מבקש עזרה בבניית מחשב גיימינג - עד 7K + ציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עזרה בבניית מחשב גיימינג - עד 7K + ציוד היקפי

Ceyo

Recommended Posts

אוקיי אז אני אתחיל בקצת מידע בסיסי לפני בקשת המפרט: 

שיחקתי הרבה שנים עם המחשב הנייד שלי, אבל לגיימינג הוא משמש רק ברמה הבסיסית וזה כבר לא מרגיש נוח.

אני מחפש שידרוג חדש לגמרי, הכוונה למחשב נייח (מעבר בפעם הראשונה מהנייד) עם מפרט ממש ממש טוב.

הייתי מפרט קצת יותר, אבל כאן מגיעה הבעיה: אני משתמש כבר יותר מדי זמן בלפטופ שלי והגעתי למצב שכל מידע שאני מוצא על הרכבת המחשבים או ההבדלים בין הסוגים מרגיש כמו סינית.

לדוגמה, אני יודע שכרטיס המסך מסוג 1080 נחשב ממש טוב, אבל אפילו כשאני מנסה להשוות אני מגלה 4 סוגים שונים (Asus, וכו') ומושגים כמו OC או דברים שלא כל-כך מובנים לי.

אז מה אני מבקש? אני מבקש עזרה. עזרה בבחירת מחשב גיימינג ברמה ממש טובה אבל בתקציב שלא יעבור את סף ה-7000 שקלים, כאשר מדובר גם בציוד היקפי כולל הכל - מסך, מקלדת, עכבר, אפילו שולחן וכיסא נוח לישיבה רצופה.

צריך להוסיף? אין בעיה, אני מוכן להגיע ל-9000, אני פשוט מבקש הכוונה למידע שיכול לעזור לי לקבל החלטות שנראות מובן מאליו (SSD / כונן רגיל, ולמה לשלב ביניהם זה כל-כך נפוץ בכל מקום בו הסתכלתי) אבל מרגישות כמו שפה אחרת כרגע.

אני אנסה להכווין פחות או יותר לסוג החומרה אותה אני מבקש באמצעות המפרט הבא, אנא עיזרו לי אם אתם מאמינים שיש משהו יותר טוב, טעות או כל דבר נוסף :

1. מהו התקציב המקסימאלי? 7000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

הכל, אני רוצה מחשב רב שנים. ידוע לי שחומרה משתדרגת כל הזמן, אבל למיטב הבנתי מחשב שיכול להריץ את המשחקים העכשווים על מקסימום או כמעט מקסימום יכולת יחזיק מעמד די הרבה.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

חריגה של עד 2000, נא לזכור שיש צורך בכל הציוד ההיקפי, מהשולחן והכיסא ועד המסך והמקלדת

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

משחקים *כמה במקביל לעיתים, , סדרות

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה)

שימוש יום-יומי לאורך זמן, התמכרות אישית.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב

רשת כמו LoL / רגילים כדוגמת ה-Witcher, לעיתים שניים במקביל

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך)

אני מאוד מקווה למסך , גם אם התקציב לפי טענת העוזרים יתאים רק ל-1440p, אני מוכן להשתדרג בעתיד הקרוב

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)

גבוהות, אני מכוון למשהו שיכול להריץ שני משחקים במקביל, stream ומשחק או סתם סרט ומשחק, אני אוהב להריץ כמה שיותר אפשרויות במקביל ועם הנייד שלי כרגע זה לא בר השגה כבר

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים

הכל, אך ללא הבנה בציוד אני מניח שזה כבר רק בעזרתכם. אני מניח ששמעתי על כאופציה מעולה, הציוד גם נראה טוב (אם זה נותן כיוון)

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

כל הרכיבים, מחשב וציוד מאפס (ברמת הכבלים)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

כמה שיותר. אם יש אפשרות להשקעה במארז קצת יקר יותר אבל שקט יותר (שלא יתחמם יתר על המידה) אני מוכן להשקיע בזה

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

אני לא כל-כך מבין במה מדובר. קראתי שניתן להאיץ בחומרה, אבל אני לא ממש מבין למה אם נראה שזה פוגע בה.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אני מניח שכן. לא כל-כך אכפת לי להוריד משהו פרוץ אבל זה כבר תלוי במחיר.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים

נראה שהרבה ממליצים על KSP, לי בעיקר חשוב השם של החנות במקרה הזה, כמו גם האחריות, כך שאני אדע שקניתי ממקור אמין שיכול לתת לי שירות כראוי.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

כמה שיותר מהר

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

אם יהיה צורך לשדרוג עתידי (טווח ה-5 שנים ומעלה) אני מוכן לעשות זאת, לא כל-כך קורץ לי האמת, מחפש משהו שאוכל להתרגל אליו לאורך זמן ללא תקלות וללא צורך בדאגות עם כל השדרוגים וההחלפות.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תודה מראש לעוזרים, אם עשיתי טעות כלשהי בצורת כתיבת הבקשה או שזה נשמע קצת מוזר, מתנצל מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שכחת לצרף את המפרט שדיברת עליו.

