כוננים C ו-D התאחדו - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים C ו-D התאחדו

Daniel Barda

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחר פרמוט המחשב והתקנת 10 כנראה שסימנתי משהו בהתקנה שגרם לכונן D להתמזג לתוך כונן C.

שני הכוננים הם כונני בעלי נפח של 250GB כל אחד. עכשיו בעצם יש לי כונן אחד גדול בC שהוא בעצם מהווה את שני כונני הSSD.

השאלה שלי אם יש אופציה להפריד את הכוננים לכפי שהיה שבעצם בכונן C הייתה רק מערכת ההפעלה וכמה תוכנות קטנות ועל כונן D היו המשחקים ושאר הקבצים.

תמונה מהניהול קבצים במשחב:

https://gyazo.com/0bbd5e47554cb6bb08a78ed38cf4d1bd

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של The_MichMan

האם אתה בטוח שיש לך במחשב שני דיסקים פיזיים SSD ? או אחד בנפח של 480 שהיה פשוט מחולק לפני זה לשני מחיצות ?

בטוח ב100%, אני מנקה את המחשב מאבק פעם בשבועיים ורואים שיש 2 כונני , גם בתמונה שצירפתי של הניהול דיסקים רואים שיש בעצם 2 כוננים שמתפקדים ככונן אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Barda

ורואים שיש 2 כונני SSD

מה שרואות עיני בתמונה של מנהל הדיסקים 

כונן 0 לא מוכר ולא אותחל.

כונן 1 נפח כולל של 447.01GB דיסק 480GB

כונן 2 נפח כולל של 3275.99GB דיסק מיכני של 4TB

כונן 3 נפח כולל של 931.48GB דיסק מיכני של 1TB

בדוק מיהו ומהו כונן 0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של The_MichMan

בדקתי עכשיו, אין שום דרך בהתקנה הרגילה של ווינדוס לשלב שני כוננים לאחד.

אולי זה משהו שעשית בביוס או באחד המסכים שבין הביוס למסך ה - BOOT ?

יכול מאוד להיות, אני זוכר שאתמול חבר ניסה לעזור לי במשהו במחשב והוא נגע בBIOS.
ניסיתי לראות לפי סרטונים איך לסדר את זה אבל הממשק של הBIOS שלי שונה מהפשוטים, יש לי ממשק של msi click 5.

ציטוט של HelpSupport

מה שרואות עיני בתמונה של מנהל הדיסקים 

כונן 0 לא מוכר ולא אותחל.

כונן 1 נפח כולל של 447.01GB דיסק SSD 480GB

כונן 2 נפח כולל של 3275.99GB דיסק מיכני של 4TB

כונן 3 נפח כולל של 931.48GB דיסק מיכני של 1TB

בדוק מיהו ומהו כונן 0.

בכל פעם שאני מנסה לאתחל זה נותן לי שגיאה שהכונן לא אותחל כי הוא לא מגיע לדרישות מינימום (תמונה של השגיאה).

כשאני מנסה לאתחל את כונן 0 יש לי את האפצויות האלו (תמונה).

2 הכוננים הנוספים הם כוננים חיצוניים של רוב המידע שלי, ומה שעל המחשב פחות קריטי לאבד אבל עדיין על כונן D הישן היו כמה דברים חשובים.

ובקשר לכונן 1 שנראה כרגע כSSD של 480GB, במארז רואים שיש 2 כונני וגם כשקניתי את המחשב הבחור שמכר לי אותה אמר לי שיש בו 2 כוננים (וגם היו 2 מחיצות, C-D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זו שגיאה נדירה שנגרמה מזה ששכחת לאתחל את אחד כונני ה ובכאילו אתה רואה איחוד של כונננים.. בפועל יש מצב שתוכל לנצל רק 256 ג'יגה של הכונן שבאמת התקנת עליו .. כל השאר סתם בבלאגן.. אם תוכל לנתק אחד מהם פיזית או את האחד שאתה בטוח שלא התקנת עליו  ... ואז תראה התנהגות של מערכת הפעלה

מקסימום הצלחת להפריד בניהם ואז אותו תפרמט בנפרד

אותו מקרה קרה לי דומה מאוד כי שכחתי לפרמט אחד מהכוננים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

תעלה תמונה של מנהל ההתקנים שמראים את כל הדיסקים המותקנים ומזוהים במערכת.

https://i.gyazo.com/c3c957d2aa897f84b776d7fe72ce2290.png

עכשיו באמת כשאני מסתכל אני רואה שבעצם היה לי כונן של 480GB ועוד אחד של 250GB אבל משום מה זה של ה250GB לא פועל וכל הקבצים שהיו עליו עברו איכשהו לכונן הגדול של ה480GB.

ציטוט של גולן ונטו

לדעתי זו שגיאה נדירה שנגרמה מזה ששכחת לאתחל את אחד כונני ה SSD ובכאילו אתה רואה איחוד של כונננים.. בפועל יש מצב שתוכל לנצל רק 256 ג'יגה של הכונן שבאמת התקנת עליו מערכת הפעלה.. כל השאר סתם בבלאגן.. אם תוכל לנתק אחד מהם פיזית או את האחד שאתה בטוח שלא התקנת עליו  ... ואז תראה התנהגות של מערכת הפעלה

מקסימום הצלחת להפריד בניהם ואז אותו תפרמט בנפרד

אותו מקרה קרה לי דומה מאוד כי שכחתי לפרמט אחד מהכוננים

ציטוט של micro_oven

תגיד לי גולן מהיכן אתה ממציא את השטיות האלו.

אני בטוח שהייה לו 470 גיגה של נתונים.  הבחור הודה שחבר שיחק לו בהגדרות בBIOS.

