האילוזיה בהגדרות Ultra במשחקים - נגוד העניינים של היצרניות - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האילוזיה בהגדרות Ultra במשחקים - נגוד העניינים של היצרניות

nec_000

Recommended Posts

בפורום זה יש לנו שרשור (דיון) די ארוך העוסק בסוגיית חומרת מחשבים משומשת, על כל היבטיו (בפורום לוחות אם ומעבדים אם מעניין מישהו).

למעשה אחת המשמעויות הנלמדות באותו שרשור ארוך, היא רכישת "יחס ביצועים" טוב "למחיר המשולם",

או מה שנקרא "ניפוץ משוואת העלות תועלת" בהשוואה לעלותה של חומרה חדשה. לעיתים כדי שפור יחס של פי 3 (ועד פי 4) במקרי קצון.

מנגד ישנו את הטרייד אוף שנעשה בהקשר של רכישת משומש בפשרה בכח הביצועי של החומרה (לעומת החדש) - במקרה דנן של

כרטיסים  גרפיים.

הפשרה שלא מעט או חובבי הג'אנר יצביעו עליה, היא שלא ניתן לשחק במשחקים תחת ההגדרות הגבוהות ביותר שניתן

ומבלי להקריב ביצועים מתחת לסף המקובל של 60fps. קרי שזה משהו שאינו מתקבל על הדעת מבחינת "התזה".

האמנם ?

אז מסתבר שלא מדובר בתופעה סתם, אלא בתופעה שהיא מסורת של "תעשיית הונאה" (במידה מסוימת) די ארוכת שנים בתעשיית

המשחקים, העושה יד אחת עם תעשיית יצרניות החומרה בבחינת יד לוחצת יד:

יצרניות המשחקים משתפות פעולה עם יצרניות החומרה במטרה לתדלק ביקושים לחומרה חדשה הכי החזקה שניתן, שמטבע הדברים

גם די יקרה.

זאת עושים על ידי כך שיוצרים במשחקי המחשב הגדרה גרפית אחת נוספת שהיא מעל הנדרש, קוראים לה Ultra, והיא אחת מעל לזו שבפועל

תכננו אליה את הכותר ואפטמזו אליה את המשחק (High). זאת רק על מנת לעכב במידה רבה את בצועי המכונה, וליצור אשליה של איכות גבוה

יותר (לכאורה), אך כזו המחייבת חומרה חזקה יותר באופן ניכר.

על מנת להעצים את הנושא, אלו טורחים לדחוף את תעשיית הסוקרים עצמה לבחון את החומרה השונה במשחקים רק תחת הגדרות ultra,

"כי זה הרף מתבקש ואין בילתו". כלומר להרגיל את קוראי הסקירות משך כל השנים, לכך ש- ultra היא המדד ואין אחרת. ואם זה המדד,

אזי שגם הם צריכים (מה זה צריכים...חייבים!) להצטייד בחומרה המסוגלת לאפשר את הרצת הכותר האהוב עליהם בהגדרות אלו.

אז יש כאלו רציניים אם יותר לומר - שישבו על הנושא לבחון אותו בשקידה. הם שאלו שאלות, בחנו איכויות גרפיות שונות בפינצטה משך

ימים ומצאו....  שהמלך עירום:

בחלק ניכר של המקרים מדובר בפערים שלא ניתן לאבחנם מאומה. מקרים של הונאה פר אקסלנס.

ובחלק אחר נמצא שישנם אמנם פערים, אך אלו זניחים לחלוטין עד בלתי רלוונטיים ממש באיכות הגרפית של המשחק.

מצד שני נמצא כי תמיד הגדרות אלו באורך פלא, יוצרים תשלום עונש כבד מאד בביצוע הכותר (כדי עשרות אחוזים), אלמנט שבתורו מאלץ

את המשתמש במחשב לשדרג לחומרה יקרה וחדשה, היה וירצה לקבל קצב ביצוע סביר (מעל 60fps מובטחים תמיד).

היצרניות מכוונות בכוות מכוון ובאופן מפתיע משהו, שרק החומרה החדשה והחזקה ביותר תהיה מסוגלת להריץ המשחק בקצב הדרוש

ומעל 60fps. מעניין מדוע.

ארצה להעלות את הנושא האמור אל סדר היום, על מנת שכולנו נתרשם גם ונוכל להחכים ממנו.

