שילוש + ספק כח, 1,500-2,000 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוש + ספק כח, 1,500-2,000 ש"ח

Judas Iscariot

Recommended Posts

עברו כמעט 5 שנים מאז השדרוג שילוש האחרון (שאפילו היה כאן בפורום! , המפרט של YairZ) ואני חש באיטיות במשחקים כאלה ואחרים.

כמו כן ספק הכח הוא כבר בן 10, כדאי כנראה לשדרג גם אותו.

המטרה היא גיימינג וכן שימוש מקצועי סטטיסטי (R, MatLab,Stata וכד') ואולי אולי גם מעט עריכה גרפית (פוטושופ, אילוסטרייטור, פרימייר וכד'). הדגש הוא על גיימינג.

המפרט הנוכחי שלי הוא:

Intel i5 3470 Socket 1155
Gigabyte GA-B75M-D3H Rev 1.1
Kingston 16GB 3 (4 x 4)
MSI GTX 750 Ti
HEC 450TD-FT
CoolerMaster Centurion 590

1SSD, 3HD

אין העדפה בין ל- (עד היום כל המחשבים שלי היו של , אבל סתם יצא ככה). הייתי שמח לשמור על איזשהו אופק שידרוג אבל בהינתן העבר אני משדרג זכרון פעם ב-2.5 שנים בערך ואז שילוש ב-5 שנים, אז אני לא יודע כמה תאימות לדור מעבדים הבא רלוונטית כאן. בכל מקרה 4 סלוטי בלוח אם זה המינימום המינימלי.

תודה מראש לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צהרים טובים,

אינך צריך להחליף מחשב, אלא רק לשדך לו מאיץ גראפי חזק יותר מהצעצוע gtx750 שיש בו כעת, זה הכל. שכן המאיץ הגראפי הוא הגורם האשם.

**יתכן שביחד עם כרטיס גראפי חזק יותר (תלוי בהספק החשמלי הדרוש עבורו) תידרש גם לספק כח חזק יותר.

ועל כן בכדי למקסם את התמורה לעלות להלן הצעתי:

אציע לך להצטייד בספק כח VS550 (כ- 217 שח ב- TMS)

ובמאיץ גראפי משומש כגון GTX970/980 או R9 290/390 בעלות של כ- 600-900 שח סדר גודל.

או לחלופין מאיץ גראפי חדש GTX1060 בעלות של כ- 1300 שח סדר גודל.

זה השילוב הכי יעיל בתמורה לכסף שתוכל לקבל, ולהקנות למחשב עוד כמה שנות שמוש יעיל.

המחשב שלך בבסיסו - מבחינת מעבד וכמות , יעשה עובדה טובה במשחקים כמו מחשב חדש (לא תוכל לחוש בהבדל - גם אם יש כזה בקצוות של המערכת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אציע לך להצטייד בספק כח Corsair VS550 (כ- 217 שח ב- TMS)

איכות לא טובה, כדאי לקחת את הCXM550.

הכרטיסים יד שניה כדאיים רק אם באמת מוצאים במחירים משתלמים כי אחרת עדיף כבר את ה1060 6GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פולי ערב טוב,

כבר שמעתי את הטענות הללו על כביכול "איכות לא טובה" מכמה גורמים בפורום,  אך ברשותך אהיה הכי מנומס שאוכל:

אף אחד מאותם גורמים אינו איש מקצוע בתחום, המסוגל לאמוד את איכותו של ספק כח. אף אחד מהם אינו מהנדס חשמל מדופלם,

ואף אחד אינו מבין כהוא זה, איך לקבוע את איכותו של הספק בכל אחת מהדיספילינות הרלוונטיות ובכללן בעיקר סוגיית האמינות לאורך השנים,

ואספת מתח במסגרת הספסיפיקציות הנדרשות בתקני ה- ATX. אף אחד מהם לבטח אינו מחזיק תשתית בדיקה מקצועית בתחום כמו גם מעבדה

מתאימה, על מנת לבצע הנדרש ולמשך מספיק זמן, ובזאת אסיים.

לשואל:

בתור מהנדס בתעשייה הבטחונית בישראל, אציין שהספק נהדר (יש לי במקרה כזה באחד המחשבים בבית לכן מנוסה עימו ויכול להמליץ), הוא מגיע

מבית מותג איכותי בתחום , נמדד כמספק מתחים באופן הדוק מאד לדרישות התקן, בעל מפרטים טכניים מצוינים לסגמנט מחירו,

אולי הטובים ביותר שיש במחיר זה, ונושא אחריות ארוכה בת 3 שנים המעידה, על אמון רב מצד היצרן בדגם.

