שחר של יום חדש: מעבדי ה-Coffee Lake של אינטל בביקורת - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שחר של יום חדש: מעבדי ה-Coffee Lake של אינטל בביקורת

djelectric

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

"תורת הסיבוכיות היא ענף של מדעי המחשב, שבמסגרתו חוקרים את הסיבוכיות של בעיות; כלומר, נבחנים המשאבים הנחוצים לפתרון בעיה נתונה באמצעות מחשב, ומושווית יעילותם של אלגוריתמים שונים בפתרון בעיה זו. המשאב העיקרי הנבחן הוא זמן הריצה; כלומר, נבחן משך הזמן (האסימפטוטי) הנחוץ לשם ביצוע האלגוריתם. משאב נוסף הוא כמות הזיכרון הנחוץ לשם ביצוע האלגוריתם. ניתן להביא בחשבון משאבים נוספים, כגון כמה מעבדים נחוצים לשם פתרון הבעיה בעיבוד מקבילי."

ליאור - בתור מנהל (משמע חבר כבד) בפורום שהוא בנושא מחשובי, הייתי מציע לך לא לעשות צחוק מהנושא, אלא להכנס וללמוד אותו.

לא רק שזה מעניין מעל לגדר הרגיל, וגם יאפשר בידך לפתח קריירה מכניסה לחיים טובים, אלא שעל הדרך תוכל להבין טוב יותר את התחום

אותו אתה חובב ומסקר. זה רק עוד כלים שיעזרו.

או במילים אחרות, אולי אחרי כל מה שהמלצת, מישהו יגיע לקרסולייך ?  :nixweiss:

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עידן,

בדר"כ "שיהוקים" קטנים מקורם בצווארי בקבוק של IO , פחות במעבד עצמו גרידא.

שכן גם אם המעבד מגיע לרוויה ברגעים אקראיים, התופעה פחות מורגשת בדמות "שיהוק", אלא בדמות עליית זמן חישוב פריים במשחק 

למשל מ- 10 מיל' שניות ל- 15. וזה לא משהו שניתן לחוש בו (או לראות אותו). זה כמו ירידה מ 100 FPS ל- 66 לפריים בודד ונעלם.

מצד שני המתנה ל- IO שאורכת הרבה מאד זמן באופן יחסי, כדי מאות מילישניות, בהחלט מורגשת כשהוקים ברורים,

זה כמו ירידה מ 100FPS ל- 10 (ומטה). פריים בודד שיתעכב כך כבר יהיה מורגש לשחקן משופשף.

ואם אלו כבר יהיו כמה פריימים עוקבים אז עלא יוסתור - שיהוק פר אקסלנס.

היה לנו דיון מעמיק בנושא לפני כשנה (או שנתיים) עם coch, אם אתה זוכר או אם היית אז בפורום. הוא בדיוק העלה את הסברה הזו

אז. לאחר דיון מאד אינטנסיבי עשינו השוואה בין i7 ל- i5 ומצאנו,  שלא שם היתה הסיבה לגמגומים.

coch התנדב אז לערוך את הניסוי על שתי מערכות זו לצד זו, את שלו ושניה של חבר שהשאיל, ולאשש את דבר המדען.

מה שכן, היה ובמכונה המריצה של הכותר/משחק יש ברקע עוד יישום אחר שמפריע ונכנס מעת לעת לפול הפרוססים לעבודה,

וזורק בכך את הפרוססים של המשחק עצמו החוצה (אפילו לחלקיק שניה), זה בהחלט יורגש כתקיעות. אלא שבקרה זה לא אשם

המעבד ולא ישנה כאן i7 או i5, אלא אשמה כאן סביבת מערכת ההפעלה שמרשה לדבר כזה לקרות.

לכן חובה במערכת שמריצה משחק, קרי מריצה יישום real time, להקפיד ולוודא שאין פרוססים כאלו שרצים ברקע ועלולים להפריע.