סבורני במלוא הזהירות הנדרשת, שהגיע העת כי הפורום המכובד והמקצועי שלנו (והוא אכן אחד הפורמים היותר ראויים שיש), ייגע בסוגיה

וישתף את כולנו בספור:

איך יוצרים פערים באיכות הגרפית שמכנים אותה ultra, ברמה של 1% בתמונה (לעיתים 5% במקרים הכי קיצוניים שנמצאו) וגורמים לאבדן

ביצועים מסדר גודל של 30-50% כמו כלום. ראוי כי החברים יהיו ערים ומודעים לנושא שכן יש לו השלכות כלכליות לא פעוטות על הכיס שלנו

הצרכנים, ואם צריך להגן עליו באמצעות הקניית ידע אז נגן בשמחה.

חשוב שאם נרצה לייעץ לחברים מזדמנים ללא ידע בתחום אשר נכנסים לשאול עצה לדבר איזו חומרה הם צריכים ,

אז שנעשה זאת על סמך ידע מעמיק ונסיון רציני בנושא, ולא על סמך תעשיית פמפום המכירות המשומשנת היטב של היצרניות - זו שפועלת

לטובת כיסם של היצרניות עצמן ולרעת בורותם של הצרכנים התמימים.

במקום שאדבר יותר מדי, בואו ניתן לסוקרים השונים לחוות את דעתם ולספר את משנתם, משום שהם עושים זאת היטב.

בחרתי במכוון רק סרטונים מגורמים מוכרים ורלוונטיים, כאלו שאינם שנויים במחלוקת בתקשורת היו טיובית, כאלו שגרפו במקרה הראשון

1.5 מיליון צפיות, ובמקרה השני שליש מיליון צפיות.

תהנו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבטיח לא להגיב.

תודה רבה לאלו, האנשים שהצליחו למדוד עבורי ( LOL ) את ההבדל הגרפי, והבינו שזה שטות לשחק על Ultra ואפשר לשחק על High.

אבל באמת נשבע שאני מבטיח לא להתנגח ולמשוך את הדיון לחפירות כי אני מכבד כל אחד ששורף מזמנו על משהו.

שיהיה בהצלחה בדיון, מקווה שתצליחו להגיע למסקנות פוריות והכי חשוב - תמשיכו להנות ממשחקי .

אני זז לשחק קצת על Ultra.

:la:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בואו נצלול:
קורה לא מעט שהמחשב הופך להיות "הרחבה של העצמי", של האדם שמשתמש בו. הוא מייצג את מה שאתה ומה שאתה מאמין בו. אם אתה תופס את עצמך כחזק ומהיר וכו', או שזה הדימוי שאתה נמשך אליו או שזה משהו שחסר לך בעצמך והיית רוצה שיהיה- המחשב (במקרה זה, יש עוד המון דוגמאות והבולטת היא מכוניות ספורט משודרגות מנועים או מערכות או לחילופין בניית גוף בחדר כושר) הופך להיות התגלמות האידיאל שאליו אתה שואף. 

ואז, איך יתכן שהאני האידיאלי לא יוכל "לנצח" כל משחק שהוא בהגדרות הכי גבוהות? זה ייתפס ככישלון עצמי. 
אותו אחד, שקנה מחשב שנותן לו פתח לעולם הפנימי שלו, מרגיש אכזבה עצמית איומה. הוא לא מוכן לקבל פחות ממושלם. בעולם הפנימי הזה, בו הוא מקבל תחושת שליטה, אין מקום לבערך. בעולם האמיתי הדברים רחוקים ממושלמים וכל הזמן אתה נתקל בקירות של חוסר יכולת. המחשב הוא המדיום בו אתה יכול ורוצה וחושב שתוכל לממש את הפוטנציאל שאתה מאמין שיש לך. אם גם שם תתחיל לוותר ולהתפשר, כמו שאתה נאלץ לעשות יום יום בעולם האמיתי, לא יישאר ערך למחשב ולמשחק ולהשקעה בציוד.

