מפרט למחשב נייח בסיסי לגלישה באינטרנט, תקציב עד 1,300 שקל. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב נייח בסיסי לגלישה באינטרנט, תקציב עד 1,300 שקל.

Darksam

Recommended Posts

היי לכולם,

הגיע הזמן להחליף את המחשב הישן שיש לאבא שלי. 

הרכבתי מפרט, אשמח לשמוע מה דעתכם. 

האם הכל תקין?

האם יש מה לשנות/לשפר בגדר התקציב?

בהנחה שכל החלקים יהיו תקינים, האם יחזיק למטרתו לפחות 4 שנים. הקודם החזיק 8.

כשאתם מתייחסים למפרט או מציעים חלקים/ מפרט אחר, בבקשה תסבירו מה הסיבות שאתם אומרים/ מציעים שלכם.

1. מה התקציב המקסימאלי? 1,350 כולל משלוח.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? מעוניין לחסוך אם אפשר. אשמח לבחור בין האופציות.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא כדאי.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? השימושים שלו הם גלישה באינטרנט בכרום, שימוש במדיה פלאייר ופתיחת כמה תיקיות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). במחשב יהיה מותקן וינדוס 10, 64ביט.Adguard או תוכנה אחרת לאותה מטרה, Team viewer, Open .

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא לגיימינג.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1080*1920, מסך 21.5 אינצ'.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? צריך את כל מה החלקים במארז. אם כוללים , אז 60GB נטו לוינדוס.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 1

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך שום תוכנה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא משנה כל עוד יש שירות אחריות כמו שצריך ואפשרות לשלוח עם שליח את המחשב לבית. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? כמה שיותר מהר.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: המארז צריך להיות קטן מהמידות: עומק :42, רוחב 27, גובה 50. אפשר לחרוג קצת בעומק.

תודה מראש :)

המפרט שהרכבתי:

plonter_logo.png
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
BX80662G4400 - Intel - Intel Pentium G4400 Skylake Dual core CPU - 3.3 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 3MB cache - Intel® HD Graphics 510 - 47W TDP - Fan - Box...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 286/280 ₪ 

לוחות אם - Intel LGA1151
H110M-A-M_2 - ASUS - H110 Chipset - LGA1151 - M.2 (M2) - Intel® I219V LAN - 2x DDR4 2133 - VGA, DVI, HDMI - mATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 250/245 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
01AG805-PC - Lenovo - 8GB DDR4 2400Mhz - With New PC Only - PC4-17000 CL15 - 1.2V - Lenovo SKU: 03T7467...
בקניית מחשב חדש  בלבד - אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 269/264 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST1000DM010 - Seagate - 1TB - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - BarraCuda series...
שנתיים אחריות לפי תקנון יצרן
 כמות:  - 1 - 207/203 ₪ 

מארזי מחשב - מארז עם ספק
MG110-400 - Cougar - MG110 with Antec 400W BP400PS PSU - mATX - NPS - 198x378x411mm - Mini ITX / Micro ATX - Max. Graphic Cards Length: 350mm - Max. CPU Cooler Height: 150mm...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 264/259 ₪ 

1276.00 / 1250 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=117831

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא ניתן לחרוג בכלל מהתקציב אז אין פה מה לשנות.

שני דברים שהייתי משנה ולא הייתי מוכן להתפשר עליהם בשום אופן:

1. לוח אם - הייתי בוחר לוח עם 4 חריצי על מנת להשאיר אופציה לשדרוג בעתיד, על הדרך יש בלוח עוד כמה פיצ'רים שישאירו אפשרויות שדרוג ויוכלו אולי לעכב/למנוע קניה של מחשב חדש בעוד כמה שנים.

הייתי בוחר בלוח הזה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GA-B250M-DS3H

2. - הספק שבחרת מאוד זול ולכן התמורה שתקבל ממנו תיהיה בהתאם. זה לא המקום לחסוך במפרט בניגוד למה שהרבה אנשים עושים. לספק הכוח יש חשיבות עליונה, הוא הגורם המבטח של המחשב שלך לאחר תקופות האחריות.

הספק הכי זול שהייתי מוכן להתפשר עליו הוא זה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CP-9020049-EU

ספק לא רע בכלל שנותן תמורה מעולה למחיר. לספק הזה יש סיכוי גבוה הרבה יותר להשאיר את המערכת שלך בחיים לאורך שנים רבות.

