מה עליי ללמוד כדי להתקבל לעבודה כמתכנת ללא תואר? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עליי ללמוד כדי להתקבל לעבודה כמתכנת ללא תואר?

rikus

Recommended Posts

הי חברה, אשמח מאוד אם תעזרו לי. אני רוצה לעשות הסבה מקצועית לתכנות, הגיל שלי מבוגר(43), התחלתי ללמוד JAVASCRIPT HTML וCSS, והמשכתי לבחון את ההצעות עבודה ואני רואה שגם צריך ללמוד C# וJAVA ואולי גם PHP.

למדתי תכנות באוניברסיטה ואהבתי וגם הייתי סביר, פחות או יותר. (הסיבה שלי היא שכבר יש לי משפחה והעבודה שלי היא רק מאחה"צ, ואני רוצה לעבוד בעבודה של יום שאוכל לראות ולהיות עם המשפחה יותר).

יש כאן מישהו שהתחיל לעבוד לפני שנים מועטות כמתכנת ללא תואר ויכול לתת טיפים?

או באופן כללי מישהו שמכיר את הביקוש לשפות תכנות ללא תואר?

ההערכה שלי שיקח לי לפחות כמה שנים עד שאסיים ללמוד את כל השפות וגם לצבור ניסיון איתם.

השאלה אם צריך עוד???

המלצות וכאלה... יעזרו לי מאוד!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במה עסקת עד עכשיו, אם אפשר לשאול? למה תוכנה ולא משהו אחר?

אני מכיר כמה אנשים שהחליטו להיכנס לעולם התכונה אחרי גיל 30 והצליחו, אבל אתה צריך להבין שהמחיר הוא הרבה יותר יקר וקשה עם השנים.

אל תצפה שגם בכל מקום, במיוחד בתחילת תקופת העבודה, יאפשר לך איזון סביר בין עבודה לזמן עם המשפחה. רוב החברות האלו מעדיפות צעירים רווקים מסיבה מאוד מסויימת.

במקום העבודה הנוכחי שלי, יש שניים שהתחילו בכלל מכיוון של תואר ורקע בעבודה בתחום לא קשור למה שהם עושים היום דרך מסלול שנקרא: https://infinitylabs.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין עוסק בזה, עובד כמוסיקאי במשרה מלאה-בעיקר הוראה עם פרויקטים פה ושם פרילאנס עם חברות בחול. מעדיף שלא לפרסם פרטים. כדי שהמשתמש הזה ישאר פחות או יותר אנונימי??? מאמין שאתה יודע למה זה חשוב להשאר אנונימי באינטרנט.....!

פיתוח תוכנה כי זה משהו שעסקתי בו שהייתי ביסודי עוד בתקופת הקומודור 64, וגם שלמדתי באוניברסיטה C++ נהנתי מאוד. נראה לי שזה תחום עניין רלוונטי עבורי, גם שאני לומד עכשיו את השפה.

וכן אני מכיר את העניין של הבעייתיות עם לראות את המשפחה כשאתה עובד הייטק. אנשים חוזרים ב8 בערב אולי לפני הפקקים בכלל. פסיכי.

אבל אני צריך לנסות כי במקרה הכי גרוע, אני יכול לבנות את עצמי מחדש במקצוע הנוכחי. אין לי כל כך מה להפסיד כי אני גם ככה לא רואה אותם ממש.

תודה על הקישור, לא מאמין שזה מתאים לי כל כך. כרגע די נעול על תכנות. יש לך מושג איזה שפות כדאי לדעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין מה לא ברור, כתבתי כבר פעמיים.

1. חוסר עניין בעיסוק שלי העכשווי.

2. לעבוד בשעות היום כדי להיות יותר עם המשפחה.

3. הגשמה עצמית. נראה לי שיש לי מה לתרום כמתכנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכנות ופיתוח יש המון תחומים. בכל תחום עובדים עם שפה או שפות אחרות. ככל שתדע יותר שפות יהיה לך יותר דלתות פתוחות ויותר קל למצוא משרה.

אין שפות ספציפיות שאפשר להגיד לך שכדאי ללמוד דווקא אותן. זה מאוד תלוי לאיזה תחום אתה מכוון.

עוד דבר שאני מניח שכבר שמעת, אבל בכל מקרה קח בחשבון שמשרה בתור מתכנת או מפתח בגיל שלך לא מובטחת להרבה שנים. יש סיכוי שתמצא את עצמך בעוד 10 שנים בלי עבודה בתחום ועם כל הניסיון שיהיה לך גם לא בטוח שתצליח למצוא משרה אחרת.

אני מציע לך לעשות בדיקה באיזה תחומים בפיתוח יש ביקוש גדול ולפי זה לכוון את עצמך לתחום ספיציפי. אולי אפילו כדאי לך לקחת קורס של כמה חודשים באותו תחום, כי הביקוש היום הוא יותר למפתחים ופחות למתכנתים, ועם ידע בשפות תכנות בלבד יהיה לך קשה יותר למצוא משרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא שאל איזה שפות כדאי לו ללמוד. במקרה שלו אין לו שום נסיון והוא עדיין לא "טוב מאוד בתחומו". לכן בתור התחלה מ-0 ככל שהוא יידע יותר שפות, יותר תחומים ייפתחו בפניו כי בכל מקרה יהיה לו מאוד קשה למצוא משרה כרגע בתחום הזה בלי נסיון ובלי רקע:

ציטוט של --- The King ---

עם ידע בשפות תכנות בלבד יהיה לך קשה יותר למצוא משרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

הוא שאל איזה שפות כדאי לו ללמוד. במקרה שלו אין לו שום נסיון והוא עדיין לא "טוב מאוד בתחומו". לכן בתור התחלה מ-0 ככל שהוא יידע יותר שפות, יותר תחומים ייפתחו בפניו כי בכל מקרה יהיה לו מאוד קשה למצוא משרה כרגע בתחום הזה בלי נסיון ובלי רקע:

עדיף לבחור תחום שאתה מתחבר אליו ולהתמקצע בו. להתפזר זה רעיון לא חכם.
איך אמרו חז"ל - "תפסת מרובה לא תפסת"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה כיוונים ללימודים , תפתח  אתרי דרושים  ותראה את הכיוונים שמבוקשים  .
כל יום כמה שעות לימוד ,  ותוך איזה מספר שנים (זה עיניין של שנים)  תוכל להגיע לרמה טובה .
יהיה טוב  שתעשה  איזה  פרוקטים , כדי שתוכל להוכיח  ידע . 
בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שניצל

מעולם לא שמעתי מישהו קורא לבודק תוכנה "מתכנת".

גם אני לא, בגלל זה שאלתי כי לא היה ברור למה הוא מתכוון...

תכנות, programming - לייצר תוכנות. 'פיתוח' זה שם קצת יותר מודרני אולי, התאמות למונחים הלועזיים (R&D)?

בכל מקרה בכל המקומות שאני הייתי ביניהם אף אחד לא הבדיל בין מתכנת למפתח... לא בקורס תכנות של ממר"מ (אין להם קורס 'פיתוח'. קורס תכנות של ממר"מ זה הקורס יחיד והמוכר ומי שיוצא משם בוודאות לא בודק תוכנה. למעשה יש קורס נפרד לבדיקות תוכנה) ולא בשום מקום עבודה שהיה לי מאז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...