השאלה הגדולה , האם לאחר שינוי ההגדרות הוא התקין חלונות , אם כן ניתוק כונן יגרום לאיבוד כל המידע.

כונן אפס מוגדר כלא מאותחל ואו לא מזוהה זה אומר שהכונן קיים אך צורך למערך RIAD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של micro_oven

לפי מנהל ההתקנים , רואים כונן של 480G של אינטל , ועוד כונן שאינו מוגדר.

אולם הינך טוען שיש לך פיזית 2 כוננים של 250 גיגה. 

ומהו אותו כונן "התקן לא מוכר" .תיכנס להגדרות של ההתקן הזה וצלם לנו מסך.

לפי זה נידע למה הוא שייך

מסתבר שהיה לי כונן SSD 480GB (שהוא היה כונן D) ועוד כונן 250GB (כונן C). כרגע הכל נמצא על הכונן של ה480GB איכשהו והכונן של ה250GB שעליו הייתה מערכת ההפעלה פשוט נעלם מהמחשב.
https://i.gyazo.com/661510282fc782884cc5276a4b311e6c.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Barda

עכשיו באמת כשאני מסתכל אני רואה שבעצם היה לי כונן של 480GB ועוד אחד של 250GB אבל משום מה זה של ה250GB לא פועל וכל הקבצים שהיו עליו עברו איכשהו לכונן הגדול של ה480GB.

אני יודע בוודאות שיש לך כונן בנפח של 480GB. אין לי מושג מה גודל הדיסק הלא מוכר - יכול להיות שזה גם SDD - מה נפחו ומה היה עליו קודם התקנת מערכת ההפעלה מחדש - רק אתה יודע או ידעת. פתח את דלת הכונן - חפש את כונני ה- SDD ורשום לעצמך את פרטי הדיסקים (דגם, נפח ויצרן) - וכתוב אחר-כך בפורום שנדע.

לא הבנתי למה אתה מתכוון ש"כל הקבצים שהיו עליו עברו לכונן הגדול" - אילו קבצים ?

לא יודע איזו איך ביצעת את ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של micro_oven

לפי מנהל ההתקנים , רואים כונן של 480G של אינטל , ועוד כונן שאינו מוגדר.

אולם הינך טוען שיש לך פיזית 2 כוננים של 250 גיגה. 

ומהו אותו כונן "התקן לא מוכר" .תיכנס להגדרות של ההתקן הזה וצלם לנו מסך.

לפי זה נידע למה הוא שייך

על זה דיברתי - הכונן לא מפורמט כמו שצריך, זה זיהוי שגוי של נתונים לא מסודרים - מערכת קבצים(בהסתמך על זה שבאמת פיזית יש לו עוד כונן והוא לא משגע את כולנו), אם בביוס אתה מזהה את שניהם זה הדבר הראשון שהייתי עושה- פירמוט מסודר של אותו כונן לא מזוהה

חוץ מזה אתה נורא חמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

אני יודע בוודאות שיש לך כונן SSD בנפח של 480GB. אין לי מושג מה גודל הדיסק הלא מוכר - יכול להיות שזה גם SDD - מה נפחו ומה היה עליו קודם התקנת מערכת ההפעלה מחדש - רק אתה יודע או ידעת. פתח את דלת הכונן - חפש את כונני ה- SDD ורשום לעצמך את פרטי הדיסקים (דגם, נפח ויצרן) - וכתוב אחר-כך בפורום שנדע.

לא הבנתי למה אתה מתכוון ש"כל הקבצים שהיו עליו עברו לכונן הגדול" - אילו קבצים ?

לא יודע איזו איך ביצעת את ההתקנה מחדש של מערכת ההפעלה.

ציטוט של גולן ונטו

על זה דיברתי - הכונן לא מפורמט כמו שצריך, זה זיהוי שגוי של נתונים לא מסודרים - מערכת קבצים(בהסתמך על זה שבאמת פיזית יש לו עוד כונן והוא לא משגע את כולנו), אם בביוס אתה מזהה את שניהם זה הדבר הראשון שהייתי עושה- מבצע פירמוט מסודר של אותו כונן לא מזוהה

חוץ מזה אתה נורא חמוד

קודם כל סליחה על כל הכאב ראש שגרמתי לכם:/
פתחתי את המארז וראיתי שהחוט שמחובר אל הכונן 240GB היה קצת רופף (אותו כונן שעליו הייתה מערכת ההפעלה), ניתקתי וחיברתי מחדש כמו שצריך ואחרי שהפעלתי את המחשב, הכונן חזר לעבוד ויש כרגע 2 כוננים על המחשב. אחד של 480GB ועוד אחד של 240GB. אני אף פעם לא התקנתי או משהו כזה וכנראה מה שקרה זה שכשהתקנתי את המערכת ההפעלה בעצם התקנתי אותה על כונן D היישן שהוא היום C החדש. והכונן שעליו הייתה מערכת ההפעלה פשוט היה מנותק כל הזמן הזה. אני בעצם חשבתי שהכוננים התמזגו משום שעל הכונן C הישן (240GB) הייתה רק מערכת ההפעלה, שאר הדברים היו על כונן השני של ה480GB.

ועכשיו לבעיה חדשה שיצרתי, יש לי כונן אחד של 480GB שעליו מותקנת מערכת ההפעלה ועליו גם נמצאים כל שאר הדברים (משחקים, תוכנות וכו'), ויש לי עוד כונן ריק לגמרי.
אין לי שום ניסיון עם התקנות של מערכות הפעלה או פרמוט. אבל יש דרך להתקין עכשיו על הכונן הריק מחדש ומהכונן הנוכחי של ה480GB פשוט למחוק את מערכת ההפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...