את הפסיכולוגיה בגרוש הזו מכירים אנשי שיווק לא מאתמול. אנשים לא רואים את עצמם ולא שואפים להיות הכי יעילים באופן יחסי למשאבים שלהם. הם שואפים להיות הכי הכי אבסולוטית. לכן כמעט לא רואים שיווק של "יחס עלות תועלת הכי גבוהה" אלה אם אין ברירה ובאמת אין נקודת חוזק אחרת למוצר.
חברה מטרתה לייצר הכנסות והיא שואלת את עצמה איך להגדיל אותם. 
וכך, הרבה מהפרסום מתמקד בלשוות למוצר ערך של עוצמה וכוח ומהירות שיוכלו לאפשר לך לקבל את החוויה המקסימלית שמגיע לך בעולם הפנימי הזה. אנשים שחסרים את הרגשת השליטה על חייהם או הביטחון העצמי הם קהל אידיאלי וקל לתמרון ומניפולציות שיווקיות.
יפה נרשם מעלי ונאמר בסרטון, שבימינו החוויה היא מעולה גם בהגדרות בינוניות-גבוהות. אבל זה כבר קל מדי- כמעט כל אחד יכול לשחק במדיום. אבל בעולם הזה לך מגיע יותר מהממוצע.  ואתה רוצה להרגיש יותר מוצלח וחזק מהאחרים. (ויש גם את אלו שפשוט יש להם כסף לקנות מה שהם רוצים, אז למה להתפשר).

ובאמת, "באורך פלא", נוצרה לה קטגורית "אולטרה" שהיא הרמה הכי קשה במשחק ואותה יש לנצח- רמה של איכות וויזואלית ולא של קושי משחקיות. קטגוריה שמטרתה לאפשר לך לבדל עצמך "מהמון" ולפחות בעולם המשחקים- להרגיש יותר טוב עם הקיום שלך.

אז לדעתי אין פה משום "ניגוד עניינים". זה פשוט ניצול הזדמנויות ומקסום הפקטורים (AKA הגדרות וויזואליות עם תמורה זעירה) שיאפשרו לחברות למכור יותר. זה ביזנס, זה סוג של ניצול וזה לגיטימי בעייני. מה שיש לעשות הוא באמת להעלות את רמת המודעות לנושא ואם מישהו בוחר בדברים ממקום מודע- שיהיה לו בכיף.  

כדי לשנות את הגישה הזו יש לבצע עבודת עומק יסודית בערכים ובתרבות בה אנו חיים כדי שזה יחלחל לגבר מהרחוב- ושימו לב שזו תוכנה גברית מובהקת של להרגיש ולשדר "אני חזק". זה הרבה מעבר למשחקים וכרטיסי מסך ומחשבים אבל עבור רבים זה מקום טוב להתחיל בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

ואז, איך יתכן שהאני האידיאלי לא יוכל "לנצח" כל משחק שהוא בהגדרות הכי גבוהות? זה ייתפס ככישלון עצמי. 
אותו אחד, שקנה מחשב שנותן לו פתח לעולם הפנימי שלו, מרגיש אכזבה עצמית איומה. הוא לא מוכן לקבל פחות ממושלם. בעולם הפנימי הזה, בו הוא מקבל תחושת שליטה, אין מקום לבערך. בעולם האמיתי הדברים רחוקים ממושלמים וכל הזמן אתה נתקל בקירות של חוסר יכולת. המחשב הוא המדיום בו אתה יכול ורוצה וחושב שתוכל לממש את הפוטנציאל שאתה מאמין שיש לך. אם גם שם תתחיל לוותר ולהתפשר, כמו שאתה נאלץ לעשות יום יום בעולם האמיתי, לא יישאר ערך למחשב ולמשחק ולהשקעה בציוד.

כאן אתה מדבר על אדם שהוא בעצם ילד. שלא מדאיג אותו - ללכת לעבודה, להתמודד עם האישה, להתמודד עם החיים וכו'.

הוא מקבל מחשב מההורים והוא רוצה מה שהוא רוצה ( 1080Ti לשחק ב FHD ).

האופציה השנייה היא אדם בוגר ושפוי שמרוב ניסיון ועשרות אלפי שעות על משחקי - הוא רואה את ההבדל בעינו.

זה מה שהופך את הדיון הנ"ל לפילוסופי. כי בעצם תיקח את עבדך הנאמן כדוגמא :

אני משחק במשחקי מולטי בהגדרות שנראות לי כמספיקות, כי לרוב במשך חיי שיחקתי משחקים תחרותיים יחד עם חברים בשביל

ההנאה שבדבר ולא כדי להפוך לשחקן תחרותי-מקצועי. גרפיקה במשחקי מולטי מבחינתי היא דבר שולי שאפשר לפסוח עליו.

