מחפש HD אמין בנפח 1-2 TB. כונן עיקרי. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש HD אמין בנפח 1-2 TB. כונן עיקרי.

nachopicho

Recommended Posts

ציטוט של askme

טוב, אז ככה.

רד מעניין של מספר פלטות !

זה אולי איכשהו היה נכון פעם לגבי דגם של סיגייט

שלפי עומק השקע במכסה יכות לדעת מה מיספר הפלטות

וגם אז זה היה קשור יותר לביצועים מאשר לאמינות. 

כל קשיח אמין ובד בבד לא אמין באותה מידה.

יותר נכון לומר לא אמין עד שיוכח אחרת.  :)

X או Y פלטות לא ממש  פרמטרים  לאמינות של קשיחים, ראה מה שכתוב במודגש.

י לקחת

לא במקרה אין אתרים שמשווים אמינות, כי בפעם המאה - אין חיה כזאת.

האתר שבקישור מנסה לעשות זאת בצורה סטטיסטית כביכול, והכל טוב ויפה,

רק לא קשור בכלל למשתמש הביתי בגלל אלף ואחת סיבות,

ואי אפשר להשתמש במסקנות של האתר לגבי משתמש בייתי.

באותה מידה היה נכון לקחת הצהרות שלי או מישהו אחר בעניין של קשיח כזה או אחר.

לגבי קשיחים של 3 טרה - אכן יש תחושה שללא תלות ביצרן, אחוז הכשלים בהם גבוה

יותר מנפחים אחרים.

Message recieved.

סבבה, אם כך אז אני אקח את ה 2TB הכי זול באיביי -7200 RPM ב200 ש"ח ושלום על .

ציטוט של askme

אין לי כח לחזור על זה שוב.

ממש, ממש לא.

מצטער.  :)

היה לכם וויכוח על זה בעבר? אשמח ללינק אם יש.

ציטוט של TECH AMATEUR
  •  8TB Consumer Drives: 1.1% Annualized Failure Rate
  • 8TB Enterprise Drives: 1.2% Annualized Failure Rate

מסתבר שאני מוגבל בכמות לייקים ליום, אז קבל תודה בעל פה.:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nachopicho

אממ... כנראה פלטתי שטות, אבל הנחתי שאם הSSHD פועל על העיקרון של סיפוק CACHE SSD לHD- ניתן לעשות את אותו הדבר אבל באופן וירטואלי. כלומר לספק SSD בגודל 240GB לא רק למערכת ההפעלה אלא גם למשחקים ומכונות וירטואליות, ואולי גם, בניגוד לSSHD שמספק CACHE כזה רק לקבצים שהתוכנה הנבחרת עובדת איתם (ויש מגבלה על הגודל), במערך RAID שכזה ניתן להעביר את כל התוכנה/משחק והקבצים שלה.

...לא?...

מממ.. אפשר ליצור מחיצה ב-SSD ולהקדיש אותה כ-cache ל-HDD באמצעות תוכנות צד שלישי, למשל Primocache . אבל הכי טוב זה פשוט להשתמש ב- גדול וHDD לאחסון. בלי טריקים ותוכנות בתשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה חדשה- למה שנת יצור נוכחית זה עניין חשוב?

יש לי כאן דיסק באיביי שרשום עליו שהוא חדש. המחיר טוב אבל הבנתי ששנת היצור שלו היא מאזור 2013-2014...

דעתכם?

ציטוט של User_Name

מממ.. אפשר ליצור מחיצה ב-SSD ולהקדיש אותה כ-cache ל-HDD באמצעות תוכנות צד שלישי, למשל Primocache . אבל הכי טוב זה פשוט להשתמש ב-SSD גדול וHDD לאחסון. בלי טריקים ותוכנות בתשלום.

