מסך מרצד לאחר התקנת ווינדוס 10 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מרצד לאחר התקנת ווינדוס 10

דקלה

Recommended Posts

הי, התקנתי 10 על מחשב שקניתי עכשיו, בהתחלה הכל עבד טוב, בהמשך פתאום התחילו להופיע שיבושים/ריצודים במסך תצוגה. 

אופי השיבוש הוא לפעמים ריצודים, לפעמים רק מעין קווים ועיוותים, וחלק מהזמן המסך כבה לגמרי.

יש לציין שניסיתי גם לחבר למסך ישן שבו יש רק חיובר VGA וגם למסך טלויזיה עם . בשניהם זה מופיע.

אבל מה שמעניין הוא שאם משהו זז על המסך, למשל גרירה של חלון או אנימציה כלשהי בדף , השיבוש מפסיק. במצב סטטי זה חוזר (תזוזה של העכבר לא משפיעה).

כמו כן אם מחליפים בין המסכים VGA, בפרוצדורה מסויימת, זה מתקן את השיבושים. כאילו הוא מתעדכן על חיבור של מסך ואז זה מסתדר.

לעומת זאת, אם זה כבר עבד יפה אחרי חיבורי הכבלים, אבל נכנס למצב שומר מסך (או הפעלה מחדש של המחשב) שוב מופיעים השיבושים.

אני חושבת שזה גם מחמיר עם הזמן - בהתחלה קצת ריצודים ובסוף המסך כבה לגמרי.

אם מעלים את המחשב ב- Safe mode הבעיה מפסיקה. 

כל הנסיונות שלי התרכזו ב- Display driver: ניסיתי לבטל (roll back) את הדרייבר הקיים (intel HD graphic), זה גרם להופעה של דרייבר בסיסי כלשהו של מייקרוסופט והוא לא עבר עם ה- HDMI

ניסיתי להתקין דרייברים מתוך האתר של , אבל לא את כולם הצלחתי, לפעמים הוא כתב שכרגע יש לו את הדרייבר הכי מעודכן והוא לא מוכן לעדכן (כולל כשהיה לו את הדרייבר של מייקרוסופט).

אם אני מבטלת  (uninstall) את הדרייבר  ב- Safe mode ואח"כ מאתחלת כרגיל, הוא מוצא לבד איזה דרייבר (לא מאלה שהורדתי), גרסה 22.20.16.4836, והיא כאמור לא עובדת טוב.

אגב לוח האם הוא H110M-R

אז השאלה העקרית היא מה עושים???

ושאלת משנה היא - ראיתי שיש בדיוויס מנגר גם Monitors וגם Display adapters, אם אני עושה יותר מידי שטויות, יכול להיות שאמחק את האפשרות לתצוגה לגמרי? או שתמיד יש על לוח האם איזשהו דרייבר בסיסי?

תודה מראש למי שעונה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך וברוכה הבאה לפורום! :)

חבל שבנסיבות כאלה, אבל, בואי נשמור על פרופורציות.  :D

ציטוט של דקלה

אם מעלים את המחשב ב- Safe mode הבעיה מפסיקה.

אובכן, זה משאיר רק ברירה אחת - החומרה בסדר והדרייבר לא.

את יכולה לשחק כאוות נפשך ב - Monitors וגם Display adapters,

מערכת הפעלה תמיד תעלה עם דרייבר מינמלי אחרי הריסטרט.

אולם הבעיה לא חייבת להיות דווקא דרייבר של תצוגה.

תתחילי בעדכון הביוס, אחרי כן בעידכון הצ'יפסט של הלוח

ולבסוף, תני לחלונות זמן, כנראה ימצא לבד אחרי מספר עדכונים את הדרייבר המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@askme לפני שנסבך אותה בתורה מסיני - שפשוט תמחק את כל הדרייברים המותקנים - לעדכן ביוס לא הכי סביר למחשב חדש תסכים איתי?

תעשי תמיד מחיקה של דרייבר, וכל האפליקציות התומכות - האם ניסית להתקין? 

https://www.asus.com/supportonly/H110M-R/HelpDesk_Download/ - כלים ודריוורים להתאמה מרבית מכיוון שאת משתמשת בכרטיס מסך מובנה

אומנם 10 יעיל במציאת דריוור אבל הוא לא מוריד לך את כל מה שאת צריכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של גולן ונטו

לעדכן ביוס לא הכי סביר למחשב חדש תסכים איתי?

תתפלא, קורה לא פעם, בייחוד בלוח שיצא די מזמן.

ציטוט של גולן ונטו

לפני שנסבך אותה בתורה מסיני

בגלל שזה "אותה" ולא "אותו" ?  :nixweiss:

היא שוחה בחומר לא פחות מאחרים, אני נותן את כל הקרדיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה, הסרת כל ספק בעניין, כלומר הבהרת שאתה לא אנטי ! :)

עכשיו אף אחד לא יחשוב, מה שהיה עלול לחשוב ....

בקשר לידע פרופר, בוא נראה. כאמור אני נותן קרדיט שהיא

תסתדר.

אהה, כמובן שאם חשדתי בכשרים, הנני מתנצל מעמקי ליבי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, תודה רבה על התשובות המהירות!

הורדתי את הדרייברים של המסך עד שנשאר הדרייבר של מייקרוסופט ואם הורדתי גם אותו, הוא באמת הופיע מחדש אחרי ריסט.

ווינדוס 10 מוצא לבד את הדרייבר של , אבל באמת לא את הכי חדש, אותו הורדתי בנפרד, אבל עדיין לא עובד.

אף פעם לא עדכנתי את הצ'יפסט ואת הביוס. אם זה לא מסובך, שווה לנסות. ואבדוק גם באתר של .

בינתיים עשיתי התקנה מחדש כי ברשת כתבו שיש תוכנות שמתעסקות עם ה- UI ושאם הן עושות את זה לפני העדכון של יש בעיות.

אז התקנתי את ווינדוס, נתתי לו לעשות את כל העדכונים כשאף תוכנה לא מותקנת חוץ מדרייבר וויפי. ברגע שהוא שדרג את הדרייבר של המסך ממייקרוסופט לאינטל, הייתה אפשרות למסך , אבל משובש...

ועוד דבר - ב- Safe mode אין , כך שאולי בכל זאת יש בעיית חומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה נפתרה!

לקחתי את המחשב לחנות (KSP), ואחרי תאור הבעיה, הוא לא חשב פעמיים והחליף את המעבד. "קורה לפעמים".

בכל אופן, תודה רבה על התשובות. גם אם לא עשיתי הכל, זה היה חשוב לדעת מה האפשרויות.

הורדתי כמה דרייברים מהאתר של ובאמת יש שם אחד חדש יותר למסך.

עדכון ביוס לא עשיתי בסוף רק בגלל שהבנתי שזה עלול לגרום נזק בלתי הפיך, למי שלא בטוחים מה הם עושים...

העדפתי שיעשו את זה בחנות אם צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...