ייעוץ בקניית מחשב חדש. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בקניית מחשב חדש.

Yafe

Recommended Posts

אהלן, לאחר באמת המון חיפושים בהמון חורים ברשת, התלבטויות ואין ספור מפרטים שמצאתי אני צריך את עזרתכם.

אז כרגע זה המחשב שלי: Qosmio X505 -

611M14iexgL._SY355_.jpg

השקעתי על המחשב סביבות ה8,700 - מרגיש פראייר כיום, דאז הייתי הולך הרבה למפגשי גיימינג וכד' בארץ, ובתור ילד בן 15 זה היה נראה לי הגיוני להשקיע את כל כספי במחשב כזה וכמובן שבדיעבד במחיר כזה נייח היה ממשיך איתי עוד כמה שנים.

המחשב איתי כרגע כבר כמה שנים טובות ובזמן האחרון כבר בקושי מספק את העבודה מבחינת גיימינג ועריכה. אין צורך להגיד שהמסך כבר שבק חיים ואני משתמש במסך מאולתר שהבאתי מחבר. 

לענייננו, מחשב נייח בסביבות ה4,500 גג של הגג 5,000 וגם זה אני חושב שמוגזם. במידה ואפשר גם בפחות זה תמיד טוב, נשדרג מקס' בהמשך רכיבים מסויימים.

שיריץ לי משחקים שהמחשב הזה כבר לא נראה לי שיכול להריץ כמו pubg, rust, כי כרגע הוא לא מצליח אפילו להוריד ואולי אפילו CSGO עם FPS מעל ל 55 (המצב בקנטים).

עדיפות יותר לגיימינג, אבל לא להזניח את המעבד כי זה עדיין מצרך חשוב אצלי.

אשמח ואומר כבר מעכשיו תודה לעוזרים;)

עריכה:

1. מה התקציב המקסימאלי?5,000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך לכיוון ה 4/4.5K

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אין.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?משחקים + עריכה גרפית

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).כתוב למעלה

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. RUST / PUBG / CSGO / V

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). זה כרגע המסך מאולתר אולי אקנה חדש בהמשך SDM - HS 95 D

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? שיהיה סבבה, לא מבקש לשחק על אבל גם לא כמו עכשיו שבקושי רואים פיקסלים בCSGO כדי לחסוך ב FPS.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. שלילי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?שלילי

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?לא פונקציה

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?לא:S

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כולל הרכבה כולל (במידה והמחיר משמעותי לגבי האופיס ניתן להוריד)

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. תל אביב

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?10 במרץ

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).NOPE שיהיה רגיל 3 מיקרופון כבל כל החארטווואת.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?לא שדרוג מסיבי אבל אולי שדרוגים קטנים לא יותר מזה

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 1600 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 879
לוחות אם:
Biostar B350GT3
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 314
זכרונות:
DDR4 8G / 2400 CL16 A-DATA - בקניית מחשב חדש בלבד
    כמות: 2 - מחיר: ₪ 684
מארזים:
Antec P6 Compact Micro-Atx Case
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 194
ספקי כוח:
ANTEC PSU 650W Neo Eco Modular 80+
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 310
דיסקים SSD:
Team SSD 480GB L5 Lite 3D 2.5 SATA3
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 584
דיסקים קשיחים:
Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 200
כרטיסי מסך:
Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 VR Ready - בקניית מחשב חדש בלבד חורף חם!
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1450
סה"כ: ₪ 4614
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/13714

אני הייתי הולך על , בראייה לעתיד. אבל בהחלט אפשר גם , בחירה שלך. יש הרבה מידע בפורום.

עוד שבוע יוצא דור חדש של מעבדים של , כדאי לחכות לו (או לדיל על הדור הישן) לדעתי.

חוץ מזה יש 16 ג'יגה , מארז של אנטק וספק חזק ומודולרי (אם תקח 550W אפשר לחסוך 50 שקל),

SSD חצי טרה, וכרטיס מסך חזק.

