מובילאיי מכריזה: טכנולוגיית הרכבים שלנו עדיפה על זו של NVIDIA - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מובילאיי מכריזה: טכנולוגיית הרכבים שלנו עדיפה על זו של NVIDIA

yonatan.mendelson

Recommended Posts

החברה הישראלית שהפכה לאקזיט הגדול ביותר בתולדות המדינה זכתה למקום מרכזי בתערוכת CES 2018, וניצלה אותו בכדי לספק לנו מידע על המוצרים והטכנולוגיות שיגיעו אל כולנו בשנתיים הקרובות

לכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מטלת" הנהיגה תלך ותעלם מן העולם. היום כבר לא מלמדים אותך איך לכבס בגדים באמת (כמו שהיו עושים פעם לפני המכונות). אתה מכניס בגדים למכונה לוחץ על כמה כפתורים (תפעול ספציפי לכל מכונה) והמכונה עושה את הכל לבד. גם יהיה ככה. לא תצטרך לדעת לנהוג אלא רק לדעת לתפעל את הרכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

רק שמכונת כביסה לא דורסת אנשים .....

במחשבה שניה, לפחות לנו הגברים,

עדיין יהיה יותר קשה להפעיל מכונת כביסה

מאשר להגיע לאנשהו .

הבנתי את ההומור אבל הקונספט נשאר זהה

אתה חוסך את הצורך בלעשות פעולה מסויומת ולומד במקום זה איך לתפעל את המכונה שתעשה את אותה פעולה במקומך.

המטרה היא כמובן להמנע מביצוע פעולות רפטטיביות ומונוטוניות.

נהיגה כשלעצמה היא דבר מיותר ומשעמם. את הרוב הגדול של האנשים לא מעניינת הנהיגה. מעניין יותר ההגעה ליעד עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"רק שמכונת כביסה לא דורסת אנשים ….." - אז אתה אומר שבגלל שמכונית היא מסוכנת ויכולה לדרוס אנשים, צריך לתת לאנשים להפעיל אותה במקום למחשב? בדיחה טובה.... הסטנדרט שמדברים עליו היום הוא שרכב אוטונומי יהיה בטוח פי-1,000 מנהג אנושי. כלומר, אם היום יש 50 אלף תאונות בשנה, היעד הריאלי הנוכחי שמכוונים אליו הוא 50 תאונות בשנה. פי אלף יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

"רק שמכונת כביסה לא דורסת אנשים ….." - אז אתה אומר שבגלל שמכונית היא מסוכנת ויכולה לדרוס אנשים, צריך לתת לאנשים להפעיל אותה במקום למחשב? בדיחה טובה.... הסטנדרט שמדברים עליו היום הוא שרכב אוטונומי יהיה בטוח פי-1,000 מנהג אנושי. כלומר, אם היום יש 50 אלף תאונות בשנה, היעד הריאלי הנוכחי שמכוונים אליו הוא 50 תאונות בשנה. פי אלף יותר טוב.

אתה צודק.. אבל אני חושב שמה ש askme התכוון, זה שלא החליפו עדיין את הרכבים ברכבים אוטונומיים מהסיבה שמדובר פה בסיכון של בני אדם. אם זה מוצר כמו מכונת כביסה שלא מסכן אף אחד בלנסות אותו או להשתמש בו, אז לאף אחד לא אכפת לקחת את האחריות על אותו מוצר וכמו כן גם לרשויות החוק שמותירות את אותו מוצר. אבל כשמדובר בצעד כזה שמסכן בני אדם, זה יותר "מפחיד" לקחת אחריות על זה. תחשוב שתקלה קטנה במחשב יכולה לגרום נזק מטורף, מי יהיה אחראי לה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאדם גורם את הנזק אז הוא אחראי עליו. אבל כשחברה מוכרת כזה שיגרום נזק גדול בגלל באג בתוכנה ואנשים ייפגעו חס וחלילה בגלל אותה חברה זה ייצור בלגן..

אני ממש לא נגד רכבים אוטונומיים, ואני לא אומר שזה לא ייקרה. אני פשוט אומר שלדעתי זו הסיבה שזה עדיין לא קרה. רוצים למנוע כמה שיותר תקלות בגלל שמדובר פה בחיים של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סרט הוליוודי... אף מכונית פה לא תפתח תודעה עצמאית ותצא למסע rampage נגד האנושות.

גם אם יקרו תאונות זה עובדתית יהיה הרבה פחות מאשר כמות התאונות שקורות בגלל שמי שהיה מאחורי ההגה היה אנושי.

איזה בלאגן זה יצור? שאנשים שהרכב שלהם עשה תאונה יתבעו את החברה? תאמין לי שהנושא הזה כבר סגור משפטית ממזמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

זה לא סרט הוליוודי... אף מכונית פה לא תפתח תודעה עצמאית ותצא למסע rampage נגד האנושות.

לך תדע.. תראה black mirror :lol:

ציטוט של Milford Cubicle

גם אם יקרו תאונות זה עובדתית יהיה הרבה פחות מאשר כמות התאונות שקורות בגלל שמי שהיה מאחורי ההגה היה אנושי.

איזה בלאגן זה יצור? שאנשים שהרכב שלהם עשה תאונה יתבעו את החברה? תאמין לי שהנושא הזה כבר סגור משפטית ממזמן..

אם ככה, אז איך זה שזה עוד לא חוקי בארץ וברוב העולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שזה "לא חוקי"? ולמה אתה מתכוון ב"זה"?

יש חוק (כבר עשרות שנים) שאומר שצריך להיות עם שתי ידיים על ההגה בזמן נהיגה, למשל. וברור שצריך להתאים את החוקים למציאות חדשה שבה נהגים הם בכלל לא נחוצים. אבל אין שום חוק "נגד" רכבים אוטונומיים.

יש כבר היום רכבים אוטונומיים בישראל, אגב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

כשאדם גורם את הנזק אז הוא אחראי עליו. אבל כשחברה מוכרת רכב כזה שיגרום נזק גדול בגלל באג בתוכנה ואנשים ייפגעו חס וחלילה בגלל אותה חברה זה ייצור בלגן..

אז איך זה עובד היום עם ציוד רפואי?

גם בציוד רפואי יכול להיות תקלה שתגרום לאובדן חיים. איך זה עובד היום מבחינה משפטית? אז אותו דבר יקרה עם רכבים אוטונומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...