דבר נוסף, אם ניתן להתפשר על שטח אחסון קטן (לפחות בתור התחלה), הייתי שוקל לקחת בנפח של 250GB במקום הדיסק הקשיח. הרבה יותר כיף ונוח לעבוד עם לעומת קשיח. אחרי שמתרגלים לזה אי אפשר לחזור אחורה.

אם אתה מסוגל לעמוד בחריגה הנוספת הייתי ממליץ על הכונן הבא:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SD8SB8U-256G-1122

בקיצור, אין מה לעשות. איך שלא תהפוך את זה, קנייה של מחשב נייח (אפילו לשימושים הבסיסיים ביותר) בפחות מ1800-2000 שקלים זה לקנות מחשב עם מגרעות. לא חסר איפה לשפר את המפרט שלך גם בדברים שלא התייחסתי אליהם.

אם יש אפשרות לעמוד בזה זה יהיה צעד חכם. השקעה של 2000 שקלים תחזיק מעמד זמן רב יותר והסיפוק מהתוצר תיהיה גבוה יותר. לעומת זאת, קניה בפחות מכך תיהיה פחות משתלמת לטווח הארוך והסיפוק וההנאה מהתוצר תיהיה פחותה. אוכל להרכיב לך מפרט כזה במידה וזה יהיה רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה והפירוט.

1. אני שמתי 8GB בסטיק אחד, שדרוג ל-16 יהיה דיי ויותר כנראה גם בעוד 8 שנים לשימושים האלה. ואם זה לא יספיק, בטח המחיר שלהם יהיה נמוך משמעותית ואז אקנה 16x2. גם הוספתי כמעט 50 שקל בשביל שבלוח אם יהיה חיבור HDMI לסבירות הנמוכה שיהיה לזה שימוש. מלבד האפשרות להרחיב את הזכרון, איזה עוד פיצ'רים יש שם שיכולים לשמש אותי בעתיד?

2. תוכל להסביר מה לא מספיק טוב בספק של ומה ההבדל בינו לבין הספק שאתה הבאת? בקשר להספק, אתה חושב שהספק של 400 לא יספיק?

3. יש צורך ב-1T אחסון. חשבתי לקנות 60GB מאמזון, אבל אחרי שראיתי שאלו שעולים פחות מ-150 שקל עם הרבה ביקורות לא טובות, ירדתי מזה. יש אצלי במחשב , אני יודע שיש ההבדל.

4. חבל שאלו המחירים בארץ. אשמח לראות מפרט כזה בשביל להבין יותר טוב את הדברים. עכשיו שאני חושב על זה, אכן המחשבים שקניתי להם בתקציב של 1000 פלוס מינוס לא החזיקו יותר מ-4 שנים, לעומת המחשב הישן שלי שאצלם שעלה בזמנו אני חושב 2200 והחזיק 8 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Darksam

1. אני שמתי 8GB בסטיק אחד, שדרוג ל-16 יהיה דיי ויותר כנראה גם בעוד 8 שנים לשימושים האלה.

א. אתה לא יכול לדעת את זה.

ב. אתה לא יודע מה תרצה לעשות עם המחשב הזה בעוד כמה שנים, אולי תרצה להשתמש בו למשהו שיצריך עוד זיכרון?

להזכירך, לפני כמה שנים הסטנדרט היה 2GB של ראם במחשבים אישיים. היום זה 8. אז לך תדע מה יהיה בעוד 8 שנים.

ציטוט של Darksam

איזה עוד פיצ'רים יש שם שיכולים לשמש אותי בעתיד?

מהירות הזיכרונות הנתמכת בלוח שלקחת הינה 2133mhz בלבד. בלוח שהמלצתי לך יש תמיכה גם ב2400mhz. שים לב שהזיכרונות שלקחת הם בתדר של 2400mhz, כנראה שהם יעבדו אבל ב2133mhz.

בכל מקרה, זה יתרון נוסף. הלוח שהמלצתי לך ינצל בצורה יעילה יותר את הזיכרונות.

בלוח שהמלצתי לך קיימים 6 חיבורי סאטה לעומת 4 שיש בלוח שלקחת.

כנ"ל לגבי חיבורי 3.0, בלוח שהמלצתי יש 6 חיבורים לעומת 4.

בלוח שהצעתי ניתן לחבר שלושה מסכים יחד לעומת 2.

בנוסף, ערכבת שבבים מתקדמת יותר (B250).

