איזה קונטרולר אתם ממליצים - אינטרנט של הדברים - IoT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה קונטרולר אתם ממליצים

avipenina

Recommended Posts

היי, 

אני בשלב ראשוני של להקים את הבית החכם שלי וכרגע אני בבחירת הקונטרולר 
להלן הדגמים שחשבתי 
ZIPABOX 
ZIPATILE 
Fibaro Home Center 2 
Vera Plus 
Athom Homey Smart Home Hub 

אתם יכולים להמליץ לי איזה מוצר לפי דעתכם הכי טוב ויש לו את הכי הרבה התקנים לחיבור ויש לכם ניסיון טוב איתו 

תודה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד מהם. אחרי בדיקה מעמיקה וניסיון עם vera plus (נוראי) בחרתי ב-SmartThings ואני מרוצה מאוד.

Homey באותה תקופה לא היה מוכן, אבל הוא הראה הרבה פוטנציאל.. לא יודע מה המצב של הפרוייקט הזה היום, אבל בכל זאת לא הייתי מחליף את ST. הממשק נוח, התמיכה במודולים רחבה, הקהילה גדולה ומפתחת כמעט כל דבר שחסר, והמחיר זול.

SmartThings תומכת מבחינתי בכל מה שאני צריך, בשילוב עם harmony hub אני יכול לעשות איתה כמעט כל מה שאני רוצה. יש התממשקות לכל המערכות הפופולריות שרוב האנשים קונים (למשל פיליפס יו, אמזון אקו, גוגל הום..) וכמובן כל המודולים Z- הפופולריים (של פיבארו וכו').

הממשק של ה-vera מזעזע מבחינתי. כל המערכת פשוט לא מלוטשת ולא נראה שלמישהו שם אכפת מחווית המשתמש. התראות הפוש למשל נראות כאילו הן קוד debugging ולא כמו משהו שהיית נותן לאדם הפשוט מהרחוב. 

לכל מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלה. היתרון הוא שרוב המערכות תומכות באותם רכיבים אז אתה תמיד יכול להחליף hub אם אתה רוצה בלי להצטרך להחליף גם את כל החישנים והמודולים.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אני אשמח להצטרף לנושא ולשאול - בקשר לST - איזה מודולים אפשר לחבר אליו?

אני בסה"כ מחפש דרך שבה הharnomy ultimate שלי יוכל לשלוט גם בתאורה בבית - לצערי מדובר במנורות LED מובנות בגופי תאורה, כך שאין לי אפשרות לחבר נורות LIFX או HUE.

אני רוצה את האפשרות להדליק ולכבות את התאורה בבית באמצעות השלט או הום.

לא מעניינים אותי פיצ'רים נוספים.

איך עושים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להתקין מודולי z-wave מאחורי המפסקים:

http://www.vesternet.com/smart-home/lighting/modules

שים לב שנורות LED בד"כ לא מתאימות לדימרים אז תצטרך מודול מפסק רגיל ולא דימר (או לקחת דימר ולא להשתמש בתכונה הזאת..)

לאחר שתוסיף את המודולים ל-hub (נניח ST), אתה תוכל לשלוט על התאורה דרכו - ועל כל המשתמע מכך כולל התממשקות מול הרמוני, אלקסה, IFTTT וכו'.

לאחר ההתממשקות בין ST להרמוני אתה תוכל למשל לקבוע שבהפעלת האקטיביטי "watch a movie" ה-ST יכבה את כל האורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

האם חיברת ל- ST פיבארו roller shutter ? איך הלך ? קראתי שלא תמיד מזוהה כמו שצריך . 

מה עוד חיברת ?  האם ניתקלת בקשיים עם מודול מסויים ? האם יש חלקים שאתה ממליץ לא לחבר ל st ?

נשמח להתייחסות 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי. עובד מעולה עם ה-device handler הזה:

https://github.com/julienbachmann/smartthings/tree/master/fibaro_fgr_222

לא נתקלתי בשום קשיים. מומלץ להסתובב בפורומים של ST ולחפש מידע על הרכיבים שלך כי יש המון מודולים ומכשירים שיש להם device handlers מותאמים אישית שטובים יותר מהזיהוי הבסיסי הסטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle

האם תוכל לפרט איזה עוד אביזרים חיברת ל- ST ? מצלמות , מנעולים , סנסורים זולים , הרמוני האב , דימרים . האם יש משהו שניתקלת בו בבעיה ? איך נפתרה ? האם יש אביזר שמנסיון שלך היית אומר שלא כדאי לחבר ל- ST ?

מצטער על השאלות הרבות. הנושא חדש לי, ואני מעוניין להשיג כמה שיותר מידע ממישהו כמוך עם ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...