כאשר אני שם את האוזניות ומשחק עם עצמי בלבד - חשובים לי דברים אחרים, חלק מהם הינם הגדרות מקסימליות, האוזניות שלי

שעולות קרוב ל 2000 ש"ח ( מקצועיות ), הכרטיס קול שגם הוא משרת אותי מעל 8-9 שנים והינו כרטיס מקצועי שלא מתאים לשימושים

ביתיים - אך אני פרפקציוניסט שמוצא את ההבדל בינו לבין Xonar וכדומה.

מה שמעניין זה שהדור הזה מקבל דברים כמובן מאליו. @nec_000 למשל מציג להם את התמונה בדיון, שיכול להפוך למעניין. בדיונים

שלו כאיש מדעים הוא הרבה פעמים נותן ומגבה את ההסברים שלו מאחורי ההנדסה, מאחורי החומרה והמתמטיקה וכו'. הבעיה היא שבחלק

מהמקרים הוא מציג בכלל דיונים פילוספיים. כאחד שבאמת באמת ומקרוב, משחק במחשב כל כך הרבה אני כבר יודע מראש

שהטעויות נמצאות בין המילים. הרי שיחקתי על כבר.. יש לי את הכלים בחיי הקצרים מאחר ואני עובד המון מהבית. ב אפשרי

להוריד הגדרות ל Medium וכו' ולוותר על פילטרים כי פשוט לא צריך אותם שם. זה לא תופס עבור העין המאוד מנוסה ברזולוציות

נמוכות יותר. אני מיד רואה הבדל, כמו גם חבריי לתחום שמשחקים איתי ובלעדיי מגיל 12-13. לגבות את הדיון בסרטונים מיוטיוב ?

זה קצת לעוס.

אדם שרוצה לבחון באמת איפה רואים את ההבדל צריך לשחק בחייו הרבה משחקים. העין תמצא את ההבדל, זה משהו שאי אפשר ללמד

בסרטונים של .

הבטחתי לא להתנגח, מתכוון לעמוד בזה.. אבל הדיון הינו פילוסופי אין כאן משהו מדעי, הויכוח הוא על מי מסוגל להבחין בין א' ל ב',

זה הכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בהחלט שיש פה עניין פסיכולוגי\פילוסופי.
אי אפשר להתווכח עם העובדות המספריות שהתרומה היבשה בשיפור הוויזואלי לא מצדיקה את ההשקעה הכספית.
אבל יש פה תמורה נוספת, "עמוקה יותר", שהערך שלה מעפיל בגדול על העניין הכספי.
אלו, לתפיסתי, גורמים אישיים פנימיים שדוגמה לאחד מהם פרטתי ויש עוד. לכל אחד יש את "הדבר שחשוב לי" שלו. יש מי שעבורו זה "הגדרות מקסימליות לא משנה מה", יש מי ש"עלות תועלת אידאלית" הן המהותיות בחיים יש מי שעצם הידיעה שיש הבדל כלשהו- פוטנציאל להבדל או לזה שאתה מפסיד אפילו פסיק זעיר שתצדיק עבורם הרים וגבעות. ועל הדבר המהותי הזה אתה תשקיע ותוציא המון אנרגיה, הרבה מעבר לתועלת היבשה. אם היו מחשבים במונחי עלות\תועלת יבשה מה יוצא מלחדד ולנסות להעביר ולהסביר את נושא העלות\תועלת שוב ושוב זה לא היה מחזיק מים. אבל זה כנראה עונה על איזה צורך פנימי ולכן זה משתלם. כל אחד ומערכת ה"מה חשוב לי" שלו. הכל הולך.

אבל אי אפשר גם לגשר על הפער של "עניינים פנימיים" ברטוריקה מתמטית שכלתנית. זה לטחון מים וזה כנראה מה שקורה פה לא מעט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוחנים מים זה בטוח, גם אני אני אחד מהם בין הויכוחים - זה לא ממש מפריע לי, אני מגיע שבא לי להגיב זו האמת.

אני חושב שבהתייחס לדיון ולנושא הנ"ל הסרטונים המוצגים כאן - חובבניים עד כדי פליאה. אי אפשר לבחון את הטענות שמועלות

בדיון על סמך משחקים ספורים. יש מאות משחקי על פרק זמן של עשור ( למשל ) שצריך לבצע עליהם בדיקה מקיפה.

