"מדוע לקנות עתה מחשב חדש זהו רעיון רע" - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"מדוע לקנות עתה מחשב חדש זהו רעיון רע"

nec_000

Recommended Posts

כי ברגע ששחקן גדול יממש את הכסף שלו זה יהיה כמו אפקט דומינו.

בשלב מסויים זה יתמצע. לא ייתכן שזה יימשיך לגדול כי הערך של הביטקויין או מטבעות אחרים נובע רק מהכסף שאנשים שמים בשביל לקנות אותו.

כלומר, האנשים שמתחזקים את הביטקוין הם גם האנשים שאין להם בעיה למכור את הכל ברגע שיהיה גבוהה מספיק.

על פי הבנתי כשאתה משקיע בביטקוין והערך שלו עולה, זה רק בזכות זה שאנשים אחרים השקיעו בביטקוין אחריך.

יכול להיות שפשוט יש שחקנים חכמים שמנצלים הרבה טיפשים ששמים את הכסף שלהם כי הם חושבים שירוויחו, ואז כל פעם מפילים את הביטקוין כדי לממש את הרווחים שלהם. אבל מאיפה הרווחים האלה נובאים? מהאנשים הטיפשים ששמו את הכסף שלהם.

מאיפה בא המימוש של הביטקוין? הערך שלו לא עולה סתם, הוא עולה בזכות אנשים שקונים .

ייתכן והביטקויין ימשיך לתחזק את עצמו, כי אנשים כל הזמן יוסיפו כסף, אבל אתה מבין שזה לא יכול לצמוח בלי סוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של StavBN

גם בזימבבואה קונים כי אין שם אמון בבנקים, זה לא אומר שביטקוין זה בטוח.

המאמר של סאטושי הוא נטו מתמטי / תיאורטי, שבא לפתור כמה בעיות שהיו, לא משנה מה הצריכה (הגבוהה) של החשמל.

(רעיון יפה בהחלט)

מסכים עם כל מילה של nec, ועם עוד כמה דברים שהוא לא אמר.

דברים שביטקוין אמור לפתור אך יוצא גם בהם בחיסרון.

לכן, אין לו כרגע זכות קיום.

צודק, טעיתי. הביטקוין לא באמת בטוח חחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לפעמים עושים כסף מטעויות"

אפרופו דיונים על בעיית היצע חומרה בשוק בנגזרת כרטיסי מסך וזאת בשל טירוף הכרייה של מטבעות וירטואליים,

שהוביל אותנו לדון בשרשור על הדרך גם על block chain ובהשקעות (סליחה בהימורים) על פרמידת ,

אז מנצל הזדמנות לשתף (במקרה יצא ככה) שלעיתים עושים כסף לא רע בכלל דווקא מטעות אנוש, במהירות רבה,

בסכון נמוך (יחסית לפרמידות וירטואליות) וזאת בשוק המניות.

בשנים האחרונות מתפתחת לה נישה חדשה שנקראת תעשיית , שמוגדרת כבר היום כמהפכה התעשייתית

השניה של האנושות. יש הטוענים כי השפעתה תהיה דרמטית יותר מהמהפכה התעשייתית הראשונה.

בנושא זה ישנם חומרים רבים ומרתקים לקריאה ברשת וכמובן תוכניות לצפיה בוידאו. אני לפחות מאד ממליץ ללמוד.

בגדול - הרובוטים נכנסים ומחליפים ידיים עובדות בתעשיה (ולא רק). ההשלכות על האנושות, שוק העבודה, מחירים,

חומרי גלם, תוצר וכדומה....  דרמטיים.

קרי שזהו נגזר חם להשקעה בתקופה הזו ובתקופה הצפויה לבוא עלינו בשנים הקרובות.

אז ביום 19.12.2017 (קרי לפני כחודש לערך), שמנו בטעות אנוש כסף על מניית i robot שסימונה irbt.

הכוונה היתה אחרת בכלל - לקנות תעודה סל שמתחכה אחר פול של מניות של חברות שעוסקות בנגזר הרובוטיקה.

במקרה אנו סוקרים את תיק ההשקעות שלנו ומגלים דרך אגב את הטעות הטכנית שעשינו, לפיה קנינו במקום את תעודת

הסל המיוחלת, דווקא מניה בדידה על חברה אחת בתחום להלן i robot.

ואז נוכחים לראות שהיא בכלל עלתה 20% בתוך חודש אחד.

WTF ?!?!

