שימוש במסך 1440p ברזולוציה של 1080p - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש במסך 1440p ברזולוציה של 1080p

Animor

Recommended Posts

אני מחפש מסך רב תכליתי (גלישה, , גיימינג) בגודל 24 אינץ' וחשבתי לרכוש מסך 1440. הבעיה היא שכרטיס המסך שלי הוא gtx 970 ולכן במשחקים מסוימים אני אוגבל ל-1080p.

האם יש פגיעה באיכות התמונה כאשר משחקים/צופים  ב-1080p במסך שהרזולוציה הטבעית שלו היא 1440p?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1080P ו2K זו אותה רזולציה !

אתה בטח מדבר על 2560X1440P או "2.5K" ל1080P...

הפיקסלים לא מסתדרים וזה יראה רע מאוד 

בניגוד למשל ל4K ל1080P ששם פשוט כל 4 פיקסלים הופכים ל1 ב1080P.

אופציות:

1.  24" עם 2.5K זה אומר פיקסלים קטנים וצפופים ככה שזה מאפשר לך להוריד AA ועדיין לא לראות הרבה מדרגות, אם לא מספיק תוריד הגדרות גרפיות.

2.  קנה מסך 27" עם 2.5" , בזמן משחק תגדיר אותו למצב פיקסלים של 1:1 ושחק על 1080P, זה יתן לך תמונה בגודל של מסך 22" בערך ומסביב פסים שחורים.

3. קנה מסך וכשאתה משחק פשוט שחק בו על 1080P.

או לשחק על 720P, זה הופך 4 פיקסלים ל 1 במסך 1440P ובהחלט יעזור לכרטיס שלך עם משחקים כבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

ערכתי ותיקנתי ל-1440p, פשוט ראיתי שכך מתייחסים לזה בפורומים. 

Qttp הבין למה התכוונתי לפי התשובה שלו, אבל היא הפוכה לזו שנתן עידן...

אם אני אקנה מסך 27'' ואוריד פילטרים של aa, זה לא יתן תוצאה טובה על 1440p? כי להקטין שטח מסך די יחטיא את המטרה. 

הייתי הולך על 24'' אבל קראתי שהוא בעייתי מבחינת שימוש שוטף (גלישה, אופיס) משום שהכל נראה קטן מדי ב-1440p. עד כמה זו באמת בעיה? 

עבור 24'' שמתי עין על s2417dg, עבור 27'' עדיין לא מצאתי מסך עם ביצועים ופיצ'רים זהים בתקציב של 2000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מסך יש לך היום ? 1080P ?

אם כן, קבע רזולוציה ל1600X900 או 1366X768, תיראה מה קורה לחדות של האייקונים, טקסט וכו' 

להציג LCD ברזולוציה לא טבעית זה לא ממולץ וגורם למריחה בתמונה.

ככל שהפיקסל קטן יותר ככה הצורך ב AA יורד, לכן 2.5K על מסך 24" יהיה צריך פחות AA ממסך 2.5K עם 27" 

*כל עוד המרחק צפייה נשאר זהה.

הסקיילינג  של במצב הכי טוב שהוא היה איי פעם, יש כאלה שזה מספיק להם ויש כאלה שלא...

אני לא הייתי מתרחק מדיי מאיזור ה 100-110PPI. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות. אני בהחלט צריך לחשוב על זה. יכול להיות שאני אמתין ואשדרג את המסך רק יחד עם כרטיס מסך. אחכה לדור הבא של nv. הבעיה שהמסך הנוכחי שלי (dell 2211) כבר עם בעיות בשוליים ורציתי להחליף אותו. מניח שאני יכול לשרוד עוד קצת. 

האם 27 לא יהיה גדול מדי לשימוש מקרוב? 

אם אני בכל זאת אלך על 24, אי אפשר לעשות סקיילינג ברמת הווינדוס כדי להגדיל את הפונטים? יש לו 122ppi.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם הדל 2311H, שלי עדיין 100% תקין :D

המסך הבא שלי היה לפחות 27", אני יושב כ 60 ס"מ ורואה הרבה מעבר לשוליים שלו (23") ככה שמסך 27" ימלא את זה טוב.