**אפילו אנטי וירוס שלא מקונפג נכון עשוי להשפיע בהקשר זה.

אחת הדרכים הידניות לאלץ מניעה של מקרה כזה, היא לתת לפרוסס של הכותר משחק priority הכי גבוה במערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני רוצה לקנות מחשב חדש, וקראתי קצת על המעבדים החדשים של , כמובן שהתרשמתי מה-i58400 שמקבל שבחים בכל הביקורות.

לפני שאני מוציא הרבה כסף על כרטיס מסך, רציתי לשאול עד כמה חזק כרטיס המסך המובנה של המעבד? אני רוצה לשחק במשחקים כמו civilization, nba2k, ותוהה אם ניתן להריץ אותם ללא כרטיס מסך בנפרד

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי כל האמוציות שיצאו פה ,הייתי רוצה לעשות סיכום קצר לאיך אני רואה את הדברים.

אז קודם כל טבלת מחירים בארץ למעבדים הרלונטים לדעתי של מול הסידרה החדשה של אינטל

image.png.4fd94c6e9e7d0c6d37ad58c7777d4dc2.png

אז איך שאני  רואה את זה מעבד i3 ו i5 אם מכפלה פתוחה פשוט לא רלונטים , הם מתומחרים בצורה כזאת שאינטל בעצם עושה קנבליזציה למעבדים של עצמה.

בסגמנט הנמוך יש את 1200 מול i3 8100 , לדעתי מנצחים פה מ-2 סיבות. הריאשונה שמי שמחפש מעבד לשוק הנמוך בדרך כלל לא יעשה OC והשניה היא שמי שמחפש מעבד לשוק הנמוך בדרך כלל יכול להספק ב GPU המובנה של .

בסגמנט הביניים - יש לנו את 5 1400 שבאופן מפתיע מתומחר בצורה כזאת שלי לפחות נראה עוד רלונטי. לאינטל אין ממש מקביל למעבד הזה.

עוד בסגמנט הזה יש את ה 1600 מול i5 8400.  האינטל עם 6 ליבות ,תדר בסיס של 2.8 ובוסט ל 4 מגה הרץ. ה מגיע 6 ליבות ו סה"כ 12 תהליכים 3.9-4 מגה הרץ ב OC. השוואה של שני המעבדים היא לחלוטין לא CLEAR CUT לטובת . בהחלט יש מקום ל 2 המעבדים.

גם בגימניג איפה שיתרון של לכאורה ברור זה מאד תלוי עם איזה כרטיס מסך ומסך מצוותים את המעבד.

בסגמנט הגבוה

RYZEN 1700 עם 8 ליבות,16 תהליכים,3.9-4 מגה הרץ ב OC מול i7 8700 עם 6 ליבות,12 תהליכים ,תדר בסיס של 3.2 וטורבו של 4.6

כאן הנטיה שלי היא לכיוון האינטל במיוחד לגימניג עם כרטיס מסך חזק. ה RYZEN די בנחיתות פה כי האינטל די סגרו את הפער בפרודוקטיביות עם המעבד הזה. ה RYZEN עדין רלוונטי למי שצריך את הליבות הנוספות ,למשל VM.

ה 8700K בליגה משל עצמו וגם מתומחר ככה.

לסיכום , אינטל חזרה פה עם תשובה חזקה מאד ולדעתי די לקחה את ההובלה בסגמנט הנמוך והגבוה. דווקא בתחום הביניים יש תחרות.

כרגע לדעתי תצטרך להגיב בהורדת מחירים אלא אם השמועות על מחסור במלאים עד ינואר נכון. במקרה כזה אנחנו כבר מגיעים רגע לפני שAMD משחררת את הדור הבא של RYZEN שיהיה ב 12 ננומטר מה שאולי מבשר על תדרים שגבוהים 4 מגה הרץ ובעצם סוגר את הפער מהבחינה הזאת מול אינטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוהה, סוף סוף דברי טעם בדיון הזה.

סיכום יפה ומנומק, והעיקר - קצר  :).

