איזה נורות עדיפות? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה נורות עדיפות?

ariel007

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק לצורך הבהרה - "אור חם" הוא בצבע צהבהב, שדיי דומה לאור שמפיצות נורות להט רגילות. יש הרבה אנשים שחושבים שזה לא צבע יפה או נעים לעין ולכן הם בוחרים בנורות מסוג "אור קר" או "daylight", שמפיצות אור בצבע לבן (או כחול בהיר אם תרצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה - הבנתי שהבעיה בנורות לד זולות היא שהן לא מכסות את מכלול הצבעים המלא - וגורמות לכך שאוכל לדוגמא נראה לא מעורר תאבון.

עד כמה נכון הדבר כיום? אלו נורות לד הייתם ממליצים? (הבדל בין נורות לד איכותיות לזולות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

שאלה - הבנתי שהבעיה בנורות לד זולות היא שהן לא מכסות את מכלול הצבעים המלא

למיטב ידיעתי, ואני ממש לא מומחה בתחום הזה (בסה"כ עשיתי קורס אחד בגרפיקה במסגרת התואר שלי), לכל מקור שאמור לייצר אור (מסכים, מקרנים וסביר להניח שגם נורות) או צבעים (למשל מדפסות) קיים מושג בשם גמות (Gamut באנגלית) שמתאר איזה חלק מהספקטרום הנראה משוכפל/מיוצר ע"י המכשיר. בעיקרון, אם יודעים מהם הוקטורים הפורשים של המכשיר ניתן לחשב את מרחב הצבעים הנפרש על ידם (זה קשור לחישובים באלגברה). במכשירם יקרים בד"כ המידע הזה מסופק ע"י היצרן וממנו אפשר להבין עד כמה האור/הצבעים המופקים דומים לאור/צבעים אמיתיים. אני לא בטוח שמידע כזה קיים עבור נורות LED זולות ולכן לא בטוח שניתן לדעת בדיוק (לפחות ללא ציוד מדידה מיוחד) עד כמה האור המופק על ידם דומה לאור אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, למה להסתבך ?

Gamut  ועניינים זה בהחלט מרתק, אבל.....

ראשית, יש ימבה שמודדות את עוצמת האור ואת הצבע שלו.

שנית, וזה יותר חשוב  -

תבחינו בין נורת לד או ה - LED עצמו לבין גוף תאורה.

אני יותר מדבר על גופי תאורה - נברשות וכל הדברים שהמנורות נמצאות בתוכם

ורק משמשות כאמצעי הארה, בעוד שהאור "יוצא" מגוף תאורה.

ז.א.  העיון רואה את גוף התאורה, לא את ה - LED עצמו.

במקרה כזה, הכל תלוי במכסה שעל המנורות.

ברור שיש גם גופי תאורה עם מנורות גלויות - שם צריך להקפיד לימנע מאורכי גל

קצרים / כחולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לקנות בשום פנים ואופן לד. לפותח הדיון: כולם פה לא מבינים כלום בתאורה ומשקרים לך. זה לא מחזיק (הייתה לי נורה חסכונית סינית של אוסרם 8W צהובה שהחזיקה לי קרוב ל-10 שנה, ומעולם לא ראיתי שום תאורת לד שמתקרבת אפילו לאורך חיים זה), זה לא חוסך יותר באנרגיה מנורות חסכוניות, והכי חשוב: וזה לא בריא לחיישני ראיית הלילה של העיניים והמוח בגלל הספקטרום של הלד הלבן (לא משנה מהיא מסירת הצבע של הנורה והגוון שלה):

Spectrum_White.png

זאת לעומת ספקטרום של נורה חסכונית:

54d11df204f55_-_lightbulb-wars-11-0911-x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך ארץ קדמה לתורה, קל וחומר למנורות למיניהן

ומן הסתם למגיבים בנושא.

ציטוט של dor123

כולם פה לא מבינים כלום בתאורה ומשקרים לך

ועל זה נאמר "הפוסל במומו פוסל" !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הנורות החדישות חוסכות בחשמל אבל לא חוסבות בהוצאה הכספית. אורך החיים שלם עלוב.

שימוש בנורות ליבון הרבה יותר זול גם לאחר שהקרטל הגביל אותן ל 1000 שעות עבודה.

יש ברשותי נורת ליבון אוסטרית משנת 1916 שעדיין עובדת !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...