האם זו טעות לרכוש i7 7700k? היום? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

האם זו טעות לרכוש i7 7700k? היום?

Recommended Posts

חה...

הוא ממש צודק.

בדיוק שדרגנו פה איזה מחשב ל-7700K מ-I3

ההבדל משמעותי בכל פרמטר.

ואל תשכחו שהוא עושה עוד דברים על המחשב.

אז דעתי היא.

שממילא אינך יכול להחליף מעבד ל-8700K כי זה מצריך שדרוגים נוספים.

החלפת המעבד בעצמה 7700K היא שדרוג ראוי ביותר.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • תגובות 44
  • נפתח בתאריך
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תגובות פופולריות

כנראה שאתה באמת כזה... מה הקשר בין הגרף שצירפת לגיימינג? (או בכלל לביצועים בעולם האמיתי, אגב..)  

פשוט לא נכון. חבל שאתה ממשיך לפזר את הדיסאינפורמציה הזו בכל דיון שני:   http://www.pcgamer.com/how-many-frames-per-second-can-the-human-eye-really-see/ https://www.ncbi.nlm.nih.go

@nec_000 אתה לא שחקן תחרותי. אתה לא מכיר את העולם הזה ולכן ההסברים המדעיים המתישים. הבעיה, שאתה מצרף להסברים האלה ( אתרים, דוגמאות מניסיון חיים בתחומים אחרים) את ההשקפות שלך - וזה ככה כמעט באחד מ

תמונות מצורפות

ממה שאני הבנתי nec אומר שצריך לעשות מבחן עוור וזה משהו שכולם מתעלמים ממנו.הוא מסביר שגם אם יש הבדל של כמה פריימים ועל זה הוא לא התווכח אז האפשרות של השחקן לחוש בזה כשהו לא יודע על איזה מערכת הוא משחק לא קיימת.זה מה שאני הבנתי מכל מה שהסביר,הוא הבנתי בא מרקע מחקרי בתחום של סימולטורים? לא נסיתי בעצמי כי אין לי בבית תשתית גם לא זמן אבל במחשבה פשוטה מניח שלא ממציא דברים מהראש אלא באמת בדק אותם.זה מה שאני הייתי עושה אם יכול אבל צריך שתי מערכות בבית בו זמנית כדי להשוות על עוור.מי שיכול אשמח לעשות ביחד איתו השוואה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ערב טוב נכבדי הפורום,

תחילה לשואל השאלה ויוזם השרשור LL@SS:

ראשית מתנצל אנכי על "סגנון תשובתי", באם זה לא היה לרוחך. למעשה מטרתו היתה צינית - לתת יחס לעקרון הרחב "הפושע בתחום"

שלנו, כמו בתחומי צרכנות רבים כך שלא מדובר במקרה חריג, והוא להטעיית הציבור על ידי אנשי סקירה חסרי כלים רלוונטיים בדיסיפלינה,

שעושים (בצער) עוות טכני, וכתוצר לוואי בעקיפין נזק מוסרי לכיסם של הצרכנים.

בחלק מן המקרים בשל חוסר הבנה תמימה גרידא מצידם - לא בשל כוונה רעה חלילה. אך בחלקו האחר מתוך ניגוד עניינים להיות "זרז מכירות של חומרה חדשה". לי היה ברור משום מה שהצורת הכתיבה מובנת לכל. אזי כנראה שטעיתי.

הערתך בהחלט מתקבלת. יחד עם זאת אין היא פוגעת בנכונות הדברים במישור הטכני והפדגוגי ועתה נעבור אליהם.

למעשה הבאת שתי סוגיות נפרדות זו מזו. הראשונה גיימינג. השנייה תוכנה פרטנית שצריכה כח-חישובי רב.

בכל הנוגע לתוכנה השנייה לא היתה כל התייחסות בפוסט הקודם (שלי אליך) אם שמת לב, הוא התייחס כל כולו לנושא של גיימינג גרידא.