אכן, 8700k  בליגה משלו.

להבדיל מכמה מגיבים כאן ובכלל, אני לא מספיד לא את זה ולא את זה.

הלוואי ובתחום אמצעי היינו רואים שיצרן א' מאלץ יצרן ב' להוזיל / לשפר מוצרים.

כל עוד כאן, בתחום המעבדים זה המצב, וגם יש לכל יצרן מה לשלוף מהכובע, אין לי שום

סנטימנט / נאמנות/ התחייבות לאף צד במשוואה.

כל מקרה לגופו ולמעבדו.

וכפי שנאמר בדיון אחר, הלוואי וחברות תוכנה מובילות יישרו קו עם ניצול הליבות

שצצות מצד כל יצרן, כי כרגע זה די משתרך מאחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אחרי כל האמוציות שיצאו פה ,הייתי רוצה לעשות סיכום קצר לאיך אני רואה את הדברים.

אז קודם כל טבלת מחירים בארץ למעבדים הרלונטים לדעתי של AMD מול הסידרה החדשה של אינטל

image.png.4fd94c6e9e7d0c6d37ad58c7777d4dc2.png

אז איך שאני  רואה את זה מעבד i3 ו i5 אם מכפלה פתוחה פשוט לא רלונטים , הם מתומחרים בצורה כזאת שאינטל בעצם עושה קנבליזציה למעבדים של עצמה.

בסגמנט הנמוך יש את RYZEN 1200 מול i3 8100 , לדעתי אינטל מנצחים פה מ-2 סיבות. הריאשונה שמי שמחפש מעבד לשוק הנמוך בדרך כלל לא יעשה OC והשניה היא שמי שמחפש מעבד לשוק הנמוך בדרך כלל יכול להספק ב GPU המובנה של אינטל.

בסגמנט הביניים - יש לנו את RYZEN 5 1400 שבאופן מפתיע מתומחר בצורה כזאת שלי לפחות נראה עוד רלונטי. לאינטל אין ממש מקביל למעבד הזה.

עוד בסגמנט הזה יש את ה RYZEN 1600 מול i5 8400.  האינטל עם 6 ליבות ,תדר בסיס של 2.8 ובוסט ל 4 מגה הרץ. ה RYZEN מגיע 6 ליבות ו סה"כ 12 תהליכים 3.9-4 מגה הרץ ב OC. השוואה של שני המעבדים היא לחלוטין לא CLEAR CUT לטובת אינטל. בהחלט יש מקום ל 2 המעבדים.

גם בגימניג איפה שיתרון של אינטל לכאורה ברור זה מאד תלוי עם איזה כרטיס מסך ומסך מצוותים את המעבד.

בסגמנט הגבוה

RYZEN 1700 עם 8 ליבות,16 תהליכים,3.9-4 מגה הרץ ב OC מול i7 8700 עם 6 ליבות,12 תהליכים ,תדר בסיס של 3.2 וטורבו של 4.6

כאן הנטיה שלי היא לכיוון האינטל במיוחד לגימניג עם כרטיס מסך חזק. ה RYZEN די בנחיתות פה כי האינטל די סגרו את הפער בפרודוקטיביות עם המעבד הזה. ה RYZEN עדין רלוונטי למי שצריך את הליבות הנוספות ,למשל VM.

ה 8700K בליגה משל עצמו וגם מתומחר ככה.

לסיכום , חזרה פה עם תשובה חזקה מאד ולדעתי די לקחה את ההובלה בסגמנט הנמוך והגבוה. דווקא בתחום הביניים יש תחרות.

כרגע לדעתי AMD תצטרך להגיב בהורדת מחירים אלא אם השמועות על מחסור במלאים עד ינואר נכון. במקרה כזה אנחנו כבר מגיעים רגע לפני שAMD משחררת את הדור הבא של RYZEN שיהיה ב 12 ננומטר מה שאולי מבשר על תדרים שגבוהים 4 מגה הרץ ובעצם סוגר את הפער מהבחינה הזאת מול .

