"מדוע לקנות עתה מחשב חדש זהו רעיון רע" - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"מדוע לקנות עתה מחשב חדש זהו רעיון רע"

nec_000

Recommended Posts

התנהלות פיננסית נכונה מגיעה מחינוך, מהשכלה וממודעות - אמת.

אך הפרשות הפנסיה למרחב של 25-35 שנה לא יכולות להיות קו אחיד. גם לבטא את זה בצורה של ממוצע ( למשל 10,000 ש"ח לכל אחד )

הינה שגויה מתמטית. התשואות מושפעות על פני פרק זמן שנחשב לבינוני-ארוך מהערכים הגבוהים, הנמוכים ולא מהממוצע. בדומה למשכנתא.

בגלל שמדובר לרוב בכספים שאנו מפרישים במשך זמן שכזה ההבדלים בין מצב ריאלי, למצב של "סימולציה" יגיעו ל 6 ספרות. הן בגלל השוני

בין התשואות, ובגלל הבדלי ההכנסה בתקופות השונות של החיים. האם זה גדל או קטן ? זה כמובן לפי גובה ההכנסות.

מה שיהיה מדויק יותר זה ללכת דווקא על תשואות קטנות יותר עד כדי קמצנות ( "המינימום ההגיוני" ) ולפזר את ההכנסות על פני 30 שנה

עם עלייה הדרגתית. זה מראה לך מצב ריאלי יותר להכנסה של בני זוג יחדיו. עוד יותר ריאלי ( כסימולציה ) יהיה להפסיק את אחת ההכנסות

אחרי 25 שנה ( לצערי, יאפ. ) ככה תוכל לקבל תמונה שהיא מגודרת מלמטה. זה יותר ריאלי לעשות עבור חסכונות פנסיה.

בנוגע לאחוז החסכון שבני זוג יכולים לקחת על עצמם, זה גם סוג של בדיקה שלא יכולה להיות אמפירית מאחר ומדובר בהתנהגות. ברגע

שאתה משלב התנהגות באפיק של חסכון אתה צריך גם לבטא מתמטית במשוואה את ההוצאות האפשריות שיכולות להיות עבור אותו זוג

באמצע החיים וביציאה לפנסיה - אני מדבר על הכול ( לטובה ורעה ).

אני ואישתי חוסכים הרבה יותר מ 10% מההכנסות שלנו בשלב הזה של החיים. אין ילדים, יוצאים לחו"ל קבוע, חיים טוב ומנהלים את הכסף

והזמן כמו שאנחנו בוחרים ובהתאם ליכולות. בעבר, המצב היה שחסכנו פחות. בעתיד יהיה זיג זג שכזה אני מניח וזה דוגמא טובה ללמה

ממוצע הוא לפעמים "שקרי", כי מדובר בהתנהגות של אנשים\צרכנים וזה לא קו-לינארי כזה שנשמר. יש על נושא התנהגות צרכנים הרבה

מודלים וזה דווקא נתון לדיון מעניין בפני עצמו.

אגב, מי שמפחד מאפיקי חסכון* שהם לא אינטגרליים במסלול העבודה שלו ( ניירות ערך נגיד ) שלא יפחד. מתי כדאי לפחד ?

שאנשים יפסיקו לצאת לקנות מוצרים. וזה לא יקרה. עד אז.. שימו כסף בחוכמה בניירות כאלה ואחרים. אין אופציה אחרת היום ומי שלא מכיר - לא צריך להשאיר את זה כדבר זר. יועצי השקעות זה לא מילה גסה ואפשר להנות גם מהסכומים הקטנים בחיים.

ולא.. אני לא יועץ השקעות, למען הסר ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן דבר מדהים הוא אפקט הריבית דריבית כדבריו של אלברט איינשטיין (אחד מגדולי הגאונים באנושות בכל הזמנים).

אילו רק הציבור הרחב היה טורח לשבת רגע באופן בוגר וסבלני, להקשיב ברצינות, לקרוא ולהבין כנדרש, או אז היה מקבל את

אחד הכלים החשובים ביותר לחייו, וכנראה החשוב מכולם.

כן, אפילו יותר מההשכלה הפורמלית שירכוש לטובת מקצוע לעתיד.

שכן התמורה המתקבלת בגין הבנת "ההשקעה וצבירת הון", מקדמת את האדם הזה שגם אילו משכורתו משך חייו תהיה נמוכה,

היא עדיין תקדם אותו יותר בצבירת עושר מאשר זה שמשכורתו גבוהה משלו, אך לא טרח לצבור הון בשל בורות.

כבר נשמע מפתה נכון ? 