כמובן שמיד ביצענו פקודת מכירה בכדי ש:

א. לא להמשיך להיות מושקעים בחברה בדידה

ב. שעלייתה נעצרה

ג. על רקע העלייה המטאורית בערכה בתוך פרק זמן כה קצר, למטרת גריפת הרווח המהיר

והסתנו את הכסף לוקטור המקורי שאליו נועד.

אז הנה לנו 20% מתנה בפרק זמן סופר קצר ועוד בגלל טעות אנוש.

זו תשואה שמתחרה יפה מאד ברווחים הבלתי הגיוניים והבלתי סבירים של פרמידות הביטקוין למינהן. 

לפחות במניות של חברות ראליות אין סכון שזה יתאפס ביום אחד בהיר (בהנחה שמדובר בחברות רציניות כן, לא בהפתקאות

חפושי נפט או גז...) שהרי מדובר בעיסוק בשוק ההון האמיתי, בהשקעה בחברות שעושות כסף מפיתוח וייצור.

הפרטים:

מטה רואים יום קניה 19.12.2017 בשער 76.490 ומכירה זה עתה יום 24.1.2018 בערך 91.640   (20% תשואה כאמור).

**אומר לעצמי בראש, שאולי יש לנו עכשיו מספיק כסף כדי לשדרג בבית לכרטיס מסך חדש במחיר מופקע... :cwm3:

1.thumb.jpg.10bff22bb8f18e4f48bd706a3f33e856.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

ולפעמים יש מציאות...

הזמנתי עכשיו שלושה RX570 ב-90 פאונד כל אחד.

נראה מה יגיע :)

(היתה הגבלה של 3 לקונה אחרת הייתי מזמין 6).

תוכל למכור אותם ולהרוויח כסף טוב. השקעה יפה :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

איזו ברירה יש למשתמש שקונה מערכות חדשות היום? אין לו, התמיכה קיימת ב-DDR4 בלבד ב-AMD החדשים, ובאינטל בשני הדורות האחרונים

לא ידעתי. תודה על העדכון. וכמובן שבאסה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת, ולמרות הכל, אייעץ שקניית למטרת גיימינג עדיין תהיה טובה יותר מקניית קונסולה לטווח הרחוק.

נכון להיום כשמסתכלים רק על ברזלים, קונסולה ב-2200 שקלים דוגמת ONE X תביא יותר כח גרפי מאשר מחשב באותו מחיר שיכיל רייזן 3 וכרטיס GTX 1050, אין בכך ספק. זו ההגדרה המילולית שלי לדיסטופיה בעולם המחשבים האישיים. היחס הזה לא נשבר כבר המון זמן.

הבעיה מתחילה כשמחשבים את עלויות השירות והמשחקים, ואז העסקה לא נראית כל כך משתלמת כן... שירות האונליין שעולה 200 שקלים בשנה, עוד 50-75 שקלים לכל משחק AAA חדש וכו'. 

בהחלט ח$# של תקופה שאני לא זכרתי מעולם. אפילו השקת הנינטנדו64 והPS1 ב-1996 בישראל לא איימה על שוק ה-PC המתפתח בתקופת הפנטיום 2 וה- DURON.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

נכון להיום כשמסתכלים רק על ברזלים, קונסולה ב-2200 שקלים דוגמת Xbox One X תביא יותר כח גרפי מאשר מחשב באותו מחיר שיכיל רייזן 3 וכרטיס GTX 1050, אין בכך ספק.

זאת השוואה לא נכונה שחוזרת על עצמה שוב ושוב ושוב בדיונים של מול קונסולה. זאת השוואה של תפוזים לבננות.

יכול להיות שקונסולה ב-2200 ש"ח תביא יותר כוח גרפי מאשר מחשב באותו מחיר, אבל המחשב יתן יותר בדברים אחרים - הוא יהיה... מחשב!

אני לא מכיר הרבה אנשים שאין להם מחשב בבית. אתה מכיר?

מחשב צריך בבית בכל מקרה. לגלישה, עיבוד תמלילים וכו'.

נקודת המוצא היא שהמחשב הבסיסי קיים בבית בלי שום קשר לשום דבר.

עכשיו קח את ה-2,200 שקל האלה ותעשה את ההשוואה הנכונה באמת - האם להשקיע אותם בקונסולה, או האם להשקיע אותם בשדרוג המחשב הקיים במילא (!) בשביל שיתאים גם למשחקים? (כלומר, לקנות בסכום הזה כרטיס מסך)

עכשיו פתאום המסקנות לא כאלה חד משמעיות, נכון?