לגבי - .... .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 1600 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 879
לוחות אם:
Biostar B350GT3
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 314
זכרונות:
DDR4 8G / 2400 CL16 A-DATA - בקניית מחשב חדש בלבד
    כמות: 2 - מחיר: ₪ 684
מארזים:
Antec P6 Compact Micro-Atx Case
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 194
ספקי כוח:
ANTEC PSU 650W Neo Eco Modular 80+
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 310
דיסקים SSD:
Team SSD 480GB L5 Lite 3D 2.5 SATA3
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 584
דיסקים קשיחים:
Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 200
כרטיסי מסך:
Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 VR Ready - בקניית מחשב חדש בלבד חורף חם!
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1450
סה"כ: ₪ 4614
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/13714

אני הייתי הולך על AMD, בראייה לעתיד. אבל בהחלט אפשר גם אינטל, בחירה שלך. יש הרבה מידע בפורום.

עוד שבוע יוצא דור חדש של מעבדים של AMD, כדאי לחכות לו (או לדיל על הדור הישן) לדעתי.

חוץ מזה יש 16 ג'יגה זיכרון, מארז של אנטק וספק חזק ומודולרי (אם תקח 550W אפשר לחסוך 50 שקל),

SSD חצי טרה, וכרטיס מסך חזק.

לגבי אופיס - .... .

אין לי שמץ במה שכתבת.

מה שאתה חושב יותר טוב. השאלה אם אתה חוסך שלא ישבור ומקסימום נדבר עוד שבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני חושב זה שתחכה שבוע למעבדים החדשים של . אחר כך לך על המפרט שהצעתי פשוט עם המעבד החדש (2600) שמחליף את הנוכחי (1600)

על מה אני חוסך בדיוק לא הבנתי?

זה מחשב שיריץ לך כל משחק על הגדרות גבוהות, והוא מאוזן. אין חלק שחזק מאוד ביחס לאחרים שיגבילו אותו. לא תתבאס עליו, אל תדאג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

מה שאני חושב זה שתחכה שבוע למעבדים החדשים של AMD. אחר כך לך על המפרט שהצעתי פשוט עם המעבד החדש (2600) שמחליף את הנוכחי (1600)

על מה אני חוסך בדיוק לא הבנתי?

זה מחשב שיריץ לך כל משחק על הגדרות גבוהות, והוא מאוזן. אין חלק שחזק מאוד ביחס לאחרים שיגבילו אותו. לא תתבאס עליו, אל תדאג.

אש, מחכה.

לגבי המארז לא עדיף עם 2 מאווררים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שהוצע לך טוב לגיימינג ב- FHD (ומטה כמובן), אך ברזולוציות גבוהות יותר, ברוב המשחקים החדשים אתה תצטרך להתפשר על הגדרות גרפיות. אני מציין את זה כי ציינת שאולי תקנה מסך חדש ולא ציינת רזולוציה של המסך שאתה מתכוון לקנות. אז קח את זה בחשבון.

בעיקרון יותר נכון לקנות את המסך והמחשב ביחד ובכך ניתן להתאים אותם אחד לשני. ז"א כרטיס מסך שיתן ביצועים מספקים בהתאם לקצב הרענון והרזולוציה של המסך, G-sync / , ואפילו מעבד וזיכרון ראם יכולים להיכנס לשיקולים בהתאם לרזולוצית המסך.

בכל אופן, גם למשחקים וגם לפוטושופ עדיף מפרט שמבוסס אינטל על פני . הייתי הולך על i5-8400 אם הייתי קונה היום מחשב לצרכים שלך.

אבל תחכה אם לא מפריע לך. אולי ישתנה משהו עם הדור הבא של .

ושוב, מציע לך לפחות להיסגר על כיוון למסך שתקנה אם אתה מתכנן לקנות.

ואם לא, אז לדעתי למסך שלך גם GTX1050TI יספיק בגלל הרזולוציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...