הספק עושה עבודה ראויה ומחירו אטרקטיבי (מאד) ביחס למה שהוא נותן.

כמובן שספק יותר יקר (מסדרה גבוה יותר) של אותו יצרן הינה אפשרות טובה גם היא, השאלה היא במישור של כמה מוסיפים כסף תמורת כמה "איכות"

מקבלים, ואת האיכות הזו יהיה לך ולכל אחד אחר ברחבי האינטרנט, קשה מאד לכמת במונחים הנדסיים ולשפוט מה עדיף ועד כמה.

אם ברשותך החשק הזמן והאנרגיות, כנס למחקר עצמי מקיף לדבר מה הבדל בין סדרת VS לסדרת CXM, ובחן כלפי עצמך האם ההבדלים מוצדקים

מבחינתך לשלם עבורם את הפער, הלא מי יודע גדול ממילא.

כמו כן מצטרף להערתו של פולי מעלי, אם אינך משיג כרטיס מסך משומש מבין אלו שהמלצתי לך, במחיר מספיק אטרקטיבי, מוטב לרכוש GTX1060 6GB חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אף אחד מאותם גורמים אינו איש מקצוע בתחום, המסוגל לאמוד את איכותו של ספק כח. אף אחד מהם אינו מהנדס חשמל מדופלם,

נכון, וגם אני לא ולכן אני מתבסס על אתרים עם יותר ידע ממני שמסווגים את הVS כספק כניסה בעוד הם מסווגים את הCXM (לא את הCX) כספקי ביניים שבסדר להערכות לא מאוד יקרות ולכן אני חושב שלמערכת שאינה מאוד זולה (יד שנייה ב1000 שקל ומטה כמו שהראת בפורום) הם עדיפים על הVS. ברור לי שהVS לא יעלו עכשיו באש או ישבקו חיים אבל ברור שהרכיבים שלהם נחותים לעומת הCXM מה גם שהם לא מודולריים כלל בניגוד לCXM שהם חצי מודולריים מה שעוזר בסידור כבלים במארז ומשפר את הסירקולציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ברור לך שהרכיבים שלהם נחותים..." ?

זו מילה שדורשת להיות בר הבנה מעמיקה בתחום, בכדי להעלות אותה על הכתב.

לא נתקלתי בגורם בר הבנה רצינית בתחום שהעלה טענה כזו, או דומה לה לדבר פערי אמינות או איכות.

אם נציג 1000 ספקי כח VS לצד 1000 ספקי כח CXM למשך מבדק הנדסי המסמלץ אורך חיים,

כנראה שלא תהיה עדיפות מובהקת לסדרת CXM.

אגב נושא המודולריות הוא קשקוש שווקי, ואלמנט שמוריד אמינות בשל נקודת תורפה בחיבור

הכבלים לסוקט בספק - תמיד עדיף חווט מולחם ישירות ללוח אם של הספק.

ברמת העקרון ספקי כח בעת המודרנית מאד אמינים, גם אלו מסדרות נמוכות של תמחור.

האיכות של הרכיבים האלקטרוניים ובקרת האיכות בשלב היצור, עלו כברת דרך בעשור האחרון.

גם ספקי כח (ממותגים מוכרים בתעשייה) בעלות 100 שח, עובדים כעשור בלי בעיות נראות לעין.

לעניין זה עיין ערך מותג FSP הטאיוואני שנחשב מותג value אך איכותי,

שמחיריו בישראל מתחילים כבר ב- 80 שח בלבד (ל- 300 וואט בתקן ATX 1.31)

כשכולם מסופקים דרך מסילת 12v בודדת!   מרשים.   (דוגמא מטה למי שמתעניין עבור מחשב בסיסי או משומש ישן)

מתנצל על שאינני נשמע סקסי כמו אתרי חומרה ברשת, מרביתם דוחפים להדיוט המלצות לכלות כספו לשווא על ספקים

ב- 400-1000 שח, כאלו מודלים שחורים נוצצים עם סטיקר אדום בדומה למכונית ב.מ.וו שחורה לערסים ערביים מרמלה,

אך הנני משתדל להיות איש מקצוע ולא שרלטן חובב, ועל כן נוטה להמליץ עם ידע, לא עם משהו אחר.

מאד מקווה שהנך סולח לי על טכניקה זו.

**דוגמא המוזכרת מקודם לספק בסיסי 300watt באיכות טובה, מיצרן בינלאומי מוכר בתעשייה (מטיוואן)

שמפרטיו בלינקים להלן, המספק את כל ההספק המבוקש דרך מסילת 12 וולט בודדה כנדרש.

המחיר (כרגע בדקתי) ירד כבר לרק 77 שח אם קונים דרך וולקום מחשבים.

