טמפרטורה של מעבד 8700K , בעת מאמץ של משחקים. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורה של מעבד 8700K , בעת מאמץ של משחקים.

--Shadow--

Recommended Posts

שלום,

שמתי לב שאני משחק ב  Need for speed payback בערך שעתיים - הטמפ' של המעבד מגיעה ל 72 מעלות, במשחקים אחרים, כמו wolfenstein ii , מגיע בין 52-62 מעלות, כל המשחקים רצים על מקסימום הגדרות ברזולוציה של 3440X1440 - מסך 34 אינץ.

האם הטמפ' האלו תקינות?

בנוסף - במארז יש 2 מאווררים למעלה, אחד מקדימה, אחד מאחורה, אני שוקל להוסיף אחד נוסף מקדימה, האם צריך?

מפרט המחשב:

מעבד: 8700K

לוח אם: Asus strix Z370-F

כרטיס מסך: strix 1080TI

זכרונות:  G-Skill - 16GB (2x8GB) 3200 

קירור למעבד: Noctua nh-d15s

מארז: Phanteks eclipse p400s

אחסון: 960 pro 512gb nvme 

ספק: corsair rm750x

מערכת הפעלה: win10

מאווררים למארז: corsair AF120/140

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

עזוב אותו לנפשו !  :)

קנית מחשב או בלאוור ?  

בסוף מרוב מאווררים  זה עוד יהפוך לרחפן.

כנראה שהמשחק משתמש במעבד יותר מאחרים.....

רחפן חחחחחחח.

אני מנסה להבין האם טווח טמפ' תקין בהתאם למעבד\קירור מעבד\מארז.

שכחתי לציין את כרטיס מסך 1080TI של , אולי זה משפיע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, כן הם מחוברים ללוח אם, ראיתי בביוס של , שיש אפשרות לקבוע פרופיל לכל המאווררים של המחשב (גם של המעבד וגם של המארז)

ויש את האופציות האלו: Silent, Normal, Manual, disabled

בהתחלה, זה היה על Manual - התאמה אוטומטית של .

לאחר מכן שניתי ל Normal ולא ראיתי הבדל משמעותי (חשבתי אולי יעזור טיפה)

הבנתי ש- disabled זה מקסימום מהירות, אבל לא נגעתי בהגדרה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי זה יעזור קצת לשנות את הפרופיל של המאווררים לנורמל, ללא שינוי משמעותי.

היום ראיתי שהמעבד מגיע ל 77 מעלות באחד מהמשחקים.

מצאתי את הביקורת הבאה שגם מראה מעלות דומות, האם אפשר להיות רגוע? אני קצת מודאג מהנתונים האלו ושנשאר 25 מעלות עד הקצה שהמעבד יכול להתמודד איתו.

http://www.trustedreviews.com/reviews/intel-core-i7-8700k-performance-benchmarks-conclusion

ציטוט

First, the overclocking numbers. The Prime Z370-A motherboard has an excellent automatic overclocking feature that happily overclocks the i7-8700K up to 5.1GHz, ramping up the voltage to 1.4V. This is quite a stable overclock; I didn’t encounter any blue-screens-of-death while using it. However, only consider this if you have a decent liquid cooler.

I had to turn my Kraken to Performance mode to bring temperatures below 92°C, and it was left hovering at around 85°C under load. I wouldn’t want it to remain at such a temperature all the time, but with an even higher-performance cooler this should be a happy .

For comparison, under the same conditions, but at stock speeds, the chip runs at around 70-75°C, which is reasonable

Read more at http://www.trustedreviews.com/reviews/intel-core-i7-8700k-performance-benchmarks-conclusion#GkQqpQl3uxsIBFmL.99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקריאה מהירה על פניו נשמע תקין ונורמטיבי לחלוטין.

מעבד במאמץ אמור להתחמם גם מעל 80 מעלות, הכל בהתאם לסוג העיבוד שהוא .

וממילא שעד 90 פלוס הוא עדיין יתפקד כשורה (ואמינה).

אם ייגע בתקרה שהיא באזור 100 מעלות, הוא לבד יבצע מנעוד תדר ויוריד הספק, בכדי להשאר במסגרת המעטפת התרמית.

סע רגוע, הכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שהמשחק הזה זולל כוח עיבוד מהCPU הרבה יותר מרוב המשחקים האחרים כי הוא מריץ שכבת הגנה מפני פריצות.

אותו הדבר ואף גרוע מכך קורה במשחק assassin's creed origins.

לפי דעתי הכל תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא גם משחק ברזולוציה גבוהה ככה שמשחק כבד מוגבל ע"י ה GPU וה CPU צריך להתמודד עם הרבה פחות פריימים לשניה.

אפשרי שNFS או משחק אחר לא כ"כ כבד ולכן הכרטיס יתן בו כ100FPS + ואז המעבד צריך לעמוד בקצב ו% השימוש בו יעלה ואיתו הטמפ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...