זיכרון ddr 2 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרון ddr 2

ilanb0

Recommended Posts

ציטוט של ilanb0

מה לגבי זה?

הזיכרון הזה כבר לא ממש רלוונטי מכיוון שהמכירה שלו הופסקה ע"י המוכר.

ציטוט של ilanb0

הבנתי ממך שאני צריך מודול של 1333MHz ולא 1066MHZ.

איך ראית את זה?

בתמונה מ CPU-Z המראה את תגית ה Memory כתוב שהזיכרון עובד בתדר של 533MHz, שזה התדר האמיתי שלו. בפועל התדר הוא פי שניים, כלומר 1066MHz.

בתמונה מ CPU-Z המראה את תגית ה SPD ניתן לראות שלזיכרון מוגדרת תצורה לעבודה בתדר אמיתי של 666MHz, כלומר בתדר מעשי של 1333MHz.

הסיבה שהזיכרון עובד בתדר של 1066MHz ולא בתדר של 1333MHz היא שלוח האם מגביל את הזיכרון לתדר מקסימלי של 1066MHz.

רק שיהיה ברור - המסוגל לעבוד בתדר גבוה יותר יכול לעבוד גם בתדר נמוך יותר, בדיוק כמו שמכונית שמסוגלת להגיע למהירות גבוהה יכול לנסוע גם במהירות נמוכה יותר.

ציטוט של ilanb0

מן הסתם אני צריך להזמין מודול זהה במהירות

טכנית אתה לא חייב מודול שיהיה מסוגל לעבוד באותה מהירות כמו מודול הזיכרון הקיים - הביוס אמור לדאוג לכך שהזיכרונות יעבדו בתדר ששניהם מסוגלים לעבוד בו. מעשית רצוי לקנות זהה לזיכרון הקיים (מאותו דגם בדיוק) בכדי להקטין את האפשרות לבעיית תאימות.

אני הייתי מציע לקנות את זיכרון ה הכי זול שתמצא, כאשר הייתי מעדיף המסוגל לעבוד בתדר של 1600MHz או 1333MHz גם אם לוח האם שלך לא יכול לנצל זאת (ההפרש במחירים אמור להיות מינימלי עד לא קיים), ושוב - מומלץ זיכרון של חברה מוכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

הזיכרון הזה כבר לא ממש רלוונטי מכיוון שהמכירה שלו הופסקה ע"י המוכר.

בתמונה מ CPU-Z המראה את תגית ה Memory כתוב שהזיכרון עובד בתדר של 533MHz, שזה התדר האמיתי שלו. בפועל התדר הוא פי שניים, כלומר 1066MHz.

בתמונה מ CPU-Z המראה את תגית ה SPD ניתן לראות שלזיכרון מוגדרת תצורה לעבודה בתדר אמיתי של 666MHz, כלומר בתדר מעשי של 1333MHz.

הסיבה שהזיכרון עובד בתדר של 1066MHz ולא בתדר של 1333MHz היא שלוח האם מגביל את הזיכרון לתדר מקסימלי של 1066MHz.

רק שיהיה ברור - זיכרון המסוגל לעבוד בתדר גבוה יותר יכול לעבוד גם בתדר נמוך יותר, בדיוק כמו שמכונית שמסוגלת להגיע למהירות גבוהה יכול לנסוע גם במהירות נמוכה יותר.

טכנית אתה לא חייב מודול זיכרון שיהיה מסוגל לעבוד באותה מהירות כמו מודול הזיכרון הקיים - הביוס אמור לדאוג לכך שהזיכרונות יעבדו בתדר ששניהם מסוגלים לעבוד בו. מעשית רצוי לקנות זיכרון זהה לזיכרון הקיים (מאותו דגם בדיוק) בכדי להקטין את האפשרות לבעיית תאימות.

