שדרוג מחשב נייח ישן לעומת רכישת מחשב נייח חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב נייח ישן לעומת רכישת מחשב נייח חדש

er4n

Recommended Posts

אהלן חברים:)

יש לי מחשב נייח מ2009 שעדיין משמש כמחשב השולחני שלי...

windows 7 64bit sp1

8gb ram

intel i5-3470 cpu @ 3.2 ghz

ללא הארדיסק ssd

לא מזמן רכשתי לפטופ חדיש וחזק לצרכיי אך עדיין בבית אני מתקשה להשתמש בו כמחשב הראשי בבית (גם בגלל צרכי מחשב שני בבית שמשמש ללימודי האישה)

נורא נח לי עם המחשב (מיקום של כל דבר ודבר במחשב) ולדעתי הענייה עם כמה שדרוגים לא גדולים הוא יתפקד ברמה מתקבלת על הדעת, מבחינת מהירות, גם לימינו...

לא לחוץ לי שדרוג של אך אני חייב שהמחשב יתפקד מהר יותר...

האם לדעתכם לגיטימי לחשוב על אופציית שדרוג בצורת הוספת זכרון נוסף, רכישת הארדיסק (שאולי ישמש כפריימרי) ושדרוג מעבד או שמיותר לחשוב על האופציה הזאת כי הבדלי המחירים בין שדרוג לבין רכישה הם מאד לא גדולים?

תודה רבה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגיוני שהמחשב הנייח שלך משנת 2009 כשהמעבד(i5-3470) יצא ברבעון השני של שנת 2012.

בכל מקרה אני לא יודע מה בדיוק את השימושים אבל סביר להניח שהאיטיות היא מהדיסק הקשיח וSSD זה בדיוק מה שאתה צריך והוא יטען לך את מערכת ההפעלה, תוכנות ומשחקים נבחרים מהר יותר ובנוסף תמיד תוכל להעביר אותו למחשב חדש.

בימינו עדיף לרכוש לפחות בנפח של 240/250/275GB אחרת זה לא משתלם.

לדעתי גם כדאי תשדרג את 7 ל10 זה יעזור גם להוציא עוד קצת מהירות מהSSD(גם אם לא מדובר בהבדל גדול זה עדיין עדיף).

הזדמנות אחרונה בהחלט: שדרוג חינמי לחלונות 10 מסתיים ב-31 בדצמבר - 19/12/2017

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של RoronoaRony

לא הגיוני שהמחשב הנייח שלך משנת 2009 כשהמעבד(i5-3470) יצא ברבעון השני של שנת 2012.

בכל מקרה אני לא יודע מה בדיוק את השימושים אבל סביר להניח שהאיטיות היא מהדיסק הקשיח וSSD זה בדיוק מה שאתה צריך והוא יטען לך את מערכת ההפעלה, תוכנות ומשחקים נבחרים מהר יותר ובנוסף תמיד תוכל להעביר אותו למחשב חדש.

בימינו עדיף לרכוש לפחות בנפח של 240/250/275GB אחרת זה לא משתלם.

לדעתי גם כדאי תשדרג את חלונות 7 ל10 זה יעזור גם להוציא עוד קצת מהירות מהSSD(גם אם לא מדובר בהבדל גדול זה עדיין עדיף).

הזדמנות אחרונה בהחלט: שדרוג חינמי לחלונות 10 מסתיים ב-31 בדצמבר - 19/12/2017

צודק- המחשב נקנה ב8/1/13 ...התבלבלתי כי כשאני עושה מאפיינים על תיקיית הווינדוס הוא רושם שהתיקייה נוצרה ב: יום שלישי ‏14 ‏יולי ‏2009...איך זה יכול להיות? תאריך לא מעודכן בזמן התקנת הווינדוס?

באמת הארדיסק מסוג אמור (לבד) לשפר פלאות את מהירות המחשב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

משחק פוקר אונליין עם שימוש בתוכנת מעקב אחרי הידיים (posgresql) כשבמקביל אני מוצא את עצמי לא פעם עם 20-60 טאבים פתוחים בגוגל כרום, שביניהם של לימודים לתואר (כנראה בהמשך התואר אשתמש גם בתוכנות של תכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של er4n

צודק- המחשב נקנה ב8/1/13 ...התבלבלתי כי כשאני עושה מאפיינים על תיקיית הווינדוס הוא רושם שהתיקייה נוצרה ב: יום שלישי ‏14 ‏יולי ‏2009...איך זה יכול להיות? תאריך לא מעודכן בזמן התקנת הווינדוס?

באמת הארדיסק מסוג SSD אמור (לבד) לשפר פלאות את מהירות המחשב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

משחק פוקר אונליין עם שימוש בתוכנת מעקב אחרי הידיים (posgresql) כשבמקביל אני מוצא את עצמי לא פעם עם 20-60 טאבים פתוחים בגוגל כרום, שביניהם וידאו של לימודים לתואר (כנראה בהמשך התואר אשתמש גם בתוכנות של תכנות)

אין לי מושג איך קרה העניין עם התאריך אבל בכל מקרה מבחינת דגם מומלץ יש את הSSD הבא

MZ-75E250BW - Samsung - 250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3 6GB - 7mm - 540/520 MB/s - Retail...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 449/440

הינה סרטון(אמנם ישן) אבל יתן לך מושג על ההבדל בין דיסק קשיח לכונן שבבי

https://www.youtube.com/watch?v=kv5dCXiXFaw

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של RoronoaRony

אין לי מושג איך קרה העניין עם התאריך אבל בכל מקרה מבחינת דגם מומלץ יש את הSSD הבא

MZ-75E250BW - Samsung - 250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3 6GB - 7mm - 540/520 MB/s - Retail...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 449/440

הינה סרטון(אמנם ישן) אבל יתן לך מושג על ההבדל בין דיסק קשיח לכונן שבבי

https://www.youtube.com/watch?v=kv5dCXiXFaw

את האמת הזמנתי בדיוק את ההארדיסק הזה לפני שעות ספורות:)

תודה על הסרטון - בהחלט מרשים!

