כרטיס מסך ללוח ga-x58a-ud3r - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך ללוח ga-x58a-ud3r

אורח חח

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי לוח אם  ga-x58a-ud3r ואני רוצה להתקין עליו כרטיס מסך למשחקים מינימום nvidia gtx 660 ואיפלו חזק יותר.

האם כרטיס כזה יעבטד על הלוח הזה או כדאי ללכת לקנות מחשב חדש.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כרטיס שקיים היום יעבוד על הלוח הזה, אם לא מדובר על איזה כרטיס מאוד חזק הוא גם לא באמת יוגבל ע"י האפיק PCI-E המיושן (PCI-E 1.0).

הכל תלוי בתקציב שלך

עיקר הבעיה של הלוחות/מעבדים האלה היא המבנה שלהם שהיום מיושן (כרטיס מסך-> גשר צפוני -> מעבד) ולכן למרות שהכוח עיבוד מספיק למשחקים יש פגיעה בביצועים לעומת פלטפורמות חדשות.

כמה ?

תראה את הסרטון פה:

https://www.youtube.com/watch?v=8caCYb0G0ec

כך בחשבון שהפערים יקטנו עם כרטיסים חלשים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, אם המעבד הנוכחי הוא בעל 4 ליבות בלבד אפשר להאריך קצת את חיי המערכת ע"י שידרוג למעבד משומש בעל 6 ליבות פיזיות (12 לוגיות). מסתבר שבלוח GA-X58A-UD3R (גם ב rev 1.0 וגם ב rev 2.0) ניתן להתקין, בנוסף למעבדים Core i7-970/980/980X/990X, גם מעבדי Xeon בעלי 6 ליבות פיזיות עם HT - ה W3680 וה W3690 (קישור להשוואה בין כל המעבדים הנ"ל). היתרון של מעבדים אלו, מלבד היותם מעבדים שיועדו במקור לשרתים ולכן הם כנראה עשויים מ"חומר" קצת יותר איכותי, הוא המחיר - אפשר למצוא מעבדים משומשים כאלו במחיר זול יותר לעומת מעבד ה i7-970. לדוגמא:

https://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-W3680-Hex-Core-3-33GHz-SLBV2-12MB-6-4-GT-s-LGA1366-Processor/141958936937?epid=82161017&hash=item210d697969:g:PE4AAOSw7KJXDw5i

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מצטרף להמלצתו של smalul. מניח שיש גם אפשרות לרכוש ב- בלי קושי רב מעבדי socket 1366 במנעד רחב של דגמים

ומחירים שווים לכל כיס:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171118112125&SearchText=lga+1366+cpu

**יש אפילו כמה בלוח יד 2 שראיתי.

פלטפורמת x58 חיה ובועטת חזק בקרב קהילת החובבים את הבציר של פעם, שעדיין מרביצה עבודה מעולה עד היום במחירים מאד כדאיים.

לעניין זה חברנו מ- yes tech city (יו טיוב) הרכיב כמה וכמה מערכות שכאלו ולימד את הצופה, איך להתאים להם מעבד , איפה להשיג,

מחירים טיפוסיים, איך להמהיר, ובכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, הבחור שקל GTX660.

למעבד 1366 הבסיסי ביותר אין בעיה עם GTX1070 כל עוד הוא על 3.8-4GHZ, ההמלצה על המשושים מעניינת אבל גם קצת מיותרת.

ככה שקודם ישקיע בכרטיס כמה שהוא יכול (וספק אם צריך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן. אבל אם יש לו מעבד חלש יחסית לעומת ה- 6 ליבות האפשריים לפלטפורמה, הייתי מציעה (לו) על הדרך גם ללמוד קצת על ההסבה

הזו למעבד , ורוכש כזה משומש בגרושים, ומטיס אותו על 4 גיגה הרץ ונהנה ממכונה חזקה.

זה לא במקום הרצון שלו לכרטיס מסך, זה בנוסף :)

ולשואל, היה ותרצה מחשב חדש, את הישן אשמח לקנות ממך (במחיר מתאים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות,

התקציב שלי קטן חשבתי לקנות  GIGABYTE GTX 960 2GB WINDFORCE ב400 ש"ח .