עצם הטענה - שכל אחד יכול להעשות עשיר בשלב מסוים.

זה נשמע too good to be true.

אז זהו שלא.

ברגע שמבינים איך זה עובד, מבינים שאין קשר לכושר ההשתכרות, אלא יש קשר "למשך ההשקעה ולתשואה שמקבלים".

אלו האלמנטים הדומיננטיים, לא כמה כסך אנו מרוויחים.

זוהי אינה ססמא שווקית חלילה וחס על מנת לסחוט ממישהו דבר מה:

אף אחד פה לא יבקש מכם לבוא לקורסים פרונטלים, או להוריד הרצאות ברשת... או לשלם משהו.

במקרה דנן מדובר בידע בסיסי ואלמנטרי בעולם הפיננסים, שמועבר לנו כתורה שבע"פ מאחד למישנהו חינם אין כסף.

כל שצריך הוא להרים את הכפפה ולהנות מפירותיה. וכזו מתנה לא מקבלים כל יום.

לכן הייתי רוצה לשתף את אלו שקוראים כאן וכן מעניין אותם להבין מה המשמעות של חסכון וצבירת הון, בעיקר באיך זה

עובד ומדוע עובד כל כך יפה, באמצעות עבודה (טובה) בנושא שהכין בחור יקר בשם עידו, הוא פתח בשעתו אתר בשם

www.lichyot.com .

הנני נוהג לשתף עם המאמרים הקצרים שלו מול מכריי שכן הוא עשה עבודה טובה מאד וחסך ממני לכתוב משהו דומה בעצמי.

בתחילת דרכו של האתר, עידו פרסם את סדרת המאמרים הבאה כאשר כל מאמר קצר, כ- 3 דקות קריאה.

אלו מביאים את הקורא לספיגה אפקטיבית של החומר. תוך פחות מ- 20 דקות מסיימים לקרוא את כל המאמרים וההפנמה

מתקבלת. כמו כן הדברים מאד קלים לקליטה. אז ללא עכוב נוסף, תהנו... יש לקרוא לפי הסדר:

http://www.lichyot.com/money/כמה-כסף-צריך-בשביל-לפרוש

http://www.lichyot.com/money/כסף-מה-שלא-לימדו-אותך-בבית-הספר

http://www.lichyot.com/money/כסף-מה-שלא-לימדו-אותך-בבית-הספר-חיסכון

http://www.lichyot.com/money/כסף-מה-שלא-לימדו-אותך-בבית-הספר-תשואה

http://www.lichyot.com/money/כסף-מה-שלא-לימדו-אותך-בבית-הספר-זמן

תוספת קלה:

בכדי לדעת כמה הון יש לצבור לקראת מועד הפרישה, נולד חוק מסוים שנקרא "חוק ה- 300".

החוק הזה עובד הלכה למעשה עבור אלו שפועלים לפיו ולכן הוא מוכיח עצמו בדיעבד כנכון:

http://www.hasolidit.com/כמה-כסף-צריך-כדי-לפרוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

השרשור מלפני מספר שבועות מגיח לבקור קצר עם הידיעה הבאה, שכל מילה נוספת מיותרת בו:
"מלכודת הקריפטו: כך מצליחים האקרים לגנוב מכם בקלות"

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3732461,00.html?dcRef=ynetCube

העיקר מהמרי הביטקוין באמתלא - "שזו פלטפורמה הכי בטוחה שיש. והכי טוב רק לא ריכוזיות של בנקים"....

כן בטח, שמענו....

בורות באבטחת מידע שזה מדהים.  ואני אומר - מי שמספיק טיפש, מגיע לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דין ואין דיין בעולם המטבעות הוירטואליים, חזרו לעידן ימי התנ"ך:

אתה שומר על מה שיש לך בכיס, או על הגב, במו ידיך וכוחות עצמך. הכל מתוך תקווה שלא תשדד בדרך.

אין חוק, אין משטרה, ואין שלטון ששומר על נתיניו האחד מן השני (ומגורמי חוץ גם).

כמה שבורות בתחום מסוים הינה הרת אסון לכת מאמינים חדשה, החושבת שהמציאה את הגלגל 

רק שכחה שהיו שם כבר פעם. זה לא עבד לאורך זמן ולכן הוחלף בשיטות מתקדמות יותר:

המציאו את הבנקים.... מי היה מאמין.

אז אני מנסה לבדוק לרגע את השיטה הנוכחית, ולחפש בה נקודות חולשה - כאלו שצריך לשפר במחשבה על

המעבר לשיטה הבאה. ואז זוכר שסך של כ- 200 ש"ח סדר גודל לשנה (עמלה כללית עבור סל אחזקת חשבון פרטי)

עבור השירותים והבטחון שאני מקבל מהבנק, נראים (לי) סכום פעוט לחלוטין.