הספק מגיע עם אחריות יצרן ל- 3 שנים. היבואן הוא סי די לוג (בישראל).

http://www.fsp-group.com.tw/download/pro/FSP300-50ARN_Datasheet.pdf

https://www.wellcom.co.il/30050hmn

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהמשך לפוסט הקודם כי כבר נפתחה ההזדמנות לשוחח על כך, הספק הבא המומלץ שהוא כבר בתקן ATX 2.3 העדכני

ולכן מתאים יותר למחשבים חדשים, יהיה הספק 350 וואט של מותג seasonic הטיאווני, מותג שנחשב בעייני רבים בתעשייה לאחד מיצרני

העילית העולמיים בתחום, ומהווה קבלן משנה לטובים שבספקים המוכרים (גם של סדרות AX HX הסופר יקרות).

דגם seasonic  350W SS-350ET :

https://www.wellcom.co.il/ss350et

רק 129 שקלים בלבד בוולקום

https://seasonic.com/product/ss-350-et-active-pfc-f3/

עם אחריות 3 שנים של סי.די.לוג

למי שצריך מחשב חדש (ללא מאיץ גרפי דסקרטי שצורך הרבה זרם), הספק הזה הוא כל מה שצריך ויחיה הרבה מאד שנים.

המוניטין של seasonic בנושא אמינות הוא מספר 1 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחברי הפורום קצת יתרשמו, למה זו ומי היא בספקי כח:

לצערי לא מצאתי סקירה פרטנית לגבי ה- vs550 מאחד המקורות שאני אוהב להשתמש ולהראות,

הידוע בשמו hardware secrets, בה הסוקר הוא מהנדס חשמל בהשכלתו, ולכן זהו אחד המקורות הכי רלוונטיים בנושא

להבדיל ממאות אתרי שרלטנות בתחום.

אך כן מצאתי סקירה שלו על ספק דרגת הכניסה של משנת 2008, אז קראו לסדרה vx.

**כיום vs מחליפה במובן הזה את סדרת vx דאז.

בבקשה תעברו על הסקירה, ראו, למדו מהם ההגדרות שעושות ספק כח לאיכותי מבחינה חשמלית, והנדסית-חשמלית,

מה מחפשים, איך ומה מודדים ועל מה מסתכלים:

http://www.hardwaresecrets.com/corsair-vx450w-power-supply-review/

למותר לציין שכיום סדרת vs העדכנית, טובה יותר מה vx דאז ולא ההפך, הולכים קדימה - לא אחורה.

תראו איזו איכות מרשימה היתה לסדרת vx לפני 9 שנים, שערו איזו איכות יש ל- vs כיום.

**אגב היצרן של סדרת vx היה בשעתו seasonic.

במובן מה, למרות שה- vs550 עולה רק 217 ש"ח שנחשבים לסכום פעוט בתחום אם להאזין לאתרי חובבנות בתחום,

במונחים של 2017 vs נחשב בכלל "ספק פרימיום" מבחינת תכן, ואינו ספק זול או פשוט כלל ועיקר.

כי למעשה הוא מכיל את אותם 90% החשובים ביותר שעושים ספק טוב לכזה. בלי יומרות ובלי פוזות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

"ברור לך שהרכיבים שלהם נחותים..." ?

הם זולים יותר לעומת הCXM והם מאותה חברה= החברה השקיעה בהם פחות= רכיבים פחות איכותיים.

אני לא אומר שהם חרא ספקים, ממש ממש לא, אני רק אומר לדעתי עדיף ספקים יותר איכותיים לרוב המחשבים (חוץ למחשבים זולים במיוחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה יהיה יותר הבדל תלוי מה מגביל את המערכת כרגע, אם מדובר על שיפור במשחקים אז נראה ששדרוג כרטיס מסך יתן לך הרבה יותר מאשר שיפור מעבד. מראש הכרטיס שיש לך לא היה נחשב חזק מאוד גם כשהוא היה חדש וצריך להבין שבשנים האחרונות כל דור של מעבדים הביא איתו אולי 10% שיפור בעוד כל דור של הביא 30%-40% שיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Judas Iscariot

השילוש הוא בן 5 בעוד שכרטיס המסך הוא "חדש דנדש" - בן 3 בלבד! באמת יהיה יותר הבדל אם אשדרג gtx 750 ti ל gtx 970 מאשר החלפת שילוש זקן זקן, מלפני 4-5 דורות?

כן , בעדר תחרות השיפור במעבדים היה יחסית מינורי בין דור לדור במשך הרבה זמן.

הנה סתם באנץ רנדומלי שמצאתי שמדגים את העניין.

https://www.youtube.com/watch?v=YyfJ6PomVcE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...