"מדוע לקנות עתה מחשב חדש זהו רעיון רע" - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"מדוע לקנות עתה מחשב חדש זהו רעיון רע"

nec_000

Recommended Posts

אגב, אף אחד לא באמת עובד על לפטופ. כל מי שמשתמש בלפטופ לצורכי עבודה - מחבר אותו למקלדת ועכבר ומסך אמיתיים... בשורה התחתונה הוא הופך להיות פשוט מחשב "נייח קטן". כשהיתרון הוא שאפשר לקחת אותו איתך בקלות ולעבוד בבית/במשרד/בדרכים בלי להחליף את הפלטפורמה שאתה עובד עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Milford Cubicle

אגב, אף אחד לא באמת עובד על לפטופ. כל מי שמשתמש בלפטופ לצורכי עבודה - מחבר אותו למקלדת ועכבר ומסך אמיתיים... בשורה התחתונה הוא הופך להיות פשוט מחשב "נייח קטן". כשהיתרון הוא שאפשר לקחת אותו איתך בקלות ולעבוד בבית/במשרד/בדרכים בלי להחליף את הפלטפורמה שאתה עובד עליה.

בתור סטודנט, אני כמעט ולא נוגע במחשב הנייח שלי. אני משתמש בעיקר בלפטופ (שהוא כבר בן 5 שנים, יש לציין).

אין ספק שהמחשב הנייח יותר נוח, אבל את כל הדברים שקשורים ללימודים - אני כבר מנהל מהלפטופ.

ציטוט של coch

אתה מדבר על תחליפים למחשב אישי שבין היתר לשימושים רגילים עונים גם לערס נפוץ על הצרכים, כמו סמרטפון.

לפטופים זו גם בחירה טובה בתור דוגמא כי זה יותר פרקטי לשימושים ביתיים, אפשר לעבוד מהסלון, מהחדר, מהמרפסת והוא תופס פחות מקום.

הרבה אנשים ( כמוני וכמו שאר חבריי הגיקים ) הם מדור עתיק יותר, שנות ה 30 המוקדמות לחיינו - ויש לנו משהו משותף :

PC זה נוחות וזה הרבה יותר "אישי". זה משהו שאני לא מוצא לו תחליף, יש לי שני PC's בבית - אחד לעבודה והשני לשעשועים. לא מצאתי מעולם את החיבה לסמרטפון עד כדי כך שאני לעיתים נגעל מהאובססיה של הדור הנוכחי. ( עושים את זה תמיד ובכל מקום, גם מול חברים וגם מהשירותים ). למעט הנוחות במילואים פעם בשנה.

מה גם, יש מלא יתרונות במחשב נייח.. הכול תלוי בשימושים. כנ"ל לגבי קונסולה.. מכיר מקרוב. זה לא דומה בכלל לנייחים,

מי שמחפש מכונת-משחקים מו

במהלך התקופה, לפני שלמדתי - שלחתי את המחשב שלי (הנייח) לתיקון למשך חודש. במהלך כל אותו חודש - השתמשתי בלפטופ כמחשב נייח לכל דבר ועניין - כולל משחקים, עבודות, עריכה וכדומה. ברגע שהוא חובר למקלדת, , מסך ועכבר חיצוניים - לא הרגשתי שום הבדל.

חשוב לציין, שגם מבחינת שדרוג הרכיבים - הדיסק הקשיח הוחלף מ500GB 5400RPM ל128GB SSD+1TB, המעבד מA6-4400M לA10-4600M, הזכרון מ4GB ל16GB , וכרטיס הרשת שודרג גם כן. כך שמבחינת שדרוג המחשב - למרות שזה לא כמו נייח, זה ממש לא בלתי אפשרי, וכך גם בתחום הזה המחשב הנייד התקרב להיות "נייח" מבחינת אופק שדרוג.

ציינתי שגם אפשר לקחת אותו איתך?