מדיי פעם עוברת מחשבה על מסך טלווזיה 40" בגלל המחיר וזה שומר יפה על 110PPI...

זה לא נראה כזה מטורף סה"כ

https://static.techspot.com/articles-info/1439/images/2017-07-03-image-4.jpg

122PPI עם סקייליג קל לא יהיה נורא כל כך, רוב הניידים עובדים על יותר מזה... (אבל בניידים אתה גם קצת קרוב יותר למסך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. האם יש מסך מקביל ל-S2417dg בגודל 27'' בעלות של סביב 2000 ש"ח? 

מאוד התרשמתי מהמסך הזה על סמך הביקורת שקראתי עליו ב-toms hardware, גם מכויל מהקופסה, , 1440p, 8bit, תמונה איכותית למרות שהוא TN וכו'. אבל לא מצאתי דגם מקביל בגודל 27''.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

1080P ו2K זו אותה רזולציה !

אתה בטח מדבר על 2560X1440P או "2.5K" ל1080P...

עייפתי לתקן אנשים על זה. כל השמות האלה הם גם ככה לא משהו רשמי. :)

"פורמלית":

1080P = FHD = 1920X1080

1440P = QHD = 2560X1440

2160P = UHD = 3840X2160

לUHD התחילו לקרוא בעבר כי זה "כמעט פיקסלים לרוחב", אז הגיוני לקרוא לFHD בשם 2K, אבל לFHD כבר השתרש השם FHD, אז אנשים חשבו שהגיוני לקרוא לרזולוציה הנפוצה הבאה, QHD בשם 2K, כי זה כאילו יותר, למרות שזה יותר 2.5K כמו שאתה אומר. יותר מזה, בשנים האחרונות אפשר למצוא הרבה שקוראים לזה WQHD, כי זה כאילו WIDE, אבל זו כפילות, כי כל רזולוציות HD באשר הן הן WIDE. אבל זה מה יש. שם שגוי שמשתמשים בו מספיק זמן נהיה מקובל. העיקר שנבין זה את זה. :)

ציטוט של Animor

Qttp הבין למה התכוונתי לפי התשובה שלו, אבל היא הפוכה לזו שנתן עידן...

נכון, ואני עדיין עומד מאחורי התשובה שלי; תיכף אסביר למה.

ציטוט של עידן פ.

יזה מסך יש לך היום ? 1080P ?

אם כן, קבע רזולוציה ל1600X900 או 1366X768, תיראה מה קורה לחדות של האייקונים, טקסט וכו' 

להציג LCD ברזולוציה לא טבעית זה לא ממולץ וגורם למריחה בתמונה.

זו בדיוק הנקודה. אתה מדבר על אייקונים ועל עבודה עם טקסט. הוא מדבר על משחקים. בעבודה עם טקסט אני אף פעם לא ממליץ למישהו לעבוד ברזלוציה לא טבעית, כי הכל מרוח ולא חד. אבל במשחקים ובסרטים זה הרבה פחות משמעותי. הייתי אומר - לא נורא בכלל. במשחקים בלאו הכי הטקסטורות עוברות החלקות ופילטרים ועשרות טרנספורמציות ואינטרפולציות בדרך. זה שאתה מוסיף בסוף עוד אינטרפולציה של המסך כבר לא כל-כך משנה.

בסרטים בכלל אין ברירה ממשית -כי אתה לא יכול למצוא תוכן בכל רזולוציה אפשרית, ולא יכול להתאים אותו דינמית. אז או שתראה ברזולוציה לא טבעית, או שבשם התעקשות על מיפוי פיסקלים 1:1 לא תראה אותם על מסך מלא. אני מעדיף את האופציה הראשונה.

ציטוט של עידן פ.

אופציות:

1.  24" עם 2.5K זה אומר פיקסלים קטנים וצפופים ככה שזה מאפשר לך להוריד AA ועדיין לא לראות הרבה מדרגות, אם לא מספיק תוריד הגדרות גרפיות.

2.  קנה מסך 27" עם 2.5" , בזמן משחק תגדיר אותו למצב פיקסלים של 1:1 ושחק על 1080P, זה יתן לך תמונה בגודל של מסך 22" בערך ומסביב פסים שחורים.

