SSD גרם לבעיה בטמפ'? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD גרם לבעיה בטמפ'?

kaboonkal

Recommended Posts

החלטתי סוף סוף להחליף את הHDD בSSD בלפטופ. (EVO 840 120GB)

לאחר ההחלפה והתקנת הווינדוס שמתי לב שהמאוורר של המעבד מתחיל לעבוד בצורה חריגה, כלומר מעלה מהירות ואז מוריד לאחר כמה שניות.

הדבר הזה קורה כל פעם שאני פותח איזה יישום במחשב או מתקין או מסיר משהו מהמחשב ולפעמים זה נמשך אפילו 20-30 שניות.
חשוב לציין שכל הדברים שאני עושה הם קלילים ועד היום עם הHDD לא היה שום דבר בסגנון והמחשב מעולם לא התחמם מאותם השימושים בעבר.

מה עלולה להיות הבעיה ואיך אני יכול לפתור אותה?

עריכה: כרגע החלפתי חזרה לHDD והבעיה נעלמה, אפילו ניסיתי להעמיס על ההפעלה תוכנות תיקיות ואמנם כצפוי לא הכל עלה בשנייה אבל בשום שלב המאוורר לא התחיל לפעול וגם אחוזי השימוש במעבד נותרו באיזור 20-40.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שזאת בעיה ממשית.

SSD מאפשר למעבד לבצע פעולות מהר יותר מול המעבד והזיכרון ביחס לדיסק HDD (במיוחד 5400rpm של ניידים) ולכן פעולות חיפוש וכתיבה נעשות הרבה יותר מהר. 

לדעתי ה"בעיה" היא לא בעיה אמיתית אלא ניצול ממשי של המעבד בכל הנוגע לאחסון.

באיזה מחשב מדובר? האם קיים דגם הנמכר עם SSD? בן כמה המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ralman

לא בטוח שזאת בעיה ממשית.

SSD מאפשר למעבד לבצע פעולות מהר יותר מול המעבד והזיכרון ביחס לדיסק HDD (במיוחד 5400rpm של ניידים) ולכן פעולות חיפוש וכתיבה נעשות הרבה יותר מהר. 

לדעתי ה"בעיה" היא לא בעיה אמיתית אלא ניצול ממשי של המעבד בכל הנוגע לאחסון.

באיזה מחשב מדובר? האם קיים דגם הנמכר עם SSD? בן כמה המחשב?

סליחה על האיחור, תקופת מבחנים, ותודה על התשובה/תגובה!

כמובן, אני מודע לכל הדברים האלו.
המחשב הוא Inspiron 5559 נקנה לפני כשנה i7 6500U 16GB, למיטב ידיעתי אין דגם עם .

בכל מקרה הבעיה נפתרה וזה הסיפור: כשהחזרתי לHDD הווינדוס לא עלה ודרך הביוס הייתי צריך לשנות את הסוג הפעלה לUEFI, ואז הכל עלה כרגיל.
בכדי לקצר את הסיפור קצת הבעיה הייתה שהווינדוס הותקן בתצורת LEGACY על הSSD ומאיזו סיבה שלא מובנת לי (אבל אולי למישהו אחר אז כמובן שאשמח להסבר) גרם לכך שהמאוורר יסתובב מהר גם כאשר אין עומס "אמיתי", על המערכת.
הייתי צריך כמה ניסיונות התקנה מחדש כדי להבין את הקטע הזה אבל בסוף שיניתי את הDOK להתקנה בתצורת UEFI והתקנתי מחדש ומאז הכל פועל בצורה מושלמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון הביוס עשוי לעזור אם אין לך את הגרסה האחרונה שיצאה רק לפני 3 ימים. היא  כבר כוללת את תיקון האבטחה של מעבדי .

יש לי את האח הגדול של המודל שלך 5759  ואין בו את הבעיה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...