עזרה| בחירת מחשב נייד משרדי/ביתי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה| בחירת מחשב נייד משרדי/ביתי

Myrath

Recommended Posts

ערב טוב,

אני מתכנן לקנות בזמן הקרוב.

מצאתי מחשב המוצע בדגם הכולל רגיל ובדגם נוסף שמצויד בSSD מסוג PCIE.

רציתי לדעת עד כמה, אם בכלל, אני עשוי להרגיש בהבדל בשימושים ביתיים -

וורד, עריכת קבצי PDF (לעיתים גדולים), העברת קבצים גדולים, תוכנות כמו GUITAR PRO.

לא משחקים ולא תוכנות כבדות.

תודה ושנה טובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א. החיבור איתו מתחבר הSSD ללוח לא אומר כלום אם הבקר של הSSD לא חזק מספיק כדי לעשות שימוש ברוחב פס של PCI-E.

ויש לא מעט דגמים כאלה שהם למעשה אותו בקר הן לSATA והן לM.2 והביצועים זהים.

רוצה שנעזור לך לבחור , ציין דגמים ספציפיים.

ב. גם כשמשוווים את הSSD הכי חזק לשוק הביתי וSSD זולים וחסרי יומרות לחלוטין (נניח MX300 או SSD370) ההפרשים נמדדים בשניה או שתיים (ובאופן מצחיק לא תמיד לטובת הSSD היקר)  עבור פי 4-5 מחיר...

הרבה יותר חכם לקחת זול וגדול יותר כך שפחות תחשוב מה כן יהיה על הSSD ומה לא כי בסופו של דבר זה יבזבז לך יותר זמן ממה שתרוויח מהSSD המהיר.

http://techreport.com/review/30813/samsung-960-pro-2tb-ssd-reviewed/5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה רבה על התגובה המפורטת!

זהו הדגם שבחנתי:

https://www.pc365.co.il/product-14471-Dell_Inspiron_15_7567_N7567_71339?utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap

לצערי, אין לי ידע כל כך נרחב והנחתי שברגע שמדובר במחשב (ולא מחשב להרכבה עצמית לדוגמה) החברה דואגת שלא יווצר צוואר בקבוק מהסוג המתואר.

ואם ניתן לשאול שאלת ביניים - עד כמה לדעתך מומלץ להמתין על מנת לרכוש מעבד מהדור השמיני?

אשמח לחוות דעתך בעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

עם הנייד שבחרת, שהוא אחלה בכל פרמטר, אני אישית לא רואה טעם

בהמתנה לדור 8.

ולשאלתך על " הרגשת הבדל" בשימושים שתיארת, התשובה ( הקצרה ) היא - לא.

אני לא יודע לגבי הדגם הזה עם  אחר, אבל ראה הוזהרת לא לגעת בדגם הזה עם מסך רגיל ( FHD ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסקירה פה 

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-15-7000-7567-Gaming-Notebook-Review.196454.0.html

הוא  הגיע עם כונן בשם SSDSCKKF256H6 שממה שאני רואה זו גרסת הOEM של האינטל 540, כונן ממוצע ביותר שממש לא מנצל את הרוחב פס של M.2.

לגבי שאלת הביניים, אתה קונה מחשב עם 7700HQ, אני חושב שהוא קצת אוברקיל עבורך, לא יודע כמה תוויח מללכת על מעבד מהדור השמיני ששם היתרון הוא מעבר ל6 ליבות 12 תרדים. 

אולי רק בשביל מחירים מעודכנים עבור מעבד דומה...

שאלת ביניים אליך, למה מחשב גיימיג אם אתה לא הולך לשחק עליו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקרתי את הרשת בניסיון למצוא שמתאים לשימושים ביתיים + (לכל היותר - תוכנות כמו PDF24 וguitar pro - שזה שיא השימושים).

מה שבכל זאת מייחד אותי מיתר המשתמשים הביתיים הוא הנכונות לשלם יותר (משמעותית) עבור מחשב עם ביצועים טובים מאוד.

יחד עם זאת, כפי שציינת, אני בהחלט יכול לחיות עם מעבד טוב, כרטיס מסך סביר (אולי אפילו hd?) וכו' - פשוט לא מצאתי שום דגם כזה ועלתה התחושה שבעל כורחי עליי לשלם על מחשב גיימינג למרות ש... אין לי כל שימוש כזה.

(בייחוד כאשר משום מה מחשבים "סבירים" לא כוללים מקלדת מוארת או מסך FHD ומעלה שזה די אלמנטרי לדעתי....)

@askme - האם יש בעיות ידועות במחשב הספציפי הזה? אם כך אני מעדיף להימנע. כבר נפלתי עם הY70 של וממילא חשדתי בדגם הזה (ראיתי שהורידו אותו מהר מהאתר של KSP).

תודה על הטיפ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הY70 הוחלף בדגם חדש יותר לכן ירד מהאתר של KSP, הדגם החדש שם.

מה לא היה מוצלח עבורך עם הY70 ? דווקה נחשב לנייד טוב למעט דגמים ספציפיים עם מסך עלוב (דומה לדל)

בכלל, מחשבים מאוד דומים הדל הנל והY70 (והY520 שמחליף אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Myrath

@askme - האם יש בעיות ידועות במחשב הספציפי הזה? אם כך אני מעדיף להימנע. כבר נפלתי עם הY70 של לנובו וממילא חשדתי בדגם הזה (ראיתי שהורידו אותו מהר מהאתר של KSP).

