אוזניות עד 1200 שקל - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוזניות עד 1200 שקל

Gilbk

Recommended Posts

אהלן אנשים יקרים, אני באיזור השנה עם הSony MDR-1A שאני ממש נהנה מהן אבל אני מרגיש שאולי אפשר להתקדם למשהו שהוא טיפה יותר בנוסף לעובדה שהן מתחילות להתבלות מאוד. השימושים שלי הם (היפ הופ וגם טיפה אלקטרונית ומסגנונות אחרים) וגיימינג(לא משהו תחרותי ככה שאפשר לשים פחות דגש על שמיעת צעדים מהקצה השני של המפה ולא צריך מיקרופון), ומיועדות למחשב. שומע בעיקר מקבצי FLAC.

בקנייה הקודמת היה לי חשוב שלא תהיה דליפת סאונד, אבל בתכל'ס כל השימוש שלי באוזניות הוא בחדר בבית כשאני חוזר מהצבא, אז אם הדליפה לא משמעותית ברמה שישמעו את המוזיקה שלי מחוץ לחדר/רעשים מבחוץ יפריעו לי, לא קריטי לי פתוחות או לא.

התקציב הוא בעקרון באיזור ה1200, אבל אם יש משהו ממש שווה שממש כדאי להשקיע עוד 300-400 שקל בשבילו אני מוכן לשקול את זה.

לגבי הגברה/כרטיס קול אחר במידה והאוזניות דורשות את זה, לא בטוח שיש לי את הזמן והכסף להתעסק עם זה כרגע כשאני בצבא, אבל אני לא כ"כ מבין בנושא אז אם כדאי וזה לא כזה סיפור אין לי בעיה. 

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

https://www.ebay.com/itm/Monolith-M1060-Planar-Headphones-/232371077190?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10

אוזניה פלאנרית עם תמורה נהדרת, באס הדוק ומהיר, במה רחבה, מפורטות למדי, לא דוקרות ועם חתימה נייטרלית שתתאים למגוון רחב של סגנונות.

+

https://www.ebay.com/itm/SMSL-iDEA-DAC-Headphone-Amplifier-ES9018Q2C-XMOS-DSD512-768KHZ-/112381031637?var=&hash=item1a2a6e74d5:g:q1cAAOSwBOtY~FjC

הדבר הקטנצי'ק הזה הוא חתיכת פלא, עם דאק פשוט נהדר ומגבר פנימי חזק מספיק בכדאי לדחוף אוזניה פלאנרית כמו המונופרייס בלי בעיה. 

זה סט שיעבוד נהדר ביחד, ושידרוג מהותי מהסוני. האמנם ישנה חריגה, אבל רוב האוזניות הביתיות ברמה גבוהה יחסית ירוויחו מהגברה ודאק מעבר לזה הבסיסי שיש במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

https://www.ebay.com/itm/Monolith-M1060-Planar-Headphones-/232371077190?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10

אוזניה פלאנרית עם תמורה נהדרת, באס הדוק ומהיר, במה רחבה, מפורטות למדי, לא דוקרות ועם חתימה נייטרלית שתתאים למגוון רחב של סגנונות.

+

https://www.ebay.com/itm/SMSL-iDEA-DAC-Headphone-Amplifier-ES9018Q2C-XMOS-DSD512-768KHZ-/112381031637?var=&hash=item1a2a6e74d5:g:q1cAAOSwBOtY~FjC

הדבר הקטנצי'ק הזה הוא חתיכת פלא, עם דאק פשוט נהדר ומגבר פנימי חזק מספיק בכדאי לדחוף אוזניה פלאנרית כמו המונופרייס בלי בעיה. 

זה סט שיעבוד נהדר ביחד, ושידרוג מהותי מהסוני. האמנם ישנה חריגה, אבל רוב האוזניות הביתיות ברמה גבוהה יחסית ירוויחו מהגברה ודאק מעבר לזה הבסיסי שיש במחשב.

תודה רבה! אחרי הקליעה שלך עם הסוני פעם קודמת, אלך על זה.

