מחפש המלצה ללוח אם למעבדים החדשים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה ללוח אם למעבדים החדשים

carz12345

Recommended Posts

היי, 

אני מנסה להתאים למעבד i7 8700k ואני לא יודע מה טוב ומה פחות טוב. אני קראתי על הלוחות באינטרנט אבל הם פשוט זורקים עלי מידע שאני לא כזה מבין בו.

אני מחפש שאיתו אני אוכל להתחיל לעשות אוברקלוק(משהו שהוא חדש בשבילי) בצורה נוחה ויעילה ועם כמה שפחות סיבוכים.

חשוב לי האפשרות לsli שכנראה אני אעשה בהמשך.

עכשיו אני אפילו לא יודע מה חשוב באמת ומה לא ובלי להשים לב התחלתי להיסחף במחירים והגעתי ללוחות אם ששוים 1300 שקל(maximus x hero).

השאלה שלי היא האם ה-z370 ultra gaming יעשה את העבודה או שאם אוסיף עוד טיפה אוכל להשיג יותר טוב?

אני מוכן להשקיע עד 1000 שקל ללוח אם עם חריגה של עד מאה שקלים.

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחירת לוח אם תלויה בהרבה פרמטרים ואתה צריך להחליט מה חשוב לך יותר ומה פחות. במקרה שלך אתה מעוניין בלוח אם למעבד Core i7-8700K למטרות המהרה ולכן אתה חייב לוח אם המבוסס על ערכת השבבים Z370 (לא שיש לך ברירה כרגע). בנוסף אתה מעוניין בלוח התומך במערך כרטיסי מסך מסוג SLI. אלה שני פרמטרים שאכן עוזרים "לסנן" את מבחר הלוחות המתאימים לך. אני הייתי מוסיף גם את גודל לוח האם (הייתי ממליץ על לוח בגודל ATX אלא אם כן המארז שלך מגביל אותך) ואת מספר שלבי ייצוב המתח למעבד (כמה שיותר - בד"כ עדיף יותר להמהרה) כפרמטרים לבחירה. פרמטרים נוספים הם מספר חריצי הרחבה לזיכרון (מומלץ מאד לוח בעל 4 חריצי הרחבה), מספר חיבורי ה SATA, מספר חיבורי ה M.2, מספר חיבורי ה USB וסוגם, מספר חיבורי האודיו, סוגי היציאות הגרפיות (במידה ואתה מתכנן לעשות שימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד) וכד'. יכול להיות שאתה מעדיף לוח אם של חברה מסויימת (יש 4 חברות עיקריות - , , ו MSI) או להיפך - אתה מעדיף להימנע מלוחות של יצרן מסויים, וזה גם פרמטר שיש להתחשב בו. במצב כזה יש לך מושג, פחות או יותר, כיצד לקבוע אם מתאים לך או לא.

בנוגע לנושא המחיר - זה למעשה תלוי בחנות ממנה אתה מתכוון לרכוש את לוח האם. במקרים מסויימים יכול להיות שרכישה של מאתר מחו"ל תשתלם לך יותר מאשר רכישה של אותו בחנות בארץ או שלוח אם שבו אתה מעוניין משום מה לא נמכר בחנויות בארץ ולכן אין ברירה אלא להזמינו מאתר מחו"ל. כאן פרמטר המחיר יכול להשפיע על הבחירה שלך. מצד שני יש לזכור שבמקרה ויהיה צורך לממש את האחריות על לוח האם אולי יהיה יותר מסובך לעשות זאת מול חנות בחו"ל לעומת מימוש אחריות מול חנות בארץ.

אחרי שאתה יודע פחות או יותר אילו לוחות אם מתאימים לך, תחפש ביקורות לגביהם ובפרט תתמקד בנושא ההמהרה - תבדוק עד כמה היה פשוט להמהיר את המעבד ואם יש בעיות מיוחדות עם לוח האם. יש לזכור שמדובר פה בפלטפורמה "חדשה" (מעבדי הדור השמיני של ותושבת 1151v2) כך שיכול להיות שיהיו בעיות שיפתרו בהמשך (סביר להניח שע"י עדכון ביוס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוברקלוק יותר תלוי במעבד והקירור כל לוחות האם אפילו Z370X- מספיק טובות עבור עד 1.3 VOLT עבור המעבד עם אוויר אתה יכול להגיע מ 4.8GHZ או ל4.9GHZ...