וזה לא נגמר פה. אותו מחשב שכבר קיים במילא, כולל גם מסך שכבר קיים במילא... המחיר של הקונסולה כולל מסך? כמובן שלא.

תבוא ותגיד שלשחק על גדולה זה עדיף על מסך מחשב שבד"כ יהיה קטן יותר - אוקיי. בחלק מהמקרים זה נכון (ובחלק לא), אבל כמובן שזה לא משנה כי גם את המחשב אפשר לחבר לטלוויזיה...

אבל במחשב לפחות יש לך את האופציה. אתה יכול להשתמש במסך מחשב במשחקים רלוונטיים יותר (אסטרטגיה למשל), או בטלוויזיה הגדולה במשחקים רלוונטיים יותר לזה (למשל מרוצי מכוניות).

ועוד לא דיברתי כמובן על האפשרות למקלדת ועכבר שבמשחקים מסויימים הרבה יותר מתאימים מאשר גיימפאד - ושוב - כשאתה במחשב יש לך את אפשרות הבחירה - אתה יכול גם וגם! בקונסולה אין לך בחירה, זה רק גיימפאד.

אז... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המשקיעים במטבעות וירטואליים מתקשים לממש את השקעתם

או לשלם מס על רווחיה באמצעות בנקים בישראל, המסרבים לקלוט כספים

שמקורם בביטקוין. המשנה לנגידת בנק ישראל:

"בנק שיבצע העברה עלול לשאת בהשלכות בארץ ובעולם"

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3730399,00.html

עוד אנו מדברים על בשרשור זה על הדרך כמו שאומרים, ומגלים כי מי שמעוניין להחזיר את הכסף שהשקיע במטבעות

וירטואליים בחזרה למעגל הכסף הראלי - קרי לשקלים (או דולרים) פה בארץ, מגלה שהבנקאות מסרבת לקבל את הכסף

וזאת כחלק מסל הצעדים למניעת הלבנת הון. אז הנה לנו עוד חסם שממשיך למנוע את האפשרות שגורמים רציניים יתעסקו עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

זאת השוואה לא נכונה שחוזרת על עצמה שוב ושוב ושוב בדיונים של PC מול קונסולה. זאת השוואה של תפוזים לבננות.

יכול להיות שקונסולה ב-2200 ש"ח תביא יותר כוח גרפי מאשר מחשב באותו מחיר, אבל המחשב יתן יותר בדברים אחרים - הוא יהיה... מחשב!

אני לא מכיר הרבה אנשים שאין להם מחשב בבית. אתה מכיר?

מחשב צריך בבית בכל מקרה. לגלישה, עיבוד תמלילים וכו'.

נקודת המוצא היא שהמחשב הבסיסי קיים בבית בלי שום קשר לשום דבר.

עכשיו קח את ה-2,200 שקל האלה ותעשה את ההשוואה הנכונה באמת - האם להשקיע אותם בקונסולה, או האם להשקיע אותם בשדרוג המחשב הקיים במילא (!) בשביל שיתאים גם למשחקים? (כלומר, לקנות בסכום הזה כרטיס מסך)

עכשיו פתאום המסקנות לא כאלה חד משמעיות, נכון?

וזה לא נגמר פה. אותו מחשב שכבר קיים במילא, כולל גם מסך שכבר קיים במילא... המחיר של הקונסולה כולל מסך? כמובן שלא.

תבוא ותגיד שלשחק על טלוויזיה גדולה זה עדיף על מסך מחשב שבד"כ יהיה קטן יותר - אוקיי. בחלק מהמקרים זה נכון (ובחלק לא), אבל כמובן שזה לא משנה כי גם את המחשב אפשר לחבר לטלוויזיה...

אבל במחשב לפחות יש לך את האופציה. אתה יכול להשתמש במסך מחשב במשחקים רלוונטיים יותר (אסטרטגיה למשל), או בטלוויזיה הגדולה במשחקים רלוונטיים יותר לזה (למשל מרוצי מכוניות).

ועוד לא דיברתי כמובן על האפשרות למקלדת ועכבר שבמשחקים מסויימים הרבה יותר מתאימים מאשר גיימפאד - ושוב - כשאתה במחשב יש לך את אפשרות הבחירה - אתה יכול גם וגם! בקונסולה אין לך בחירה, זה רק גיימפאד.