אני הייתי מציע לקנות את זיכרון ה DDR3 הכי זול שתמצא, כאשר הייתי מעדיף זיכרון המסוגל לעבוד בתדר של 1600MHz או 1333MHz גם אם לוח האם שלך לא יכול לנצל זאת (ההפרש במחירים אמור להיות מינימלי עד לא קיים), ושוב - מומלץ של חברה מוכרת.

אוקיי, מה לגבי הזכרון הזה: הוא מתאים לי? (לא רוצה לעשות טעות ולקנות משהו לא מתאים..).

https://www.ebay.com/itm/For-Kingston-4GB-PC3-10600U-DDR3-1333MHz-CL9-240Pin-DIMM-KVR1333D3N9-4G-SDRAM/272626551198?hash=item3f79cf099e:g:cSEAAOSwuLZYzAc2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - לא מומלץ לצטט את כל ההודעה שנמצאת בדיוק לפני ההודעה שלך, שכן זה משתמע שהתגובה שלך מתייחסת להודעה האחרונה. חוץ מזה הדבר סתם מאריך את ההודעות ויוצר תחושה של סירבול.

שוב - אתה צריך זיכרון שמסוגל לעבוד במתח של 1.5V שהוא מסוג DIMM (לא SO-DIMM - זה מיועד בעיקר למחשבים ניידים) ושהוא בלע המאפיינים Unbuffered, Non-ECC, Non-Registered. הזיכרון שבחרת אמור להתאים, אבל שוב - אני לא יכול להבטיח לך בוודאות מוחלטת שלא תהיה בעיית תאימות כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

שוב - אתה צריך זיכרון DDR3 שמסוגל לעבוד במתח של 1.5V שהוא מסוג DIMM (לא SO-DIMM - זה מיועד בעיקר למחשבים ניידים) ושהוא בלע המאפיינים Unbuffered, Non-ECC, Non-Registered. הזיכרון שבחרת אמור להתאים, אבל שוב - אני לא יכול להבטיח לך בוודאות מוחלטת שלא תהיה בעיית תאימות כלשהי.

הצורך ברכישת מתאים (גם אם לאו דווקא מאותו יצרן) גובר על הרצון לחסוך כמה דולרים. אם אתה רוצה להצביע עבורי על כאלו שקיימים וטובים לי, אני לא אתנגד. (יחסוך לי את עוגמת הנפש להוציא $25-35 על רכיב לא מתאים..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שים לב שיש זיכרונות שהם High Density שמתאימים רק למעבדי . כזה כנראה שלא יעבוד אצלך.

ב. אם אתה כבר קונה זיכרון ב אז תנצל את המכרזים שלהם - אפשר להשיג ככה עיסקאות משתלמות. למשל הזיכרון הזה:

https://www.ebay.com/itm/Kingston-4GB-PC3-10600U-DDR3-1333MHz-CL9-240Pin-Low-density-DIMM-SDRAM-Memory/272923337463?hash=item3f8b7fa2f7:g:ov0AAOSw32lYzAc6

כמובן שצריך לשים לב למחיר בעיקר בדקות שלפני סגירת המכרז - זה הזמן שבו רוב האנשים מציעים את ההצעות שלהם. זה אולי דורש יותר עבודה, אבל בהחלט יכול לחסוך לך כסף. שים לב שאתה יכול גם לקבוע סכום מקסימלי לרכישה במכרז כך שכל הצעה שמישהו מגיש אוטומטית מוגשת הצעה בשמך עד גובה הסכום המקסימלי שקבעת. זה יכול לחסוך ממך את הטירחה של להיות "צמוד למחשב" בדקות האחרונות של המכרז (וגם למנוע ממך לשלם יותר ממה שהקצבת לעצמך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

כל העניין הוא שאם כתוב שזה למעבדי אז אין לי בעיה לא לרכוש. הבעיה היא עם אלו שאני צריך מהמספר הסיריאלי שלהם להבין את זה..

בכל מקרה, יש לי עשרות רכישות באיביי, כולל מכרזים, אז הכללים מוכרים לי. נראה אם אצליח לדוג.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...