תכנות - מאיפה מתחילים ואיך ממשיכים - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנות - מאיפה מתחילים ואיך ממשיכים

Peleg Orev

Recommended Posts

ראשית כל אני רוצה לציין שיש לי ניסיון מועט מלימודי מדמ"ח בתיכון.. למדתי שפת C# (לא שאני זוכר יותר מדי) ומעט אסמבלי בנוסף. לא נגעתי מאז, לא הייתי עילוי או משהו בסגנון (רצוי לציין שלא הייתי תלמיד טוב במיוחד ופספסתי הרבה שיעורים ובאופן כללי לא התעמקתי בחומר).

לאחרונה עלה בי החשק ללמוד מחשבים באופן כללי, משפות תכנות, ועד לחומרה והמחשב עצמו באופן כללי בזמן שחומרה יותר קל ללמוד, אפילו אם לא את הידע המעשי (יש פה בפורום אחלה מדריכים וכמויות גדולות של ידע שנצבר), נתקלתי בקשיים ללמוד שפות תכנות. 

ביקשתי מחבר שלמד בתוכנית מגשימים קצת עזרה בנושא והוא הציע לי את האתר של תכנית גבהים, שם יש ספרי לימוד של פייתון, ואסמבלי. פתחתי את הקובץ של ספר הלימוד של פייתון ושם לוקחים יחסית כמובן מאליו שהקורא יודע שפת C.. אז נכנסתי לספר של אוריילי על שפת C -Practical C Programming, ונתקלתי בקשיים מסויימים. ראשית הספר הוא משנת 2011.. שנית הוא לא הכי ברור בחלקים מסויימים.. שלישית אני לא רוצה ללמוד בצורה לא מסודרת שתגרום לכך שאני אצבור הרגלי תכנות לא טובים. 

TL;DR - רוצה ללמוד תכנות, מעוניין לדעת כיצד כדאי להתחיל. נוסף על כך.. האם יש קורסים ספציפיים ללמוד זאת? באופן כללי אשמח לעזרה מהמומחים כאן בפורום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע בדרך הזאת:

הכרות עם השפה - לראות סירטונים או תוכן אחר שאינם עוסקים בעיקר בכתיבת קוד אלא בשפה, להכיר מה היא מסוגלת לעשות, את כל התחומים שקיימים בה.

קריאת קוד - של מתכנתים ושל מומחים בשפה, לעבור על הקוד ולהבין בערך מה הקוד עושה ולמה הוא משמש שבעתיד תדע שהפקודה הזאת קיימת, לשלב גם סירטונים עם יותר כתיבת קוד

לשחק בקוד- לא באמת להתחיל לתכנת אלא לקחת דברים פשוטים וקצרים ולנסות אותם לבד

לעתיק דוגמאות מאתרים ולהריצ אותם בהדרגה לשנות אותם להבין אותם יותר לעומק

להתחיל לתכנת - לתכנן קודם את התוכנה, לרשום אותם בנקודות ובמילים

ואז להתחיל לרשום תקוד, לא להתשתמש בקוד של מומחים אלא אם כן מכירים גם את הקוד הפשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לדעת c כדי ללמוד את הספר phyton של גבהים. מניסיון... פה ושם יש מונח שצריך לפתוח ולא יותר. במיוחד אם למדת קצת c#.

רק אולי לא כדאי כי עדיף ללמוד ישר phyton3. אומנם עדיין משתמשים ב2.7 אבל זה העתיד... יש הבדלים משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

היי.

תתחיל מהספר של גבהים- אסמבלי

ספר נהדר. מתחילים מאפס. יסודות תכנות, איך עובד ולמה.

משם תוכל להמשיך בקלות לספר של פייתון ואחריו לספר ספרים אלו מהווים בסיס לכל עולם המחשבים- לואו לבל, היי לבל ורשתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...