רוצה לשדרג לעצמי את הלפטופ - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לשדרג לעצמי את הלפטופ

shlosi

Recommended Posts

הי לכולם,

יש לי Inspiron 5520 ולמרות השימוש הדי בסיסי שלי, הוא לא סוחב בזמן האחרון.

שמתי לב שגם בפעולות פשוטות כמו פתיחת מסמכי אקסל וטעינת דפדפנים לוקח לו הרבה זמן, וכשבדקתי את הביצועים ראיתי שהRAM והCPU מרקיעים שחקים.

בקיצור, אני רוצה לשדרג את הזכרון ולהחליף הארדיסק לSSD.

השאלה היא אילו רכיבים אני צריך?

היום יש במחשב 4GB ואני רוצה לשדרג ל8 או 16, זו כבר תהיה שאלה של מחיר.

חוץ מזה, אשמח באותה הזדמנות לקבל המלצות על כונן של 256GB או 512GB מומלצים ולא יקרים.

רב תודות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הראשון הבמחשבים ישנים זה לנקות את המאווררים ואת ה-heatsink כי יכול להיות שהחום הוא מה שמגביל לך את ביצועי המעבד.

בעניין הזכרונות אני מנחש שכיום יש לך במחשב סטיק אחד של 4GB ככה שהאפשרויות שלך הן:

- לקנות עוד אחד זהה של 4GB סה"כ זה יתן לך 8GB

- לקנות עוד אחד של 8GB סה"כ זה יתן לך 12GB

- לקנות שניים של 8GB ולהחליף את הקיים, זה יתן לך 16GB

אתה צריך מסוג DDR3L לניידים, המחירים הם בערך 150 שקל ל-4GB ו-250 שקל ל-8GB

לגבי SSD ההמלצה האוטומטית היא סמסונג 850 EVO אבל הוא בדרך כלל קצת יותר יקר מהאחרים, יש עוד דגמים מומלצים כמו MX300/BX300 ו-WD BLUE בעבודה רגילה כנראה שלא תרגיש הבדל בביצועים בין הדגמים השונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@shlosi

א. בהנחה שהמחשב הנייד המדובר הוא Inspiron 15R 5520, נפח הזיכרון שניתן להתקין בו נע בין 2GB ל 8GB לפי קובץ ה PDF הזה. מכאן שלא יהיה אפשרי (לפחות רישמית) להתקין בומחשב בנפח כולל של 12GB או 16GB.

ב. היות ולא ידוע כמה מותקן כרגע במחשב, אני אעבור על מספר אפשרויות:

1. אם כרגע מותקן במחשב מודול אחד בנפח של 2GB ואתה מעוניין להרחיב את הזיכרון ל 8GB, אתה תצטרך לקנות שני מודולי בנפח של 4GB כל אחד ולהסיר את מודול הזיכרון הקיים.

2. בדומה למקרה 1, אפשרות זולה יותר תהיה כנראה להרחיב את הזיכרון ל 6GB ע"י הוספת מודול זיכרון אחד בנפח של 4GB והתקנתו במקביל למודול הקיים בנפח של 2GB.

3. אם במחשב מותקן זיכרון בנפח של 4GB, יש צורך לבדוק באיזו תצורה מדובר - האם מדובר במודול זיכרון יחיד בנפח של 4GB תוכל לקנות מודול זיכרון נוסף בנפח של 4GB ולהתקין אותו במקביל לקיים. אם מדובר בשני מודולים בנפח של 2GB כל אחד, אתה תצטרך להסיר אחד מהם לפחות ולהמשיך כמו במקרים 1 או 2.

ג. יש לוודא שמודול או מודולי הזיכרון שתקנה יתאימו למחשב. באופן כללי, רצוי לבדוק ברשימת הזיכרונות הנתמכים בחוברת הלוח או/ו באתרי יצרני הזיכרון, שלהם יש בד"כ כלי המאפשר למצוא את דגמי הזיכרון המתאימים למחשבים מדגמים שונים.

ד. במידה ואתה מתקין שני מודולי זיכרון במחשב, יש לוודא ששניהם מסוגלים לעבוד באותו המתח (במחשב נייד העושה שימוש בזיכרון בד"כ מדובר במתח של 1.35V).

ה. בקובץ הנ"ל לא כתוב שלמחשב יש חיבור SATA, אך קשה לי להאמין שזה אכן המקרה. ליתר ביטחון בדוק את הנושא לפני רכישת כונן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shlosi

נהדר אתה, בהחלט אבדוק את העניין.

אתה יודע איך מנקים את המאווררים ואת ה heatsink?

באמצעות ספריי אוויר דחוס. תכוון אותו לפתח כניסת האוויר, ובתקווה יצא כמה שיותר זבל מפתח יציאת האוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...