בטח לעומת מנוי שנתי לעיתון, או שעת יעוץ אחת עם רופא מומחה, או עורך דין, או רואה חשבון.... שעולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך ובהקשר לנדון על ידנו בשרשור זה בכל הנוגע למטבעות הוירטואליים,

קרה שבאחד משיטוטי ברחבי היו טיוב נתקלתי בסרטון המעניין הבא. 

מדובר בשעור אפקטיבי לכל אלו הסוברים כי (או כל מטבע וירטואלי לעניין זה) מהווה אמצעי טוב, אפקטיבי, אמין, ובטוח

לשם לביצוע עסקאות מכר.  טענתם היא הרי שהאמצעי אינו מצריך בנקים, אינו נשען על חברות אשראי, אינו מדווח לאף אחד

ובכך שומר על האנונימיות שלהם.  אז הללויה לעידן חדש...

מוקדש באהבה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

אבל איך בנק אמיתי היה עוזר כאן?

אם הייתי עושה העברה בנקאית (ולא משתמש בביטקוין) - עדיין הכסף היה נשאר אצל הספק המתחזה.

זה פשוט טעות כאשר ברור שיש כאן SCAM.

פעם גם אני קניתי מוצר במחיר זול יותר ממה שנראה סביר - רחפן, והמוצר שהגיע היה בסוף כבל ורוד עם כתובת שנכתבה במכוון בצורה גרועה כדי שהמוצר יאבד בדואר (אין לי מושג איך דואר ידע לאן לשלוח את החבילה)

אבל היה לי את הגנת הקונה של אליאקספרס, וכך גם ניתן לעשות בALIBABA. אין שום סיבה לשלם בשלבים ראשונים אלו בהעברות בנקאיות/ביטקוין כאשר אתה נמצא בקשרים כה ראשונים עם הספק. עדיף להשתמש במנגנון של .

מה שקישרת לא מהווה שום קשר לטענה כי הוא אמצעי טוב/רע. זה כמו מזומן/העברה בנקאית, ובשני המקרים לא תהיה לך הגנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^
לא מדויק, עם העברה בנקאית אתה יכול לפנות למשטרה כדי לברר מי משתמש בחשבון (בהנחה שהמשטרה תעשה את העבודה שלה כמובן).

אם שילמת בכרטיס אשראי, זה אפילו יותר פשוט, החוק קובע שאם לא קיבלת שום תמורה לכסף ששילמת, החיוב מבוטל - יש לך ביטוח.

גם במזומן, אם יש לך דרך להוכיח שהעברת כסף למישהו, הוא מחוייב לספק לך את הסחורה, אחרת אתה יכול לתבוע אותו.

במקרה של , אין לך מושג לאן העברת את הכסף, ואיך מוצאים את הבן אדם - ומשום מה כל הילדים מתלהבים מזה.

במקרה הספציפי של היוטיובר, הוא פשוט אידיוט, אין לי מילה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור,

המטרה היתה להראות, ששמוש בביטקוין (או כל מטבע וירטואלי לעניין זה - זה הי נוח) בשימוש מעשי-פרקטי לשם ביצוע

רכישה עסקית מחנות/ספק, משולה לאפס הגנה.

זו הרי אחת מהטענות של המצדדים במטבע - שהוא אם כל ההגנות והבטוחות:

"בלתי פריץ, בלתי גניב, חסין כמו בונקר, והכי טוב שיש. יותר מבנקים וממדינות שרק מרמות את האנשים והצרכנים

24 שעות ביממה (כל השנים) ולכן צריך לברוח ממערכות המדינה, הבנקאות, והרגולציה כמו מאש".

הדגמנו בשרשור זה (בכל מני מקרים שונים ומגוונים), שההגנה היא אפס בריבוע ואינה קיימת בביטקוין.

הדגמנו הפעם הפרטנית הזו, מה קורה כאשר משתמשים בו כאמצעי תשלום. רצינו להראות עד כמה הוא "פרקטי".

ההגנה ברכישה מחנות או ספק, צריכה להעשות באמצעות תשלום בכרטיסי אשראי ו/או - מה שנקרא

man in the middle. זה הלקח והשעור הנלמד במקרה דנן.

לא באמצעות העברה בנקאית, שזו ממש לא הדרך המומלצת. אין ממש הגנה על פעולה שכזו, למרות שהיא

עדיפה משמעותית על , משום שניתן לבצע trace למי עבר הכסף, וכך לתת למשטרה לטפל בו.