אני באמת מתקשה להבין איך מחשב נייד 7300HQ עם כרטיס GTX1060 6GB ו8GB ב3700 ש"ח של (אחריות בינ"ל) זה עסקה רעה, אפילו בתור תחליף למחשב נייח, מול רכישת מחשב נייח מלא, שיהיה קרוב מאוד למחיר הזה (והיום - אפילו יקר יותר).

לצערי, בתקופה שבה אנו חיים - נראים קורצים מתמיד. אולי זה גם לטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

השתמשתי בלפטופ כמחשב נייח לכל דבר ועניין - כולל משחקים, עבודות, עריכה וכדומה. ברגע שהוא חובר למקלדת, , מסך ועכבר חיצוניים - לא הרגשתי שום הבדל.

ברגע שהוא חובר למקלדת, עכבר ומסך חיצוניים - הוא כבר הפך מעשית להיות נייח לכל דבר ועניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין.

אבל שים לב - עשיתי את זה רק באותו חודש שהמחשב הנייח היה בתיקון (ולפני שהתחלתי ללמוד באוניברסיטה).

כיום (ועכשיו) אני משתמש במחשב הנייד בלבד בכל הקשור ללימודים (רוב הזמן) - במסכו המובנה, המקלדת (הגרועה שלו, יש לציין) ועכבר שמחובר אליו. כך שהאמירה ש "אף אחד לא באמת עובד על לפטופ" אינה נכונה לדעתי - ואתה יכול לראות אותי כראייה לכך, ועוד 200 הסטודנטים שלומדים יחד איתי השנה בפקולטה, שלא נוגעים במחשב הנייח שלהם (אם בכלל יש להם!), ושלא מחברים את המחשב הנייד לשום דבר - אפילו לא לעכבר אלחוטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

מסכים לחלוטין.

אבל שים לב - עשיתי את זה רק באותו חודש שהמחשב הנייח היה בתיקון (ולפני שהתחלתי ללמוד באוניברסיטה).

כיום (ועכשיו) אני משתמש במחשב הנייד בלבד בכל הקשור ללימודים (רוב הזמן) - במסכו המובנה, המקלדת (הגרועה שלו, יש לציין) ועכבר אלחוטי שמחובר אליו. כך שהאמירה ש "אף אחד לא באמת עובד על לפטופ" אינה נכונה לדעתי - ואתה יכול לראות אותי כראייה לכך, ועוד 200 הסטודנטים שלומדים יחד איתי השנה בפקולטה, שלא נוגעים במחשב הנייח שלהם (אם בכלל יש להם!)

אין ספק. גם אני בתור סטודנט לתואר ראשון בזמנו שחייתי מחוץ לבית - לא לקחתי איתי את הנייח שלי אלא קניתי . להגיד לך שזה

נוח כמו ? לא. להגיד לך שאפשר להסתדר ? בוודאי, כמו כל או רוב הסטודנטים.

בתואר השני שלי ( שזה היה לימודים פעמיים בשבוע ), התחלתי כבר עבודה במהלך השנה השנייה. העבודה הייתה בעיקר מול המסך מהבית.

נראה לך שהשתמשתי בנייד ? חס וחלילה ! מעולם לא.

היום אותו נייד ( שעד היום עובד ) מחובר בסלון לטלוויזיה עם . משמש אותנו כאחלה של תחליף לסטרימר.

אגב למשתמשי זה לא רק עניין הנוחות, אני לפחות מזהה שגם סביבת העבודה עצמה נגישה יותר לכל השימושים. המקלדת והעכבר ?

אי אפשר להחליף את זה לגיימינג עם . חיברת את הנייד למסך איכותי ? זה כבר חצי נייח. השקעת על כיסא איכותי לגב שאפשר להתפנק

עליו ( חשוב, חבל שלא כולם מבינים שישיבה זה לא בריא ואם כבר - אז יש דרכים להתמודד ) ? זה עוד רבע נייח.

