איך להוסיף זכרון ראם למחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להוסיף זכרון ראם למחשב

Man Mans

Recommended Posts

שלום, יש לי מחשב עם של 4 ג׳יגה בייט ראם ואני רוצה להגדיל אותו ל8 ג'יגה בשביל משחקים (גיימינג), 

אבל אני לא ממש יודע איך להוסיף את הזכרון בפועל

אגב, עקבתי בדיונים והבנתי שזה תלוי בסוג של הלוח אם ובזיכרון ומשהו עם הביוס.

כי לפני כמה שנים הוספתי ראם ללוח אם והוא נשרף (זה היה ישן במחשב פנטום 4 כך שדימובן לי למה זה לא היה חלק..), ואני לא רוצה לנסות סתם .. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך וברוך הבא לפורום !  :)

ציטוט של Man Mans

אגב, עקבתי בדיונים והבנתי שזה תלוי בסוג של הלוח אם ובזיכרון ומשהו עם הביוס

אז, נשמח לדעת את הפרטים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Man Mans

שלום, יש לי מחשב עם זכרון של 4 ג׳יגה בייט ראם ואני רוצה להגדיל אותו ל8 ג'יגה בשביל משחקים (גיימינג), 

אבל אני לא ממש יודע איך להוסיף את הזכרון בפועל

קודם כל אתה צריך לדעת בדיוק איזו חומרה יש לך - ובפרט איזה לוח אם (דגם מדוייק) ואלו מודולי יש לך (מספר מודולי הזיכרון וכן הנפח, התדר, התיזמונים ומתח העבודה של כל אחד מהם). המידע הזה דרוש בכדי לדעת האם בכלל אתה יכול להוסיף עוד למחשב שלך ואם כן - מאיזה סוג.

הוספת הזיכרון בפועל היא לא ממש מסובכת - פותחים את המארז (כאשר המחשב כבוי ומנותק מהחשמל) ומכניסים את מודולי הזיכרון לחריצי ההרחבה הפנויים. בהתאם למקרה ייתכן והיה צורך להוציא מודולי קיימים או להזיז חלק מהם לחריצי הרחבה אחרים ובמקרים קיצוניים ייתכן ויהיה צורך בפירוק גוף הקירור של המעבד. אתה כנראה תצטרך להפעיל קצת לחץ על מודולי הזיכרון בכדי לוודא שהם יושבים היטב במקומם ושהתפסנים משני הצדדדים נועלים אותם במקום. מודולי הזיכרון בנויים כך שניתן להכניס אותם אך ורק בכיוון אחד, אחרת הם לא יינעלו במקום, כך שאין לך יותר מדיי מה לדאוג בקשר לכך - אם אתה לא מצליח להכניס את מודולי הזיכרון למקום או שהם לא ננעלים ע"י הפעלת מעט כח כנראה שהתקנת אותם הפוך. אין להפעיל יותר מדיי כח על מודולי הזיכרון בכדי לא לגרום נזק למודולים או/ו לתושבת הזיכרון בלוח האם. לפני סגירת המחשב יש לוודא שכל מודולי הזיכרון נעולים היטב במקומם. זהו - זה כל העניין בהוספת . אין צורך בהגדרות כלשהן, למעט אולי הפעלת פרופיל XMP בביוס בכדי שהזיכרון יעבוד בתדר מהיר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב, אין לי את התוכנה שבודקת את  מידע הזה ואין לי אפשרות ביתיים להשיג אותה אבל בדקתי במנהל היישומים ובלוח הבקרה במידע על המערכת ואני מקווה שזה יעזור:

ספויילר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט
ספויילר

שלום שוב, אין לי את התוכנה שבודקת את המידע הזה ואין לי אפשרות בינתיים להשיג אותה,

אבל בדקתי במנהל היישומים ובלוח הבקרה  וב-dxdiag (שזה כלי אבחון DirectX) במידע על המערכת ואני מקווה שזה יעזור: (אגב, יש לי 2 ג'יגה בזכרון ראם ולא 4 ג'יגה..)

*כלי אבחון DirectX:

מערכת:

מערכת הפעלה: 10 home סיביות 32 (bulid 10586 גירסת 10.0.)

יצרן המערכת : technology co.. ltd.