במקרה שלי אני משתמש בעיקר במכונות וירטואליות (במקביל) ומשחקים כבדים (אבל לא ממש שמים לב לזמני טעינה), אז אפילו SSD גדול (במחיר סביר, נניח סביבות ה200-250 ש"ח בבלאק פריידיי) לא יעזור לחווית המשתמש העיקרית (אין לי טענות למהירות של וינדוס\דפדפן) אם הוא נפרד. בכל אופן מגניב, לא הייתי מודע לפרימוקאצ' (אגב קראתי עליה עכשיו קצת ואני רואה שהיא בעיקר משמשת לסינכרון של SSD ו . והיא באמת לא עובדת בצורה אידאלית בSSD ו HD)...

כרגע מבחינת תקציב אני יותר מוגבל חשבתי על 250 ש"ח +-עוד 50, אז אני לא רואה יותר מדי יתרון בהוספה של (שוב, העבודה מול הוינדוס הראשי לא מפריעה לי בכלל) אז אני אוותר, אבל תודה  שנתת עוד אופציה!!!

ציטוט של askme

thx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קצת טיפשית אבל... עכשיו עלה בדעתי שהובלה מחו"ל כוללת בתוכה המון זעזועים ולבטח יזרקו את החבילה המועברת... האם טיפול גס שכזה בדיסק קשיח (בניגוד למוצרי אלקטרוניקה) יכול להוביל לבעיות מוגברות כלשהן(בניגוד לקניה מחנות ששם היבבואן כנראה פיקח על תהליך השילוח מהמפעל)?
או שזו סתם הנפצה ואם הדיסק אינו DOE, אז הוא נשאר באותו המצב שיצא מהמפעל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachopicho

סבבה, אם כך אז אני אקח את ה 2TB הכי זול באיביי -7200 RPM ב200 ש"ח ושלום על ישראל.

כמה אתה כבר חוסך ברכישת כונן חדש בחו"ל שזה משתלם לך?

תעשה טובה - קנה כונן אחד בארץ ו"שלום על ישראל"

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=11111

273 ש"ח עם משלוח אקספרס מה רע?

יש לי 2 כוננים כאלה בבית - אחד רץ ללא בעיות כבר שנתיים (אני חושב) והשני הגיע עם תקלה מיומו הראשון - שהוחלף אחרי חצי שנה במסגרת האחריות (של השנתיים) בכונן חדש לחלוטין, שרץ מאז כמו תותח.

האחריות (גם אם לתקופה קצרה של שנתיים) חשובה - וחבל לאבד אותך בשביל 10-20 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

כמו כל מוצר, הזמן עושה את שלו.

גם הטכנולוגיה מתפתחת, ובמקרה שלך, 3 שנים זה לא מעט זמן.

מה גם, שיש חברות שמחשבות את האחריות מתאריך הייצור ולא מזמן הקנייה.

מבחינת אחריות זה כן, נשארה רק שנה אחת מתוך 5 (לפי זה הנחתי את גיל הכונן), אבל אני לא אשתמש בה בכל מקרה (הן מפני שזה בחו"ל והן מפני שכמו שציין מישהו באחד הדיונים שקראתי פה- עיקר הערך הוא במידע), הרי בתוחלת, אם הכונן לא שומש, אז הוא אמור להיות בעל אותה יכולת סחיבה כמו כל השאר...

מבחינת , באמת היו שינויים משמעותיים כלשהם ב8 השנים האחרונות בתחום הדיסקים הקשיחים (למעט גודל ומחיר)?

ציטוט של אור כהן

כמה אתה כבר חוסך ברכישת כונן חדש בחו"ל שזה משתלם לך?

תעשה טובה - קנה כונן אחד בארץ ו"שלום על ישראל"

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=11111

273 ש"ח עם משלוח אקספרס מה רע?

יש לי 2 כוננים כאלה בבית - אחד רץ ללא בעיות כבר שנתיים (אני חושב) והשני הגיע עם תקלה מיומו הראשון - שהוחלף אחרי חצי שנה במסגרת האחריות (של השנתיים) בכונן חדש לחלוטין, שרץ מאז כמו תותח.

האחריות (גם אם לתקופה קצרה של שנתיים) חשובה - וחבל לאבד אותך בשביל 10-20 ש"ח.

