לפטופים זולים שנטענים מ USB-C - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפטופים זולים שנטענים מ USB-C

Shai Levy

Recommended Posts

היי,

אחד הנתונים שהכי קשה למצוא ב SPECים של לפטופים זה סוג החיבור של המטען שלהם והאם הם תומכים בטעינה דרך -C (במידה ומגיעים עם מטען DC-IN רגיל כזה)

בסדרות ה Premium למינהן זה לא בעיה למצוא

העניין שאני מחפש לפטופים זולים (עדיף 3000 ככה , אפשר למתוח קצת) שמגיעים עם מטען -C ולא כלכך מוצא

מכירים דגמים מהסדרות "הנמוכות" שתומכים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ivan USB כבר מזמן מאפשר טעינה ביותר מ-5V, מטעני USB שתומכים בטעינה מהירה מגיעים גם ל-20V אחרי שהם מוודאים שהמכשיר שהם מחוברים אליו תומך בזה. טעינת מחשב נייד דרך USB-C היא משהו קצת אחר אבל יש מכשירים שעושים את זה, המפורסם שבהם זה דגם ה- שנמכר כבר כמה שנים שיש לו רק חיבור -C אחד שמשמש להכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ivan.. מה קרה לך ?! אתה רציני ? 

USB-C זה סוג של פלאג, לא קשור למתח .. 

אתה מוזמן לקרוא על הנושא למשל כאן: https://www.wikiwand.com/en/USB-C#/USB_Power_Delivery_specification

אולי זה הזמן להזכיר לך שכבר מעל שנה שרב הלפטופים האולטרה דקים היוקרתיים מגיעים עם מטען -C שמטעין גם לפטופים וגם טלפונים בקלות, יש לי 3 כאלה בבית.. חבל שאתה קופץ וקורא לשאלה שלי "בקשה" ועוד מוסיף על חטא ומתאר אותה כ "לא הגיונית" .. 

תראה למשל את הכתבה הזו מסוף 2015 (שנתיים !!) שבדקה מטענים קיימים והתאימות שלהם למכשרים  https://www.pcworld.com/article/3017182/hardware/usb-c-charging-universal-or-bust-we-plug-in-every-device-we-have-to-chase-the-dream.html

בתור מישמו שמתוייג "מומחה לתמיכה טכנית" אתה חייב להיות הרבה יותר זהיר לפני שאתה מפגין כזו בורות וניתוק מהעולם, ולהתעדכן במה שקורה בעולם (ושוב, הכתבה השניה היא מלפני שנתיים ובוחנת את הנושא מול שפע מכשירים קיימים בשוק)

@etal

אני לפני רכישה של 5 לפטופים שישמשו כדסקטופים במשרד שמחליף מחשבים בערך פעם ב 10 שנים.

הדבר שמתקלקל הכי הרבה זה הספקי כח ואז למצוא תואם במלאי לוקח זמן ולקנות מקורי אפשר רק במחיר מופקע או להזמין מחו"ל

- יתרון משמעתי נוסף הוא שהעובד יכול לנתק את הלפטופ ולהטעין את הפלאפון

- יתרון משמעותי חשוב יותר זה שאני יכול לקנות מצברים חיצוניים ולהטעין איתם את הלפטופים

- יתרון משמעותי נוסף - אם אני קונה בעוד שנתיים עוד לפטופ אני לא מוגבל לחברה מסויימת אם רוצה תאימות למטענים 

ויש כל מיני דגמים בשוק (ideapad 720S ככל הידוע לי)  אבל הם עדיין באיזור 4500 ש"ח שזה מעל התקציב שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

צודק !

לשלול לאלתר את תואר המומחה מ - ivan !!!  :angryfire:

נו באמת, אז בן אדם פיספס / החליק / טעה / לא ניסח נכון ......

לא צריך ישר לצאת עליו כאילו מי יודע מה.

