התייעצות לגבי הכנה ללימודים מדמ"ח - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי הכנה ללימודים מדמ"ח

sub100

Recommended Posts

שלום,
אני מעוניין להתחיל ללמוד מדעי המחשב.
יש לי שתי שאלות:
רציתי להתייעץ לגבי המלצה לספרים שיתנו לי רקע בסיסי בתחום.
איזה ספרים אתם ממליצים להתחיל איתם (אני מניח שזה יהיה בעיקר סיפרי תיכנות.) כדי לבוא מוכן פחות או יותר למה אני הולך ללמוד.
מאיזה שפת תיכנות עדיף להתחיל?
אשמח לעזרה בתחום, אפילו ספרים באנגלית וספרים בתשלום. או אם יש מקורות אחרים סירטונים, אתרי מידע ועוד
שאלה 2: עם איזה עבודה במחשבים אפשר להתחיל תוך כדי לימודי התואר כדי לצבור ניסיון?
נ.ב: יש לי תעודה בתחום הטכנאי - (למרות שלא השקעתי כ"כ בתחום ואני לא עובד בזה כרגע)
השאלה אם הנושאים שאני ילמד אותם בתואר יעזרו לי בתחום של ה- והרשתות או שזה בעיקר עבודות של תיכנות.
אשמח לעזרה בנושא.
תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא בכיוון, כשלמדתי מדעי המחשב (לפני לא מעט שנים) רוב התואר הורכב ממתימטיקה.

זה מה שתלמד ברוב הדרישות חובה לתואר (לא יודע איפה אתה לומד), אני מכיר חבר שלמד רק 6 או 7 קורסים תיכנותיים במדעי המחשב כי זה היה יותר קל לו. הרוב באמת לומדים יותר אבל ניתן להתחמק מרוב הקורסים אם אתה ממש רוצה. המשחק הוא בקורסי הבחירה (בדרך כלל, שוב, לא יודע איפה אתה מתחיל ללמוד).

נראה לי שאתה מתבלבל ואתה חושב שאתה בא לתואר דומה להנדסת תוכנה.

מדעי המחשב הוא תואר שהוא נחשב (מבחינה אקדמית נטו) תת תחום של מתימטיקה. מבחינה מנהלתית הוא בהרבה מקרים פקולפטה בפני עצמה אבל זה רק טכני.

עריכה:

נכנסתי עכשיו לתוכניות הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה במדעי המחשב והנדסת תוכנה. להפתעתי ההבדלים קטנים בהרבה ממה שהכרתי (או שבאוניברסיטה הפתוחה ההבדלים תמיד היו קטנים?) כך שיכול להיות שמה שכתבתי לך פחות רלוונטי.

הניסיון האקדמי שלי כולל את הטכניון ואוניברסיטת בר אילן. איפה אתה הולך ללמוד? כנראה הייעוץ שאתה צריך יותר מכוון אוניברסיטה ומישהו שלמד בשנים האחרונות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך ללמוד במכללה, ולפי מה שהבנתי הקורסים שם הם יותר פרקטיים, אז יכול להיות שהם יותר פרקטיים אפילו מהפתוחה?

אם אפשר לשאול, באיזה תחום אתה עוסק במחשבים?

ובוא נגיד שבנוסף למתמטיקה שאני לומד, אני רוצה להיכנס לתחום של תיכנות, עם מה כדאי לי להתחיל?

האם בכל זאת יש אנשים שלמדו תואר במדעי המחשב ועוסקים בתחום של רשתות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של sub100

אני הולך ללמוד במכללה, ולפי מה שהבנתי הקורסים שם הם יותר פרקטיים, אז יכול להיות שהם יותר פרקטיים אפילו מהפתוחה?

איזו מכללה אם אפשר לשאול?

ויותר פרקטיים למה?

עיקר התואר עוסק במדעים ולא בתכנות או או טכנאות מחשבים. קורסים פרקטיים בשבילך תוכל לבחור כקורסי בחירה משנה שניה לרוב. תבדוק במוסד שאתה מתכוון ללמוד בו אילו קורסי בחירה יש אם זה חשוב לך.

אם אתה רוצה לצבור קצת רקע אז קודם כל הייתי ממליץ לחזור/ללמוד חומר של 5 יחידות מתמטיקה של תיכון. לא הכל רלוונטי משם אבל הרבה דברים כן. בין היתר לתרגל טכניקות אלגבריות ודברים בסיסיים אחרים ששכחת / אתה לא חזק בהם.

מבחינת תכנות אני מציע שתבדוק באיזה שפה אתה הולך ללמוד "מבוא למדמ"ח" שזה הקורס הראשון שלומדים בו שפת תכנות. זה בד"כ java או C. לפי זה תתחיל ללמוד קצת באינטרנט את השפה שאתה הולך ללמוד ואפילו תתנסה בכתיבת תכניות בסיסיות. כמה שתתקדם יותר ככה זה יקל עליך יותר במהלך הסימסטר הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לקחתי כמה קורסים באו"פ  במסלול מדעי המחשב ,  מכיר קצת פחות או יותר את הסילבוס .
כדי להתכונן בצורה  טובה  ללימודים כמו שאמרו  תחזק את המתמטיקה  הרבה  מהתואר יהיה סביב מתמטיקה .
ותסתכל  בסילבוס של  הקורסים  ותראה  איזה  שפות תכנות  לומדים 
אני יודע שבאו"פ  המבוא  הוא בג'אווה ויש גם קורס מתקדם  בג'אווה
ובהמשך לומדים  גם C  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
ציטוט של sub100

אם אפשר לשאול, באיזה תחום אתה עוסק במחשבים?

אין בעיה לשאול. אני אפילו מוכן לענות.

מאז הלימודים עסקתי במספר תחומים. מפתח C/CPP. מפתחC#. יועץ ומוחה ALM וגם בתחום ה DEVOPS. מה שאני עושה רוב הזמן בעבודה החדשה שלי זה C#.

ציטוט של sub100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

כסטודנט שנה א' למדמ"ח במכללה הנה השני סנט שלי:

*תרענן לעצמך את המתמטיקה ברמת התיכון. אם אתה יכול ללמוד טוב לבד אז תן הצצה במקצועות המתמטיקה הרלוונטים (אינפי/חדווא , לינארית.... ) כדי לנסות להפחית את השוק של ההתחלה.

*תברר לפי המוסד שאליו אתה מגיע עם איזה שפת תכנות תתחיל כמבוא, ותלמד אותה לאט לאט. היום יש אחלה מדריכים באינטרנט שיתנו לך בסיס טוב. ההבדל מאוד מורגש בקורס מבוא לתכנות בין אלו שהגיעו בלי שום היכרות קודמת עם קוד לאלו שכן.

*אם יש לך אפשרות לעשות מכינה של מתמטיקה\תכנות אני ממליץ מאוד! זה יהיה חודש שיתן לך להרגיש את האינטנסיביות של הלימודים, לרענן את החומר וגם אם הכניסה שלך תהיה לא הכי חלקה זה לא משפיע על ציון התואר שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...