מי משתלם יותר למשחקים - i5 8400 או Ryzen 1600? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי משתלם יותר למשחקים - i5 8400 או Ryzen 1600?

Animor

Recommended Posts

היי,

איזה מעבד משתלם יותר למשחקים: 8400 i5 או r5 1600? האם יש פגיעה משמעותית בביצועים של אחד מהם לעומת השני,  לאור הבאגים של meltdown וספקטר? 

ושאלת המשך: בהנחה שלא מתוכנן OC, האם יש יתרון גדול ב-i5 8600 על פני 8400?

תודה! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

איזה מעבד משתלם יותר למשחקים: 8400 i5 או RYZEN r5 1600?

תלוי עם איזה כרטיס מסך. עם GTX 1070 ומעלה אז האינטל יתן לרוב ביצועים טובים יותר במשחקים.

תלוי גם איזה מסך יש לך. אם זה מסך 60MHZ אז אין שום משמעות עם תקבל FPS של 60 או 100 ,אתה תראה 60.

לריזן יתרונות בעיקר בישומים שיודעים לעשות שימוש בריבוי ליבות.

ציטוט של Animor

האם יש פגיעה משמעותית בביצועים של אחד מהם לעומת השני,  לאור הבאגים של meltdown וספקטר?

ב לא.

באינטל בכל מה שקשור למשחקים או כל שימוש ביתי ממוצע אחר , גם כן לא.

במעבדי אינטל הפגיעה המשמעתותית  ביותר שמסתמנת למשתמש הביתי היא במהירות קריאה וכתיבה של .

ציטוט של Animor

שאלת המשך: בהנחה שלא מתוכנן OC, האם יש יתרון גדול ב-i5 8600 על פני 8400?

לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון תודה על התשובה, אלך על ה-8400. 

ב-TMS המליצו לי על 2400 CL17 (שני סטיקים של 8GB כל אחד). אמרו שלא יהיה הבדל מורגש בין אלה לבין מהירים יותר עבור גיימינג. 

אז רק מוודא שזה נכון, או שאולי כן כדאי להוסיף עוד כסף ולקחת מהיר יותר? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית הייתי מעדיף את ה 8400, הוא מנצח את ה 1500 כמעט בכל אספקט בעקרון, רק החסרון שלוח האם לאינטל יעלה יקר יותר מול בערך בעוד 200+ ש"ח.

אני חושב שהזכרונות יהיו בסדר גמור, רק לקחת 2 סטיקים על פני אחד כי שם יש משמעות ב FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

G. Skill 8GBx2 2400 CL17 Value V

734 ש"ח לשני הסטיקים.

כמו שאמרתי מבחינת ביצועים אין הבדל שתשים עליו לב.

אם אתה לוקח מארז עם חלון וחשוב לך הויזואליות אז בתוספת של 100 שקל יש 3000MHZ עם היטסינק שויזואלית נראים יותר יפה.

ציטוט של Animor

שכחתי לשאול, מצטער על ההקפצה - מה הטמרפטורה המקסימלית שבטוח להגיע אליה עם i5 8400?

בעיקרון עד 100 מעלות. טמפרטורה של סביב ה 80 מעלות במאמץ זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. יש לי define r4 ללא חלון, כך שהמראה לא חשוב לי כלל. 

אם זה מעניין מישהו, קניתי את השילוש הזה:

i5 8400

Gigabyte Z370P D3

G. Skill Value V 8GBx2 2400 CL17

הרכבתי היום, נראה שעובד טוב.

דבר אחד קצת הפריע לי - בביוס יש פרופיל למאוורר של ה-CPU, ולמרות שלפי הפרופיל הוא תמיד אמור לעבוד, שמתי לב שמדי פעם המאוורר נעצר.

שיניתי לפרופיל ידני והזזתי קצת את הנקודה הראשונה, עכשיו הוא מסתובב ב-IDLE על 500RPM. הניחוש שלי הוא שהמתח שהגיע מלוח האם למאורר בעוצמה המינימלית לא היה חזק מספיק בשביל להזיז אותו. כאילו יש לו איזה מינימום מתח/RPM שדרוש להפעלה והפרופיל של הביוס לא מותאם לזה.

הקירור והמאוורר הוא של Nuctua אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

הניחוש שלי הוא שהמתח שהגיע מלוח האם למאורר בעוצמה המינימלית לא היה חזק מספיק בשביל להזיז אותו

*באזר*

בלוחות האם החדשים אפקט החצי-פסיביות נכנס לפעולה כמו בעולם כרטיסי המסך. מתחת לטמפרטורה מסויימת המאוורר לא מקבל חשמל כלל בכוונה. כאשר טמפרטורת הפעולה עולה מעל לקו מסויים המאווררים מתחילים להסתובב.

שומר משמעותית על חיי המאוורר, מפחית משמעותית את כמות האבק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה המצב במקרה הזה - לפי הפרופיל בביוס מעל טמפרטורה של 0 מעלות המאוורר אמור להסתובב על RPM נמוך. בנוסף, יש שם גם אפשרות האם לאפשר הפסקת המאוורר, היא על disable. 

זה נראה כמו מתח נמוך מדי שלא מצליח לסובב את המאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...