יש פילטרים. ישנם משחקים ש MSAA קריטי וההחלקה עושה פלאים. יש כאלו שההבדל בין הגדרות מלאות עם כל ה eye candy שיש

בתפריט נראה ומרגיש שונה מכל ההגדרות האחרות. כבר שאנחנו מדברים עולים לי לראש כמה וכמה וכמה דוגמאות, אני לא יעמיס

על הדיון.

הסרטון כל כך חובבני.. אי אפשר לבדוק במשחק כמו שהוא כל כך fast-paced ובטבע שלו מבוסס על פריימים גבוהים,

וגרפיקה ספציפית מאוד שמתאימה למערכות שונות. ההבדל הויזואלי במשחקים כאלה ואחרים לא יהיה מורגש וזה אחלה. אי אפשר להריץ benchmarks

מהירים מהרגיל, או אפילו יותר מזה - מורצים בכוונה בהמהרה מסוימת. יש שם קטעים כל כך חטופים, רגעים בודדים ממשחקים

שונים שגם הם בודדים מבין מאות.. זה לא משנה כמה צפיות יהיו לסרטון כזה, הוא עדיין עשוי בצורה הפוכה ממקצועית.

עוד גורם חשוב שמראה על חוסר ניסיון ובקיאות\הכרה בעולם המשחקים הרחב של היום של פותח הדיון היא ההנחה שיש רק דבר

שנקרא Ultra. "ההגדרה המלאה"\"ההגדרה המקסימלית" בנויה מאוסף של דברים שכוללים אפקטים שחלקם מחליקים את הגרפיקה

ומחסלים פינות וקווים מגושמים, טקסטים, מריחות וכו' וחלקם מספקים תוספות עבור קרני שמש ריאליות יותר שמסתתרות בין צמחיה

ועצים, עיגול ומתן צורות ריאליות יותר לעצמים, וכו' וכו'. בעיני המתבונן המנוסה הדבר נראה אחרת. אין ויכוח שאף פעם לא כדאי

להגיד "תמיד" או "בכל המשחקים", אבל.. אני בטבעי חשדן וזהיר ואני יודע שפותח הדיון פונה לקהל מהרגש בהרבה מאוד מקרים

כדוגמא - ההנחה שלו שאין הבדל בין הגדרות גרפיות, הנטייה המיידית לצדד ב ( אין לי מושג למה ) וכו'. פילוסופיה זה שם הדיון.

אין כאן מספרים @omertgm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו. תעשייה שלמה שמגלגלת מיליונים ומספקת עבודה לעשרות אלפי אנשים משתמשת בטכניקות שיווק ובשיתופי פעולה כדי לייצר ביקוש למשהו שאפשר לחיות בלעדיו, כדי שהיא תוכל להמשיך להתקיים ולפרנס את האנשים שעובדים שם.

מי היה מאמין? זה אפשרי בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

כאן אתה מדבר על אדם שהוא בעצם ילד. שלא מדאיג אותו - ללכת לעבודה, להתמודד עם האישה, להתמודד עם החיים וכו'.

הוא מקבל מחשב מההורים והוא רוצה מה שהוא רוצה ( 1080Ti לשחק ב FHD ).

האופציה השנייה היא אדם בוגר ושפוי שמרוב ניסיון ועשרות אלפי שעות על משחקי PC - הוא רואה את ההבדל בעינו.

זה מה שהופך את הדיון הנ"ל לפילוסופי. כי בעצם תיקח את עבדך הנאמן כדוגמא :