ולכן ברשותך כלל לא אתייחס "לתוכנה המדוברת". שם אין לנו כל ויכוח מאומה - "יותר בוכנות והספק מנוע" גוררים קיצור זמני חישוב.

its as simple as that.

בכל הנוגע לכח חישובי עבור גיימינג, לשם התייחסה הערתי:

א. אין חושיו של אדם מסוגלים לאבחן פער שבין 80-90FPS ל- 60-70FPS אותם העלתה כדוגמא למדידה שראית באמצעות טכומטר

בצד המסך. ואילמליי הטכומטר הרי שכלל לא היית מודע לפער.

ב. כמו כן במידה והנך עובד באצעות מסך 60hz ומגדיר Vsync, הרי ששתי המערכות ממילא מציגות לכל היותר 60FPS , כך שכל מה

שמעל לכך נחתך.

ולכן הצעתי לך קודם, לבצע מבחן עוור. על מנת לחוש באופן בלתי אמצעי, כי לא ניתן לראות או לאבחן בפער ביצועי בגיימינג תחת שתי

מכונות אלו.

סייג אחד הוא שממש בחודש האחרון (לראשונה) יצא לשוק כותר (שכחתי את שמו) הדורש יותר מ- 4 ליבות עיבוד כפי שמדדו.

כותר זה הראה פער מרשים מאד בין מעבד 4 ליבות i5, ל- 4 ליבות עם HT הידוע גם כ- i7, כדי כמעט פי 2 ביצוע. במקרה

הבאתי את "החדשה" המפתיע משהו פה לפורום,  חפש תחת היוזר שלי תמצא זאת.

כמו כן ההבדל מבחינה פרקטית רלוונטי כידוע ב- min frame rate ולא בממוצע. יש לשים על כך את הדעת.

במקרה הזה זוהי סנונית ראשונה אמנם, אך מבשרת על הצפוי לבוא בשנים הקרובות.

אבל בשביל כותר אחד לא הייתי משדרג מעבד, עדיין.

הייתי ממתין לראות שהצורך הזה כבר הופך להיות רלוונטי עבור מסה גדולה דיה של כותרים, שבהם i5 אינו מסוגל לשמור עוד על min

frame rate של 60. ואז משדרג מעבד - לא לפני כן. צורך כזה יגיע (כנראה) רק בעוד שנה, או שנתיים סדר גודל. זו הערכתי הזהירה

נכון לעתה.

מקווה כי עתה מבין הנך את דבריי לאחר שאלו הובהרו ולובנו.

ואם יש עוד שאלות, תהיות, אי הבנות, או what ever, הנני כאן להמשך דיון :)

נערך על-ידי nec_000
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ערב טוב טוני,

ראשית תודה על היותך ממלא מקום בהעדרי ומסביר פנים עבורי. מאד מעריך זאת :beerchug:

אכן כהערתך הבנת נכון, הרקע של nec במקורו מתמטיקה ומדעי המחשב. חלק מהתמחותו עם השנים כפועל יוצא מעיסוק,

הביאהו לעבוד במקום בו מפתחים ומייצרים סימולטורים למקצועות מגוונים, עיקרם ביטחוניים, אך בכללם גם אזרחיים. ובמובן הזה זה הי

נוח.

העיסוק בפרויקטים בתחום המדובר מביא עימו (כתוצר לוואי), הבנה במנועים הגראפיים שנדרשים לשם ייצור האנימציה הוויזואלית של

המכונה, אך לא פחות חשוב מכך, חקר מערכת הראיה של האדם - שהיא מנגנון מאד מורכב ומבוסס לא רק על ראיה של העין, אלא על

כושר העיבוד והניתוח של מוח האדם את מה שעיניו רואות. למעשה המוח הוא האלגוריתם החישובי שמבצע את ניתוח התמונה הטכנית

שהעין מעבירה אליו.