ב. אם כמה שהתקציב שלך נראה מפוצץ, הוא צריך להכיל המון.

בנוסף לכך, אתה רוצה מסך , שאגב אני לא יודע אם אתה מודע להשלכות של זה על המפרט. זה מצריך כרטיס מסך מאוד יקר אם אתה מצפה להריץ משחקים חדשים על ההגדרות הכי גבוהות.

קח בחשבון שאם אתה הולך על מסך ברזולוציה כמו 2K או , כנראה שלא תוכל להריץ משחקים חדשים על ההגדרות הכי גבוהות. אני בכוונה אומר לך את זה עכשיו כדי שתוריד את הציפיות שלך או שתעלה את התקציב שלך. עם תקציב כזה לא ניתן להכניס גם מסך איכותי ברזולוציה כזאת וגם כרטיס מספיק חזק שיוכל להתמודד איתה.

דבר נוסף, לטעמי צריך להתאים את הרזולוציה לגודל המסך. לדוגמה, אם אני הייתי קונה מסך 24 אינץ, הייתי הולך על FHD, אבל אם הייתי קונה טלויזיה 65 אינץ, עם כל הכבוד לFHD, זה יראה נורא על מסך בגודל כזה, ולכן הייתי הולך על רזולוציה גבוהה יותר כמו או אפילו .

יש דבר שנקרא PPI (שזה per inch), שזה בתכלס הצפיפות של הפיקסלים. חפש על זה קצת בגוגל, יש והסברים שממחישים את זה ממש יפה ומובן.

לדגומה: במסך בגודל 24 אינץ, הPPI יהיה מאוד גבוה, ובמסך 65 אינץ ברזולוציית FHD, הPPI יהיה מאוד נמוך.

המלצתי בעניין: תבחר קודם את גודל המסך שאתה מעוניין לקנות ולפי זה תחליט על רזולוציה. שתדע שרזולוציה גבוהה מדיי (כמו 4K ב24 אינץ) זה יכול להיות מאוד לא נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

א. שכחת לצרף את המפרט שדיברת עליו.

ב. אם כמה שהתקציב שלך נראה מפוצץ, הוא צריך להכיל המון.

בנוסף לכך, אתה רוצה מסך 4k, שאגב אני לא יודע אם אתה מודע להשלכות של זה על המפרט. זה מצריך כרטיס מסך מאוד יקר אם אתה מצפה להריץ משחקים חדשים על ההגדרות הכי גבוהות.

קח בחשבון שאם אתה הולך על מסך ברזולוציה כמו 2K או 4k, כנראה שלא תוכל להריץ משחקים חדשים על ההגדרות הכי גבוהות. אני בכוונה אומר לך את זה עכשיו כדי שתוריד את הציפיות שלך או שתעלה את התקציב שלך. עם תקציב כזה לא ניתן להכניס גם מסך איכותי ברזולוציה כזאת וגם כרטיס מספיק חזק שיוכל להתמודד איתה.

דבר נוסף, לטעמי צריך להתאים את הרזולוציה לגודל המסך. לדוגמה, אם אני הייתי קונה מסך 24 אינץ, הייתי הולך על FHD, אבל אם הייתי קונה טלויזיה 65 אינץ, עם כל הכבוד לFHD, זה יראה נורא על מסך בגודל כזה, ולכן הייתי הולך על רזולוציה גבוהה יותר כמו 4k או אפילו 8K.

יש דבר שנקרא PPI (שזה pixel per inch), שזה בתכלס הצפיפות של הפיקסלים. חפש על זה קצת בגוגל, יש תמונות והסברים שממחישים את זה ממש יפה ומובן.

לדגומה: במסך 4k בגודל 24 אינץ, הPPI יהיה מאוד גבוה, ובמסך 65 אינץ ברזולוציית FHD, הPPI יהיה מאוד נמוך.

המלצתי בעניין: תבחר קודם את גודל המסך שאתה מעוניין לקנות ולפי זה תחליט על רזולוציה. שתדע שרזולוציה גבוהה מדיי (כמו ב24 אינץ) זה יכול להיות מאוד לא נוח.

