מסך מרצד ונראה כמו טפט בהתעוררות ממצב שינה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מרצד ונראה כמו טפט בהתעוררות ממצב שינה

eranratzon

Recommended Posts

שלום
חלונות 10
בתחילת השבוע שעבר המערכת הודיעה על עדכון ונתנה אפשרות תזמון,בחרתי 1 בלילה,ובבוקר כ"הערתי "את המחשב ממצב שינה (נכנס למצב שינה אחרי 30 ד)
המסך ריצד- כמו טפט משובץ. רק איתחול סידר את העניין- אבל רק עד הפעם הבאה- בהתעוררות ממצב שינה הבאה, שוב המסך ריצד ולא תפקד.
כיבוי והדלקה מלאים לא פתרו את העניין.
שיניתי את ההגדרות ,ביטלתי את מצב השינה-SLEEP ,והפעלתי מצב היברנייט
ובחרתי זמן הפעלה 30 דקות. בהתעוררות ממצב זה,לוקח למחשב מעט יותר זמן להתעורר, מופיע גם הלוגו של לוח האם (איתחול?) והמסך מופיע כמו שצריך!!
מה הסיפור ?
מה קורה עם מצב ה SLEEP ?
ערן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם לאחרונה חווית הפסקות חשמל והמחשב הופסק לאחרונה בפתאומיות?

זה קרה רק אחרי העידכון?

עידכון דריוור לכרטיס מסך (אם קיים) בדקת לאחרונה?

מערכת ההפעלה מותקנת על הארדיסק קשיח אני מניח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

תודה על התשובה!

לא היו הפסקות חשמל והפסקות פתאומיות .

הבעיה התחילה אחרי העדכון.

מערכת ההפעלה על דיסק קשיח נפרד.

לא בדקתי עדכון דרייבר לכרטיס מסך, אני חושב שכרטיס המסך משולב בלוח האם.

איך בודקים ומעדכנים?

בהתעוררות ממצב היברנייט הכל בסדר עם המסך - אני חושב שההתעוררות הזאת באה יחד עם איתחול של המחשב-נכון?

תודה

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

***רק לצורך הבהרה - דיסק קשיח בראשי התיבות באנגלית זה איננו התרגום לSSD (Solid-State Drive) - למרות שעדיין מקטלגים אותו כך

לעניינו - מקש ימני על המחשב שלי (המקורי) - מאפיינים - מנהל התקנים

תחפש - DISPLAY ADAPTORS - ותרשום מה שרשום לך שם אחרי שלחצת - אם זה לא או משהו

אז כנראה זה משולב ומשם נדע מאיפה לעדכן במידת הצורך

***כשאתה נכנס למצב שינה המחשב מכבה מספר דברים (לא את כולם ) על מנת להתעורר במהירות הוא משתמש בבקר החכם של ה שלך לדוגמא ויודע להעיר אותו כשצריך (ON MOVE) וכל המידע של מערכת ההפעלה עדיין שמורים בDRAM שלך כל עוד לא כיבית או עשית ריסטרט

הסברתי לך את כל תהליך זה - על מנת שתבין למה "נחשוד" במספר שדברים כמו לוח האם - דרייבר , עידכון הכרטיס

ונמתין לפעולות שלך ולתשובתך..

(סליחה על הבולד - לא  נתן לי לבטל אותו :/ )

בנוסף אם תוכל לבדוק עידכונים אחרונים לכרטיס (אם בוצעו) או דרישות לעידכון כבייכול ב UPDATE ו/או היסטוריה שלו כך תוכל להבין מתי עודכן ומה עודכן ואולי לחזור גרסא אחת אחורה במידה והיא הבעייתית :( 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון מפה העידכונים לכרטיס אבל אני מניח שעידכן אוטומטי אבל שווה לנסות - 

https://downloadcenter.intel.com/product/88345/Intel-HD-Graphics-530

אם לא יעזור אפשרי לחזור אחורה

רק לצורך הבנה כשאתה מגדיר לחצי שעה שינה זה לא עושה בעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לנסות לעדכן את הדרייבר של כרטיס המסך עם גירסה חדשה/מעודכנת - בדוק אפשרות להחזיר את הדרייבר הקודם.

במנהל ההתקנים - מתאמי תצוגה - דאבל קליק על ההתקן - לשונית "מנהל התקן" - "חזור לקודם".

נא ציין דגם הצג שברשותך. 

נא ציין איזו רזולוציה מוגדרת ומהו קצב רענון הצג המוגדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לעוזרים!!!

הסתדר!!!

פעלתי לפי ההנחיות האחרונות של התמיכה כאן- במנהל ההתקנים - מתאמי תצוגה - דאבל קליק על ההתקן - לשונית "מנהל התקן" 

אבל

"חזור לקודם" היה במצב לא פעיל, לכן לחצתי על כפתור "עדכן" , התחיל חיפוש באינטרנט ,נמצא עדכון,הותקן העדכון, ביטלתי את מצב ההיברנייט, הפעלתי את מצב SLEEP , המחשב נכנס לשינה , והתעורר ממנה כמו גדול- והמסך עלה כמו שצריך! 

גולן ונטו - מאז העדכון האחרון של המסך לא עלה כשהמחשב יצא ממצב SLEEP - גם כשהוגדר להיכנס לSLEEP אחרי 30ד (כמו בכל השנה האחרונה, וגם כשהוגדר להיכנס לSLEEP אחרי 5 דקות,- אף פעם לא היה תזמון ליציאה מסליפ-רק תזמון לכניסה. היציאה מהשינה היתה תמיד בהקלדה על כפתור האנטר במקלדת- פשוט המסך עלה כמו טפט ולא ראו כלום חוץ מצבעים מרצדים...רק איתחול סידר את המסך-עד לפעם הבאה...או כשהחלפתי את הSLEEEP למצב היברנייט- במצב זה המסך כן התעורר בסדר).

לתמיכה- הצג , 22 אינץ, בן כ 9 שנים. רזולוציה- המומלצת-1680\1050 , לא הייתה בעיה של המסך להתעורר ממצב כיבוי מסך, בעיה להתעורר רק ממצב SLEEP - כאמור- עכשיו הסתדר!

תודה רבה לשניכם!!!!!

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...