דיעה אישית שלי זה שכאשר משקיעים על סביבת העבודה ( מסך, , כיסא טוב, וכו' וכו' ) הנייח מקבל כל יתרון אפשרי. אני מהדור

של פעם בקטע הזה, קשה לי לקבל את המעבר לדברים קטנים יותר ( כמו , סמרטפון ) כיתרון למעט מקרים נקודתיים.

המשך שבת שלום לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

דיעה אישית שלי זה שכאשר משקיעים על סביבת העבודה ( מסך, רמקולים, כיסא טוב, וכו' וכו' ) הנייח מקבל כל יתרון אפשרי. אני מהדור

של פעם בקטע הזה, קשה לי לקבל את המעבר לדברים קטנים יותר ( כמו נייד, סמרטפון ) כיתרון למעט מקרים נקודתיים.

אז רק שאני אבין - מה היתרונות והחסרונות בפועל בין נייח לנייד, כאשר כיום יהיה יותר זול כאשר המפרט "דומה"?

מחשב נייח - 3900 ש"ח ללא מסך, מקלדת, עכבר או רמקולים

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=7662

מחשב נייד - 3700 ש"ח (כולל משלוח + מיסים+ אחריות בינ"ל), כולל מקלדת, משטח מגע, רמקולים ומסך 1080P (מעבד 4 ליבות במקום 6)

https://www.amazon.com/Dell-i7577-5241BLK-PUS-Inspiron-Display-Gaming/dp/B0764HW117/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1514843037&sr=8-3&keywords=Dell%2BInspiron%2B15%2B7577&th=1

איך אני אמור להמליץ למישהו לרכוש מחשב נייח כיום, מול מערכת ניידת יותר זולה שתניב ביצועים דומים?

פשוט חבר את הנייד למסך, מקלדת, עכבר ורמקולים (אם תרצה, אבל ממש לא חובה) והנה לך אחלה מחשב נייח שגם יכול להיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@אור כהן מבחינת חומרה מעולם לא בדקתי או חקרתי את נושא הלפטופים. כמו גם את נושא הסמרטפונים. אף פעם לא עניין אותי הנושא,

ולכן אני גם לא יודע להגיד בלי בדיקה אם לצורך העניין כרטיס 1080 למחשב מבוסס desktop הינו שווה ערך לאותו צ'יפ עבור .

אני גם לא יודע לענות  על אותו משקל בנושא המעבד או שאר החומרה כי לא בדקתי\קראתי על הדברים האלו.

הרציונאל אומר לי שזה לא כ"כ אפשרי שמערכת מבוססת תהיה זהה למערכת של desktop מבחינת יכולות. אם מישהו יחדש לי,

אז מצוין..

אני בגדול מדבר על נושא הנוחות, הנגישות לטווח ארוך ובמצב שאדם יושב יום-יום על המחשב. מעולם לא מצאתי תחליף ל ולסביבת

העבודה הכל כך נוחה הזו.

את הנושא שהעלת, שווה לבדוק.. וואלה זה קצת זר לי.. אני מאמין שקצת וקריאה יתנו לי דחיפה להגיע למסקנות מהירות,

או שמישהו כאן יגיב לנו בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

אז רק שאני אבין - מה היתרונות והחסרונות בפועל בין נייח לנייד, כאשר כיום נייד יהיה יותר זול כאשר המפרט "דומה"?

מחשב נייח - 3900 ש"ח ללא מסך, מקלדת, עכבר או רמקולים

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=7662

מחשב נייד - 3700 ש"ח (כולל משלוח + מיסים+ אחריות בינ"ל), כולל מקלדת, משטח מגע, רמקולים ומסך 1080P (מעבד 4 ליבות במקום 6)

https://www.amazon.com/Dell-i7577-5241BLK-PUS-Inspiron-Display-Gaming/dp/B0764HW117/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1514843037&sr=8-3&keywords=Dell%2BInspiron%2B15%2B7577&th=1

זה טוב שלפחות שמת מרכאות על המילה "דומה", כי המפרטים האלה לא דומים.