מה אצטרך לעשות כשההארדיסק יגיע? כרגע מחוברים לי 2 הארדיסקים למחשב ואני לא בטוח לגבי כמות הכבלים שנשארו פנויים במארז...האם חיבור הארדיסק מסוג זהה לחיבור של הארדיסק מסוג hdd? האם יגיע עם ההארדיסק כבלים דרושים?

אחרי שאתקין את ההארדיסק החדש- איך אני משדרג את הווינדוס מ7 ל10 כך שיותקן על ההארדיסק החדש?

תודה רבה רבה רבה לכם על העזרה - מאד מעריך!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את כלי יצירת המדיה של מיקרוספט שבאמצעותו תוריד חלונות 10, תיהיה לך אפשרות לשדרג את המחשב הקיים או להוריד למדיה ובכך הוא יוריד את חלונות 10 בגרסה העדכנית ביותר, לאחר מכן תבחר אם אתה רוצה את החלונות 10 על או כקובץ ISO לצורך צריבה(מה שנוח לך), בהתקנה של 10 על הכונן השבבי תשתמש במפתח של 7 ככה שאין צורך להתקין את 7 ואז לשדרג ל10.

מקווה שהסרטון הבא יעזור לך בחיבור הכונן

ולאחר שסיימת עם ההתקנה תתקין את Samsung Magician Software for Consumer SSD(התוכנה של סמסונג) ותפעיל את הRAPID Mode ואאל"ט כנראה לאחר מכן תצטרך לבצע הפעלה מחדש.

ובהמשך קנה כבל Sata III נוסף וחבר את הדיסק הקשיח הנותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה ברור שכרום זולל זיכרון ואני בספק שכל ה20 עד 60 לשוניות בשימוש ופשוט יש מצב שהם גם סתם ברקע לפרק זמן ארוך ולכן אפשר להתקין תוסף כמו The Great Suspender שיבצע השהיה לאחר X זמן(החל מ20 שניות ומעלה) ובנוסף יש לו אפשרויות נוספות...

gFOtoB_ZoFuh3n6364ssa53cJEVXbPIULyp8uFos

2Rw4SLBhqT4yAyBy3hC37eGQRLjkvlIfR2JkmEaC05VzCys55RvbGGoZxVhk0fUS7Ttvjr_OFxRlEugv

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההארדיסק הגיע והותקן בעזרתכם ובעזרת הסרטון שהעלית+הותקן 10 על ההארדיסק- הכל עובד מעולה ומעל המצופה-תודה רבה!!!

בנוסף התוסף שהעלית מדהים ברמות של פרס נובל- תודה רבה רבה!

אציין בנוסף שבהתחלה התקנתי בעברית ואז ההתחל והחיפוש שלידו עשו בעיות (ההתחל לא נפתח בכלל והחיפוש היה נפתח מדי פעם) אז העברתי לאנגלית והבעיה נפתרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

בוקר טוב :)

המחשב שלך לא תומך בDDR4.

לכן אתה צריך 1333/1600.

בכל מקרה תוריד CPU-Z מהקישור הבא

https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

ותעלה צילום מסך של דגם לוח האם, הזיכרון והSPD.

ציטוט של smalul

1. קודם כל - איזה לוח אם יש לך? צריך לדעת האם בכלל יש לך 4 חריצי הרחבה לזיכרון. אם לא - אתה לא יכול להוסיף עוד למחשב. בנוסף, צריך לוודא שהלוח שלך תומך במודולי בנפח של 8GB (לא כל לוחות האם מהדורות הראשונים תומכים במודולי בנפח כזה).

2. בעיקרון בכדי להוסיף עוד זיכרון למחשב צריך לוודא שהזיכרון הישן והזיכרון החדש יוכלו לעבוד באותו המתח. מבחינת זיכרון DDR3 - המתח הנפוץ ביותר הוא 1.5V, אבל יש גם זיכרונות שעובדים ב 1.35V או ב 1.65V (בעיקר זיכרונות DDR3 הראשונים שיצאו לשוק). מבחינת שאר התכונות אמורה להיות התאמה אוטומטית - הביוס אמור לבחור את התדר המקסימלי הנתמך ע"י כל הזיכרונות (מבין כל התדרים המקסימליים שבהם כל מודולי הזיכרון מסוגלים לעבוד ייבחר התדר המינימלי) והתיזמונים יבחרו להיות אלו הפחות הדוקים (הערכים הגדולים ביותר מבין אלו של כל הזיכרונות). לכן אין חובה שתתקין מודולי זהים לחלוטין למודולי הזיכרון הקיימים, אבל צריך להיות מודע לכך שתמיד יש אפשרות שתהיה בעיה של אי תאימות בין הזיכרונות או בין הזיכרון החדש ללוח האם במידה ומדובר במודולי זיכרון מדגמים שונים (הסיכוי לכך הוא קטן אבל עדיין קיים). אין יותר מדיי מה לעשות בקשר לכך מלבד לוודא שהביוס של לוח האם מעודכן (בכדי לאפשר תאימות מקסימלית לזיכרונות) ואם אפשר - לבדוק את הזיכרון במחשב לפני הקנייה.

3. מודול זיכרון ה DDR3 הכי משתלם כיום הוא אכן כזה בנפח של 8GB העובד בתדר של 1600MHz (אפשר למצוא זיכרון כזה בסביבות ה-300 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...