הדגש למבחן עוור הוא לא בכדי:

אין דרך מדעית קבילה אחרת, לדעת האם שינוי כלשהו שאנו עושים באמצעי התצוגה, באמת משפיע על החוויה הנתפסת על ידי מוחו של

האדם. שהרי אם אין הבדל תחושתי או ויזואלי על ידי האדם, הרי שכל דיון בפער תאורטי על הנייר, אינו רלוונטי במישור הפרקטי.

נערך על-ידי nec_000
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של coch

אגב, המלצה : קנה פלייסטיישן. יחזיק לך 7-8 שנים לא תתעסק עם שדרוג חומרה, תקבל קצב נעים וגרפיקה ממוצעת ומטה ככל שהשנים

עוברות.

30FPS מינימום 19 FPS

4K מזויף שנראה כמו השמשה של הרכב שלי ביום חורפי.

תשלום קנס לאונליין...

לא תודה.

אגב, עידן הקונסולות של 7-8 שנים נגמר ממזמן.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של Milford Cubicle

אתה גם יכול תיאורתית אפילו לחזור אחורה ל-i5 שלך ולא תרגיש שום פגיעה...

קח לדוגמה משחק AC מגיע עם  Denuvo וVMProtect שמעמיס על המעבד...

וסביר שנראה את רוב החברות הגדולות ישתמשו בVMProtect בנוסף לDenuvo כאן אתה הולך להרגיש את ההבדיל בין I7 8700K לI7 7700K אפילו עם כרטיס מסך כמו GTX 1060...

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

nec, תודה על ההתייחסות :)

רק אתקן אותך, אני נתתי השוואה של בין50-70 לבין 80-90, אז יש הבדל מאוד משמעותי בתנועה, אני שדרגתי קודם כל בשביל הקיובייס אגב, כמו שציינתי, זה מחשב שמשמש בעיקר כמחשב סטודיו, אבל כשבא לי לשחק אני אוהב שהכל חלק כי אני משחק רק ברשת, מה שמצריך תנועה די מושלמת כדי לא לגרוע בביצועים :)

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של LL@SS

nec, תודה על ההתייחסות :)

רק אתקן אותך, אני נתתי השוואה של בין50-70 לבין 80-90, אז יש הבדל מאוד משמעותי בתנועה, אני שדרגתי קודם כל בשביל הקיובייס אגב, כמו שציינתי, זה מחשב שמשמש בעיקר כמחשב סטודיו, אבל כשבא לי לשחק אני אוהב שהכל חלק כי אני משחק רק ברשת, מה שמצריך תנועה די מושלמת כדי לא לגרוע בביצועים :)

אם כך זה מאד הגיוני. שכן האלמנט הראשי אצלך זו קודם כל התוכנה. זה שישנו "רווח משני" למשחקים דיינו - זה מהצד כמו שאומרים.

היה והשדרוג איפה נחוץ היה לתוכנה כרווח עקרי, הרי שהבחירה ב- 7700K במקום 8700K (שהיה מצריך גם חדש), ככל הנראה

היא בחירה נכונה.

התוספת של כ- 50% ביצועים סדר גודל שמביא ה- 8700K, באם ליידי ביטוי רק במקרה של רוויה במעבד, רק במקרה שהאלגוריתם

התוכנתי מסוגל לממש ניצול  של לפחות 6 ליבות יחדיו, וגם היה עולה כפליים כסף, בשל ההכרח בלוח אם נוסף על המעבד.

value for money ה- 7700K עושה הרושם לבחירה הנכונה. אך קשה יהיה לדעת בוודאות מוחלטת, בשביל זה צריכים להיות עם כדור

בדולח ולדעת מה ילד יום, עד כמה אורך החיים של 8700k לעומת 7700k יהיה ארוך יותר בסה"כ. כל עוד הוא לא יהיה כפול באורכו,

הרווחת. היה ואחרת, אז הפסדת. קרי שיש אלמנט נוסף בתחום התעשיה והוא כמה כסף שילמנו סך הכל על המכונה, לחלק באורך החיים

שהיא תניב לנו.