בלי להלאות יותר מדי (וזה כבר באמת סוטה מהדיון), אולי תופתע כמה אנשים בוגרים ואף זקנים חיים עדין ע"פ החוויות שעיצבו אותם בילדות. גם אנשים ממוצעים מהבית הממוצע שגדלו בלי בעיות מיוחדות או לכאורה בלי בעיות בכלל יכולים לנהל חיים שלמים ע"פ תפיסות שהתהווה בילדות. הדברים האלו נשארים מחוץ לתודעה ביומיום אבל יש להם השפעה לא מבוטלת על כל אספקט בחיים.
אדם יחסוך לעצמו (ולסביבה) הרבה זמן ואנרגיה מבוזבזת אם יעשה דברים ממקום יותר מודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה כתבת עומר.אני מסכים להערכה זו ורואה איך ההורים שלי נוהגים לעתים בצורה ילדותית לפי תפיסות שהתקבעו אצלהם בגיל הילדות לפי מה שההורים והסביבה שלהם האכילה אותם אז לפני כמה עשרות שנים.היום חבר מתעקש להסביר לנו שיש הבדלים וכל מי שלא מסוגל לראות אותם זה בגלל אלף ואחת סיבות ותרוצים שהוא אומר.גם הסוקרים והסרטונים שזכו לתהודה רבה נפסלים על הסף והתהודה של דבריו ברור שזכתה ליותר ממיליון וחצי צפיות.אני חושב שדווקא מה שהציגו כאן כמה חברים וכותבים ובמיוחד אתה עומר מדברים לשכל ולהגיון הישר שלי.אני גם צפיתי בסרטונים ומודה שקבלתי שיעור.כמה פעמים צפיתי בלופ כי זה ריתק אותי.חיללתי את השבת האחרונה בבדיקה עצמית ושחקתי במשחקים שאני אוהב עם ההגדרות בין אולטרה לאחד מתחת לזה ושמתי לב לתופעה שהוצגה בדיון.מודה שהתקשתי במיוחד לאתר איזה שהוא הבדל בין הגדרות הגרפיות האלו שזה פשוט בלתי נתפס.ומאז אני חושב שהפנמתי להתחיל ולשחק קבוע על ההגדרות שבהם היצרן של המשחק עשה אופטימיזציות כמו שהסבירו בסרטונים.לי יש כרטיס GTX1060 ולא בכל המשחקים בהגדרות מקסימליות הוא מסוגל לעבוד מושלם.וכשאני שם הגדרות אחד מתחת למקסימום פתאום כל המשחקים רצים לי מושלם וחלק שזה מדהים.מרגישים שהיצרן של המשחק כאילו תכנת אותו לעבוד בהגדרות האלו פיקס.ואז כשאני שם הגדרות מקסימליות כדי להצדיק אותם מבחינה גרפית ומחפש מה השתפר בתמונה אני לא רואה הבדלים.ואם יש הבדלים כלשהם אז כנראה שצריך להיות מלך ערום בשביל לראות אותם.אני לא מלך וגם לא ערום אז מוותר לאלו שהם כן ושיהיה להם בהרבה הצלחה.אין לי ספק שיצרניות החומרה גוזרות על חשבונם את המשכורת השמנה.לכל סיר המכסה שמתאים לו אמא שלי תמיד אמרה ובהקשר הזה כנראה צדקה.הפורום הזה מלמד אותי הרבה ולא רק במחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קצת דוגמאות side by side להעברת הרעיון ודעתו של סוקר נוסף:

witcher 3 אחד הכותרים היותר איכותיים מבחינה גרפית וקולנועית שיצאו בתחום, שנחשב עד היום לכותר מאתגר כרטיסים

גרפיים כולל החזקים שבהם. ננסה לאתר את ההבדל באיכות התמונה שבין Ultra (בצד הכי ימני) לבין High שנמצא

אחד משמאלו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*קראתי את ההודעה המקורית אבל לא את התגובות*
אני רוצה לשתף חוויה אישית שלי (אולי יעזור למישהו):

מאז שעברתי למסך עם תדר גבוה, אני מוריד את האיכות ככה שתמיד אהיה על 100+ FPS.

לדעתי החוויה של תדר גבוה מדהימה, וכמו שפותח הדיון כתב, ההבדל בין ULTRA לHIGH ברוב המוחלט של המשחקים פשוט אפסי (בעיקר כשיש תנועה על המסך).

בעצם הנקודה שלי - מי שמאוד אוהב eye candy אבל בתקציב מוגבל לכרטיס מסך, להריץ דברים על HIGH זה לא נורא בכלל.

ולפותח הדיון - מי כמוך יודע שיש צוותים שלמים בכל חברה שהמטרה שלהם היא למתג את המוצר ולפמפם אותו כדי לגרום לכמה שיותר אנשים לקנות או לשדרג. אני לא חושב שזה לא בסדר, וזה מאוד רחוק מלהיות הונאה, זכותם המלאה כל עוד הם עובדים במסגרת החוק.