ציטוט של Darksam

2. תוכל להסביר מה לא מספיק טוב בספק של Antec ומה ההבדל בינו לבין הספק שאתה הבאת? בקשר להספק, אתה חושב שהספק של 400 לא יספיק?

אין מה להסביר יותר מדי, הספק הזה פחות איכותי. קרא קצת על חשיבות ספק הכוח במערכת ועל ביקורות על שני הספקים האלה כולל מבחני ביצועים. לא חסרים כאלה.

הספק של 400W יספיק בכיף, וגם 350W ואפילו 300W. יודע מה? אולי אפילו פחות מזה. רק שבפלונטר אין ספקים נורמליים עם הספק נמוך מ-450W, לכן זאת ההמלצה שלי.

אבל בכל מקרה, זה אף פעם לא רע לקחת הספק גבוה יותר. אם בעתיד תרצה לשדרג את המחשב ולהוסיף לדוגמה כרטיס מסך, תהיה לך את האופציה הזאת ולא תצטרך להחליף את הספק.

בנוסף, ככל שהספק מנוצל פחות, ככה הוא שקט יותר. ככה שספק של 450W יהיה שקט יותר מספק של 350W (בהנחה ושניהם מחוברים למערכת זהה ושניהם זהים מלבד ההספק).

ציטוט של Darksam

3. יש צורך ב-1T אחסון. חשבתי לקנות SSD 60GB מאמזון, אבל אחרי שראיתי שאלו שעולים פחות מ-150 שקל עם הרבה ביקורות לא טובות, ירדתי מזה. יש אצלי במחשב SSD, אני יודע שיש ההבדל.

SSD בנפחים כאלה זה מאוד בעייתי. רצוי ללכת על 240GB ומעלה.

ציטוט של Darksam

4. חבל שאלו המחירים בארץ. אשמח לראות מפרט כזה בשביל להבין יותר טוב את הדברים. עכשיו שאני חושב על זה, אכן המחשבים שקניתי להם בתקציב של 1000 פלוס מינוס לא החזיקו יותר מ-4 שנים, לעומת המחשב הישן שלי שאצלם שעלה בזמנו אני חושב 2200 והחזיק 8 שנים.

בבקשה, מפרט ללא פשרות:

מעבדים - AMD Socket - AM4
AD9600AGABBOX - AMD - AMD A8-9600 APU - 4 Cores 3.1Ghz - R7 GPU - 65W TDP - BOX with Fan - A-Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 313/307 ₪ 

ST1000DM003-2Y-PC - Seagate - 1TB - With new PC Only (ST1000DM010) - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series- 2 years warranty...
שנתיים אחריות - בקניית מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 200/196 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020101-EU - Corsair - 450W 80 PLUS® Bronze CX Series™ CX450M — Modular ATX PSU (2015 Edition)...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 271/266 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
01AG805-PC - Lenovo - 8GB DDR4 2400Mhz - With New PC Only - PC4-17000 CL15 - 1.2V - Lenovo SKU: 03T7467...

מארזי מחשב - ATX מארז
CC-9011075-WW - Corsair - Carbide Series® 100R Mid-Tower Case - Black...
שנתיים אחריות
 כמות:  - 1 - 218/214 ₪ 

לוחות אם - AMD Socket AM4
PRIME-B350-PLUS - ASUS - PRIME B350-PLUS - AM4 - 4x DDR4 64GB 3200MHz - HDMI - DVI - VGA - CrossFire CFX - PCIe 3.0 x16 - PCIe 3.0 x8 - PCIe 2.0 x4 - 2x PCIe 2.0 x1 - 2x PCI - 6x SATA -2x M.2 - 2x USB 3.1 - 6x USB 3.0 - 6x U...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 463/454 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למארזים
4260285292712 - NANOXIA - Deep Silence 140mm - 1.100 rpm...
שנה אחריות
 כמות:  - 2 - 67/66 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA
SD8SB8U-256G-1122 - Sandisk - 256GB 2.5 inch 7mm - SATA3 6GB - X400 Series - Up to 540/520MB/s...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 411/403 ₪ 

2279.00 / 2233 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=117854

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המפורט. 

מבחינת המפרט, זה כבר תוספת של 1000 שקל. בשביל תוספת כזו כבר עדיף לקנות עכשיו את המפרט המקורי שהצעתי ולקנות חדש נוסף בעוד 3-4 שנים. אף אחד לא נותן אחריות ל-8 שנים, וגם עם השקעה במפרט שהבאת לא מבטיחה שהוא יחזיק מעמד 8 שנים.

