ייעוץ בבניית מחשב למשחקים - תקציב 10K (לא לעבודות גרפיקה) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בבניית מחשב למשחקים - תקציב 10K (לא לעבודות גרפיקה)

amirx19

Recommended Posts

אין לדעת מה יהיה בעוד 10 שנים. לערכתי, עד אז יהיה צורך בשדרוג אם לא בקניית מחשב חדש בשביל להריץ משחקים חדשים באופן סביר, אבל שוב, אי אפשר לדעת.

לגבי זיכרונות, כרגע אין שום צורך ב32 ג'יגה אז חבל לקנות. הזיכרונות גם מאוד יקרים בימינו אז בכלל אין טעם לקנות מעכשיו בשביל עוד 10 שנים. כדאי להוסיף אם וכאשר יהיה צורך בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קיימים גם משחקים שדורשים יותר מ8GB. אבל זה לא אומר כלום.

בעתיד פשוט הכי כדאי להוסיף זיכרונות מאותו הסוג בדיוק. ואם לא, אז סטיק עם מתח זהה, מהירות זהה ותזמונים זהים, ואז 99% שלא תיהיה בעיה. וכמובן נפח זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתנצל, לא מבין את תשובתך.

כשהווינדוס עולה הוא דורש 2-3 GB לפעולה חלקה, המשחק דורש 8-10 (יש גם 12 ?), המרווח שנותר ל-16 הוא לא רב ומצב זה מתאר משחקים שנוצרו לאחרונה. מה יקרה בשנתיים שלוש הקרובות הרי צפוי שדרישות המשחקים יעלו עם השנים.

בהנחה ומה שרשמתי נכון אני לא חושב שיהיה נכון לקנות 16GB של אולם בהחלט ייתכן שאני טועה כי ההבנה שלי בתחום לא גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שקיים משחק היום שבזמן הרצה (על הגדרות הכי גבוהות ב- 1440P) אתה תגיע לניצול (כולל) של יותר מ- 16GB

משמע, 16GB זה מספיק היום למשחקים והזיכרונות היום מאוד יקרים. לכן אני ממליץ לקנות היום כמה שצריך ולא מעבר לזה וכשיהיה צורך (אם בכלל) אז להוסיף.

למה סתם לקנות במחיר יקר כשאין בזה שום צורך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לענות על שאלתך. אני שואל מכיוון שגם בתשובתך האחרונה אתה מודה כי 16 מספיק להיום אבל... מה עם העתיד? המחשב נקנה לתקופה ארוכה מאוד, כמה שישרוד.

למעשה אני מבין שאתה צופה/ מסתמך על ירידת מחירים עתידית ואז עולות השאלות הבאות.

בכמה אם בכלל צפוי לרדת מחיר הזכרונות ?

מתי זה צפוי לקרות ?

האם ישתלם לחכות לאירוע הזה ואז להסתכן בהתעסקות עם שונים כי "לך תמצא כמו המקורי".

די ברור לי שתשובתך תהיה "אני לא נביא" ומי שיצטרך להחליט אם ואיך לענות על השאלות הללו הוא הבחור שיקנה את המחשב.

שוב, תודה על התגובות המהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amirx19

אני לא יודע לענות על שאלתך. אני שואל מכיוון שגם בתשובתך האחרונה אתה מודה כי 16 מספיק להיום אבל... מה עם העתיד? המחשב נקנה לתקופה ארוכה מאוד, כמה שישרוד.

שוב, אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד. יכול להיות שתצטרך 128GB , ויכול להיות ש- 16GB יספיקו גם בשביל עוד 10 שנים, אין לדעת.

לכן אני לא ממליץ לקנות סתם עוד בלי שאתה יודע אם תצטרך אותו, סתם בזבוז כסף.

בנוסף, מחירי הזיכרונות יקרים היום ואני מאמין שמכאן הם רק יירדו, לכן יותר חכם להוסיף זיכרונות בעתיד ולא עכשיו, ורק במקרה הצורך.

ציטוט של amirx19

בכמה אם בכלל צפוי לרדת מחיר הזכרונות ?

מתי זה צפוי לקרות ?

האם ישתלם לחכות לאירוע הזה ואז להסתכן בהתעסקות עם זכרונות שונים כי "לך תמצא כמו המקורי".

מחירי הזיכרונות תלויים בהיצע ובביקוש. היום הביקוש גבוה ולכן המחירים גבוהים. אף אחד לא יודע להגיד לך בוודאות אם המחירים יירדו ומתי, אבל אני מאמין שהמחירים יירדו. לא תיהיה בעיה עוד שנה- שנתיים למצוא זיכרונות כמו שיש לך במפרט, זה דגם של יצרן מוכר.