בלרג.

עכשיו אתה גורם לי לשקול מחדש...

זה לא 20 ש"ח, זה 50-70 (עלות השילוח היחסית מזערית), אבל האם אחריות שווה את זה?...

אוקיי מה דעתך על המוצר הזה: https://www.amazon.com/dp/B01LNJBA50/ref=psdc_1254762011_t1_B0713R3Y6F

SEAGATE BARRACUDA 5200 RPM 4TB   ב353 ש"ח ללא אחריות או ב473 ש"ח מTMS עם אחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

בגדול, אני מסכים עם אור.

הכל עניין של פרופורציות, לדעתי.

לא משנה מאיפה, תמיד אפשרי לקבל כונן שמת אם לא בהתחלה אז לאחר זמן קצר.

זה גם מה שעוצר ממני להזמין מעלי-אקפרס בזול.

אז באחוזים זה יוצא הפרש גדול, והאמת גם בשקלים זה לא מבוטל כלל ועיקר.

אבל לעניות דעתי, במקרה של קשיח, עדיף כתובת כמה שיותר קרובה לבית, נו בקנה מידה של

ארצות לפחות.  :)

וכן, אני רוצה להאמין שיש שיפורים אם לא מהפכניים טכנולוגית, אז לפחות בטכנולוגיית ייצור 

ושיפור האמינות של המוצרים. מה באמת קורה במפעלים -  :nixweiss:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachopicho

בלרג.

עכשיו אתה גורם לי לחשוב מחדש...

זה לא 20 ש"ח, זה 50-70 (עלות השילוח היחסית מזערית), אבל האם אחריות שווה את זה?...

אוקיי מה דעתך על המוצר הזה: https://www.amazon.com/dp/B01LNJBA50/ref=psdc_1254762011_t1_B0713R3Y6F

SEAGATE BARRACUDA 5200 RPM 4TB   ב353 ש"ח ללא אחריות או ב473 ש"ח מTMS עם אחריות?

עם משלוח ומיסים מאמזון - 420.

בTMS אני רואה שהמחיר הוא 493.

לשיקולך. שים לב שמדובר בכונן איטי יותר, והחסכון סביר, אך אינו רב.

יהיה לך אחריות מאמזון לפחות לשנה.

זה גם מה שעוצר ממני להזמין מעלי-אקפרס SSD בזול.

אני דווקא תומך בהזמנת הSSD המדובר :) הוא נראה לא רע בכלל ביחס לאחרים, ומחירו משתלם ביחס לשוק. אומנם מת בפתאומיות כשזה קורה, אבל הוא אינו רגיש כמו הכוננים המכאניים למניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהל'ן nachopicho,

קבל את ההמלצה שלי:

יש WD RED 1TB-2TB...

צורך כמות אפסית של חשמל, עובד קר, בלי ויברציות, 3 שנות אחריות (שלא כמו גרסת WD BLUE שהיא שנתיים),

החסרונות: לא מהיר כמו גרסאות BLUE או BLACK... 

אזהרה: ! לא לקנות PURPLE (שהוא מיועד לזרימת וידאו), גם שים לב שיש 2 גירסאות ל- BLUE... אחת 7200RPM ואחת 5400RPM

לגבי לקנות מהאינטרנט, אם זה ממקום אמין במקרה שלי עלה לי 60$+ 13$משלוח לדגם 1TB שליח עד הבית, כולם מבסוטים.

*אבל* שלא תקנה מאיזה חנות וירטואלית לא ידועה או ממוכר לא ידוע ותגלה שקיבלת משומש, לא תקין או כל הפתעה אחרת. (למשל תגדלה שאין אחריות יצרן)

בדגם שקיבלתי- יוצר ממש חודשיים לפני שקיבלתי אותו טרי טרי מפס הייצור...

במסגרת מבצעי ... 

ראיתי אותו בKSP ב- 250 ש"ח- לדעתי לך על זה!

אם תרצה משהו מעבר, תרשום ואשתדל להגיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...