קראתי את כל מה שכתבת, בחנתי את המפרט, בדקתי במשך כמה שעות את נושא הספק כוח והחלטתי על המפרט.

מה שאני לא יודע זה כמה יתרום לאבא שלי המעבד של לעומת המעבד של אינטל. נתונים התפוקה בפועל שלהם באינטרנט חלוקים לכאן ולכאן, תלוי באיזה אתר מסתכלים. אינטל עובד טוב יותר במשימה אחת ו- ברוב האתרים עובד טוב יותר בריבוי משימות.

התוספת בכסף היא לא גבוהה כי אני לוקח כרטיס מסך פשוט יותר ובלי , אז השיקול שלי הוא רק איזה טוב יותר ויחזיק מעמד יותר שנים. 

הנה המפרט:

הערות על בחירת החלקים:

לוח אם- זה כל מה שאני צריך בלוח אם. אם היה באותו המחיר, אחלה, אבל ההפרש ללוח עם הוא מעל 100 שקל. זה לא שווה את זה בשביל הסיכוי שאולי ארצה לחבר אותו למסך שיש לו רק יציאת .

HDD- הוספתי 7 שקל בשביל לקבל את הדגם האחרון ולא של 2014.

ספק כוח- בטווח מחירים הזה, זה ספק טוב עם ביקורות טובות עליו. הוא מדורג ב-Tier3. ה- CX מדורג Tier4 ולא מומלץ לרכישה.

מארז- בחרתי מארז קטן בשביל בגלל המקום. יש טובים יותר שהגודל מאוד קרוב לגודל של המלבן בו הוא הולך להיות ואז זרימת האוויר תיפגע משמעותית. אחרי שאבדוק טמפ', אם יהיה צורך, אוסיף מאוורר קדמי עם כבל מפצל שהזמנתי.

plonter_logo.png

AD9600AGABBOX - AMD - AMD A8-9600 APU - 4 Cores 3.1Ghz - R7 GPU - 65W TDP - BOX with Fan - A-Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 312/306 ₪ 

ST1000DM010 - Seagate - 1TB - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - BarraCuda series...
 כמות:  - 1 - 206/202 ₪ 

ספקי כח - ATX 
VP-500PC - Antec - 500W - ATX12V v2.3 compliant - 120mm silent fan - 8pin cpu connector - 6pin PCIe connector...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 199/195 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח

מארזי מחשב - ATX מארז
MG110 - Cougar - MG110 - mATX - NPS - 198x378x411mm - Mini ITX / Micro ATX - Max. Graphic Cards Length: 350mm - Max. CPU Cooler Height: 150mm...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 135/132 ₪ 

GA-A320M-DS2 - Gigabyte - AM4 - A320 - mATX - 2x DDR4 32GB 3200MHz - VGA, DVI - PCIe x16 - 2x PCIe x1 - 4x SATA - USB 3.1 Gen 2 Type-A - 5 x USB 3.1 Gen 1 - 6 x USB 2.0...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 272/267 ₪ 

1393.00 / 1365 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=117918

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Darksam

מבחינת המפרט, זה כבר תוספת של 1000 שקל. בשביל תוספת כזו כבר עדיף לקנות את המפרט המקורי שהצעתי ולקנות חדש בעוד 3-4 שנים. אף אחד לא נותן אחריות ל-8 שנים, וגם עם השקעה במפרט שהבאת לא מבטיחה שהוא יחזיק מעמד 8 שנים.

בסדר גמור. רק אני מזכיר לך שלא מדובר אך ורק בכמה זמן תחזיק המערכת, אלא גם בחווית השימוש בה. אבל בכל מקרה, מפרט כמו שהרכבתי, בעוד (נניח) 4 שנים כנראה יהיה רלוונטי לשדרג ולהשקיע עליו מעט כסף, מאשר מפרט ב1000 ש"ח שכנראה ילך לפח ולא ישודרג.

אבל אני מכבד את ההחלטה שלך, לא אומר שהיא לא טובה, פשוט אני רוצה לוודא שאתה מבין את היתרונות והחסרונות של שני המצבים.

