מחפש לקנות ראוטר שיתאים גם לבזק וגם להוט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש לקנות ראוטר שיתאים גם לבזק וגם להוט

DrizziTx

Recommended Posts

שלום לכולם,

ברשותי מודם Tplink מדגם TL-wr1043ndשעושה לי בעיות כבר כמה זמן ׁ(כגון קריסת , לא נותן להתחבר לווי פיי, גלישה שנתקעת או מאד איטית ובכל פעם Reboot למכשיר פותר את הבעיה).

אני מחובר להוט עם מהירות של 40 מגה.

החלטתי לרכוש ראוטר חדש אבל אני מעוניין שהוא יעבוד גם בבזק אם אני אחליף תשתית, כרגע אני שוקל לעבור לתשתית/טריפל של פרטנר.

בלוג'יק פיסי המליצו לי על Tplink WD9980 אבל לפי ביקורות בזאפ והאתר של Netchief אני מבין שבבזק ברוב הארץ הוא לא יעבוד בגלל ווקטורינג.

בהסתמך על נתונים ש-Netchief סיפק באתר שלו וגם כאן בפורום ראיתי המלצה על שני ראוטרים אפשריים:

1. Tplink w9970

2. Tplink vr600

אבל לפני שאוכל להחליט סופית יש לי כמה שאלות/בעיות:

1. בביקורות על VR600 בזאפ, קישור כאן, נאמר שהראוטר נעול בארץ לעידכונים מה שנשמע מאד בעייתי, אם זה נכון, מישהו יודע אם זה נכון?

2. מה ההבדלים בין שני דגמים אלו? ה-w9970 יותר זול ולכן כלכלית עדיף אבל אין לי בעיה להוציא יותר על מוצר איכותי יותר, אבל מי מהם איכותי יותר?

3. האם אחד מאלו גם תומך בתשתיות אחרות או עתידיות? הייתי רוצה לקנות משהו שיתאים גם לתשתית עתידית כגון ה-תשתית החדשה של פרטנר של 1G אבל באותה נשימה אני מבין שייתכן שאין אפשרות לקנות היום ראוטר שתומך במשהו ערטילאי שכזה.

קראתי גם את הדיון פה והשאלות נותרו בעינן.

Chief כיוון שאתה מומחה בנושא אשמח לעזרתך כמו גם המלצה על ראוטרים אחרים אם יש חברות אחרות שנותנות יותר תמורה לכסף ושיש להן מוצר שעומד בדרישה.

אם יש פרטים שלא ציינתי,

אנא תשאלו,

בתודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-9970 יש פורטים של 100M (לעומת 1G ב-VR600) וגם היכולת האלחוטית שלו פחותה - הוא אינו תומך בתקן AC.

לכן אני ממליץ ה-VR600.  כשאתה רוכש אותו, תוודא שהיבואן הוא בנדא ושגרסת החומרה היא V.2.  על פי הדיווחים שקבלתי את הקושחה של הדגם המשופר הזה ניתן לעדכן.  את מספר גרסת החומרה תוכל למצוא על המדבקה הלבנה על הקופסא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה, ה-VR600 נראה לי הכיוון המוחלט בתנאי שהוא יהיה קושחה מדגם V2.

כמה שאלות נוספות ברשותך להדיוטות כמוני:

1. האם ה-VR600 טוב כמו או יותר טוב מה-9980 בכיסוי האלחוטי?

2. על 9980 אמרו לי שיש לו dual band אבל ממה שאני רואה גם ל-VR600 יש, נכון?

3. מה זה תקן AC?

4. האם המודם הזה יתאים למהירויות יותר גבוהות מ-100MB כגון ה-1G של פרטנר או בכלל יתאים לתשתית של פרטנר? לוקח את פרטנר כדוגמה אבל כיוון שאני חושב לעזוב את , הזווית של תאימות לתשתיות שונות של עוד חברות גם חשובה, אני לא רוצה למצוא את עצמי במצב שאני צריך לקנות ראוטר חדש בעוד חודש חודשיים כי עברתי לחברה אחרת (בזק, , פרטנר, טריפל סי או כל אחת אחרת שלא ציינתי פה), זה יגרור שוב הוצאה כספית לא קטנה ובמקרה כזה אולי עדיף לי לחכות עד שאחליט מה אני עושה, יש לך עצה בעניין?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה-VR600 טוב ומתקדם בהרבה מה-9980.  הסבר על תקן AC יש כאן - http://www.netcheif.com/Articles/80211ac/80211ac.htm

ה-VR600 יתאים לכל תשתית בארץ, כולל , פרטנר ו-UNLIMITED - יש בו אפשרות לבטל את ה-VDSL ולהפוך את LAN4 לכניסת WAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה.

אם כבר נגענו בתחלואות הראוטר שלי, אז אתה יכול להסביר לי למה ראוטר מגיע למצב כזה שבו הוא דוחה חיבורי וויפי, מאבד קישוריות לאינטרנט ואיפלו מגיע למצב שאני לא יכול להיכנס אליו דרך הדפדפן כדי לבצע ריבוט ואז אני חייב לנתק מהחשמל?

כמו כן האם ניתן להיתגונן ממצב כזה או שסופו של כל ראוטר הוא להגיע למצב כישלון כזה ואז צריך להחליף אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעלק בחזרה (((-:

קניתי בישראל ... מניח שישראלי ... סחטן על הבקיאות.

אני מהזקנים ... ראוטר קונים בחנות מחשבים ... מקבלים שקית ! ... סתם סתם ... קניתי ב KSP.

יש בעיה יש על מי לצעוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...