התחממנות של כרטיס מסך - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחממנות של כרטיס מסך

Goat17

Recommended Posts

שלום חברים

יש לי בעיה קטנה עם המחשב

מפרט:

לוח: IP35 pro

מעבד: CORE2 Quad Q6600

זיכרון: 8GB DDR2

כרטיס מסך:Gigabyte 650GTX ti

בהרצה של משחק (the witcher3) המחשב התחיל לקרוס לי

אחרי כמה פעמים שזה קרה גיליתי שהבעיה היא התחממנות של כרטיס המסך שמגיע לטמפ של 100מעלות ויותר..

דבר ראשון שעשיתי היה לנקות אותו - לא פתר לי את הבעיה גם אחרי הניקיון המשיך להגיע לטמפ' גבוההות מאוד (90+ מעלות ) ומידי פעם גם לקרוס..

מה שעשיתי כרגע זה לפתוח את צד המארז ולשים מאוורר גדול מול המחשב.. כרגע זה נותן פתרון - הכרטיס עדיין מגיע לטמפ גבוההות של 80\90 מעלות אבל לפחות ניראה שכרגע המחשב לא קורס גם בתוך המשחק...

אבל הפתרון הזה לא ממש מספק אותי - המאוורר מרעיש ותופס הרבה מקום..

חבר הציע לי להוריד את גוף הקירור ולמרוח משחה טרמית חדשה.. מה הסיכוי של זה לעזור לדעתכם - אל מול הסיכוי שאני אהרוס בטעות את כרטיס המסך..?

ושאלה נוספת - במידה ואצטרך להחליף כרטיס מסך - מה הכרטיס מסך הכי חזק שהמחשב שלי ידע לנצל?

5a28d90b56eaf_.thumb.jpg.753a37294fefbd3eab10a757db3c0fbf.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תבדוק שהמאווררים מסתובבים כמו שצריך,  היא יצרנית בינונית בניגוד לדיעה הרווחת,  תקלה במאוורר זה לא נדיר וגם המשחה הטרמית מתייבשת דיי מהר. 

תוריד את גוף הקירור,  נקה עם אלכוהול את שני המשטחים בעדינות ושים משחה טובה.  מאוד פשוט ואם עושים בזהירות לא יגרם שום נזק. 

לשאלתך, הכרטיס החזק ביותר שכדאי לשים על מחשב כזה זקן הוא gtx 1050 2gb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

הכרטיס הנ"ל אמור להגיע ל 60-70C במאמץ, אך כנראה שהוא מגיע לרף מקס' יכולת מבחינת טמפ' ולכן קורס (רק ע"פ המידע שאתה מספק)

בתקווה שלא חלק\ רכיב אחר אצלך גורם לבעיה - או ספק כח למשל.

בכל מני בדיקות שקראתי הכרטיס בעומס נמצא סביב ה-50-60C, כך שנראה שאצלך יש חריגה של כ30% שזה הרבה,

לכן בדוק שהמאווררים אכן עובדים כשורה - אפשר לבדוק עם תוכנה שהם מסתובבים במהירות הרצוייה.

ואם זה לא מספיק אפשר לנסות לחדש את הקירור הטרמי לגופי . ** למשתמשים מתקדמים**

- אם ישלך אפשרות להוסיף איוורור למארז זה גם טוב - גם להוצאת חם וגם הכנסת אוויר קר פנימה - עדיף לכיוון הכרטיס מסך -כך שיהיה מקסימום אפקטיביות.

בזמנים עברו, כשהיה  לי מחשב CORE2DUE היה איזה כרטיס AMD' -TOXIC' שבמצב OC היה עובד ב90C ומגיע לכיוון 110C+, ומחזיק!

הודות לקירור ZALMAN המובנה והדיזיין שלו.. כל כרטיס וה "DESIGN BUILD " שלו..

מה שכן -לא יהיה לך קר בחורף :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...