ראוטר מומלץ שלא מגביל כמות חיבורי WIFI ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראוטר מומלץ שלא מגביל כמות חיבורי WIFI ?

Milford Cubicle

Recommended Posts

מי שניסה פעם לחבר כמות גדולה של מכשירים לראוטר בודד, גילה וודאי שכמות חיבורי ה-wifi שהראוטר מאפשר היא מוגבלת.

בחלק מהם יש מגבלה של ממש בהגדרות (לדוגמה בראוטר d-link ישן שיש לי קיימת הגדרה של max clients שהמקסימום שניתן להגדיר עבורה הוא 16), ובחלק אין הגבלה בהגדרות אבל נראה שיש הגבלה מעשית - ואחרי כמות מסויימת של חיבורים הוא פשוט יסרב לאפשר למכשירים נוספים להתחבר אליו.

כמו כן לצערי מסיבה לא ברורה ובחוסר הגינות מוחלט - נראה שאף חברה לא מציגה את הנתון הזה ב-specs של הראוטרים שלה.

אני צריך לחבר כ-25-30 לקוחות wifi לראוטר שלי.

לא מדובר בצרכני רוחב פס גדולים (הרוב זה בסך הכל נורות LIFX) אבל הם כן צריכים להיות מסוגלים להתחבר לראוטר - מה שלא אפשרי בראוטרים שניסיתי - שבהם רק חלק מהלקוחות מצליחים להתחבר וברגע שהראוטר הגיע לגבול שלו הוא כבר לא מאפשר ללקוחות נוספים להתחבר. אם אני מנתק את אחד מהם (למשל מבטל את ה-wifi בטלפון שלי) אז מתפנה מקום למכשיר נוסף ואז הוא מתחבר - ואז שוב התמלא המקום ועכשיו אני כבר לא יכול למשל לחבר מחדש את הטלפון.

בקיצור, יש מגבלה של max clients ב-wifi.

איזה ראוטר מומלץ שידע להתמודד עם זה בלי בעיה ולא יחסום אותי מלהתחבר ברגע שהוא יגיע לגבול כלשהו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי המלצה ספציפית לתת לך אבל לדעתי אתה צריך לחפש ACCESS POINT כמו זה

https://www.amazon.com/Ubiquiti-Networks-Enterprise-AP-Unifi/dp/B00HXT8R2O

למיטב ידעתי המוצרים של החברה הזאת טובים.

סתם פוסט רנדומלי שמצאתי על אחד המוצרים שלהם שמתיחס לכמות החיבורים

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Wireless/max-number-of-clients-per-AP/td-p/933178

בגדול הם ממליצים לחבר עוד אחד אחרי כמות מסוימת של משתמשים.

נדמה לי שגם בחברה שלי משתמשים ב AP שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של selverado

אחדד את תשובתי, נתב יכול לחלק כתובות סה"כ אלחוטי+קווי עד 256 כתובות.

באלחוטי זה נע עד 12 נקודות אלחוטיות.

כלומר הדרך היחידה להגדיל הינה ע"י AP שיתן עוד 12 (כמו סוויט בקווי).

כלומר בנוסף לנתב אתה צריך 3 AP 

ואין נורמלי שיכול מראש להתמודד עם יותר?

ולא יכול להיות שזה 12 כי ב-d-link הישן שלי (שחיברתי כ-AP בנוסף להוטבוקס) יש הגבלה בהגדרות של Max Clients ואפשר להגדיר אותה עד 16.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

יש לי, זאת בדיוק הבעיה - שהם לא מתחברים. הם מתנתקים אקראית, חלק לא מצליחים להתחבר (ואם אני מנתק אחרים אז הם כן מצליחים) וכו'.

ואני שואל (לצרכי שלי) כמה אתה כן מצליח לחבר בלי ניתוקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

חבר לנתב שלך AP אלחוטי נוסף - באותו SSID כמו בנתב - וכך תגדיל את מספר ההתקנים האלחוטיים שאתה יכול לחבר בצורה הכי פשוטה.

יש לי כבר 2. במקום לחבר אחד שלישי אני מעדיף פשוט ראוטר נורמלי אחד שלא תהיה לו מגבלה נמוכה כלכך.

ציטוט של ag43

ואני שואל (לצרכי שלי) כמה אתה כן מצליח לחבר בלי ניתוקים?

לא יודע... יש גם את עניין המרחק (יש מכשירים שלא נמצאים בטווח של שניהם כי הטווח של ההוטבוקס הוא בדיחה מהלכת) שגורם לזה שחלק מהם ינסו בכוח להתחבר לראוטר ספציפי גם אם הוא כבר תפוס...

יש בערך 20 שמצליחים להתחבר.

ציטוט של selverado

עם רוחב הסרט הנמוך באינטרנט שעומד על 10 מגה בתים לשניה (חבילת 100 ) נחלק ל40 נקבל 250K בתים בשניה. וכלל לא דיברתי עם המחשבים המחוברים בקווי.

מה זה קשור לסרטים באינטרנט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הוטבוקס, וחיברתי אליו ראוטר d-link שהיה לי מפעם כשעוד הייתי בבזק.

חשבתי על ה-TP-Link Archer C7 שנראה שהוא דיי מומלץ באינטרנט (ועולה קצת פחות מ-500 ש"ח) אבל אין לי שום ערבון שהוא כן יצליח להתמודד עם זה בעצמו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...