רק שאלה קטנה, מה בעצם נותן לך להמיר את הסאונד מדיגיטלי לאנלוגי ומשם למגבר(אם הבנתי נכון)? יותר טוב? קראתי על הנושא אבל יצאתי קצת מבולבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gilbk

תודה רבה! אחרי הקליעה שלך עם הסוני פעם קודמת, אלך על זה.

רק שאלה קטנה, מה בעצם נותן לך להמיר את הסאונד מדיגיטלי לאנלוגי ומשם למגבר(אם הבנתי נכון)? סאונד יותר טוב? קראתי על הנושא אבל יצאתי קצת מבולבל.

זה בדיוק אותה פעולה שמתבצעת המחשב כי הרי הקובץ שאתה מפעיל הוא דיגיטלי והכרטיס קול המובנה בלוח אם ממיר לך את זה לאנלוגי 

רק שמקרה הזה המגבר פה הוא הרבה יותר איכותי כי הוא מבודד מ"הרעש" הסטטי של הלוח אם וגם רכיבים יותר איכותיים

ומגבר כדי להצליח ל"דחוף" את הזרם דרך ההתנגדות של האוזניות שהיא בדרך כלל גדולה 

(במקרה הזה זה 50ohm שזה לא גבוהה אבל יש כאלו אם יותר)

*-*-*אני לא מבין גדול בסאונד זה פשוט מהבנה הבסיסית שיש לי בנושא מוזמנים להוסיף מידע*-*-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אני מניח שזה מאוד תלוי באיזה לוח-אם מדובר, לוחות אם מודרניים וכאלו שנחשבים איכותיים

יותר מהסטנדרט היום נחשבים טובים למדי ולא סובלים מהבעיות הללו, לפחות מניסיון שלי.

אם זאת לוחות מיושנים או בסיסיים כן יכולים לסבול מכך.

בכל מקרה זה הרבה מעבר לכך, כן זה העקרון הבסיסי של ה-DAC, מכן מאילך זו תורה

שלמה. יש דאקים ב-10 דולר ויש ב-30 אלף דולר. אם יהיה הבדל בינהם? בוודאי, אבל לא בטוח שתוכל 

להבדיל בין דאק שעולה אלף דולר לכזה שעולה 30. בשורה תחתונה תחום הדאקים עובר מהפכה

לא קטנה בשנים האחרונות וניתן כיום למצוא מכשירים מדהימים כגון ה-IDEA בשבריר המחיר

ושנשמעים מעולה, וכוללים תמיכה מלאה בהיי רז אודיו, או מכשירי דסקטופ משולבים בכמה מאות

דולרים שכנראה יהיו מעל ומעבר למה שאי פעם תצטרך ע"מ לשלב עם זוג טובות.  

@Gilbk

יש את הדאק\מגבר במאסדרופ ב-69.90 אם זה יגיע ל-6 קונים מה שאני מאמין שיקרה:

https://www.massdrop.com/buy/smsl-idea-dac-amp

רק שתאלץ לחכות איזה חודש וחצי אם זה לא מפריע לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

על פי רוב התגובות/ביקורות נראה שהDAC הנ"ל אכן מדהים ביחס למחיר, ואני שוקל לקנות אותו.

זה הDAC הראשון שאני קונה ולא ברור לי אם הוא יודע לנגן קבצי FLAC ו- ללא המרה של הקבצים או תוכנה מיוחדת, כי הם בעיקר מדברים על DSD ו- PCM. (אם הוא אכן יודע לנגן FLAC, מה קורה עם קובץ מעל 768 khz?)

Roy.T תוכל להבהיר את העניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-DAC לא משנה הפורמט של הקובץ כי הוא בכלל לא יודע לקרוא קבצים. הנגן במחשב אחראי לקרוא את הקובץ ולשלוח ל-DAC את הנתונים בפורמט מתאים (PCM או DSD).

לא תמצא קבצי PCM מעל 768Khz זה סתם קשקוש כדי לנפח את הנתונים, המקסימום שיש זה 192Khz וגם כאלה צריך די להתאמץ כדי למצוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר! כן, זה מופיע המון בקישורים אך נראה שבאמת בילבלתי בין הביט רייט לבין התדירות - ואם אנחנו חוזרים לאותה שאלה בנוגע לביט רייט אני מתאר לעצמי שאין שום בעיה עם ביט רייטים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...