דגם המערכת: to be filled by O.E.M.

(קראתי איפשהו שיצרן המערכת ודגם המערכת זה הלוח אם)

ביוס:bios date: 04/29/14 15:00:08 ver:05.06.05

מעבד: intel(R) celeron(R) CPU j1800 @2.41GHz (2CPUs). 2.4GHz

זכרון: 2408MB RAM

DirectX: 11.2

תצוגה, התקן:

שם: intel(R) HD graphics

יצרן: corporation

סוג שבב: intel(R) HD graphics

סוג DAC: אינטמל(intemal)

סוג התקן: התקן תצוגה מלא

זכרון כולל בקירוב: 1035 MB

מצב תצוגה נוכחי: 1280 ×1024 (32bit) (60 Hz)

צג: generic non-PnP Monitor

*מנהל היישומים:

זכרון:

2.0 GB

DDR3

מהירות: 1333mhz

חריצים בשימוש : 1 מתוך 2

גורם צורה:DIMM

שמור לחומרה: 105MG

CPU:

מהירות מירבית: 2.41GHz

רכיבי סוקט:1

ליבות:2

מעבדים לוגים:2

וירטואליזציה:זמין

מטמון:

L1 - 112 KB

L2 - 1.0MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Man Mans

יש לי מחשב עם זכרון של 4 ג׳יגה בייט ראם ואני רוצה להגדיל אותו ל8 ג'יגה בשביל משחקים (גיימינג), 

ציטוט של Man Mans

אגב, יש לי 2 ג'יגה בזכרון ראם ולא 4 ג'יגה

ציטוט של Gimel

אתה כנראה צריך משהו כזה:

https://ksp.co.il?uin=29060

ציטוט של Man Mans

מערכת הפעלה: Windows 10 home סיביות 32 (bulid 10586 גירסת 10.0.)

ציטוט של Man Mans

זכרון:

2.0 GB

DDR3

מהירות: 1333mhz

חריצים בשימוש : 1 מתוך 2

גורם צורה:DIMM

ציטוט של Man Mans

מעבד: intel(R) celeron(R) CPU j1800 @2.41GHz (2CPUs). 2.4GHz

ציטוט של Man Mans

תצוגה, התקן:

שם: intel(R) HD graphics

יצרן: Intel corporation

סוג שבב: intel(R) HD graphics

א. בלי לדעת את דגם לוח האם שלך לא בטוח אם אתה צריך זיכרון מסוג DIMM כמו שכתוב בפלט של dxdiag או שאכן אתה צריך זיכרון מסוג SODIMM כמו זה ש  @Gimel קישר אליו.

ב. הדבר הכי חשוב כאן הוא העובדה שיש לך מערכת הפעלה של 32 סיביות (או ביט), מה שאומר שהיא תומכת בנפח מקסימלי של 4GB (ובפועל אף פחות, ומכך יש להחסיר את נפח הזיכרון המוקצה לליבה הגרפית המובנית). בקיצור, במצב הנוכחי יהיה אפשר להתקין רק עוד 2GB ולא יותר מכך (אפשר כנראה להתקין מודול בנפח גדול יותר, אבל מערכת ההפעלה הנוכחית לא תוכל לנצל אותו).

ג. עם כל הכבוד, המחשב הזה לא ממש מיועד למשחקים - יש לו מעבד דיי חלש (Celeron J1800), מעט מאד (2GB) ונעשה שימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד. אם המטרה היא לקבל מחשב המיועד למשחקים אני הייתי שוקל להחליף את כל המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה בלהחליף את כל המחשב, ממש הכל או רק את השילוש?

אבל נראה לי שאני יכול להסתפק בינתיים בלהוסיף 2 ג'יגה נוספים וזהו למשחקים יחסית טובים כמו אססנס קריד שהיה לי ששקל 2 ג'יגה בדיוק לעומת 1.8 ג'יגה פנויים שיש לי במחשב מה שהאט את המשחק קצת. ולמשחקים כאלה אני יכול להסתפק ב-4 ג'יגה בסך הכל ולא נראה לי שזה אמור לעלות יקר.

אגב, יש סיכוי שאני אקנה מחשב חדש בהוצאה של עד 3000 שקל והאם לפתוח את זה בדיון חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...