אוקיי, אז אני מעדיף ללכת כרגע על כרטיס קצת נמוך יותר ועל מסך 2K. זה אולי לא ההגדרות הכי מושלמות אבל בעתיד אני כבר אשדרג בהדרגה את המסך ל- וכך גם את הכרטיס.

אתה חושב שלחבר את המחשב למסך טלוויזיה זה אופציה שימושית? חשבתי על זה פעם וזה נראה קצת מוזר. לקנות מסך של או משהו בסגנון יעלה 3500-4000 כרגע, זו השקעה שממילא רציתי לעשות בשביל איכות הצפייה, אבל התכוונתי להפריד בינה לבין המחשב ככה שיתכנו תמיד שתי האופציות לצפייה במקביל, ממליץ אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

הנה סרטון בדיוק בנושא, שם לב שהוא מדבר רק על טלוויזיה ספציפית ועם רוב הטלוויזיות הניסיון יהיה גרוע בהרבה.

אוקיי, הרעיון של טלוויזיה ממש קונה אותי כרגע. מה שהוא מראה לפי הבדיקה שלי היא טלוויזיה עם מתקדמת יותר (OLED-Nano display) מה שהופך אותה כמובן ליקרה יותר. 

אני חיפשתי משהו בסגנון והגעתי לטלוויזיה הזאת: http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=946539

אני מאוהב בממשק של LG (גם בפלאפונים), smart, , נוחה יחסית ובגודל סביר לחדר שלי (אני לא אקח יותר מ-''43 כי זה כבר לחדר מרווח או לסלון בית). אתה חושב שהיא תתאים למשחקים? נראה שהפקטור הקובע הוא input lag בעניין הזה, ובטלוויזיה הזו מדובר בערך ב-13ms.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

יש עוד הרבה פקטורים כגון זמן תגובה וכו'.

סביר להניח שמשחקים שהם לא FPS יפעלו טוב בכל מקרה, FPS זה לא בטוח ובכל מקרה לא הייתי משחק CSGO על טלוויזיה.

מוריד קצת מאופציית ה-Battlefield ו-PUBG, אז כנראה שבכל זאת נעזוב את הטלוויזיה בצד ונחזור לצג רגיל. יש לך הצעה במקרה כזה? סביר או לפחות 2K?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי בטלוויזיה כיף לשחק משחקים כמו FIFA/PES או TEKKEN ומשחקי אגרוף למינהם, וזה בהנחה שאתה יושב במיטה/ספה בכיף עם בקר .

משחקי אסטרטגיה/FPS לדעתי פחות כיף ופחות נוח לשחק על טלווזיה. יותר נוח לשבת בשולחן עם מקלדת ועכבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי בטלוויזיה כיף לשחק משחקים כמו FIFA/PES או TEKKEN ומשחקי אגרוף למינהם, וזה בהנחה שאתה יושב במיטה/ספה בכיף עם בקר אלחוטי.

משחקי אסטרטגיה/FPS לדעתי פחות כיף ופחות נוח לשחק על טלווזיה. יותר נוח לשבת בשולחן עם מקלדת ועכבר.

כן, בסופו של יום זה תמיד יותר מתאים לקונסולות אבל זו תמיד אופציה אם יש  לך כיסא/ספה נוחה ושולחן בגובה המתאים לעכבר ולמקלדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי קונסולה. אם יש לך מחשב גיימינג ברמה כזאת אין סיבה לקנות קונסולה אלא  אם אתה רוצה לשחק משחק מסויים שאין ל-PC.

כרגע אני מעדיף להתמקד במחשב עצמו... ברצינות, מישהו? בבקשה? כל המלצה שהיא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ניסיתי להרכיב מחשב, התוצאה לפי מה שהבנתי יקרה בהרבה ממה שציפיתי.

קישור למחשב: כאן

יש משהו שאני אמור לצמצם / להוריד / משהו ששכחתי? עצות כלשהם? האם הגזמתי במשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hen Ovad

הלינק לא מראה כלום
אני גם הייתי בסרט שלך , בשביל 2K וFPS גבוהה בארץ, יעלה לך יקר

לגמרי, שילמתי עד עכשיו כמעט 12000 שקלים לכל הציוד, זה שווה את זה בתחושה אבל חשבון הבנק בוכה בשביל זה.

האמת שעברתי עם הבקשה לעזרה ל-FXP, ממש עזרו לי שם אז כבר הזמנתי את רוב החלקים.

PC Master Race, here I come.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...