הגירסאות הניידות של המעבדים הן חלשות משמעותית מהגירסה השולחנית (ומסורסות אפילו עוד יותר, מהר מאוד, כשהן במאמץ שמוביל להתחממות), כנ"ל גם לגבי כרטיס המסך - 1060 זה לא אותו כרטיס מסך כמו 1060 שולחני.

מעבר לזה לנייחים יש יתרונות נוספים - האפשרות לשים בהם מספר כוננים קשיחים פנימיים (שקטים יותר, מהירים יותר, לא תופסים שקע חשמל, זולים יותר), האפשרות לשדרג אותם בבוא העת בקלות (לשדרג כרטיס מסך למשל), איוורור טוב יותר שמאפשר להם לעבוד זמן רב במאמץ בלי שזה יפגע בביצועים (נסה לתת ללפטופ לעבוד על 100% CPU יותר מכמה דקות ותראה מה קורה לביצועים), יותר חיבורי IO פיזיים (בעיקר מלא חיבורי USB, חיבורי גדולים, חיבורי 7.1 אנלוגי / דגיטלי..).

להגיד שלפטופ לא יכול להיות תחליף לנייח? בוודאי שהוא יכול, ב-90% מהמקרים לפחות.

אבל הוא יהיה משמעותית פחות נוח ובמילא אתה תרצה שתהיה לך "עמדת מחשב" נוחה יותר, עם מסך אמיתי ומקלדת ועכבר אמיתיים.

ברגע שכבר יש לך את העמדה הזאת, היתרון היחיד שאני רואה ללפטופ זה שאתה יכול תמיד לנתק אותו ולקחת אותו איתך, אם אתה הרבה בדרכים.

מצד שני, בלפטופ למשל בהכרח אין הרבה נפח אחסון זמין מה שמכריח אותך להשתמש בכוננים חיצוניים לאחסון של מידע רב. אצלי במחשב הנייח למשל יש כרגע כ-10TB בשימוש, הכל בכוננים פנימיים. לך תתמודד עם זה בלפטופ, לא יהיו לך אפילו מספיק חיבורי בשביל לחבר את כל הכוננים החיצוניים שתצטרך בשביל זה.. ואם תרצה לקחת את המידע איתך אז במילא זה כבר יהיה מסורבל ולא כזה נוח (אבל עדיין יותר נוח ממחשב שלם נייח, ברור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני לא באתי לשווק לכם . עשיתם ממני שונא נייחים, ממש לא.

אני רק בא להסביר לכם ששוק הנייחים הוא שוק קטן יחסית, לפחות אצל הצרכן הפרטי.

מן הסתם אם מישהו קונה לאפטופ בשביל לעבוד עליו הרבה, הוא לא ינסה לעבוד עליו בזמן שהוא נוסע על סקטבורד. הוא מן הסתם ישים אותו על שולחן ויחבר לו עכבר ומקלדת אם זה יותר נוח. היתרון של הלאפטופ הוא שאתה יכול לנייד אותו, לא שאתה משתמש בו בזמן רכיבה על אופניים. בסופו של דבר אתה צריך לשבת בשביל להשתמש בלאפטופ.

יתרון שני זה הFORMFACTOR שהוא הרבה יותר קומפקטי בלאפטופ. בדרך כלל.

למה אתם חושבים שערסים לא משחקים משחקים? למה אתם חושבים שמשחקי מרוץ מכונויות ופיפה הם בין המשחקים הנמכרים ביותר?

אני גיק בדיוק כמוכם, אבל אתם צריכים להבין שהעולם השתנה חחח.

לרוב האנשים אין צורך במחשב נייח, זה גדול, זה מכוער, זה לא . עדיף להם לאפטופ שהם יכולים גם לעבוד איתו בבית, וגם לקחת אותו לבית קפה או וואטאבר.