ציטוט של Darksam

מה שאני לא יודע זה כמה יתרום לאבא שלי המעבד של AMD לעומת המעבד של אינטל. נתונים התפוקה בפועל שלהם באינטרנט חלוקים לכאן ולכאן, תלוי באיזה אתר מסתכלים. אינטל עובד טוב יותר במשימה אחת ו-AMD ברוב האתרים עובד טוב יותר בריבוי משימות.

התוספת בכסף היא לא גבוהה כי אני לוקח כרטיס מסך פשוט יותר ובלי , אז השיקול שלי הוא רק איזה טוב יותר ויחזיק מעמד יותר שנים. 

אסביר מה בדיוק מה ראית, ולמה. אני מניח שהשוואת את המעבד של לפנטיום G או ל-i3. לא כלכך משנה איזה מהם, כי בשניהם 2 ליבות (חזקות) בלבד, לעומת המעבד של שבו יש 4 ליבות (חלשות יותר).

בתכלס, לשימוש בסיסי של גלישה, וכו', כנראה שהמעבדים של יובילו, וזה כי במשימות הבסיסיות אין שימוש ביותר מליבה אחת/שתיים, וכאמור הליבות של חזקות יותר. אבל האם זה כלכך קריטי לך אם הדפדפן ייפתח תוך חצי שניה או שליש שניה? זה שטויות.

בריבוי משימות או בתוכניות שיודעות לנצל 4 ליבות (ומעלה), כמובן שהיתרון המובהק יהיה למעבד של .

אם אתה שואל מה לקנות כדי שיחזיק מעמד יותר זמן? חד משמעית מעבד עם כמה שיותר ליבות. המגמה כיום (בזכות AMD) הולכת לכיוון של פיתוח ביתיים עם כמה שיותר ליבות. עד לא מזמן, 4 ליבות היה הכי הרבה שיכלת להשיג כמעבד ביתי, היום קיימים גם 8 ליבות (ו16 ליבות לוגיות!) לשוק הביתי.

מה שהולך לקרות (כנראה), ואני משער שכבר התחיל לקרות, הוא שינוי של עולם התוכנה בהתאם לכך. זאת אומרת שתוכניות (גם הבסיסיות ביותר) ידעו לנצל כמות גדולה יותר של ליבות ובכך לעבוד ביעילות גבוהה יותר.

לכן בעוד 5 שנים מעבד עם זוג ליבות יהיה סוס מת.

ציטוט של Darksam

ספק כוח- בטווח מחירים הזה, זה ספק טוב עם ביקורות טובות עליו. הוא מדורג ב-Tier3. ה-Corsair CX מדורג Tier4 ולא מומלץ לרכישה.

ה-CX איכותי יותר מזה ששמת, אבל לפחות יש בעניין הזה שיפור משמעותי ממקודם.

ל-CX יש דגמים ישנים שפחות מוצלחים, ואכן הספק ששמת עדיף על דגמים אלה. הדגם שאני שמתי במפרט הוא מהחדשים.

אם כבר אתה הולך לפי הרשימות האלה, תסתכל ברשימה הבאה ותראה שב-tier 4 מצויינים הCX הישנים וב- tier 3 מצויינים הCX החדשים: https://linustechtips.com/main/topic/631048-psu-tier-list-updated/ .

בכל מקרה הספק שבחרת הוא בסדר. דגם נוסף שאני ממליץ עליו: http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=Neo-Eco-450C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד יש מספיק מקום והזכרון מספיק, אין לי רצון להוסיף עוד כסף על המחשב. שיחזיק כמה שיותר כמו שהוא. כשהוא לא יהיה תקין כי חומרה נפגמה, ההורים יקנו מחשב חדש. 

הבנתי את ההסבר לגביי ההבדלים במעבדים. כנראה אלך על ה-.

לגביי הספקים, גם ללינוס יש רשימה, נו באמת. כל אחד עושה רשימה. זה מחרפן, לא עיקבי והכי גרוע זה שהחברות מייצרות ספקי זבל ומשווקות את זה כאילו זה זהב.

אצל לינוס יש גם Tier7, אם 4 כבר לא מומלץ, בשביל מה כל השאר?

שם הספק שבמפרט האחרון ששמתי הוא  Tier6 ומה שאתה בחרת Tier3. הספק הזול יותר שבא ביחד עם המארז כבאנדל בכלל Tier5.
לפחות אצלו ברשימה מופיע הספק שיש אצלי במחשב כי באחרים לא הופיע, הוא Tier3. כנראה ל-Tier 2/1 צריך להוציא על הספק 500-800 שקל.