אתה בתור קונה או יועץ חכם, תדע לקנות את מה שיותר משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון מעניין, שמסביר הרבה דברים כי האמת ששמתי לב שלחלק מהמשחקים כמעט ולא רואים הבדל בין High ל Ultra (זה לא מכליל את כולם) ויצא לי לתהות: "במה האולטרא מועיל?"

אני אישית מעדיף לוותר על איכות לשים Med-High ולהשקיע בכמות פריימים כי זה הרבה יותר נעים לעין לראות תמונה במעל 100FPS עם .

ואני חושב שבשביל זה שווה להשקיע הרבה כסף בחומרה ובציוד היקפי יקר.

ברור אבל שיהיו קטעים כאלה של לנסות אנשים לאלץ לקנות את הכי טוב-הכי יקר.

אם תגיע לסוכנות של רכבים גם שם ינסו לדחוף לך רכבים יותר יקרים, או רמת אבזור גבוהה יותר שלא באמת מועילה לכלום בנהיגה.

דוגמא נוספת זה עם האייפונים הישנים, פה זה יותר אגרסיבי אבל לא נפרט יותר מידי..

גם החברות שמייצרות משחקים\חומרה יגרמו לכם לרצות לצרוך את היקר ביותר.

מסכים עם מה ש @omertgm כתב בהתחלה:

ציטוט של omertgm

קורה לא מעט שהמחשב הופך להיות "הרחבה של העצמי", של האדם שמשתמש בו. הוא מייצג את מה שאתה ומה שאתה מאמין בו. אם אתה תופס את עצמך כחזק ומהיר וכו', או שזה הדימוי שאתה נמשך אליו או שזה משהו שחסר לך בעצמך והיית רוצה שיהיה- המחשב (במקרה זה, יש עוד המון דוגמאות והבולטת היא מכוניות ספורט משודרגות מנועים או מערכות סאונד או לחילופין בניית גוף בחדר כושר) הופך להיות התגלמות האידיאל שאליו אתה שואף. 

אני גם אחד כזה, כי אני נהנה להשתמש במחשב שלי שהשקעתי בו את כספי ואת זמני כי גם הרכבתי אותו וגם אני מתחזק אותו, ומשקיע בו.

כנ"ל גם לרכבי החדש שקניתי(אותו אמנם לא הרכבתי, אבל כן הושקע בו סכום גדול שעבדתי עליו מאוד קשה). הדברים האלה שהשקעתי בהם, הם באמת חלק ממני עכשיו - ההרחבה שלי.

יהיו אנשים כמונו, ויהיו אנשים שפשוט ילכו עם הזרם וההייפ של השאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העניין שסוקרי חומרה בודקים רק על אולטרה - יש לזה הצדקה טכנית ואם הם לא היו עושים כן הם היו מקבלים ביקורת קשה ומוצדקת.

כשאתה בא להשוות GPU אתה רוצה לבודד אותו משאר הרכיבים ושהם ישפיעו מה שפחות (לכן משתמשים במעבדים מרובי ליבות מאוד וממוהרים למדי ע"מ לבטל "צוואר בקבוק" למינימום. להבדיל, כשבודקים לרוב מורידים הגדרות גרפיות ורזולוציה כדי להוציא את ה GPU מהתמונה).
במקביל רוצים להעמיס מה שיותר על הכרטיס ולבדוק אותו במצבי קיצון כי ככה ניתן לראות את ההבדלים בצורה הכי בולטת. אין בזה כל פסול, להיפך זו השיטה הנכונה.

בגלל שהסוקרים בודקים באופן גורף על אולטרה ורבים מסתכלים על מה שיש להם לומר (מצב חיובי וטוב שבו בודקים ומשווים מוצרים), המילה הזו חוזרת הרבה מאוד, משתרשת בשיח ונראה "טבעי" שרק כך צריך לשחק. 
הבילבול הוא שהצרכן הממוצע לא בא לבחון את ה GPU שלו ולכן אין הכרח להגדרות אולטרה.

אז לטעון שהם שותפים לקנונייה זה לא מדויק. הם אולי תורמים בעקיפין אבל לא נראה שזו המטרה מטרה מכוונת שלהם (לפחות של הרציניים שבניהם).
להאשים את החברות המשחקים ויצרני החומרה והסוקרים המקצועיים זה להטיל את כל האחריות ממך והלאה. 
לכל אחד האינטרס שלו ואין בזה כל פסול.

האם בדקת מה האינטרס שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...