לגביי וקונסולות. קונסולות יותר פשוטות לחבר ולהשתמש לטלווזיה מPC. מה גם שבטלווזיה אתה רוצה להשתמש בגיימפד ולא במקלדת ועכבר(רוב האנשים), זה פשוט יותר נוח ובשביל זה צריך ממשק יותר פשוט כמו שיש בקונסולות. להפעיל בסלון לא מתאים לכל אחד.

שוב, אני לא חושב שרוב האנשים מתעניינים במחשבים כמונו. אנחנו יוצאי דופן.

היתה תקופה שהיה לכל אחד מחשב נייח בבית, כי לאפטופים היו יקרים מדי ולא היה בפאלפון.

בכל מקרה, ראיתי הרבה אנשים שזנחו את המחשב הנייח או בכלל לא משתמשים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

בכל מקרה, ראיתי הרבה אנשים שזנחו את המחשב הנייח או בכלל לא משתמשים בו.

ראה ערך אימא שלי. יש לה מחשב נייח מעולה (שהרכבתי בעצמי כמובן) בבית, עם מסך, מקלדת ועכבר טובים, אבל היא משתמשת בלפטופ רוב הזמן (בבית! לא מוציאה אותו החוצה)

למה אתם שואלים? כי הלפטופ נמצא בסלון קבוע, והמחשב הנייח נמצא בחדר הגג (חדר עבודה).

אתם יכולים לומר לי - אבל אור, למה פשוט לא לשים את המחשב הנייח בסלון?

ועל כך אני אגיד - זה יראה זוועה, ויתפוס הרבה יותר מקום מלפטופ "קטן" וסולידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני היחיד פה עם משהו כמו 8 מחשבים בבית.... ? 

מתוכם 5 מחוברים לעמדות קבע (חדר עבודה שלי, חדר שינה מחשב של אשתי, מחשב בחדר של הבת, מחשב בחדר ,

מחשב בסלון)

ועוד 3 מסתובבים לי בין הרגליים בשלבי הרכבה/בדיקות/משחק התעסקות כזו או אחרת לא משנה מה.... (אחד משורין לבני

לשנה הקרובה).

עוד שני לפטופים מהעבודה - אחד של אשתי ואחד שלי בהם אנו לא נוגעים בשגרת היום יום, אלא רק במקרי דחק שצריכים לגשת

למערכות העבודה מרחוק, והגישה מחייבת כלי מאובטח ומוקשח (לכן הלפטופ שסופק מהעבודה). אך בכל ימות השנה מחשבים

אלו למעשה כבויים.

הלפטופ שלי נדלק אולי 5 פעמים בשנה למשך דקות עד שעה קלה... כנ"ל אצל אשתי. עוד שמוש אחד שמצאנו בהם הוא בעת

חופשות - מהווים מחשב (זמני) פרקטי לגלישה או קריאת חומר בערב, בבית המלון, או לתכנון המשך הטיול.

אני מוצא ששמוש בלפטופ ברמה העקרונית כתחליף לנייח, הוא בלתי נסבל עבור מי שהתרגל משחר ילדותו לעבוד על נייחים.

הלפטופ מספק רק פונקציה אחת שאין לנייח וזו יכולת ההתניידות שלוקחת ביחד עימו עם ממשקי הקלט\פלט המוקטנים שלו.

אך את ה- tradeoff השימושי פרקטי שההקטנה הזו מייצרת ניתן להרגיש כל הזמן וכל עת העבודה באמצעותו.

נתחיל מזה שעבודה כבדה כמו גיימינג או עיבוד רציני של חומר לא ניתן לבצע על מחשב כזה ביעילות או בכלל (החומרה אינה

מתאימה). נמשך בזה שעבור עבודת בסיס כגון גלישה או מיילים המכונה הזו איטית. צרכנים מדברים פה על FPS ועל

responsiveness בגיימינג, המקבילה היא שהלפטופ בקושי זז, ואני משתגע ממכונות כבדות שאינן מגיבות.

צריך לפטופ מודרני במעל ש"ח כדי שהוא יתחיל להתקרב איכשהו לנייח מלפני 7 שנים וגם זה בספק.