אולי אשים את ה- Neo Eco 450C שכתבת. הסתכלתי עליו קודם כי אצלי יש לי את ה-NE650M, אבל בגלל שחשבתי שה-VP גם Tier3 והרעיון הוא לחסוך, אז ויתרתי עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את הרשימות האלה. חפש מבחני ביצועים והשוואות בין ספקים, לא חסרים כאלה.

מוזמן לחפש באתרים הבאים, אני נעזר בהם המון להשוואות בין ספקים. הסקירות שם באיכות מאוד גבוהה:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=Search

http://www.tomshardware.com/t/power-supplies/

* תשתמש בחיפוש.

ועל הדרך, הנה סקירה מטומס-הארדוור של ה-CX650M:

http://www.tomshardware.com/reviews/corsair-cx650m-psu,4770-10.html

ההספק פה גבוה ממה שאני מדברים אבל הסדרה היא אותה סדרה.

שים לב איזה רמה של ספקים נמצאים איתו שם בהשווה. הוא מה שנקרא במגרש של הגדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שכן חסרים כאלה. לא עושים סיקורים ומבחנים לספקים בהספק נמוך. הכי קרוב שמצאתי זה מספקים חזקים יותר כמו מה שאתה שלחת. בכלל בארה"ב יש כבר CX סדרת 2017 ובאירופה רק 2015. לא יודע אם סדרת 2017 טובה יותר או לא.

כבר יצא לי לראות שיש יוצאי דופן בסדרה ספציפית לטובה או לרעה, אז ה-650 לא משקף על ה-450. להגיד שה-450 הוא טוב ללא מבחנים של ה-450 זו הנחה ולא עובדה.

ראיתי שהרבה אנשים ממליצים עליו והרבה סולדים ממנו. אני יודע שחלק מדברים על ה-430 שלכל הדעות הוא ספק גרוע ומשליכים את הדעה הזו על סדרות ה-CX החדשות יותר, וגם לא תמיד האנשים כותבים את הסיבה שהם לא ממליצים על CX אז זה מקשה על סינון הפידבקים.

נראה ש- לא מאוד פופולריים בארה"ב כי לא מצאתי בכלל סקירות או המלצות לקנות או לא לקנות על סדרות Neo Eco. ובשונה מהרבה חברות, הם כן רושמים שההספק הוא קבוע ולא בפיקים שזה מאוד חשוב.

נ.ב. יש מלא כניסות לאשכול אבל לא מגיבים. נראה שרק אתה פעיל פה בפורום ונותן מפרטים. איפה כולם? ¬¬

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב כזה אין הרבה מה להוסיף, אין בעיה לקחת ספק של כל עוד יש לו אחריות של 3 שנים.

מעבד 4 ליבות וזכרון 8 ג'יגה הם בדיוק לתקציב כזה.

חשוב כן להתעקש על כונן אחרת חוויה מהמחשב לא תהיה שווה את ההשקעה הכספית במחשב חדש.

כמו שכתבת עוד 3-4 שנים מקסימום תחליף/תשדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנות אחרת שאתם ממליצים לקנות ממנה שיהיה באותו המחיר או יותר זול? 

אולי יש עדיפות לחנות בצפון כי ההורים שלי מנהריה. מה שכן, אם זה לא בנהריה עצמה, אני לא בטוח שזה משנה הרבה כי ההורים שלי לא .

לא חייב להיות יותר זול, אם אפשר לקבל יותר באותו המחיר אז גם טוב.

הייתי שמח לא לקחת לוח אם של אחרי שגיליתי שאצלי במחשב אפילו מהביוס אי אפשר לשלוט במאווררים של המארז כמו שצריך ושום תוכנה לא מאפשרת שליטה על מאווררי 4פינים שמחוברים ישירות ללוח אם בלוח אם שלי. גם אי אפשר לשנות שהמהירות תושפע מהטמפרטורה של ה-CPU/GPU במקום מהלוח אם שפחות חם משמעותית. בזיון. בגלל הפרשי הטמפורות בין הלוח ל-CPU או שהמאווררים עובדים על 70% ב-IDLE בשביל שבמאמץ יגיעו ל-90% (אפילו בשיא מאמץ לא מצליח שיעבדו על 100%), או שהם ב-30% ובמאמץ לא עוברים את ה-60%.במקום שיעבדו כמו שאני הייתי רוצה: שיעבדו על 30% ב-IDLE ובמאמץ, בהתאם ל-CPU עד 100% אם צריך.

