כונן WD BLACK שכנראה גוסס - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן WD BLACK שכנראה גוסס

JustNo

Recommended Posts

כל מה שכתבת נכון.

לא אמרתי שהחנות צודקת.

להיפך. זה ביזיון.

ואם יגיעו לצורך של תביעות / הפיכת שולחנות - זה כבר תעודת עניות.

מה שכתבתי לעיל כן ננקט ברכיבי מחשב אחרים - כ. מסך או לוחות אם וכו'.

בקשיחים, זה תמיד יהיה סוג ב'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של askme

מה שכתבתי לעיל כן ננקט ברכיבי מחשב אחרים - כ. מסך או לוחות אם וכו'.

גם פה מדובר במוצרים שעברו תיקונים שמחזיקים לעתים רק כמה חודשים וקומבינות של הספק על חשבון היבואן שמתגלגלות לצרכן,  אבל כל זאת בפרק הבא O.o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה - כולכם צודקים.

הכונן אכן תקול ואייבורי התכוונו להביא לי כונן תקין (לא חדש) חלופי, פניתי היום לשירות לקוחות ולאחר שיחה ארוכה ועיקשת החליטו באופן חריג כדברם להביא לי בכל זאת כונן חדש עם הבהרה ש"בפעם הבאה לא תקבל כונן חדש"... ממש לא היה נראה לי הגיוני לקבל כונן "תקין" ולא חדש כאשר הכונן הישן היה בשימוש רק כשנה וחצי ועוד נחשב לאחד האמינים (ההבטחה "אחריות ל-5 שנים" איבדה אצלי את אמינותה).

תודה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרים שהחנות (בלי קשר ספציפית לאייבורי או כל חנות אחרת) נותנת שירות בעייתי זה פוגע במותג עצמו אז יש אינטרס ליצרן להתערב.

ולפי מה שאני רואה בפורומים מחול, WD כן נותנת שירות ללקוחות קצה אפילו שהם קנו דרך חנות מסויימת.

אז אולי במקרה של WD שווה לפנות ישירות ליצרן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין שווה לבין צריך.

אם שווה או לא - יחליט כל צרכן לעצמו.

אבל, בעניין הקשיחים הכתובת היא אחת - החנות שממנה הוא נקנה.

מוסרים, החנות בודקת ומביאה קשיח חדש.נקודה.

ככה זה צריך להיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהקשר הזה של קשיחים שנחשבים לא אמינים בדומיין המחשוב, למעשה הרכיב הכי פחות אמין בתחום יש רבים שיאמרו,

ולאחר שהתוודאתי לאפשרות של רכש משומש בשנה האחרונה,

אזי לאחר שאני בודק אותו בכלי מתאים, עולה לי המחשבה שיתכן (אך וודאי שלא הכרחי) שאולי כבר עדיף לרכוש קשיח

משומש בפחות ממחצית עלותו של כונן חדש, לבצע לו בדיקה בכלי המתאים ואם עובר תקין לקנותו ?

יש לי תחושת בטן (בשלב זה) שבממוצע הסכום הכספי המשולם, ערמת דיסקים משומשים באותו כסף של ערמת דיסקים חדשים

תניב יותר קילומטרז' על הכביש. 

כונן משומש (בן שנה ויותר) הרי עבר את טבילת האש הראשונה, כך שאם היה בו כשל ביצור - זה כבר היה אמור לעלות אל פני

השטח ולהתגלות. ואם הבדיקה של משומש יוצאת פרפקט, זהו למעשה כונן שעבר QC בשטח לתקופה ממושכת.

מעניין. אולי אפילו מחשבה שוברת כוון טקטי בהקשר של רכש דיסקים קשיחים שלא חשבתי עליה עד היום.

דוגמא מספרית להצגת הרעיון:

במקום לרכוש דיסק 1TB חדש ב- 173 שח, קונים אחד משומש (במצב טוב לפי הבדיקה) ב- 80 ש"ח.

במחיר של דיסק אחד חדש אנו קונים שני משומשים. סטטיסטית (כנראה) תוחלת החיים של 2 משומשים, עולה על תוחלת חייו

של 1 חדש. רוצה לומר, שהאמינות של חדש אינה גבוהה יותר באופן מובהק סטטיסטי מעל זה המשומש. על אחת כמה וכמה לא פי 2 .

האמינות של דיסקים קשיחים היא גרף שנראה כך:

בהתחלת חייו של הדיסק יש אחוז נפל מסוים (גדול יחסית) בשל פגמי יצור. זה בדר"כ מתרחש בחצי השנה הראשונה (תלוי כמה שעות

הדיסק עבד). אחרי שהדיסק עבר את תקופת ההרצה הבתולית וצולח אותה בהצלחה, אחוז הנפל יורד דרסטית ומתכנס ל- 1-3% פר

שנה של שמוש. ברכש משומש אנו קונים הרי כונן לאחר שזה עבר את "התקופה המסוכנת" של תחילת חייו, ולאחר מכן נמצא בתקופה

של אחוזי הנפל הנמוכים מבחינה שנתית.

מובא כחומר למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשיחים זה עניין בעיקר של מזל. לא מזמן מכרתי ביד2 דיסק 2TB שעבד שנה וקצת. העברתי אותו לפני המכירה כל בדיקה אפשרית והוא נמצא תקין לחלוטין. יום לאחר המכירה מודיע לי הקונה שיש לממזר סקטורים פגומים והוא נכשל בבדיקת יצרן. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

בקשיחים זה עניין בעיקר של מזל

הדבר היחיד שתלוי במזל הוא מתי הכונן ימות.

כל הכוננים הקשיחים ימותו בשלב כזה או אחר (יש אצלי במחסן מעל 10 "גופות" של מתים... החל מ-2.5GB ועד 4TB), ובד"כ זה יקרה מחוץ לתקופת האחריות :)

החוכמה היא פשוט להפנים שהמחירים של הם פי-2 ממה שמופיע בחנות, ופשוט לקנות 2 כוננים מהנפח שאתם צריכים - אחד מהם לגיבוי קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...