לכל מי שאינו מתנייד ועובד במקום שהוא stationary, ולמרות זאת (מטפשות) מסתפק בביצועיו הפושרים של לפטופ, אין כל

הצדקה למכונה הזו שהיא גם יקרה יותר פר יחידה ביצוע של המחשב, וגם אמינותה משמעותית פחותה.

ראו את קצב ההתקלקלות של לפטופים (גם היקרים) ותגלו זוועה - המכונות ממש אינן אמינות וכמות הפעמים שמתקלקלים

לפטופים אצלנו בארגון מעידים על סטטיסטיקה כאובה בתחום (אנו מדברים במקרה דנן על לפטופים יקרים של ושל ,

לא קונים אצלנו צעצועים).

מצד שני אחי שהוא הייטקסיט ובעל חברה שהקים, אכן עובד עם לפטופ מאילוץ - אבל עובד עם אחד שהוא מאד מאד מאד יקר

של (שגם כבר התקלקל פעם אחת כשהיה חדש) ובאמצעות מערכת הפעלה , הוא משתמש בו לצרכי תכנות ולוקח

עימו את כלי העבודה לאן שהולך: 

עובד מהבית, מהמשרד, ואצל לקוחות, או במלון בשהותו בחו"ל. לו אין ברירה.

במשרד הוא כמובן מחברו למסך מקלדת ועכבר חיצוניים והופך אותו במידת מה לנייח מבחינה פרקטית.

ומשום שהוא עובד תחת ורק לביצוע כתיבת קוד, המכונה שלו מגיבה יחסית מהר וזריז, אך זהו בפירוש אינו המקרה

הקלאסי שמתאר את רוב רובו המכריע של משתמשי לפטופ.

רוב העמחה משתמש בלפטופ כ- ביתי ושם תחת מערכת הפעלה , אפילו משימה פשוטה כמו בראוזר, המכונה

מה לעשות - איטית.

בעייני לפטופ מנסה לחבר את הגמישות הניידתית של סמרטפון, עם הכח הביצועי של מחשב , והוא נכשל בשני הסעיפים:

הוא אינו קטן ונייד דיו בכדי שיהיה קל לקחתו לכל מקום, זה לא משהו שניתן לדחוף לכיס ולטעון פעם ביממה = בלילה.

ומצד שני הוא אינו חזק מספיק ביצועית כדי להחליף PC.

מעין כלי ביניים היברידי, שטוב למעט מאד שימושים מעשיים, ולכן מוטב להשתמש בו רק כשהשמושים הללו מתחייבים, כמו

בדוגמה של אחי, או האלוץ הזה של להתחבר מרחוק למערכות העבודה, אלמנט שמצריך גישה זמינה בכל עת ומכל מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

מן הסתם אם מישהו קונה לאפטופ בשביל לעבוד עליו הרבה, הוא לא ינסה לעבוד עליו בזמן שהוא נוסע על סקטבורד. הוא מן הסתם ישים אותו על שולחן ויחבר לו עכבר ומקלדת אם זה יותר נוח. היתרון של הלאפטופ הוא שאתה יכול לנייד אותו, לא שאתה משתמש בו בזמן רכיבה על אופניים. בסופו של דבר אתה צריך לשבת בשביל להשתמש בלאפטופ.

אתה מעלה נקודה שהיא ברורה לכל אדם עם מחשב נייח. לאפטופ בא לתת ערך מוסף מהמחשב הנייח מבחינה פרקטית בגודל ובניידות.

מי שמודע לזה שהוא אדם שיצטרך לפטופ ברכבת או שהוא שותה קפה בארומה - זה יופי של ניצול. מי שבבית מחבר את הנייד כנייח

יכול לשקול את שני העולמות, אלא אם כן הוא מאוד רוצה להזיז אותו בתוך הבית.

