לוח אם רנדומלית לא עושה BOOT לאחר כיבוי המחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם רנדומלית לא עושה BOOT לאחר כיבוי המחשב

A.Z.P

Recommended Posts

היי, יש לי מערכת עם לוח אם DZ68BC והבעיה היא כזאת:

לאחר כיבוי/ריסטרט לוח האם רנדומלית לא עושה BOOT למרות שכל הרכיבים מקבלים כוח וקוד השגיאה שמופיע על לוח האם הוא 20 (מצורפת תמונה).

מה שיותר מוזר זה שעד שלא מעבירים את כרטיס הזיכרון מסלוט אחד לשני (יש ארבעה סלוטים, ובכולם אותה הבעיה, זה לא סלוט ספציפי) ניתנת אותה השגיאה בהדלקה, אבל ברגע שמחליפים סלוט המחשב עושה BOOT כרגיל. 

הבעיה רנדומלית ולא חוזרת על עצמה בכל הדלקה, כיביתי והדלקתי את המחשב 10 פעמים ברציפות ללא בעיה למשל ופתאום חזרה התקלה.

דברים שניסיתי כדי לפתור את הבעיה:

חיפוש בגוגל של מקרים דומים - מצאתי כמה אנשים שהתלוננו על הבעיה, אך לא היה באמת פיתרון באף אחד מהם, חוץ מאדם אחד שהיה עדכון ביוס שיכל לעשות וזה פתר לו את הבעיה. במקרה שלי הביוס מעודכן לגרסה העדכנית ביותר של לוח האם (0042).

הוצאת הCMOS לכמה דקות וניתוק ספק הכוח.

שימוש בשני נוספים - הבעיה חזרה על עצמה.בדקתי גם עם MEMTEST ולא נמצאה כל בעיה בזיכרון.

עדכון .

חיבורי חשמל שונים. 

במקור חשדתי שהבעיה היא אולי במארז כי כפתור ההדלקה היה דפוק ולפעמים לא היה מדליק את המחשב ולכן החלפתי מארז.

פרטי המערכת: לוח אם - DZ68BC, מעבד - I3 2120, - 4GB, הארד דיסק - WD 500GB, ספק GOLDEN TIGER 500W.

למישהו יש רעיון מה יכול לגרום לתקלה? תקול נשמע לי סביר ביותר בשלב הזה, אבל אני לא מעוניין להחליף סתם ולגלות שזו בכלל לא הייתה הבעיה, או שאולי יש משהו אחר שפספסתי.

תודה מראש,

זאב.

20171018_171035.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A.Z.P

קוד השגיאה שמופיע על לוח האם הוא 20

האם בדקת בחוברת של לוח האם מהי משמעות קוד השגיאה הזה?

אני הייתי מתחיל מנקודה זו.

ציטוט של A.Z.P

עדכון דרייברים.

עידכון לא יכול לעזור לך שכן הבעיה מופיעה לפני טעינת מערכת ההפעלה.

ציטוט של A.Z.P

חשדתי שהבעיה היא אולי במארז כי כפתור ההדלקה היה דפוק ולפעמים לא היה מדליק את המחשב ולכן החלפתי מארז

אם הבעיה היא בכפתור ההדלקה, סביר להניח שלא היית מצליח להפעיל את המחשב כלל. העובדה שאתה מצליח להפעיל את המחשב בכל פעם אך מגיע למצב בו המחשב "נתקע" במהלך תהליך האיתחול מעידה על כך שהבעיה היא כנראה איננה בכפתור ההדלקה.

ציטוט של A.Z.P

פרטי המערכת: לוח אם - DZ68BC, מעבד - INTEL I3 2120, זיכרון - 4GB, הארד דיסק - WD 500GB, ספק GOLDEN TIGER 500W.

אני קודם כל הייתי חושד בספק הכח, שכן מדובר בספק כח יחסית ג'נרי. בנוסף אם גילו כגיל שאר רכיבי המחשב, יכול להיות שהגיע זמנו.

באופן כללי את הגורם לבעיות כאלו בד"כ מוצאים ע"י הפעלת המחשב במינימום רכיבים - לוח אם, מעבד, קירור למעבד, מודול אחד, שימוש בכרטיס מסך מובנה אם אפשר, ספק כח וזהו - את כל שאר הרכיבים יש לנתק. אני הייתי מציע גם להוציא את לוח האם מחוץ למארז והפעלתו ע"י קיצור הפינים המתאימים. אם הבעיה חוזרת הרי שהיא נובעת מאחד מהרכיבים הבסיסיים ויש להחליפם עד איתור הרכיב שגורם לבעיה. אם הבעיה לא חוזרת - יש להוסיף בכל פעם רכיב נוסף עד איתור הרכיב שגורם לבעיה להופיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ותודה על התגובה.

אז לגבי תשובותיך:

1. כן, בדקתי בחוברת לוח האם וקוד השגיאה אומר בעיות בזיכרון/chipset. יש פירוט יותר ספציפי לגבי טווח מספרים, בין 21-28 אני חושב שמציין בעיות יותר ספציפיות, אבל הקוד 20 הוא כללי.

2. ציינתי כי עדכנתי דרייברים בעיקר בשביל לשלול לעוזרים אפשרויות ולשאול אם ניסיתי לעשות כן, לא כי חשבתי שהבעיה נעוצה שם.

3. ברור לי שהבעיה לא במארז וגם הייתה ברורה לי לפני שהחלפתי אותו. אבל כן הייתה בעיה בכפתור ההדלקה שהיה כפתור נלחץ ולפעמים המחשב היה נדלק לכמה שניות ואז מרסט במידה ולא נלחץ "כראוי" בצורה מאוד חזקה וספציפית.

בעיקר ציינתי את הפרט הזה בשביל לשלול לעוזרים אפשרויות.

4. המחשב עובד כבר במינימום רכיבים, מה שציינתי זה מה שיש. אין כונן דיסקים או כל דבר נוסף מחובר, אין כרטיס מסך, משתמש במובנה.

לאחר חיפוש באינטרנט של GOLDEN TIGER אני כבר לא בטוח אם זה שלהם או של cougar כי זכור לי לוגו כמו של האחרון ואני לא מצליח למצוא של הלוגו של הראשון.

בכל מקרה ספק מודולרי שדווקא לא נראה זבל טהור, אבדוק לוודא כשאהיה עם המחשב.

ידועה לי דרך הבדיקה של בעיות, אבל מאחר וספקי כוח ולוחות אם נוספים אין לי בשליפה חשבתי לשאול פה אולי מישהו נתקל בבעיה מסוג זה.

תודה רבה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהספקים של Golden Tiger הם אמנם לא בדיוק ג'נריים אלא יותר רמה אחת מעל לכך, שכן יש לחברה אתר רשמי (קישור) והספקים עצמם לא נראים ג'נריים, אבל מצד שני הביקורות לגביהם לא ממש חיוביות.

ציטוט של A.Z.P

כן, בדקתי בחוברת לוח האם וקוד השגיאה אומר בעיות בזיכרון/chipset. יש פירוט יותר ספציפי לגבי טווח מספרים, בין 21-28 אני חושב שמציין בעיות יותר ספציפיות, אבל הקוד 20 הוא כללי.

אם שללת את מודולי הזיכרון כגורם אפשרי לבעיה, אז הבעיה היא כנראה בלוח האם - או בערכת השבבים או בחריצי ההרחבה לזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...