אם במקרה והיה לך מזל והמעבד הגיע ל5GHZ או 5.1GHZ אתה צריך קירור נוזלי של 280MM לפחות ומומלץ לעשות delid  למעבד ובדרך כלל מומלץ ללכת על עם יותר VRM...

במקרה שלך אני מנייח שאתה רוצה לעשות פשוט ? אם כן לא משנה איזה דגם העיקר שיהיה דגם Z370...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני אעשה אובר קלוק פשוט בהתחלה.

בנוגע לקירור נוזלי אני ממש מתלבט אם לקחת את הסיכון וללכת עליו במחשב החדש כי לפי מה שהבנתי ההבדלים בין נוזלי לבין אוויר(ברמה גבוהה) הם לא כאלה גבוהים ואני לא יודע אם זה שווה את הסיכון שהקירור הנוזלי יטפטף לי בטעות על הרכיבים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני אעשה אובר קלוק פשוט בהתחלה.

בנוגע לקירור נוזלי אני ממש מתלבט אם לקחת את הסיכון וללכת עליו במחשב החדש כי לפי מה שהבנתי ההבדלים בין נוזלי לבין אוויר(ברמה גבוהה) הם לא כאלה גבוהים ואני לא יודע אם זה שווה את הסיכון שהקירור הנוזלי יטפטף לי בטעות על הרכיבים במחשב.

לוח האם זה הרכיב היחיד במחשב שעדיין אני לא סגור עליו ולכן אני עדיין לא רץ לקנות את המחשב החדש.

אני הולך על מארז phanteks p400s

זיכרון 16 גיגה 3200mhz

כרטיס מסך strix 1080 ti 

ספק כוח של 750w עדין לא סגור מאיזו חברה.

גודל של סטנדרטי atx

זה קצת מבלבל העניין הזה אז אני אקח טיפה זמן כדי לברר מה עדיף בשבילי כי המחירים גבוהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תלך על maximus x hero יותר VRM ויש ...

לגבי המארז תומך במאוורר עד 160MM במקרה ותבחר מאוורר כמו NH-D15 זה הכי טוב מבחנת מאוורר אבל גדול מאוד...

מומלץ לשנות את המארז לרחב יותר יותך ביותר מ 165MM עבור המאוורר...

לגבי ספק מומלץ ללכת עם יעילות זהב 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן שמתי לב שכנראה המארז שלי לא יוכל להכניס את המאווררים הגדולים ולכן חשבתי ללכת על nh-u12s בגלל הגודל ובגלל שהוא נותן לי חופשיות עם הראם.

יש לך המלצה למארז שיכול להכניס מאוורר מעל 16.5 סמ אורך ושהוא לא ענקי כי אני לא רוצה מארז גדול מידי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הNH-U12s לא כמו NH-D15 יש פער של 10 ל15 מעולות הפרש בביצועים זה יכול להיות ההפרש עבורך בין 4.9GHZ ל5GHZ זה לא כל כך הפרש בביצועים אבל להגיע ל5GHZ יהיה חלום טוב להגשים ;)

רק הערה  אם כבר רכשת את המארז חבל לרכוש מארז אחר כי המארז phanteks p400s יפה ותומך בקירור נוזלי שממומלץ מאוד...

אם עדיין לא רכשת מארז הייתי הולך על אחד כמו fractal design define s או Corsair Carbide Clear 400C  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של carz12345

אני בדיוק מברר על מארז של פרקטל דיזיין define c בשביל המאוור נראה אם הוא טוב ואז אני אשלב בניהם לביצועים גבוהים יותר

כן תומך עד 170CM מאוורר NH-D15 מגיע ל165 עם שני המאווררים במיוחד האחד מצד הזיכרונות יש מספיק מרווח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן תומך עד 170CM מאוורר NH-D15 מגיע ל165 עם שני המאווררים במיוחד האחד מצד הזיכרונות יש מספיק מרווח...

אבל צריך להשים לב כי של fractal-design מיועדים להיות שקטים הייתי הולך עם מארז מיועד לAIR FLOW במיוחד אם תחליט ללכת על מאוורר למעבד במקום נוזלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...