נערך על-ידי nec_000
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של urib

30FPS מינימום 19 FPS

4K מזויף שנראה כמו השמשה של הרכב שלי ביום חורפי.

תשלום קנס לאונליין...

לא תודה.

אגב, עידן הקונסולות של 7-8 שנים נגמר ממזמן.

ההמלצה כפי שראית היית מכוונת ל nec מאחר וההשקפות שלו בנושאי גיימינג ידועות ( ממה שהוא פירסם מאז שאני מגיב כאן ).

אני האחרון שימליץ למישהו קונסולה אל מול . התגובה הייתה אליו ספציפית לאור מה שהוא פירסם עד היום..

אי אפשר להתווכח עם אדם, אינטלגנט ומשכיל או טיפש מוחלט שמבסס את עמדותיו על השקפות אישיות.

משחקי מחשב נותנים את אופציית הבחירה בניגוד לקונסולות ששם ההגדרות נתונות, משמע - מכונת משחקים.

האופציה לשחק בהגדרות שונות במחשב קיימת מאז הפלייסטיישנים הראשונים. אף אחד לא מתווכח עם nec

ש i5 מהדור הראשון\שני יכול לשרוד היום משחקים מודרניים אלא הויכוח הוא שהמעבדים האלו הזדקנו אל מול

מעבדים מודרניים ויש מספיק משחקים שמראים זאת : במינימום פריימים, ובפריימים הממוצעים.

ההסבר המדעי של nec לגבי עין של בן אדם - שגוי. חד משמעית. שיש dip ב FPS ( קורה המון עם i3 ועם i5 מהדורות הישנים )

אל מול מודרניים שעובדים על תדרים גבוהים. ה consistency לא עובדת במעבדים הישנים האלו בהרבה

מאוד משחקים כפי שהיא עובדת במעבדים חדישים יותר, והצניחות האלה של הפריימים בנקודות שונות במשחק גורמות לעין האנושית לראות ולהרגיש בתזוזה את ההבדל בין מעבד כמו i7 4790K ( הלכתי אפילו אחורה ) לבין i5 2500K.

אחלה ערב

נערך על-ידי coch
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

במקום לנסות להטביע אותנו בים של טקסט, נסה לפעול לפי "נאה דורש, נאה מקיים".

מי שלא טרח לקרוא את הלינקים שנתתי הוא אתה.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2826883/

הוא בפירוש לא כתבה באתר , ולא חסרים בו לינקים למקורות. יתרה מזאת, זה מאמר אקדמי שמאמרים רבים אחרים מפנים אליו.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

בראש החדשות:

השיח ברשתות החברתיות: מחצית מהישראלים נמנעים מלהגיב מחשש שייתקלו בתגובות אלימות

סקר של איגוד האינטרנט הישראלי מצא כי 86% מהישראלים חשים שהשיח ברשתות החברתיות אלים; 66% סבורים שהוא כיום קיצוני יותר משהיה לפני פרוץ מגיפת הקורונה ו-80% סבורים כי אנשי ציבור ופוליטיקאים שותפים לשיח האלים ברשתות החברתיות

חדש באתר

חדש: ה-Ampere של NVIDIA בקטן

חדש: ה-Ampere של NVIDIA בקטן

שלוש יצרניות שונות מאמצות תצורת Mini-ITX קומפקטית במיוחד עבור ה-GeForce RTX 3060, כך שגם מערכות מחשב ממוזערות יוכלו ליהנות מיתרונות הדור החדש - במידה והזמינות לא תאכזב פעם נוספת

יש לכם עדכון

יש לכם עדכון

באז-זון: מרחבי האינסטגרם #buzzzone יש לכם עדכון A photo posted by HWzone.co.il (@hwzone.co.il) on 2021-01-20 16:09:29 יש לכם עדכון