ציטוט

למה אתם חושבים שערסים לא משחקים משחקים? למה אתם חושבים שמשחקי מרוץ מכונויות ופיפה הם בין המשחקים הנמכרים ביותר?

בהחלט. ערסים וביריונים משחקים במחשב. אף אחד כאן לא חושב אחרת.

ציטוט

אני גיק בדיוק כמוכם, אבל אתם צריכים להבין שהעולם השתנה חחח.

לרוב האנשים אין צורך במחשב נייח, זה גדול, זה מכוער, זה לא נייד. עדיף להם לאפטופ שהם יכולים גם לעבוד איתו בבית, וגם לקחת אותו לבית קפה או וואטאבר.

רוב האנשים שאני מכיר שמים לאפטופ במקום שהוא נייח בבית. על ספרייה בגודל של 2000% מגודל של נייח שהם יכלו לשים את זה בפועל.

כלומר גם אנשים קרובים אליי משתמשים בנייד שלהם כנייח ומתבאסים שהם רואים אותי עובד על המסך הגדול עם הכיסא הנוח והמפנק והרמקולים

שתלויים בתקרה. מה לעשות, לא כולם מבינים את האופציות שיש להם עם נייח.

אני חולק עליך בנושא הגדול ומכוער. לראות מישהו שלא זז מהנייד שלו בחופשה כי הוא חייב את הפייסבוק, או לא זז מהסמרטפון שזה בערך 90%

מהאנשים שאני רואה יום-יום - זה מכוער. מחשב שאתה בונה בעצמך שזה כבר סיפוק והנאה, לא שימוש זה הדבר הכי יפה שיש. לאפטופ וסמרטפונים

נראים כמו הצעצוע בתוך הביצת קינדר לעומת סביבת עבודה מושקעת שאפשר לעשות ממחשב נייח. מניסיון.

ציטוט

לגביי PC וקונסולות. קונסולות יותר פשוטות לחבר ולהשתמש לטלווזיה מPC. מה גם שבטלווזיה אתה רוצה להשתמש בגיימפד ולא במקלדת ועכבר(רוב האנשים), זה פשוט יותר נוח ובשביל זה צריך ממשק יותר פשוט כמו שיש בקונסולות. להפעיל ווינדוס בסלון לא מתאים לכל אחד.

קונסולה זה מכונת משחקים מוגבלת. משחקים מוגדרים מראש מבחינה גרפית, חומרה מוגדרת מראש, פריימים שמוגבלים ל 30 - ויש שירותים כמו תשלום שנתי וכו' בחלק מהמקרים. גיימפאד\עכבר מקלדת זה באמת עניין של נוחות, כל אחד ומה שמדבר אליו. זה נטו אישי ולפעמים תלוי במשחק עצמו, יש כאלה שמובנים כדי לעלות על שלטים וכדומה.

ציטוט

שוב, אני לא חושב שרוב האנשים מתעניינים במחשבים כמונו. אנחנו יוצאי דופן.

היתה תקופה שהיה לכל אחד מחשב נייח בבית, כי לאפטופים היו יקרים מדי ולא היה אינטרנט בפאלפון.

לרוב האנשים אין ברירה. גם במגזר העסקי, ציבורי עובדים ויעבדו גם בעתיד עם מחשבי desktop נייחים. לא רואה

קשר ליוצא דופן.

שאני יוצא לבית קפה - אני יוצא לשתות קפה. כנל חופשה וכנל ערב עם חברים אצלי בבית או בחוץ. הסמארטפונים הביאו איתם

הרבה דברים שליליים לעולם בנוסף לחדשנות ולנוחות. אנחנו ( אני מניח שיש עוד כמוני ) מהדור של ה שגדלנו על מחשבי

פנטיום ומשחקי דום - כן מעריכים את השינויים האלה אבל מאזנים אותם בחיים. הדור החדש.. נכנס לשירותים עם הסמראטפון..