3. קנה מסך 4k וכשאתה משחק פשוט שחק בו על 1080P.

אופציה (1) בעייתית כי כשאתה עובד בשולחן העבודה אתה מקטין שטח פיזי ונשאר עם פיקסלים קטנים וצפופים. וגם אתה מוותר על תוספת גודל. במשחקים גודל התמונה משחק תפקיד משמעותי מאוד בחוויה, אולי יותר מאשר החדות שלה (עד רמה מסוימת כמובן).

אופציה (2) סבירה אולי אבל אתה עדיין מפסיד גודל בשם החדות (ראה תשובה ל-1)

אופציה (3) בעייתית גם כי מסך כזה יהיה יקר יותר, וגם כי אתה תיתקע עם פיקסלים כל-כך קטנים שלא תהיה לך ברירה אלא להפעיל סקיילינג בשולחן העבודה, וכמו שאמרת - הוא משתפר כל הזמן אך עדיין לא מושלם.

על כל אלה, אני עדיין חושב שהאופציה המקורית שלו - מסך "27 QHD היא עדיפה.

ציטוט של עידן פ.

המסך הבא שלי היה לפחות 27", אני יושב כ 60 ס"מ ורואה הרבה מעבר לשוליים שלו (23") ככה שמסך 27" ימלא את זה טוב.

זה עניין סובייקטיבי מאוד. אני גם יושב בערך 60 סמ מהמסך, וזה טוב לי גם עם "23 וגם עם "24. אני לא מרגיש שאני צריך שהמסך יימלא לי את כל שטח הראייה, אבל זה גם לא משהו שיפריע לי.

ציטוט של Animor

אם אני אקנה מסך 27'' ואוריד פילטרים של aa, זה לא יתן תוצאה טובה על 1440p?

ציטוט של Animor

יכול להיות שאני אמתין ואשדרג את המסך רק יחד עם כרטיס מסך. אחכה לדור הבא של nv.

אם תישאר בmindset הזה, אתה לטעמי מחטיא את המטרה. אתה לא יכול לבנות על זה שתתאים את המסך והרזולוציה שלו בדיוק לכרטיס המסך שלך. אין כזה דבר בכלל "מה הרזולוציה המתאימה למשחקים בכרטיס מסך X". כי יש הבדלים מאוד גדולים בין הדרישות הגרפיות של משחק אחד למשחק אחר. לא משנה איזה כרטיס יש לך תמיד יהיו משחקים שהרזולוציה המקסימלית בשביל חוויה חלקה תהיה 1080P, וכאלה שעבורם זה 1440P וכאלה שיאפשרו לך גם 2160P ומה לא. אז מה תעשה - תקנה 5 מסכים ותשחק כל משחק על מסך אחר, רק כדי להרגיש שאתה מנצל את המקסימום בכל מצב? או תכוון למכנה המשותף הנמוך ביותר, ותשחק רק על 1080P, בשביל המשחקים הכבדים ביותר, אפילו אם זה אומר לפספס חוויה במשחקים הקלים יותר?

אני ממליץ לכוון לממוצע / שכיח ולא למינימום - תחפש מסך בגודל וברזולוציה שיהיה לך נוח לרוב המשחקים, וגם לרוב העבודות ביום-יום. "27 בQHD בהחלט נשמע לי כמו משהו שיכול לפגוע בול. ומה תעשה במשחקים שגם בלי שום AA וגם ברמת פירוט נמוכה מהמקסימום הכרטיס "לא סוחב" בQHD? בשבילם תוריד רזולוציה ואו שפשוט תוותר על החדות המקסימלית (כמו שאני מציע) או תקטין את שטח התמונה בשביל להישאר עם 1:1 ותוותר על הגודל כמו שעידן מציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

על כל אלה, אני עדיין חושב שהאופציה המקורית שלו - מסך "27 QHD היא עדיפה.

האופציה המקורית דיברה על מסך 24"

לכן "אופציה 1" שלי מופיעה עם מסך 24", אם אפשר לעשות את אותו דבר עם מסך 27" זה הכי טוב.