תודה על הטיפ!

להיפך.

זה אחד הניידים המוצלחים של החברה.

מה שכתבתי מתייחס לדגם שבא עם מסך FULL HD שמגיע עם מסך גרוע

ברמות. רק לדל פתרונים למה.

לעומת זאת, הנייד שבקישור שלך, זה עם מסך הוא משכמו ומעלה, מתוך נסיון,

והמסך שלו הוא ליגה בפני עצמה מבחינת האיכות שלו וגם הנייד כמכלול הוא משכמו ומעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לכך שהיו דגמים של המחשב של שציינתי שירדו מהאתר.

לגבי Y70 - מדובר בסדרה הכוללת פגמים שLENOVO הכירה בהם - שלחתי את המחשב ל2 תיקונים בשל בעיית הבהובים חוזרים ונשנים על המסך (Blinking, Flashing...) והחזירו לי אותו במצב תקול.

בירור ברשת העלה כי מדובר בתקלה ידועה ונפוצה (ולמיטב ידיעתי גם בלתי פתירה):

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Y70-screen-flashing-blinking/td-p/1839531

זאת הסיבה שלעולם לא ארכוש מחשב של .

למיטב ידיעתי "מחליף" אותו דגם הy700.

לדעתך כניסת מעבדי הדור השמיני תוביל להורדת מחירים משמעותית?

אני לא מבין למה כ"כ קשה למצוא מחשב טוב גם כאשר יש נכונות להוסיף במחיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

להיפך.

זה אחד הניידים המוצלחים של החברה.

מה שכתבתי מתייחס לדגם שבא עם מסך FULL HD שמגיע עם מסך גרוע

ברמות. רק לדל פתרונים למה.

לעומת זאת, הנייד שבקישור שלך, זה עם מסך 4k הוא משכמו מומעלה, מתוך נסיון,

והמסך שלו הוא ליגה בפני עצמה מבחינת האיכות שלו וגם הנייד כמכלול הוא משכמו ומעלה.

אתה ממליץ עליו?

יש לך המלצה אחרת למחשב לשימוש משרדי (שנמצא ברף העליון של ביצועי מחשבים שנועדו לשימוש משרדי)?

שכן בכל זאת, כפי שעידן ציין, אני גם משלם פה על אלמנטים של מחשב גיימינג שלא לצורך...

לגבי השירות - מסכים מאוד. הסיבה שאני די מקובע על מחשב של עם אחריות באתר הלקוח היא הניסיון עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעידן ציין הוא נכון, כלומר במישור של אובר קיל.

יחד עם זאת, בתור מכלול של איכות מסך, איכות בניה וביצועים

ומתן שירות ואיכות השירות, אם יש לך כיס עמוק מספיק לשלם עבור התענוג

( כמובן שבאילת זה זול יותר ) - אני יכול להמליץ על הנייד הזה בפה מלא.

הכי הרבה, בגלל שלא ממש תאמץ אותו, תזכה לנייד קריר שיאריך ימים

ויסב לך נחת מרובה מאיכות המסך שלו ( קח בחשבון שבגלל הרזולוציה

האיקונים יחסית קטנים ,זה ניתן לפיתרון חלקי בחלונות 10 ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לי יכולת לשלם עליו, אך כמובן שבסופו של דבר ההעדפה היא לשלם על מחשב שכל האלמנטים שלו רלוונטיים לשימושים שלי אשמח לשמוע אם יש לך המלצה אחרת למחשב ביתי/משרדי עם ביצועים גבוהים/גבוהים מאוד.

2. לגבי הרזולוציה: אני שם את כל האייקונים על שורת המשימות. כל עוד הרזולוציה לא משבשת את העבודה השוטפת (וורד, PDF, תוכנות...) לא ארגיש בדבר.

אם הניסיון שלך עם המחשב הזה היה טוב זה אינדיקציה מאוד חיובית.

3. לא ברור לי איך ניתן "לפרגן" בניקוד על תגובותיכם (אני מניח שהכוונה לא ללייק לתגובה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התוצאה, עלית על הפטנט של "פירגון"  :) וזה המקום להודות על כך.

לגבי הנייד - הניידים עם המעבדים החדשים של יגיעו עם יותר "תפורים" לצרכים שלך, אם כי לומר את האמת אין לי מושג מה מחירם, לא כרגע לפחות. יש גם שקולים יותר ועולים פחות, כמו אותו הדגם עם מעבד U5  במקום I7.

הכל טוב ויפה, אבל אין לי נסיון אישי איתם, וכל שאוכל זה להסתמך על אתר כזה או אחר.

הכי הרבה תמתין לעוד המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשמחה, תודה לך.

כמה זמן היה לך/יש לך את הדגם של שבו בחרתי לעת עתה?

לדעתך, מחיר מעבדי הדור הקודם יירד כשייצאו הדור השמיני (עברתי לפסים של צרכנות כי כבר הבנתי שגם עם מעבד HQ לא ארגיש בהבדל...)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...