מפרט למחשב נייח לעבודה, גיימינג ומדיה (בסדר זה), סביבות 8K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב נייח לעבודה, גיימינג ומדיה (בסדר זה), סביבות 8K

Udie

Recommended Posts

שלום לכולם,

סוף סוף הגעתי להחליף את הנייח הישן שלי מ-2009. האמת שהייתי צריך לעשות את זה כבר לפני שנתיים-שלוש, אבל לא היה לי תקציב פנוי.

אני מעוניין לבנות מחשב חזק מבחינת יכולות חישוב, בדגש על חישוב מקבילי, ולכן המעבד, כרטיס המסך והזכרון צריכים להיות חזקים. 

המחשב ישמש גם לעבודה וגם לגיימינג, אבל מה שאמור לקבוע את הדרישות יותר הוא האספקט של העבודה (תכנות בפייתון ואולי MATLAB). 

המטרה (בשאיפה) שהמחשב יהיה חזק מספיק כדי להישאר רלוונטי גם אחרי חמש-שש שנים.

הנה השאלון המלא:

1. מה התקציב המקסימאלי? , אבל המגבלה לא מאוד קשיחה

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל ברכיבים החשובים, לחסוך במה שפחות חשוב

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500-1000 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

ישמש לעבודה (תכנות; פייתון, Anaconda, אולי גם MATLAB), לגיימינג ולצפייה במדיה. השימושים מפורטים לפי סדר חשיבות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). (PyCharm, Spyder, Anaconda, MATLAB. פרנסה.)

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. Dragon Age Inquisition, Heroes 7 (מעט ישנים אבל לא רצים על המחשב הנוכחי בגלל כרטיס מסך).

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). יש לי U2412 חדש יחסית למחשב (המחשב מ-2009, המסך מ-2013) שאני שוקל לשמור. רזולוציה 1920X1200

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מקלדת ועכבר כן. אופציונלי.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כאמור, אני מתלבט לגבי המסך והרמקולים. לדעתי המסך טוב מספיק כדי לשמור אותו, אבל הייתי מעוניין לשמוע את דעתכם לגבי שניהם.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6. לא להתאבד על זה אם המשמעות היא קפיצה גדולה בתקציב, אבל כדאי להשתדל.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? להבנתי לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כן, 10

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. מעוניין ברשת גדולה ואמינה. חשבתי על KSP או Ivory שיש לי נסיון טוב איתם. איזור רעננה-כפר-סבא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? במהלך החודש הקרוב, כתלות בצורך או בטעם להמתנה לרכיבים חדשים (ראו מטה)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא עולות לי כרגע

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? יכולות שדרוג בסיסיות. לא דרישה עיקרית של המפרט

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

ייתכן שאני מעט מקדים פה את ההודעה יחסית למועד הרכישה המתוכנן, אבל חשוב לי לקבל רקע כללי והבנה של מה מגרש המשחקים שלי אם אני רוצה לקנות מחשב חזק מאוד מבחינה חישובית שיתמוך גם בגיימינג. 

בדגש על האם יש טעם לחכות לרכיב חדש שאמור לצאת בהמשך השנה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
AMD Ryzen 7 1700X AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪1528

קירור למעבד:
Noctua NH-D15SE-AM4 CPU Cooler
כמות: 1 - מחיר: ₪335

לוח אם:
Asus PRIME B350-PLUS
כמות: 1 - מחיר: ₪453

מארז:
Fractal Design Define C Black
כמות: 1 - מחיר: ₪420

ספק כוח:
FSP Aurum S 650W A.PFC Gold 80+
כמות: 1 - מחיר: ₪365

זיכרון:
Corsair DDR 4 32G (16Gx2) 2666 CL16 Vengeance LPX Red CMK32GX4M2A2666C16R
כמות: 1 - מחיר: ₪1419

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש בלבד - Gigabyte GTX1060 GV-N1060WF2-6GD
כמות: 1 - מחיר: ₪1254

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 250GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪431

קשיח למחשב שולחני:
Seagate Barracuda 7200.14 3TB SATA3
כמות: 1 - מחיר: ₪366

כונן אופטי:
LG DVDRW X24 SATA
כמות: 1 - מחיר: ₪90

תוכנות:
Windows 10 Home 64 Bit English
כמות: 1 - מחיר: ₪364

סה"כ: ₪7025

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/tyxhvaqg

יצא מפרט שנותן מענה לטווח מאוד רחב של שימושים,

הלכתי על רייזן מכיוון שציינת שהדגש העיקרי הינו עבודה ולכן אתה יכול להרוויח מהליבות עיבוד הנוספות.

הרבה זכרון, הרבה .

קירור אוויר מעולה - ידאג שגם כאשר המחשב יטחן שעות נוספות בעומס גבוהה לא תיווצר בעיה של חום.

ספק גולד 80+ - אמנם לא מודלארי אבל לא אמורה להיות בעיה לסדר את הכבלים במארז בצורה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שבוחרים בגלל שיש לו יותר ליבות מאשר לאינטל ( שש ליבות לאינטל ו 8 ליבות ל AMD).

בנוסף המחיר, השילוב של מעבד+לוח אם של הרבה יותר זול מהמקבילה של .

