התייעצות בשדרוג המחשב הנוכחי למטרות סטנדרטיות - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בשדרוג המחשב הנוכחי למטרות סטנדרטיות

metttalllica92

Recommended Posts

ציטוט של User_Name

תתחדש :beerchug:

אל תשכח להצטייד במשחה טרמית אלכוהול ונייר/צמר גפן להתקנה של המעבד. אין לי מושג מה הרקע שלך ואם התקנת בעבר מעבד - זה לא מסובך.

לגבי ספק, תלוי באיזה מחשב מדובר.

לא התקנתי בעבר :| אני אחפש לינק ביוטיוב להדרכה

משחה טרמית ניתן לקנות באייבורי/KSP למיניהן?

לגבי כרטיס המסך שעוד חסר לי - אני אלך בהמלצת אור :)

כמו כן, לגבי המחשב שלו אני צריך :

לוח אם - Gigabyte GA-81945P-G
כרטיס מסך - GC8600GT-512-P

בדקתי גם ב-TMS:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/super_special&sort=ps.price&order=ASC&category_id=10050

מה מהזולים יתאים לו ?

המטרות של המחשב - מחובר לטלוויזיה 32' לצפייה בסרטים (בעבר היה מחובר ל-50' עד שהספק אמר די).

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- משחה טרמית יש בכל חנות מחשבים. 

- 1050 עדיף על ה-960 גם אם הוא  חלש ממנו בכמה אחוזים מאחר והוא חדש יותר חסכוני בחשמל ולא מצריך חיבור מתח חיצוני מהספק שלך שדי גנרי וזקן.  אתה בסך הכל משחק בפיפא, לא תראה שום הבדל  בין הכרטיסים. 

קנה כל ספק לא גנרי מהמבצעים, כולם יעשו את העבודה. אם כבר אתה קונה ספק יותר איכותי, שים אותו במחשב שעובר מקצה שיפורים ועובד יותר קשה, ואת הישן תעביר למחשב שמחובר לטלוויזיה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקבל את דעתך בנושא ה1050 - אם רואים את זה ככה, אפשר גם לקחת את ה1050 (לא שההבדל יהיה כזה גדול באמת, ולמרות שהוא טיפה יקר יותר)

למרות שהייתי משנה את בחירת הכרטיס

הייתי הולך על הכרטיס הזול של (מחיר טוב!)

https://www.tms.co.il/pgtx1050sx2g?search=GTX 1050&category_id=10034

או על הכרטיס היקר יותר של (שכולל יותר טוב)

https://www.wellcom.co.il/index.php?route=product/product&product_id=15888

בנוגע לספקים - כמה שתשקיע יותר ככה יהיה יותר איכותי (מהרשימה שהבאת לנו :))

כולם נראים לא רע בסופו של דבר. זה תלוי בתקציב שתגדיר לכך (והשימוש - כפי ש @User_Name ציין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נסכם, לפני רכישה:

אני אקנה את ספק הכוח הזה:

https://www.tms.co.il/hp600?sort=ps.price&order=ASC&category_id=10050

אעביר אותו למחשב שעובר שדרוגים ואת המוחלף למחשב המחובר לטלוויזיה (ועל הדרך גם אבדוק אם כרטיס המסך הישן יעבוד עליו).

לגבי כרטיס מסך, אשקיע בכרטיס עם הקירור.

נשמע טוב? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס של הpalit לא כולל אופציה של השתקת מאוורר מתחת ל-60 מעלות, כלומר המאוורר עובד כל הזמן.  זה כרטיס שלא מתחמם כלל אין טעם לקחת אחד עם שני מאווררים.  זו היצרנית מס' 1 לכרטיסי Nvidia,  מתפשרים על או רק אם המחיר מצדיק, ובמקרה הזה הevga זול כמה גרושים. 

ספק אתה יכול לקחת גם אחד של 450w ולחסוך 50 ש"ח. 

תתחדש! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

אתה לא חייב לשדרג מעבד, אבל מעבדי 4 ליבות נמכרים בגרושים, סביבות ה-25 דולר. 

גם עוד שני סטיקים של 2GB DDR2 800Mhz יהיו בסדר, כל עוד אתה מוצא מתחת ל-100 ש"ח.

לגבי מעבד התכוונת יותר ל- 13$ .... :beerchug:

1.thumb.JPG.0f1ea42bae3d9e3ce4b3c610db14caf1.JPG

לגבי הזכרון, אתה קונה לא שני סטיקים ב- 100 שקל,

אלא רביעיית סטיקים של זכרונות 2GB x 4 = 8GB מדגם 800mhz ב- במחיר של מתחת ל- 70 שקל.

יש כמו זבל רק תבחר.

מבחינת עלות תועלת כספית, עדיף במקרה דנן לרכוש ולא DDR3 שהוא יקר בימנו. נמכר בגרושים.

הפער בין שתי התצורות זניח בהשפעתו על **מחשב מסוג זה** שאינו יודע לנצל את המהירות העודפת של בשל

הארכיטקטורה של הלוח אם והמעבד שנולדו בעידן DDR2:

2.thumb.JPG.31920cb415e44d35e54088db257f7cce.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס,

אז מסתבר שבאתי לשרשור מאוחר מדי עם ההצעות/המלצות אחרי שהקונה כבר רכש.

מתנצל על היקיצה המאוחרת (שלי), אך ממילא אור ו- user name טיפלו בשואל באופן מיטבי

לא פחות טוב ואולי אף יותר :)

הסכום הוא,

שניתן כיום בכסף קטן לשדרג מחשבים ישנים ועדיין להנות מהם בצורה שתפתיע את הפחות מנוסים, או את אלו

שנרתעים מהמכונות הללו רק בגלל הגיל שלהן וחבל. זו סתם רתיעה מיותרת שאינה מוצדקת.

למשל Q9400 (כמו שאצלי) עובד על 3.2Ghz ומספק ביצועים זהים לשני שאף אחד לא חושד בהם

כבעייתיים או גרועים:

I5-750 בתדר ברירת מחדל שלו 2.66ghz, או I3 מסוג סנדי ברידג' סדרה 21xx .

ונזכור שהמעבד הזה כאמור עולה היום רק 13$ מגוחכים באליאקספרס.

זיכרון של הדור המדובר, אם קונים בקיט של רביעייה בת 8GB, אפשר לסגור בפחות מ- 70 שח.

**לגבי כרטיס מסך הייתי בוחן גם אפשרות של משומש אם יש רצון לחפש, התמורה לשקל עדיפה כמובן.

שאפו לכל החברים עם הידע והנסיון, שיצרו לשואל אקראי וטרי יופי של פתרון בזיל הזול, במהירות תגובה וסגירת מעגל קצרים

ויעילים עבורו. ולשואל - תהנה, תמשיך להישאר פה - כי התחביב ממכר והלמידה שווה גם שווה. ומעל הכל החברים ראויים

ומנוסים מאד בתחום.

לחברס האחרים אל תרתעו מ- mod - זה באמת כלום.

במיוחד כאשר חבר פורום אור כהן פה לסייע לכולם מזמנו ומרצו בהתנדבות ותוך העברת ידע - נצלו הזדמנות פז שכזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...