יש לי: 

- 4G 1333

- מעבד i7 930 מהירות של 2966MHz

המערכת הזאת תסחב?

אם לא מה כן יסחב במינימום השקעה?

תודה חברה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - איזה ספק כח יש לך? צריכת ההספק של כרטיס מסך GTX 960 עומדת על 120W (לפי האתר של nVIDIA), מה שאומר שאתה תצטרך לפחות חיבור 6 פינים אחד היוצא מספק הכח.

דבר שני - יש לך יחסית מעט - היום לכל מחשב מומלץ לפחות 8GB ולך יש רק 4GB. זה אומר שבמשחקים יכול להיות שהמחשב "יקרטע" בגלל חוסר בזיכרון.

בנוגע להתאמה של כרטיס המסך למחשב - כרטיס מסך כמו ה GTX 960 יתאים. האם המערכת הזו "תסחב"? זה כבר תלוי בשימושים שלך. כפי שכתבי קודם - רצוי להרחיב את הזיכרון ל 8GB לפחות בכדי שלא תהיה בעיה במשחקים "כבדים". קח בחשבון שהמעבד הוא יחסית ישן וגם כרטיס המסך שבחרת הוא סביר (מקביל בערך ל GTX 1050 Ti מודרני) אז אל תצפה שתוכל להריץ משחקים מודרניים כבדים בהגדרות המקסימליות, אבל אני חושב שכן תוכל להפעיל משחקים מודרניים בהגדרות סבירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yakir reuveni

תודה רבה על התגובות,

התקציב שלי קטן חשבתי לקנות  GIGABYTE GTX 960 2GB WINDFORCE ב400 ש"ח .

יש לי: 

אין בעיה להפעיל אפילו 1080/GTX1070 (סדר גודל של פי 3-4 יותר חזק מ960) אם הספק מתאים.

אם התקציב שלך מאפשר 960 אז קנה אחד, הוא יהיה חזק יותר מכל GTX10XX שתשיג ב 400 שקל, אם תוכל להשקיע יותר תקבל יותר.

מחזק מאוד את מה שנאמר על הזיכרון  ובדיקה תאימות לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-400 ש"ח הייתי מנסה להשיג GTX 970 עם שנה אחריות או בכלל לא. בכל זאת אנחנו כמעט ב-2018 וניתן להשיג GTX 1060 3GB ב-900 ש"ח.

בכל אופן, GTX 1050 2GB שווה בביצועיו -+ ל-GTX 960, רק שהוא לא צורך מתח חיצוני. 1050 חדש עולה כ-540 ש"ח כך ש-GTX 960 יד שניה לא שווה שקל יותר מ-250 ש"ח ואני עוד נדיב. לא כדאי לקנות 960 חדש ב-400 ש"ח אם מצאת כזאת חיה.

בכל אופן בנוסף לכרטיס מסך אני ממליץ להוסיף זכרון ו- והקשיש יעבוד לו בכיף עוד זמן מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן user_name צודק בהחלט, ושמח שהפעם ההמלצה באה ממישהו אחר ולא ממני :beerchug:

שמח עוד לראות שהשכל הישר בתחום הערכת שווי לציוד משומש, מגיע כיום מכל חבר פורום וותיק שקורא כאן,

ולא רק מחמורים כמו nec.

גם אני בדעה זהה ל- user name, ש- GTX960 שווה לא יותר מ- 250 שח.

למעשה אפילו אחמיר עוד קצת, עד כדי 200 שח, משום שזה כרטיס שככה שנופל בין הכסאות:

הוא איטי יותר מ- GTX770, וכרטיס GTX770 כבר נמכר ב- 250 ש"ח בלבד בשוק המשומשים (אני קניתי אחד ושתפתי

במאורע את החברים שכאן).

אז הנה לנו פרופורציה להשוואה רפרנסיאלית, לעד כמה שווה לנו לשלם כיום עבור GTX960 משומש.

