התייעצות לפני קניית כ.קול USB - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני קניית כ.קול USB

matan007

Recommended Posts

ברשותי הרמקולים microlab solo 7c.

מחוברים  כמה שנים לכ.קול מובנה עם רכיב  Realtek ALC892 - שוקל לשדרג לכרטיס חיצוני מתוך צפייה לקבל טוב יותר.

השימושים הם .

לפני הכל שואל אם אכן יהיה שיפור שניתן להבחין בו בכלל ?

חשבתי על Sound Blaster PLAY! 3  מאמזון שיוצא 85 כולל הכל:

https://www.amazon.com/Creative-Labs-70SB173000000-Sound-Blaster/dp/B06XBZ38ZJ?pd_rd_wg=0a4UZ&pd_rd_r=e46fe96b-5b67-43b3-bcb8-e2d6b27ab80f&pd_rd_w=R88Jp&ref_=pd_gw_simh&pf_rd_r=JPPQ1XJX8TCX99SPN13W&pf_rd_p=b841581f-e864-5164-afa6-4c18a8348879

אשמח לחוות דעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תזלזל בכרטיסי קול מובנים בלוחות אם , עשו להם בדיקות והם ברמה לא רעה דווקא
בשביל לעקוף אותם באיכות  אתה צריך לקנות כרטיס קול  יותר  מתקדם ואיכותי מהסאונד בלסטר הזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם היה נהוג לחשוב ככה , אבל עשו בדיקות איכות לכרטיסי קול מובנים והם למעשה די טובים .

בקניית כרטיס קול זול ופשוט  אתה מסתכן שיהיו לך עיוותים ,
בטח כולם עושים את העבודה  אבל חדי אוזן ישימו לב לפגם שיש בהם .

אם אתה לא מוכן להשקיע לפי דעתי  עדיף שתשאר עם המובנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין מה שאתה אומר, אך לא מתכוון להשקיע הרבה כסף - חשבתי על שדרוג במחיר סביר.

מה שכן אם יהיו עיוותים בכ.קול חיצוני ייעודי כל שכן יהיו חזקים יותר במובנה. לכן לכל הפחות לא אראה הבדל אבל לא מאמין שתהיה פגיעה באיכות למול המצב הקיים.

המחיר של הסאונד בלסטר הזה במבצע כרגע, מתקשה להאמין שלא ארגיש כלל בהבדל ממה שיש לי היום

עדכון:

רכשתי את ה- Sound Blaster Play! 3 . יצא לי 85 ש"ח כולל משלוח מאמזון.

הרגשתי היא שיהיה שיפור מהמובנה בלוח שעלה לי 400 ש"ח לפני 7 שנים (מבחינת פתיחת הבמה והפרדת תדרים).

אעדכן כבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיותר לגמרי, תבטל אם עוד לא נשלח. 

מדובר ברמקולים מוגברים ממילא. 

גם לא ברור באיזה דאק מדובר במכשיר, סביר להניח שמדובר במשהו עלוב במחיר הזה. 

חבל על הכסף. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לא קניתי את זה בשביל הגברה - לא מתכוון לחבר אלא להשתמש כקדם מגבר טוב.

רכשתי כדי לקבל עיבוד קול טוב ונקי עם הפרדה בין ערוצים ודיוק בתדרים (בעיקר בגבוהים ובנמוכים בקצוות).

מתקשה להאמין שמה שאתה אומר נכון כך שה- DAC יהיה עלוב עד כדי כך שהוא נחות ממובנה בלוח אם בן 7 שנים.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם יותר או פחות, אבל הוא יהיה די עלוב. הציפייה שלך ממכשיר משולב שעולה

27 דולרים הוא די רחוק מהמציאות. חוץ מזה שהיעוד של המכשיר הזה הוא חיבור אוזניות

פלוס מיקרופון בצורה נוחה, שזה לבדו שווה את הכסף, אבל כאמור, בכלל לא קשור לצרכים שלך.

כבר היה שווה להשקיע בדאק נטו, ולא היה מזיק להגדיל את התקציב עוד קצת גם כן, למרות שאני

בכלל טוען שאתה לא צריך שום דבר עם ה-SOLO7, שהם עם תמורה אדירה למחיר, אבל 

מגיעים למלוא הפוטנציאל שלהן בכל מקור שתחבר אותם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון חוות דעת:

קודם כל הגיע מאמזון עד הבית עם שליח והכל בפחות מ- 7$ משלוח - נוח במיוחד !

בנוגע לאיכות הסאונד - חיברתי לפני כמה שעות וכמובן לא התקנתי את התוכנה המיותרת של שעושה עיבוד תוכנה שאני שונא (באופן כללי עיבוד תוכנה משחית את המקור לדעתי) - אני עובד על ה- DAC החומרתי עצמו של שנמצא ב- SOUND-BLASTER הזה ומנסה קבצי FLACK עם כבל מוזהב איכותי שקניתי בעבר.

*הבאסים ברמה אחרת לעומת הכ.קול המובנה שהיה לי בלוח - הרבה יותר עמוקים וממש נותנים KICK שלא חשבתי שה- SOLO 7C יודעים לתת. הבדל  משמעותי נוסף הוא שהבאס לא מתעוות שאני מגביע את הווליום.

*הרמקולים כעת מוציאים תדרים בו"ז בהפרדה יותר טובה מקודם ואני מצליח להבחין בקולות חלשים שקודם פספסתי (בעיקר במוזיקה אלקטרונית).

*בנוסף יש רמת PRE-AMP חזקה הרבה יותר, שמתי לב שאני משחק בשליש פחות לעומת קודם והעוצמה חזקה ממש. 

*בנוגע לסרטים יש הפרדה טובה של רקע מדיבור, אבל באופן כללי לא התרשמתי בסרטים שאני מנגן במחשב - חושב שבגלל שהם בפורמט DTS/AC3 והעיבוד שה- CODAK-A-PACK במחשב שלי עושה נותן תוצאה סופית לא טובה, אני צריך לשחק איתו או להסיר כלל (לא בטוח אבל שאז DTS יעבוד) - או שהכ.קול הזה פשוט לא מצטיין בסרטים.

*את המיקרופון לא בדקתי וכנראה לא אנסה בקרוב, אחבר בהמשך ואבדוק.

ובשורה התחתונה חושב שהמוצר מצדיק 85 ש"ח עם משלוח עד הבית - השימושים שלי הם בעיקר ואכן רואה הבדל משמעותי בבאסים שמפיקים הרמקולים כעת, בשאר התדרים הבדל די זניח אך שילוב של כל התדרים יחד במוזיקה אלקטרונית יוצא כעת עם הפרדה יותר טובה לעומת המובנה בלוח.

ממליץ לרכוש אם רוצים לשדרג מערכת רמקולים בסדר גודל של ה- SOLO 7C שמחוברים למובנה פשוט במחיר פחות מ- 100 ש"ח - שיפור בינוני-קל ולא בסדרי גודל למי שחובב בעיקר ובעל אוזן ווקאלית לאיכות (אחרת מלכתחילה ההשקעה מיותרת).

מאז המבצע שקניתי (23$) המחיר עלה לכמאט 30$ עם משלוח, אבל מאמין שירד שוב.

https://www.amazon.com/gp/product/B06XBZ38ZJ/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

חנוכה שמח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...