרידות מאוד כואבות מחומרה.

למזלי עוד לא היה לי מוות פתאומי כבד במיוחד על אף כמות כרטיסי המסך. לרוב או שחזרו למאגר הלוגיסטי של האתר, או שנשארו אצלי עד עצם יום זה לבחינות וכו'. אני מתיחס לדברים האלה עם כפפות של משי ומאכיל אותם רק את החשמל הכי בריא ומזין שיש. אצלי זה כמו חתולים בבית של נשות חתולים בעלות אובססיה.

כן היו לי פרידות כשמכרתי חומרה שלי בעבר שצבטו אותי. היה לי HD 5850 פשוט מדהים של שהיה עילוי אוברקלוקינג, עם 935 מגה-הרץ לליבה במתח סטוק יחסית נמוך (29% מסטוק).

פרידה כואבת נוספת הייתה מ- HD 4850 כשעברתי ל-GTX 285 בזמנו. ה-HD 4850 אצלי משבוע ההשקה שלו והוא אחד מכרטיסי המסף הכי חצופים בהסטוריה של ATI כחברה שצריכה לתת מענה. הפסל של 8800GT בכיכר העיר הופל על ידי הממזר הזה, ולא אשכח את התרומה שלו להתקדמות הגרפיקה.

כן היה לי מוות טרגי של מעבד וזה ה- i7 980X משושה-הליבות שפשוט החליט יום אחד לא לעבוד, אבל זה סביר מאוד בדגימות הנדסה מאוד מוקדמות של אינטל. הוא כן שירת את האתר במשך 4 שנים וזה קרה כשמערכת הבדיקה של האתר כבר הייתה מבוססת 4770K. לאחרונה גם ה- i7 5960X, מעבד רלוונטי דיו, גם פשוט התחיל שלא לעבור פוסט :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוהבים אותך, ליאור !  :D

לא אלעיט אותכם בהררי חומרה שהיו ואינם אצלי.

מי בשימחה ( היו בעייתיים / לא ענו על ציפיות )  ומי בעצב / באסה.

שאלו יהיו הצרות שלנו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה למה לפתוח פצעים...עכשיו אני בוכה על ה GTX 295 שנשרף, והמסך דל U2408 שנפטר עם פסים לאורך, והלוח X58UDR-3 שככה קיבל דום לב באמצע היום...אבל אני כל יום נלחם ואוסף את עצמי מחדש. חייבים להמשיך, הם היו רוצים שנמשיך.

יהי זיכרם ברוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שאני אתגעגע אליו, אבל כבר 11 שנה אני עם מסכי ה2007FP שלא מתים.

זה נחמד והכל ונוסטלגי, אבל יש גבול. עד מתי גיימינג 4:3 1600X1200?

בנוגע לHD5850 - היו לי 2 כאלה ב2 מערכות שרצו בקרוספייר. כרטיסים מצוינים. מכרתי אותם לפני שנים ב350 לאחד (VX+סטוק). היו גם אוברקלוקרים מעולים.

למעשה - העצמה הגרפית של המחשב שלי לא השתנתה מאז הHD5850 CF שמקביל לHD5970 שמקביל ל7870XT שמקביל לGTX670 (הכרטיס הנוכחי שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, אבל מה אתה מתערב ? :lol:

אין דין מכירת כרטיסים כדין כאלה שנפחו את נשמתם,

ועוד ללא אזהרה, ככה, בוקר בהיר אחד.

אלו לא אותן הרגשות, לא אותה עוצמה, לא אותה .......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...