קרי שאם זה אני שקונה, אז המחיר שהייתי משלם היה 200 ש"ח לא יותר.

ב- 400 שח כבר קניתי R9 290, ליגה אחרת של מוצר לשם השוואה. כרטיס מקביל ל- GTX970.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

בכל אופן, GTX 1050 2GB שווה בביצועיו -+ ל-GTX 960,

GTX960 נמצא בין 1050 ל1050TI (אלא אם לוקחים 1050 מואץ מול 960 רגיל ואז הם קרובים יותר)

במחיר של 1050 חדש זה מאוד ראילי להביא GTX970 כבר.

באופן כללי שוק היד שניה תלוי בהיצע וביכולת מיקוח שלך, אם הצלחתה להביא 970 ב 400-500 מעולה...

אם לא מצאתה ואתה הדיל הכי טוב זה GTX960 ב 300-400 אז זה מה יש.

מה שאתה צריך לעשות לראות כרטיסים בלוחות לבוא לפה ולשאול "ראיתי כרטיס YYYY במחיר XXXX, שווה ?" ואז אפשר יהיה להכווין אותך טוב יותר.

נ.ב 
עדיין לא קיבלנו פידבק איזה ספק יש לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן שוק המשומשים בארץ אינו גדול - ולכן גם אינו משוכלל דיו. ההיצע מועט והתחרות קטנה.

התוצאה היא שעל מנת להצליח (כקונה) בהשגת עסקה של כרטיס במחיר ראלי מבחינה עסקית-ביצועית,

צריך לעבור זמן לא מבוטל. למי שהזמן והסבלנות אינם בכיסו, יאלץ לרכוש במחיר מופקע את מה שיש כרגע

בשוק המשומשים ברגע נתון. שיקול שיש לקחת גם אותו בחשבון.

החמור nec לעולם אינו רוכש כך, משום שאצלו הנושא הוא גם תחביב, ולכן הוא יוצא לחוף הים, זורק למים

מס' חכות (כשיש לו החשק לכך), וממתין בשקט עד שנתפס דג ראוי. ואז התפיסה היא במחיר ראלי מבחינה עסקית-ביצועית.

לקט דוגמאות לקורא המצוי, עבור עסקאות ש- nec ביצע בשנה האחרונה (מתחילות ב- 2016 ועד הלום):

GTX650Ti OC 2GB בשנה שעברה ב- 100 ש"ח

HD7870 בשנה שעברה ב- 200 ש"ח

HD6850 לא מזמן ב- 50 ש"ח

GTX760 לא מזמן ב- 150 ש"ח

GTX770 לא מזמן ב- 250 שח

R9-290 Trix לא מזמן ב- 400 ש"ח

GTX750 לא מזמן ב- 100 ש"ח

GTX550Ti לא מזמן ב- 40 ש"ח

זהו לקט לסוור את האוזן עבור מי שמבקש לקבל רפרנס לעסקאות, ש- nec מכנה אותן עסקאות במחירים ראליים

מבחינה צרכנית-ביצועית. כנראה שהם אינם מייצגים את תוחלת המחיר שבו נסגרת עסקה בארץ על דגמים אלו, אלא

את הסף הנמוך (אך הנכון כלכלית עבור צידו של הקונה).

למי שיש סבלנות ואנרגיה לחפש ולבצע מו"מ מול מציעים שונים, יכול להגיע אליהם בסופו של דבר אחרי מספיק סבלנות

ופיתוח נסיון בדיסיפלינה. אמנות הרכש והמשא ומתן היא אמנות שיש לשכללה ולפתחה.

מי שנחפז, קונה גם ראיתי כרטיסים במחיר מופקע שאינו כדאי, משום שאינו יודע מה היא החלופה של כרטיס חדש באותה

רמת ביצועים, וגם משום שלחוץ הוא לקנות משהו מכאן לעכשיו (כמו שקונים מוצר חדש בחנות).

זה המחיר של נחפזות וחוסר ניסיון - משלמים על כך בכיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...