בגדול אני חושב שאנחנו באותה דעה פשוט אומרים את זה אחרת, קודם להוריד פילטרים, לא מספיק ? -> להוריד הגדרות, לא מספיק ? -> להוריד רזולוציה.

ואז אפשר לשחק עם גודל התצוגה ב 1:1 או חדות במסך מלא.

אם 24 קטן ו27 גדול יש גם 25" עם 1440P הוא מסך מעולה פשוט לא "גיימיג" 

נ.ב

לגבי ה2K, טעות היא עדיין טעות גם אם היא הושרשה מספיק עמוק ע"י מוכרים שמבינים יותר באיך למכור מאשר במה שהם מוכרים.

תחלס גם 1440P זה לא הכי נכון כי יש 2560X1440 ויש 3440X1440...

כניראה שהיום הכי נכון זה לרשום לפחות פעם אחת את הרזולוציה המלאה ואחרי זה להתיחס אליה בקיצורים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההבהרות, המצב ברור לי עכשיו לגבי הרזולוציות. אגב, קראתי בסקירה של pc monitor על ה-s2417dg שיש שתי דרכים להציג 1080p - לתת לכרטיס המסך לעשות את העיבוד או לתת למסך עצמו לבצע את העיבוד. משום מה הם טענו שהתוצאה טובה יותר דווקא אם נותנים למסך לבצע את העיבוד, שזה לא ברירת המחדל. החיסרון להבנתי שחייבים להשתמש ב-hdmi ולא ב-dp, כך ש- לא יעבוד. 

המסך 27'' שעידן המליץ עליו אינו במלאי באף סניף ולמעשה אינו נמכר בארץ במחיר סביר, כך שהוא לא אופציה ולידית לצערי: 

https://ksp.co.il/?uin=43726

בכל מקרה קראתי לגביו ב-reddit שבניגוד לאחיו הקטן (s2417dg) הוא סובל מ-banding ו-ghosting, לא יודע עד כמה זה נכון.

אז אולי עדיף כן ללכת על ה-s2417dg? יש מסך מומלץ אחר ב-27'' באותה רמה סביב ה-2000 ש"ח? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק המלצתי עליו, יותר ציינתי שזה ה"אח הגדול" של ה24" שמצאתה כמתאים לך.

בתקציב הזה ההיתי הולך כניראה על U2715H או U2717D, אם אני זוכר נכון ה 15H טוב יותר מבחינת INPUT LAG.

רק אם אתה FPS מושבע אז ללכת על TN מהיר, מה שכן אם לא מדובר ב OW או CS ה970 בכל מקרה לא יתן לך FPS כזה ותישאר רק עם החסרונות של מסך TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח אבל שיש ערך ל-fps גבוה ול- מבחינת איכות וזרימת התמונה במשחקים. המשחק נראה טוב יותר, זורם יותר ובלי קריעות. 

האמת שה-input lag של 1ms מול 8ms דווקא ממש לא מטריד אותי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בלבלת בין input lag לזמן תגובה...

lag.png

באדום זה input lag, הזמן שלוקח למסך לעבד את התמונה. 

בירוק הזמן תגובה של הפיקסלים, כלומר הזמן שלוקח למסך לשנות את הפיקסלים להציג את התמונה.

חיבור של שניהם נותן את הדילי בין הרגע שהכרטיס מסך סיים לעבד את התמונה עד הרגע שאתה רואה אותה.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2717d.htm

אגב לזה תוסיף עוד 1/2 -3/4 שניה (500-750 מילישניות) שהמוח שלך מעבד את התמונה ואומר לאצבעות מה לעשות.

אם הכרטיס מספיק חזק להציג 60FPS או 144FPS קבוע (תלוי במסך) אז gsync לא באמת תורם במשהו.

הוא יעיל רק כשיש דרופים מהקצב הרגיל של המסך.

לFPS גבוהה יש חשיבות רק במשחקי FPS מאוד מהירים וזה בעיקר תלוי בכמה אתה באמת חד, רוב האנשים לא באמת ישימו לב.

ולכן ציינתי שההיתי הולך על TN מהיר רק אם אתה FPS רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...