21:9 29" או 25" 16:9 לשימוש של סטודנט - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

21:9 29" או 25" 16:9 לשימוש של סטודנט

gil_k

Recommended Posts

שלום,

אני מתלבט בין שני  סוגים של מסכים וחשבתי להתיעץ איתכם.

כרגע יש לי מסך 20.1" ביחס של 16:10 של והוא קצת קטן לי.

אני מחפש מסך חדש וגדול יותר שיוכל להתאים לי, השימושים הם בעיקר קריאה\כתיבה של מסמכים, שימוש של שתי במקביל. לא ישמש לגיימינג בכלל.

ראיתי שתי אפשרויות:

1. U2515H   מסך 25" ביחס של 16:9 ברזולוציה של 1440X2560 מחיר בארץ 1360 ש"ח

2. LG 29UM68  מסך של 29" ביחס של 21:9 ברזולוציה של 2560:1080 מחיר דרך כולל מיסים 1300, בארץ המסך הזה עולה 2000 ש"ח.

אלה שתי מסכים שונים, בDELL אני מקבל רזולוציה גבוהה יותר ומסך שפיזית יותר גבוהה בשתי סנטימטר ולעומת זאת בLG אני אמנם נשאר ברזולוציה של 1080P אבל מקבל מסך רחב במיוחד.

אין לי בעיה לקנות בחו"ל דרך .

אני אשמח לשמוע את דעתכם לגבי יתרונות וחסרונות של המסכים ומה יוכל להתאים יותר לשימושים "פרודקטיביים".

תודה רבה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן לעבוד עם שני חלונות במקביל אז ברור שיהיה לך יותר נוח ב- 21:9. במסך של אני בספק אם תצליח לעבוד על שני במקביל. אני עם מסך 27" 16:9 וזה לא הכי נוח לי.

מבחינת הרזולוציה זה פחות קריטי לשימושים שציינת. לעבודה עם מסמכים מה תעזור לך רזולוציה גבוהה יותר? מילא אם היית מתכנן לצפות בסרטים במסך אז זה כן היה רלוונטי.

בקיצור, מבין שניהם אני הייתי הולך על ה- לשימושים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון, ברזולוציה של הדל (1440X2560) וביחס מסך 16:9 על מסך 24" בהחלט אפשר לעבוד על שני מסמכים במקביל. החסרון הוא שבגלל הרזולוציה הגבוהה צריך לעשות התאמות רבות (אומנם באופן חד פעמי) של המסך לשימושים השונים: הגדלת תצוגה בזמן שימוש בדפדפן ותוכנות שונות, הגדלה של פונטים בתוכנות אחרות כמו תוכנות דואר וכו'.

מאידך, אם אתה לא מתכוון לשחק או לצפות בסרטים אין לך באמת צורך ברזולוציה שמעבר לfull hd..

נראה לי שמסך 29" יהיה לא נוח לעבודה על מסמכים, זה כמו לשבת מול גדולה קרוב לפרצוף, אבל מעולם לא עשיתי את זה. קינג יושב מול מסך 27" אז יש לו יכולת טובה יותר להעריך.

אולי אפשר לשקול  קנייה של שני מסכים בגודל 24" שיעמדו זה לצד זה ברזולוציה של 1920*1080. אפשר למצוא שניים כאלה ב2000 ש"ח סה"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות שלכם, קצת חששתי מהעניין של הגובה של מסך 29" 21:9 אבל מבדיקה מסתבר שזה הבדל של 2 ס"מ ככה שזה לא נשמע יותר מדיי..

בכל מקרה, תקופת מבצעי סוף שנה בעוד קצת פחות מחודש ואני חושב שאני יחכה כדי לראות אולי אני יוכל למצא מחיר טוב בתקופת BlackFriday.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...