כולנו בני אדם, גם אם לא תמיד זוכרים את זה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להבין למה לעסק זה הגיוני לרצות שכל המטענים יהיו זהים ותואמים. לגבי מחיר אני חושב שתגלה שמטעני -C של לפטופים (זה לא מטען רגיל) הם לא פחות יקרים מאשר המטענים היעודיים אלא אולי אם אתה מתכוון להזמין מטעני -c לא מקוריים מחול. לגבי בטריות חיצוניות כנ"ל גם שם נדרשת בטריה מיוחדת עם תמיכה ב- pd, יש דגמים כאלה אבל שוב זה לא נפוץ או זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@askme

לא ביקשתי שישללו ולא קיללתי או "יצאתי" עליו ..  רק ביקשתי שיהיה זהיר כשהוא נותן תשובה כי הוא מתוייג כמומחה ולכן אנשים יקחו אותו ברצינות יתרה בזמן שהוא כתב שטויות. חיזקתי את הכל בטיעונים רציונליים ולינקים .. בכל זאת זה כבר שנתיים שהלפטופ הכי פופלרי בעולם (מקבוק) מגיע רק עם -C

סליחה אם אם יצא אגריסבי מידי או אם פגעתי ב @Ivan..  אני משתדל לגגל לפני שאני עונה (במקומות) ואני לא מתוייג כמומחה.. ואם אני לא מתמצא במשהו אני לא מתערב בדיון. בכל אופן אני חושב ששמרתי על תרבות דיון ראויה

@etal

הכל נכון, פשוט שבעת תקלה המחיר מתגמד והרצון לקנות הכי מהר משהו מהמלאי של החנות הכי קרובה מנצח ..   מטעני -C שתומכים ב PD לא זולים בהכרח אבל זמינים דיו (יש לי בבית ומקסימום אני משאיל) .. זה הכל עניין של משחקי "קח משם לבנתיים עד שתקנה פה וכו' ..  וגמישות בתפעול עסק שאני לא נמצא בו אלא רק מייעץ

אל תשכח אבל שטעינת -C גם פותחת את הדלת לתחנות עגינה שמתחברים אליהם בכבל אחד ואנשים יכולים לעבור בקלות מחדר-לחדר ולהמשיך לעבוד בנוחות

בקיצור מלא יתרונת מבחינתי :)

עכשיו רק נותר למצוא דגמים רלוונטים .. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ! תשובה חדה ולעניין :)

כמעט מתאים, בעייתי שההזמנה מחו"ל, מטעמי ניהול ספרים , חישובי פחת ומיסים למינהם אני צריך שההזמנה תהיה מחברה בארץ , אבל החלט הכיוון שחיפשתי (האמת שגם חוסר האחריות בעייתי במיוחד אבל לפעם אחרת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חיפשתי דבר כזה לפני כמה חודשים ולא מצאתי. 

כל העניין ממש תעלומה בשבילי (אפילו העלתי שאלה על זה באתר, לא ממש קיבלתי תשובה על הסיבה לזה). אני ממש לא מבין למה האופציה הזאת נמצאת רק במחשבים יקרים.

מבחינתי הסיבה העיקרית הייתה דווקא ניידות. 

לחסוך את המשקל בתיק והמקום שתופס המטען. כי מטען לסמארטפן אני במיילא לוקח.

אני מקווה שתוך שנה שנתיים זה כבר יהפוך לסטנדרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באסה, בכל אופן שים לב שלאט לאט נכנסים יותר דגמים זולים עם העניין .. פשוט לא מספיק זולים עדיין (אני אגב לא בודק בכלל כרומבוקים או "חצאי מחשב" כאלה מבוססי אטום/סלרון) ומהם אולי אפשר למצוא

עד כה הכי זול שמצאתי בארץ זה ideapad 720S 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט סיניים זולים בעד 1500-2000 שקל שיודעים לעשות את זה.

(וגם אם לא - הם משתמשים במטענים פשוטים שאפשר לקנות בכל חנות חשמל)

יש לי המלצות, אבל הם קישור עם affiliate ואין לי מושג אם מותר פה.  קניתי למשפחה שלי שני מחשבים כאלה לפני שנתיים ושנה בהתאמה ואני מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...