הרייזן 3 1200 כרגע 519 ב-KSP ו-555 באייבורי. צריך לרדת משמעותית (450 לפחות). אז יהיה יותר תחרותי. אגב 950 לא רחוק מאחוריו בביצועים (15% פחות) וכרגע ב-330 ש"ח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DoW

היי,

אני רוצה לקנות מחשב חדש, וקראתי קצת על המעבדים החדשים של אינטל, כמובן שהתרשמתי מה-i58400 שמקבל שבחים בכל הביקורות.

לפני שאני מוציא הרבה כסף על כרטיס מסך, רציתי לשאול עד כמה חזק כרטיס המסך המובנה של המעבד? אני רוצה לשחק במשחקים כמו civilization, nba2k, ותוהה אם ניתן להריץ אותם ללא כרטיס מסך בנפרד

תודה.

youtube + שם המשחק + HD 630.

למשל:

https://www.youtube.com/watch?v=hlD6zISDn18

תשקול R3 1200 (אם אתה לא יכול לחכות ללוחת זולים) או I3 8100 (עם לוח H310, תחילת 2018 כניראה) וכרטיס GT1030 ולא I5 8400 אם המחשבה היא על משחקים בתקציב נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לא יכולתי להסכים יותר.

כבר אמרתי קודם ונאמר גם ב HU שה8350K פשוט מיותר במחיר הזה שכן 8400 הוא קניה חכמה בהרבה. בדיוק כמו שהיה עם ה7350K מול ה7400 רק מעט פחות קיצוני מאז.

אני סבור של8600K עוד יש מקום כלשהו בשוק, בעיקר למטרת משחקים נטו, אבל אם זו היתה בחירה שלי אני לוקח 8700 רגיל על פניו בכל יום, אני יעדיף HT על פני 500-700~ באותו מחיר (אחרי קיזוז לוח H360 או H370 במקום Z370)

ובכלל גם על הכדאיות של ה8700K אפשר להטיל ספק עם כזה הפרש מחיר, המרווח OC קיים אבל לא שווה את זה לדעתי.

ולכמה מאיתנו באמת לא יספיק מעבד 6 ליבות 12 טרדים שעולה ל4.3 על כל הליבות ?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ דווקה יש מספיק בנצים שהוכיחו שזה  לא נכון.

מדיי פעם כשעושים ביקורות למעבדים החזקים של בסוקט 2033 או 2066 דחפו שם גם איזה מחשב כפול סוקטים, הביצועים בפרודקטיביות גבוהים יותר (משצע יש להם יותר כוח עיבוד כולל) הביצועים במשחקים נמוכים יותר (משמע שמעבד אחד חזק יותר עדיף שם)

והאמת שיש הסבר פשוט לזה, הדיליי שנגרם כתוצאה מחלוקת העבודה לשני פשוט הורג ביצועים.

תחשוב על זה ככה:

רייזן 7 בנוי מפיסת סיליקון אחת אבל כמו שני של 4 ליבות ו8MB קאש, בדבר גורם לפגיעה קלה במספר משחקים.

threadripper בנוי משני על אותו סוקט, הדבר גורם לפגיעה בביצועים אפילו יותר גדולה בגיימיג למרות כוח עיבוד גדול יותר.

7700K ו8700K בנויים כמיקשה אחת עם קאש שקושר את כל הליבות, הם מעבדי הגיימיג הכי טובים כיום. 

איפה תהיה מערכת עם שני נפרדים לגמרי ?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי מה הטיעון שלך.

נניח שברוב המקרים אתה צודק נגיד בהשוואה בין מעבד אחד עם 8 ליבות לשני 4 ליבות.

מדובר פה על מעבד 6 ליבות לעומת מעבד 4 ליבות שניהם על אותו מעבד פיזי.

בהנחה שליבה בודדת זהה, מה הטענה שלך שאין הבדלים בינהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...