עוד שיקול נוסף הוא התושבת של , הם הצהירו שלא יחליפו תושבת למעבדים חדשים שיצאו בעתיד, ככה שהלוח הקיים יתמוך במעבדים עתדיים, לעומת שמוציאים כל שנה מעבד חדש לפעמים תושבת חדשה או ספיציפי שמתאים רק למעבד החדש.

השיקול לעומת זה באינטל הוא מהירות שעון הרבה יותר גבוהה מאשר ב ולפעמים תאימות בדברים מסויימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לאינטל איזה מעבד חדש שמגיע בשבוע הבא או משהו כזה?

ראיתי של-i7 7820 ול-i9 7900 יש שמונה ועשר ליבות בהתאמה, אם כי שניהם יותר יקרים, ה-i7900 קטסטרופלית יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים החדשים שהגיעו לאחרונה אלו מעבדי סדרה 8 למשתמשים בייתים שהבכיר ביניהם הוא ה I7-8700K שהוא 6 ליבות במהירות של 3.7Ghz הוא במאה שקלים יותר יקר מהמעבד שבמפרט למעלה, אבל אין עדיין לוחות זולים למעבד הזה רק שיקרים יותר ב 300 שקל מהלוחות שקיימים ל AMD

המעבדים שציינת למעלה הם מאוד יקרים מתחילים ב 2500 שקלים וצפונה שלט שלר לדבר על הלוחות שעולים גם כן בסביבות ה 1000 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אותו מפרט:

מעבד:
Intel Core i7 8700K Coffee Lake  / 1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪1734

קירור למעבד:
Corsair Hydro H100i V2 Extreme Performance Liquid CPU Cooler
כמות: 1 - מחיר: ₪556

לוח אם:
Gigabyte Z370 HD3
כמות: 1 - מחיר: ₪605

מארז:
NZXT H440 Glossy Black Razer Window
כמות: 1 - מחיר: ₪790

ספק כוח:
Corsair RM650x 650W PSU 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪485

זיכרון:
בקניית מחשב חדש בלבד - DDR 4 16G (8Gx2) 3000 Trident Z RGB G.Skill
כמות: 1 - מחיר: ₪878

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש בלבד - Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming VR Ready GV-N1070G1 Gaming-8GD
כמות: 1 - מחיר: ₪2050

קשיח למחשב שולחני:
כמות: 1 - מחיר: ₪450

קשיח למחשב שולחני:
Hitachi Ultrastar 2.0TB Enterprise SATA2 3.5 - בקניית מחשב חדש
כמות: 1 - מחיר: ₪258

סה"כ: ₪7806

http://www.tms.co.il/preview/spec/tu2aehj9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט אחלה חוץ מכמה נקודות - אין שום סיבה להוציא סכום כזה כשיש מעולים שעולים יותר מ-200 ש"ח פחות.

הייתי מוותר גם על הקירור מים ושם מגדל איכותי.

זכרונות עולים מספיק גם בלי לשלם אקסטרא על קשקוש כמו .

החלפתי את הספק לאחד לא מודולארי מכיוון שבמארז שהוספתי יש ים מקום לניהול כבלים ומסנני אבק מעולים ונגישים גם מהפרונט וגם מהתחתית. אם חשוב לך חלון - אז הגרסה עם החלון זה עוד 30 ש"ח וזה נראה פגז (זה המארז שאני רכשתי, מצרף תמונה להתרשמות).P71027-050716.thumb.jpg.15ed585031fb347756a04d1b7f1c71ff.jpg

מעבד:
Intel Core i7 8700K Coffee Lake  / 1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪1734

קירור למעבד:
קירור למעבד Noctua NH-D15
כמות: 1 - מחיר: ₪372

לוח אם:
Gigabyte Z370 HD3
כמות: 1 - מחיר: ₪605

מארז:
Fractal Design Define R5 Black
כמות: 1 - מחיר: ₪560

ספק כוח:
FSP Aurum S 650W A.PFC Gold 80+
כמות: 1 - מחיר: ₪397

זיכרון:
G.Skill DDR 4 16G (8Gx2) 3000 Ripjaws V G.Skill Red
כמות: 1 - מחיר: ₪815

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש בלבד - Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming VR Ready GV-N1070G1 Gaming-8GD
כמות: 1 - מחיר: ₪2050

קשיח למחשב שולחני:
כמות: 1 - מחיר: ₪450

קשיח למחשב שולחני:
Hitachi Ultrastar 2.0TB Enterprise SATA2 3.5 - בקניית מחשב חדש
כמות: 1 - מחיר: ₪258

סה"כ: ₪7241

http://www.tms.co.il/preview/spec/kcv69t2r

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מה בעצם הבעייה עם מים? מחיר או משהו אחר?

- האם שווה להגדיל את נפח ה- אם אני מתכנן להתקין עליו שתי מערכות הפעלה? גם כל ענייני התכנות (MATLAB, Anaconda) אמורים להיות מותקנים עליו

- אני שוקל להשקיע עוד ולקנות 1080GTX במקום 1070. האם זה אומר שאצטרך ספק (ואוורור) חזק יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...