אז... 

אני מכיר. כנראה כל החברים שלך גיקים כמוך, שזה הגיוני.

אני חושב שדווקא לרוב האנשים אין בכלל מחשב נייח בבית. מספיק להם לאפטופ, ויש כאלה שאפילו לאפטופ אין להם. יש להם פלאפון.

בכל מקרה, להערכתי יש הרבה פחות ביקוש למחשבים נייחים. חלקם מוחלפים על ידי לאפטופים, אבל גם לניידים יורד הביקוש.

מה צריך מי שלא משחק משחקים או לא עובד בבית עם מחשב שפלאפון או לא יכול לעשות?

נראה לי שפשוט רוב האנשים לא משתמשים במחשבים כמו הגיק הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח לחשוב על סיטואציה שבה תלמיד בבית ספר שצריך להגיש עבודות יכול להסתדר בלי מחשב.

נכון שלפטופים מחליפים אותם, אבל אצל אנשים שמתעניינים במחשבים - כלומר קהל פוטנציאלי של - כנראה שמדובר במחשב נייח (כדי לשחק בו) ולא בלפטופ שהוא גם פחות נוח לעבודה באופן כללי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

אני מכיר. כנראה כל החברים שלך גיקים כמוך, שזה הגיוני.

אני חושב שדווקא לרוב האנשים אין בכלל מחשב נייח בבית. מספיק להם לאפטופ, ויש כאלה שאפילו לאפטופ אין להם. יש להם פלאפון.

בכל מקרה, להערכתי יש הרבה פחות ביקוש למחשבים נייחים. חלקם מוחלפים על ידי לאפטופים, אבל גם לניידים יורד הביקוש.

מה צריך מי שלא משחק משחקים או לא עובד בבית עם מחשב שפלאפון או טאבלט לא יכול לעשות?

נראה לי שפשוט רוב האנשים לא משתמשים במחשבים כמו הגיק הממוצע.

אתה מדבר על תחליפים למחשב אישי שבין היתר לשימושים רגילים עונים גם לערס נפוץ על הצרכים, כמו סמרטפון.

לפטופים זו גם בחירה טובה בתור דוגמא כי זה יותר פרקטי לשימושים ביתיים, אפשר לעבוד מהסלון, מהחדר, מהמרפסת והוא תופס פחות מקום.

הרבה אנשים ( כמוני וכמו שאר חבריי הגיקים ) הם מדור עתיק יותר, שנות ה 30 המוקדמות לחיינו - ויש לנו משהו משותף :

PC זה נוחות וזה הרבה יותר "אישי". זה משהו שאני לא מוצא לו תחליף, יש לי שני PC's בבית - אחד לעבודה והשני לשעשועים. לא מצאתי מעולם את החיבה לסמרטפון עד כדי כך שאני לעיתים נגעל מהאובססיה של הדור הנוכחי. ( עושים את זה תמיד ובכל מקום, גם מול חברים וגם מהשירותים ). למעט הנוחות במילואים פעם בשנה.

מה גם, יש מלא יתרונות במחשב נייח.. הכול תלוי בשימושים. כנ"ל לגבי קונסולה.. מכיר מקרוב. זה לא דומה בכלל לנייחים,

מי שמחפש מכונת-משחקים מוגבלת שלזה בלבד היא נועדה - יכול לשקול.

אני לא הייתי מחליף את הנייח ( של העבודה שלי ) באף לפטופ, או סמרטפון או .. הנוחות היא לא אותו דבר,

אין כ"כ מה להשוות.

גיקים של ימי עבר של מתחלפים בגיקים של selfies של היום, נראה לי.

וכן אני מסכים עם @Milford Cubicle לגבי זה שלפטופים כפי שהם, פשוט תמיד יהיו פחות נוחים לשימוש. צריך גם להדגיש שחלק

גדול באוכלוסיה הינם אנשים שלא מכירים את עולם ה מבחינה שימושית ותפעולית למעט מה שהכירו להם למשל בעבודה.

אז הם גם לא ימצאו את ההבדלים בין נייח לנייד. מבחינתם זה אותו דבר רק שנייד קטן יותר. לך תסביר למישהי שהתחילה להשתמש

במחשב ( שימוש יום יומי ) בגיל 25-26 שהתקבלה לאיזה עבודה באיזה בנק או באיזה חברה באיזשהו תפקיד משרדי.

תתפלא כמה כאלה יש.. הם פשוט לא מכירים את זה מקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...