זהו **אלמנט מרתיע** שממזער נוכלים מבצוע עסקאות בהעברות בנקאיות. ההגנה פה היא בעקיפין, בשל

ההרתעה שבסוף יתפסו אותם.

הדוגמא בספור שראינו כ- case study הפעם הזו, אינה אלא עוד חבטא מתחת לחגורה של כת מאמיני הביטקוין ודומיו.

הנה מדוע:

אני עכשיו הצטרפתי לעגלת מאמיני הביטקוין. "החשבון בנק" החדש שלי הוא . עתה אני צריך לבצע עסקה, 

לרכוש דבר מה - האמת שאני מת מפחד. הרי קודם אשלם, ואחר כך אתפלל שלא נפלתי במקרה על עוקץ.

האם ניתן לבצע עסקים בסביבה עסקית שכזו, ולהתנהל כך באופן שוטף תחת פחד והימור מתמיד ? 

מועבר כנקודה למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec,

אני מניח שכדי להרגיע את החששות שלך, יצטרך לקום גוף דמוי פאיפאל שעוסק בביטקוין (BitPal?) או שפאיפאל בעצמם יאמצו את הביטקוין, ולהם יהיה תיעוד מי שלח את הביטקוין ולאן הוא נשלח (כי הוא הרי עבר דרכם).

היתרון בכך - הכסף עדיין לא יעבור רגולציה של בנק או גוף ממשלתי, אבל כן יהיה ניתן לשלם כך.

זאת לפחות, התיאוריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מחזיר את כל העסק בחזרה למקורות שיש man in the middle שהוא ה- trusted authority. 

בעולם הפיננסי, גופים שנחשבים לברי אמון מצד כולם נקראים בנקים, חברות אשראי, בעשור האחרון שכבה

נוספת מעל חברות האשראי בדמותן של ושות'. וגם עורכי דין שמשמשים כנאמן.

אם אתה מכניס את אותם מנגנוני אמון בחזרה לתמונה, הרי שהביטקוין לא מציג שום יתרון מעבר לכסף

אמיתי שמוחזק בבנקים. 

כל הרעיון שלו היה מבוסס על התנתקות ממנגנון man in the middle  וזה מה שבאנו להראות:

שהמנגנון הזה מתחייב באם רוצים לשמור על תכונות האמינות בביצוע העסקה.

כך היה מאז ומעולם וכך יהיה גם לעתיד, זהו חוק אלמנטרי בתורת המשחקים המדוברת. 

והרי שגם דירה לא תרכוש ללא הפקדת כספים אצל עורך דין נאמן, שהוא בתורו מעביר את הסכומים הלאה לקבלן,

אך רק כנגד הוכחת סיומו של שלב ביצוע בפרויקט הקמת הבניה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כאן אתה פשוט מחליף את ה"בנקים" שמחזיקים בכסף - כך שאתה הוא זה שמחזיק בwallet. זה לא מחזיר את כל העסק בדיוק אחורה - זה מוריד גורם אחד שנמצא בינך לבין כספך (גורם משמעותי יש לציין). בנוסף - אתה גם מוריד את האפשרות שבנק/ממשלה יבצעו שינויים בערך המטבע עקב צרכים שלא לטובתך.

לא הייתי אומר שזה מחזיר הכל אחורה, אלא פשוט מוריד מנגנונים שנתפסים בידי חלק מהציבור כ"מיותרים" או "כגובים עמלות גבוהות מידי".

לא שאני בעד - פשוט מוצא היגיון בכל הסיפור. אם אליאקספרס לדוגמא יקבלו תשלומים בביטקוין (ויספקו הגנת קונה והכל כמובן) - מה רע? למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן בדיוק הבעיה.

שכל התורה שעומדת מאחורי , הוא שלא יהיה Trusted 3rd party.

ובכך זה שובר גם את כל מנגנוני ההגנה שהבנקים נותנים.

נכון, בנקים וממשלות שיכולים לשחק לנו עם הכסף זה קקה.

אבל המצב בביטקוין הוא לא שונה.

(עמלות הרבה יותר גבוהות מעמלות על עסקאות דרך הבנקים / חברות אשראי)

המצב בביטקוין גרוע מזה, גם במטבעות וירטואליים משחקים לנו עם הכסף.

יש גורמים מאוד דומיננטים בשוק, שמחזיקים הרבה מטבעות או שיש להם כוח, והם משנים את ערך המטבע כל הזמן.

ראה לדוגמא Pump & dump, או קריסות מחיר שהם .

יש צורך לשפר את הצד שלישי שקיים כרגע, לא ללכת כמה מאות שנים אחורה ולהתחיל הכל מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...