ציטוט של amirx19

די ברור לי שתשובתך תהיה "אני לא נביא" ומי שיצטרך להחליט אם ואיך לענות על השאלות הללו הוא הבחור שיקנה את המחשב.

אמת. אבל אני אומר לך מה אני הייתי עושה.. הייתי משאיר 16GB כרגע כי אני לא רואה סיבה לשים יותר מזה.

על אותו מטבע, למה לא לקנות מעבד 20 ליבות? אולי עוד 10 שנים 6 ליבות לא יספיקו? 

או למה לקנות בגודל כזה? אולי עוד 10 שנים יהיה צורך ב4TB?

אז אולי ואולי, אבל אולי לא. תקנה מה שצריך להיום כי אתה לא יודע מה יהיה מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אם אתה לא מבין בזה אז תגיד את דעתך או תשאל ואל תגדיר מה עדיף. אם אתה בוחר ספק רק על פי תקן הנצילות שלו אז כנראה שאתה לא מומחה גדול בספקים.

מה קרה, האגו עלה לך לראש...

התקציב שלו לחוץ גם ככה, לאפטר אפקט יותר חשוב 32 ג'יגה מאשר 16.

ובמקום זה אתה דוחף לו ספק-כוח יוקרתי עם תקן "זהב". עדיף לרדת לסדרה קצת יותר זולה כמו ה-CX, שתבצע את העבודה לא פחות טוב.

ובהפרש לחסוך לטובת זיכרון . כי 16GB לא מדגדג את אפטר אפקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

מה קרה, האגו עלה לך לראש...

התקציב שלו לחוץ גם ככה, לאפטר אפקט יותר חשוב 32 ג'יגה RAM מאשר 16.

ובמקום זה אתה דוחף לו ספק-כוח יוקרתי עם תקן "זהב". עדיף לרדת לסדרה קצת יותר זולה כמו ה-CX, שתבצע את העבודה לא פחות טוב.

ובהפרש לחסוך לטובת זיכרון RAM. כי 16GB לא מדגדג את אפטר אפקט.

מתנצל, התנסחתי בצורה אגרסיבית מדיי, פשוט הצורה שבה העברת ביקורת לא הייתה לעניין.

המערכת מיועדת למשחקים, כנראה התבלבלת עם דיון אחר. אין פה שום אפטר אפקט או עריכות כלשהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:וואלה...

אם כך שישאר עם 16GB.

בכל מקרה נראה לי שהספק מאוד יקר יחסית.

אני במקומו הייתי מחפש SeaSonic.

לגבי המבצעים של כרטיס 1080, יותר מידי too good to be true

ממליץ לבדוק את איכות ה-PCB של הכרטיס כולל קבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

:kopfpatsch:וואלה...

אם כך שישאר עם 16GB.

בכל מקרה נראה לי שהספק מאוד יקר יחסית.

אני במקומו הייתי מחפש SeaSonic.

לגבי המבצעים של כרטיס 1080, יותר מידי too good to be true

ממליץ לבדוק את איכות ה-PCB של הכרטיס כולל קבלים.

:lol: 

:lol:

חחחחחחח

איי, אורי אורי, הרגת אותי.

מאיפה הנחתת אפטר אפקטס בדיון שמדגיש בכותרת שהוא לא ?

אם זה לא קורע, אז אני לא יודע מה כן....

הייתי נותן דירוג, אבל זה יכול להתפרש לא נכון ( אני מתכוון חיובי ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי לקרוא קצת דרישות מומלצות למשחקים ולמעשה כבר בשרשור הראשון על דרישות המערכת של FAR CRY 5 שצפוי לצאת בקרוב ראיתי שנדרש 16GB למשחק ברזולוציות גבוהות. https://hwzone.co.il/דרישות-המערכת-הרשמיות-של-far-cry-5-כבר-כאן/

באחד מהמפרטים שצורפו בשרשור הזה העלות של 16GB בסטיק אחד היא 665 ש"ח. אם אני מחשב נכון אז תוספת של 6.65% למחיר המחשב נותנת טווח נשימה גבוה יותר למחשב. אני לא מזלזל בסכום הזה אבל חושב שהתועלת גבוהה בהרבה מהעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מדובר שם ב- 4K

ב. יש לך 16 ג'יגה..

ג. עדיף לך להשקיע את הכסף הזה בכרטיס מסך וללכת על 1080ti, אתה תרוויח מזה יותר מבחינת ביצועים.

אבל אתה כבר ילד גדול, אני אמרתי לך מה אני חושב לא פעם אחת.. בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...