ואז מגיע הביתה ויושב שוב שעות על הסמראטפון.. אפשר לראות את זה שהולכים ברחוב ופותחים את העיניים ומסתכלים

ימינה שמאלה. שאתה בבית יושב על ה שלך.. ( שוב אם אתה מחובר לדבר הזה ) זו לא אותה הרגשה. מי שמבין אותי

מבין אותי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באתי לשכנע אותך לזנוח את הנייח שלך. אני מנסה להראות לך את נקודת המבט של רוב האנשים שהם לא גיקים.

אין מניעה להשתמש במסך עם לאפטופ. להרבה אנשים יש לאפטופ עם תחנת עגינה בבית.

אתה יכול שיהיה לך את הכסא והרמקולים והמסך בדיוק אותו הדבר, רק עם לאפטופ במקום נייח.

הייתרון העיקרי של הנייח זה יכולת ביצועים ומחיר. הייתרון הוא בחומרה זולה ויותר מגוונת, עוצמתית.

אבל נניח והיה לך לאפטופ שזהה לנייח מכל בחינה של חומרה וביצועים, אז הלאפטופ היה עדיף לך מהנייח. כמובן שבמציאות הנייח תמיד יהיה יותר זול, כי זה פשוט פיסקלית יותר קל לשים חומרה יותר זולה עם ביצועים יותר טובים במכשיר עם יותר נפח.

שוב, אני לא נגד נייח בסלון. אני רק אומר לך שרוב האנשים מעדיפים את הממשק הפשוט של למשחקים במקום להשתמש בווינדוס בסלון.

לא אומר לך שנייח פחות טוב, יש לי גם נייח ויהיו לי עוד בעתיד.

פשוט אומר לך שלרוב האנשים, הנייח פשוט פחות אטרקטיבי.

לרוב הנייח גם מעוצב פחות יפה מלאפטופ קומפקטי, אבל לא בהכרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

אתה יכול שיהיה לך את הכסא והרמקולים והמסך בדיוק אותו הדבר, רק עם לאפטופ במקום נייח.

נייח - כעמדה בחדר שמשמשת אותך למשהו ברור מראש, עולה על מכל בחינה אפשרית שאני יכול להעלות במוח הקטן שלי.

נייד - ישמש אותך שתרצה להזיז אותו.

אתה יכול לחבר הכול, גם הנייד שלי מחובר בסלון לטלוויזיה כסטרימר - הוא עושה את העבודה כבר שנים והאמת שאין לי סיבה

לעבור שם לנייח. זה הרי המטרה בסופו של דבר, להיות מודע למה שאתה צריך.

להגיד שזה אותו דבר - זה תלוי בבן אדם, בשימושים שלו וכו'. זה לא שאלה של מה יותר טוב.

מבחינתי הוא גם לא נוח לעבודה, כי אני מכיר מקרוב את עולם הנייחים. בזמנו שהביאו לי מהעבודה,

דרשתי נייח בין היתר כי אני עובד מהבית בערך 30% מהזמן. כאילו אין מה להשוות.. אני לא מסוגל להבין איך נוח

יותר לאנשים לעבוד על , כנראה שלעולם לא אבין את זה ( רק הקטע של הנוחות ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שעובד על פשוט מחבר מסך ומקלדת, מבחינת הארגונומיה זה אותו הדבר כמו נייח.

הנקודה היא שנייד יכול לשמש את אותו התפקיד של נייח בעמדה בבית. אתה פשוט מחבר אותו למסך ומקלדת וזהו, זה אותו הוונידוס כמו בנייח.

ההבדל הוא בביצועים של החומרה, אבל ההנחה היא שזה לא הדרישה מהתחנת עבודה הביתית.

עכשיו אם יש לך צורך גם בתחנת עבודה בבית וגם בניידות, אז ממלא את שני התפקידים האלה בבת אחת.

בנוסף לרוב יותר קטן וקומפקטי, וגם אם מחברים לא מסך ומקלדת הוא עדיין תופס פחות מקום על השולחן. גם יותר נוח להזיז אותו סתם בשביל לנקות את השולחן לעומת נייח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...