תודה על התגובה Mich.

דיברנו על כמה אפשרויות, על איזה ספק של אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שיחה עם ההורים הם החליטו שהם רוצים . אז התקציב כרגע הוא 1,750.

הנה המפרט המעודכן. כמה הערות:

עדיין לא החלטתי על הספק. מתלבט בין: CX450M, Anter NE550M, Antec NE450C.

הוספתי M2 שזול יותר בכ-60 שקל מאותו ה- בצורה הרגילה שלו, מה שאיפשר לי לשדרג את הלוח אם לטוב יותר ועם חיבור M2.

האם ה-SSD X400 m2 מומלץ? המהירות בפועל קרובה למהירות בנתונים היבשים?

האם בכלל כדאי לקחת Sandisk ולא (לא M2) שבנתונים היבשים משמעותית יותר מהיר?

אני לא צריך להעביר וינדוס אז התוכנה להעתקת הכונן לא רלוונית. מה שחשוב לי זה תאימות לחומרה, אמינות ומהירות.

אפשר להציע גם מאמזון אם יש דגמים חדשים/טובים יותר/זולים יותר במסגרת התקציב.

המפרט:

שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 312/306 ₪ 

PRIME-A320M-A - ASUS - A320 Chipset - AM4 - MATX...
אספקה מהשבוע השלישי של ספטמבר - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 344/337 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - M2
SD8SN8U-128G-1122-PC - Sandisk - 128GB SSD M.2 SATA 2280 - With New PC Only - 540MB/s Read and 340MB/s Write - X400 M2 Series - Pull OEM - SD8SN8U-128G-1001...
שלוש שנים אחריות - בקניית מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 214/210 ₪ 

כמות:  - 1 - 201/197 ₪ 

מארזי מחשב - מארז עם ספק
MG110-NE550M - Cougar - MG110 with Antec 550W NE550M 80Plus Modular PSU - mATX - NPS - 198x378x411mm - Mini ITX / Micro ATX - Max. Graphic Cards Length: 350mm - Max. CPU Cooler Height: 150mm...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 390/382 ₪ 

שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים
SERVICEFORUM - Plonter - עלות הרכבת המחשב היא על חשבון הבית עבור מחשב שלם. אם לא מדובר במחשב שלם, יכול להיות שתהיה תוספת תשלום עבור עבודת הטכנאי, בהתאם להחלטת הגורמים המוסמכים. משלוח עם שליח לכל מקום בארץ. המשלוח חינם בהזמנת ...

כמות:  - 1 - 1/1 ₪ 

1731.00 / 1696 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=118001

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Darksam

הוספתי SSD M2 שזול יותר בכ-60 שקל מאותו ה-SSD בצורה הרגילה שלו, מה שאיפשר לי לשדרג את הלוח אם לטוב יותר ועם חיבור M2.

ה- X400 כונן מעולה. רק הבעיה איתו שב128GB מהירות הכתיבה שלו איטית יותר (כמו רוב הכוננים). לא ממליץ.

תראה בעצמך:

https://www.sandisk.com/business/computing/x400 - תלחץ על specifications.

באופן כללי הייתי ממליץ ללכת על נפח גדול יותר של לפחות 240GB. אם אתה רוצה לחסוך וללכת על 120GB אני ממליץ על הכונן הבא:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT120BX300SSD1

אפשר להשיג אותו באמזון ב- 240 ש"ח כולל הכל:

https://www.amazon.com/Crucial-BX300-120GB-Internal-Solid/dp/B073W3Q96S/

אם אתה בכל זאת מוכן ללכת על 240-256GB, הייתי ממליץ על הכונן הבא:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=TL100-25SAT3-240G

שים לב שבתוספת של 90 ש"ח אתה מקבל עם נפח כמעט כפול. שקול את זה.

אפשרות נוספת, קצת יקרה יותר:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SD8SB8U-256G-1122

ואופציה נוספת שהיא הכדאית ביותר לפי דעתי זה ה-850 EVO שהוא המלך של כונני הSSD, בהזמנה מאמזון:

https://www.amazon.com/Samsung-2-5-Inch-Internal-MZ-75E500B-AM/dp/B00OAJ412U

המחיר כולל הכל- 400 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...